Najnovšie ťažobné zariadenie pre bitcoiny, ethereum, bitcoin cash, monero a EOS

Podrobný zoznam zoznamu banských zariadení pre BTC, BCH, ETH, EOS & XMR

Prečo je v prvom rade potrebná ťažba kryptomeny?

Ťažba kryptomien je jednou z domén, ktoré vznikli v dôsledku rozmachu kryptomien po vzniku bitcoinu. Už vieme, že ťažba bitcoinov sa stala veľmi vyčerpávajúcou a neziskovou. Altcoiny preto prevzali ťažobný priemysel, pretože ťažobné operácie sú nevyhnutné pre udržanie stability a konsenzu medzi členmi komunity projektu blockchain. Stručne povedané, banské operácie sa v zásade vykonávajú s cieľom vyhnúť sa centralizácii moci v rukách niekoľkých, pokiaľ ide o vývoj v blockchaine.

Pre všetkých tých, ktorí sú v stave nejednoznačnosti, si nižšie zvolený vlastný ťažobný materiál predstavuje zoznam najnovšieho banského zariadenia potrebného pre niekoľko kryptomien..

Bitcoin

Bitmain Antminer S9 je prvým a najdôležitejším vybavením, ktoré vám napadne pri ťažbe bitcoinov. Vyvinutý medzitým je vlajkovým ťažobným zariadením spoločnosti s cenou okolo 3 500 dolárov s hashrate 13,5 TH/s. Niektoré z ďalších populárnych vrtných súprav Bitcoinu dostupných na trhu sú Bitmain Antminer S7, Canaan AvalonMiner 741, Block C Avalon6, Gekkoscience 2-PAK USB Bitcoin Miner atď., Pričom hash je 4,73 TH/s, 7,3 TH/s, 3,5 TH/s, 15 GH/s. Posledná z nich je relatívne malá a poskytuje aj vyšší výkon.

Ethereum

Sieť Ethereum, na rozdiel od bitcoínov, obsahuje Ethash algoritmus pre jeho konsenzus. Rozsiahlosť nie je v porovnaní s bitcoinmi taká veľká a proces ťažby je možný pomocou jednotiek grafického procesora alebo GPU. AMD a Nvidia sú dvaja z najvýznamnejších konkurentov v tomto odvetví, ktorí poskytujú GPU na ťažbu ethereum. Niektoré z nich sú AMD RX 470/570, AMD RX 480/580, AMD Radeon RX Vega atď., Patriace do rodiny AMD a cena sa pohybuje od 250 do 1200 dolárov. Grafické karty Nvidia sú GTX 1070, GTX 1080ti s cenou od 550 do 1 200 dolárov.

Bitcoinová hotovosť

Dokonca Bitcoinová hotovosť bolo ľahko dostupné na ťažbu pomocou CPU a GPU, ale keďže ťažobný priemysel eskaloval v dôsledku konkurencie, baníci ASIC sa stali nevyhnutnými veľmi podobnými sieti bitcoinov. Tiež jeden z najobľúbenejších na ťažbu hotovosti v bitcoine je Halong Mining DragonMint 16T s rýchlosťou hashovania 16 TH/s. Antminer S9 a S7 sú ďalšie dve najvýznamnejšie zariadenia na ťažbu bitcoínových peňazí na trhu. Miner DragonMint ASIC je však najsilnejší, pokiaľ ide o ťažbu bitcoínových peňazí, pretože jeho blízky konkurent Antminer S9 prináša iba 14TH/s.

Monero

Mince kryptomeny zameranej na súkromie vyžadujú aj ťažobné operácie, pretože používa algoritmus Cryptonote. Najslávnejšie vybavenie v tejto oblasti je GPU Miner P 102-100, Canaan Avalon Miner 841 atď. Je tiež potrebné poznamenať, že kryptomena používa relatívne pohodlnejší algoritmus, a preto sú užívateľom umožnené vykonávať ťažobné operácie aj prostredníctvom ich štandardných počítačov. Je potrebné poznamenať, že neexistujú žiadne špecializované baníky ASIC vyvinuté na ťažbu Monero, ale ťažobné súpravy používané pre bitcoin alebo ethereum sú súčasťou ťažobných operácií Monero..

EOS

Najslávnejší konkurent Ethereum, EOS v zozname, ale v tomto prípade nie sú žiadne ťažobné zariadenia, pretože projekt kryptomeny je navrhnutý tak, že nevyžaduje žiadne ťažobné operácie.. Uplatňuje sa delegovaný mechanizmus konsenzu o preukázaní podielu, iba niektorým zo špecializovaných výrobcov blokov platformy EOS blockchain. Producentov blokov nepriamo volia aj členovia komunity, ktorí využívajú svoju výpočtovú silu na generovanie blokov. Preto budú odmenení tokenmi EOS.

Budúce dôsledky banských operácií

Rozsiahle banské operácie sa v súčasnej dobe ukazujú ako veľmi nebezpečné pre životné prostredie, pretože spotrebúvajú elektrickú energiu ekvivalentnú množstvu elektrickej energie spotrebovanej celým národom. Ak podobný trend pokračuje, dôvodom je vývoj kryptomien by bol porušený na ústavnom základe. Jedna z najvýznamnejších technologických inovácií, o ktorej sa predpokladalo, že je záchrancom centralizovaných bánk, by sa stala nedostupnou technológiou.