Nákup bitcoinov pomocou Coincheck

Tento článok je o Coincheck – výmena bitcoinov a peňaženka. Zostavili sme sprievodcu jeho fungovaním, aby sme vám to uľahčili, čítajte ďalej.

Zhrnutie: Ako nakupovať BTC na Coincheck

  1. Otvorte si bezplatný účet na webových stránkach platformy a overte svoju e -mailovú adresu.
  2. Ak žijete mimo Japonska, musíte svoj účet overiť kliknutím na kartu „Overenie“ v hornej časti stránky..
  3. Prejdite na stránku svojho účtu, kliknite na „Vložiť“ a zadajte informácie o svojom bankovom účte, aby ste mohli vložiť peniaze na burzu.
  4. Kliknite na kartu „Výmena“, vyplňte objednávku a potom kliknutím na „Kúpiť“ získate BTC.
  5. Skontrolujte svoj zostatok a kliknutím na tlačidlo „Vybrať“ otvorte formulár prevodu.
  6. Vyplňte údaje o svojej externej peňaženke, ako kód adresy, a vyneste svoje mince z platformy.

Kryptomenu možno považovať za stabilné médium nákupu tovaru a služieb. Kryptomeny, ako napríklad zvlnenie alebo bitcoin, boli pôvodne navrhnuté ako odmena za riešenie blockchainov. Bitcoinový miner bol odmenený množstvom bitcoinov, ktoré zodpovedalo náročnosti blockchainu a času potrebnému na jeho vyriešenie..

Nákup bitcoinov pomocou Coincheck

Ďalším bežným spôsobom získavania bitcoinov je výmena. Rovnako ako devízové ​​platformy pre fiat meny, ako sú doláre a eurá, aj tu vyvstala potreba vyvinúť bezpečné výmeny kryptomien. Zameriame sa na jednu z týchto búrz, Coincheck, pretože budeme diskutovať o jej výhodách a nedostatkoch.

Čo je Coincheck?

Coincheck je online platforma na obchodovanie s kryptomenami. Coincheck podporuje širokú škálu kryptomien, ako sú ripple, bitcoin, ethereum a mnoho ďalších.

Výmena mincí

Spoločnosť Coincheck bola založená v Tokiu v Japonsku. Zakladatelia Koichiro Wada a Yusuke Otsuka plánovali poskytnúť platformu, na ktorej si môžete kryptomenu ponechať a používať ju na obchodovanie s inými kryptomenami. Prípadne použiť väčšinu obľúbených fiat mien ako spôsob platby na nákup bitcoinov a iných kryptomien.

V roku 2014, keď bola spoločnosť Coincheck práve založená, pôsobilo na jej trhu viac ako 2 200 používateľov, ktorí slúžili ako médium na obchodovanie s bitcoinmi a inými kryptami. Coincheck je považovaný za jeden z pilierov ekosystému obchodu s kryptomenami fungujúceho v Ázii. Funguje to na rozšírení obchodu a obchodu s kryptomenami.

Coincheck je členom Japonskej asociácie blockchainu. Pracujú na zlepšení zákazníckych skúseností, pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami.

Kde je k dispozícii Coincheck?

Jedným z rozhodujúcich bodov pri akejkoľvek kontrole a hodnotení dosahu akýchkoľvek búrz s kryptomenami sú krajiny, v ktorých je k dispozícii. Coincheck má sídlo v Japonsku, Tokiu. To však neznamená, že nepodporuje krajiny mimo priestorov svojho sídla.

Bitcoin v Japonsku

Coincheck podporuje mnoho ázijských krajín a je považovaný za veľmoc v obchodovaní s bitcoinmi v Ázii. Za predpokladu, že máte bydlisko v Japonsku, pri vytváraní účtu nebudete musieť podrobovať rozsiahlemu overeniu svojich informácií.

Podporované spôsoby platby a meny

Predpokladajme, že máte záujem o obchodovanie s bitcoinmi. Začnete tým, že si vyberiete burzu na obchodovanie s kryptomenami a za predpokladu, že budete pokračovať obchodovaním ďalej Coincheck. Ako získate svoj počiatočný bitcoin?

Odpoveď je jednoduchá, začnete tým, že zaplatíte počiatočnú sumu bitcoinu, ktorý si chcete kúpiť, pomocou ktoréhokoľvek z dostupných spôsobov platby.

Coincheck podporuje jen a americké doláre. Začnite vložením požadovanej sumy, aby ste mohli začať obchodovať s bitcoinmi.

Coincheck podporuje meