Ako sa Kraken stal jednou z najlepších platforiem na obchodovanie s kryptomenami na svete

Vďaka rozmachu kryptomien v roku 2017 sa stal stále obľúbenejším medzi širokou verejnosťou a účastníkmi trhu, čo viedlo k nárastu obchodovanie s kryptomenami a miesta výmeny. Pred týmto nárastom bola súčasťou užšej komunity a Kraken si vybudoval svoje miesto v odvetví kryptomien transparentnosťou a zabezpečením bezpečných transakcií.

Prehľad Krakenovej histórie:

Kraken, známy ako jedna z najlepších bitcoinových búrz, bol konceptualizovaný v roku 2011, keď jeho zakladateľ Jesse Powell odišiel po hacknutí na horu Gox. Sídlo v San Francisku bolo založené v roku 2013 a pôvodná burza ponúkala iba obchody s bitcoinmi, litecoinmi a eurom.

Powellova realizácia importu bitcoinu do ekosystému viedla k založeniu spoločnosti Kraken. Spustenie tejto burzy trvalo dva roky a v roku 2013 sa spojila s inými americkými hráčmi bitcoinov a založila DATA (Digital Asset Transfer Authority). V tom istom roku Fidor, online nemecká banka regulovaná spoločnosťou BaFin, nadviazala partnerstvo so spoločnosťou Kraken, aby umožnila vklady a výbery z účtov spoločnosti Kraken. Výsledkom tejto spolupráce bola prvá banka s kryptomenami na svete.

V roku 2015 sa pripojila k malému množstvu bitcoinových búrz, ktoré ponúkali obchodovanie s maržou, a vymenoval Howarda Bernsteina za hlavného riaditeľa pre dodržiavanie predpisov. Kraken vyvinul súkromné ​​finančné fórum na obchodovanie s tajomstvami s cieľom vytvoriť temný fond pre bitcoiny.

New York uložil BitLicense o výmenách kryptomien že Kraken odmietol zaplatiť z dôvodu, že je to neférové ​​a kontraproduktívne, a zrušil ich službu a sa viac sústredil na kanadské trhy.

V roku 2016 bola reputácia jeho bezpečnosti spochybnená a objavili sa viaceré tvrdenia o kompromitovaných účtoch klientov a odcudzených prostriedkoch. Kraken predložil objasnenia, po vykonaní interného vyšetrovania, že jeho databázy neboli ohrozené. Usilovali sa zaistiť bezpečnosť klientov a poskytli ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad dvojfaktorové overovanie a zámok globálnych nastavení. Obchodovanie s Fiatom bolo zahájené v roku 2017 a súčasne riešilo mnohé DDoS útoky a problémy s výkonom. Zabezpečenie nebolo ohrozené, ale zvýšenie výkonu pozastavilo obchodovanie na 48 hodín. Svoje služby stiahli z Japonska kvôli neudržateľným výdavkom.

Zakladateľ

Jesse Powell, zakladateľ a súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Kraken odišiel na Kalifornskú štátnu univerzitu v Sacramente, kde získal titul z filozofie so zameraním na etiku a právo. Napriek tomu, že nebol zamestnancom, pomáhal pri návrate stránky bitcoínovej burzy Mt Gox online po útokoch hackerov. Powell si uvedomil význam bitcoinu a rozhodol sa začať výmenu kryptomeny. Jeho úspechy sa neobmedzujú iba na sektor kryptomien, pretože bol zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločností Lewt.inc a Internet Ventures a holdingov, ktoré obe súviseli s hraním hier. Od roku 2010 do súčasnosti zastáva pozíciu člena predstavenstva Verge Center for the Arts v Sacramente. Powell bol zástancom prijatia kryptomeny a neústupne kritizoval všetky pokusy o jej reguláciu.

Čo robia?

Cieľom spoločnosti Kraken je vybudovať internet peňazí a je jedným z najdôveryhodnejších miest na obchodovanie s kryptomenou online. Poskytuje platformu s vynikajúcou finančnou stabilitou a zachováva úplné rezervy, silné bankové vzťahy a pritom striktne dodržiava zákonné štandardy.

Prístupná a ľahko navigovateľná webová stránka poskytuje hladké rozhranie na výmenu kryptomeny. Globálna podpora sa ponúka 24/7/35 a tím je známy tým, že poskytuje rýchle a vynikajúce služby zákazníkom. Špecialisti na interakciu s klientom sú k dispozícii nepretržite, aby zabránili zmeškaniu príležitostí počas prestojov.

Kraken bol vyvinutý s prihliadnutím na potreby rôznych inštitúcií, napr. Investičných bánk a maklérov, investičných a penzijných fondov, poisťovacích firiem, podnikania v oblasti kryptomien atď. Firemní klienti tiež získavajú prednostný prístup k obchodnému stolu spoločnosti Kraken. Umožňuje investorovi zmapovať si svoju finančnú cestu v sektore kryptomien. Konkurenčné ceny spolu s mimoriadnou likviditou sú ponúkané inštitúciám všetkých veľkostí.

Kraken bol založený s cieľom poskytnúť platformu na zníženie závislosti trhu s bitcoinmi na jednej burze. Po spustení beta verzie vyzbierala materská spoločnosť spoločnosti Kraken, spoločnosť Payward, počas financovania série A 5 miliónov dolárov. Financovanie radu B viedlo podnik SBI na rozšírenie dosahu burzy a podporil ho aj popredný japonský devízový maklér Money Partners Group.

Kancelária spoločnosti Kraken pokrýva celý svet so svojimi pobočkami v USA, Japonsku, EÚ, Kanade a podporuje páry fiat z príslušných krajín. Služby sú ponúkané po celom svete s určitými obmedzeniami v New Yorku a ďalších oblastiach. Umožňuje kryptomenu, bankový prevod SEPA, EFT (elektronický prevod finančných prostriedkov) pre CAD, USA, japonský a kanadský domáci bankový prevod na financovanie a výbery.

Zostávajú nezaujaté voči rôznym kryptomenám a hladko zavedeným vidlicovým menám ako Bitcoin Cash alebo Ethereum Classic. Aby sa zaistil komplexný úspech priestoru kryptomien, zabránilo sa unáhleným rozhodnutiam o pridaní nových mincí. Vyhli sa obvineniam z manipulácie s trhom a obchodovania s využitím dôverných informácií tým, že pred zavedením novej meny poskytli náležitú starostlivosť výskumu.. Kraken zistil zraniteľnosť Namecoinu pred spustením novej mince na svoju platformu. Ich predvídavosť ich tiež zachránila pred strachom z kujnosti v roku 2014, pretože si to už uvedomili a riešili problémy výlučnej závislosti na ID transakcií na sledovanie prevodov..

Kraken zohral rozhodujúcu úlohu pri formovaní JADA (Japan Authority of Digital Assets), prvý štátny regulačný orgán pre bitcoiny a DATA (Digital Asset Transfer Authority).

Terminál Bloomberg tiež pridal Kranken ako jednu z prvých búrz na sledovanie ceny bitcoinov. Tim Swanson, autor Great Wall of Numbers, ich nominoval ako jeden z desiatich najsľubnejších startupov s blockchainom.

Štruktúra poplatku:

Poplatky sa líšia v závislosti od celkových nákladov na objednávku, obchodovaného menového páru a objemu 30-dňového obchodu zákazníka. Pri obchodovaní s maržou sa vzťahujú poplatky za otvorenie a prevrátenie.

Dbať na bezpečnosť

Spoločnosť Kraken sa v tomto odvetví udržala a prekvitala tým, že má veľmi bezpečnú platformu. Vykonávajú sa pravidelné audity s cieľom poskytnúť zálohu pre jeho operácie. Audítor overí zostatky spoločnosti Kraken a zverejní ich na verejné overenie. Zákazníci môžu nezávisle potvrdiť údaje a táto transparentnosť potvrdzuje povesť spoločnosti Kraken v sektore kryptomien.

Na prihlásenie je potrebné dvojfaktorové overenie, ale platforma ponúka až päťfaktorové overenie. Odporúča sa nastaviť hlavný kľúč, aby sa zabránilo hackerom v prístupe k vašim účtom. Povolenie zámku globálnych nastavení (GSL) sa odporúča pri dlhších obchodoch, aby nikto nemohol zmeniť e -mail alebo adresu na výber.

Na zmarenie potenciálnych hackerov sa odporúča neverejná e -mailová adresa s PGP a spoločnosť Kraken odporúča šifrovanie citlivých informácií..

Krakenov proces overovania má päť úrovní od nuly do štyroch:

Úroveň nula: Po odoslaní e -mailovej adresy je k platforme voľný prístup, pričom nie sú povolené žiadne obchody, vklady ani výbery.

Prvá úroveň: Na obchodovanie výlučne v digitálnych menách je potrebné zadať úplné meno, dátum narodenia, krajinu a telefónne číslo. Výbery sú obmedzené až do 2 500 dolárov za deň a 20 000 dolárov za mesiac.

Druhá úroveň: Na obchodovanie je možné použiť meny Fiat a ich výber je obmedzený na 2 000 dolárov za deň a 10 000 dolárov za mesiac, ale líši sa to v závislosti od krajiny. Limit výberu pre kryptomeny je 5 000 dolárov za deň a 10 000 dolárov za mesiac. Overenie prvých dvoch úrovní vyžaduje iba hodinu.

Úroveň tri: Pre túto úroveň sú potrebné identifikačné doklady a adresy, ktoré zvyšujú limity financovania.

Štvrtá úroveň: Formulár žiadosti spolu s dokumentmi KYC je potrebné vyplniť a podpísať a jeho overenie trvá približne jeden až päť dní. Hranice vyberania sa zvyšujú na ešte vyššiu úroveň.

Kraken je hrdý na to, že poskytuje služby viac ako 4 miliónom zákazníkov v 200 rôznych krajinách. Burza získala viac ako 13,5 milióna dolárov od 2264 investorov na online investičnej platforme BnkToTheFuture. Podľa Coin Market Cap je Kraken v súčasnosti 33. najväčšou burzou kryptomien v upravenom objeme obchodu. Denný objem obchodovania na burze sa pohybuje okolo 326,3 milióna dolárov. Kraken si tento rok dal za cieľ zhodnotenie na štyri miliardy dolárov.

Kraken vyniká medzi svojou konkurenciou:

1. Binance: Táto globálna burza kryptomien bola založená v Číne a poskytuje obchodnú platformu pre viac ako 100 kryptomien. Spoločnosť Kraken ponúka konkurencieschopné ceny a má nízke obchodné poplatky.

2. Poloniex: Americká spoločnosť Tristan D’Agosta založila v roku 2014 burzu kryptomien Poloniex. Spoločnosť Circle Internet Financial Ltd ju kúpila vo februári 2018. Obchodovanie s fiat menami nie je k dispozícii, ale účtuje sa s nimi nízke poplatky a poskytuje bezpečné rozhranie..

3. Coinbase: Coinbase je digitálna mena založená v júni 2012 so sídlom v San Franciscu. Na obchodovanie s kryptomenami je potrebné overenie a sú poskytnuté ustanovenia o používaní fiat meny.

So svojou prezieravosťou a vytrvalosťou voči zachovaniu bezpečnej a spoľahlivej platformy pre obchodovanie s kryptomenami, Kraken sa etablovala ako jedna z popredných búrz kryptomien. Je to vynikajúca povesť a pokračovanie rozsiahleho výskumu pred akýmikoľvek doplnkami do knižnice mincí znamená, že zákazníci sa môžu s touto výmenou zveriť.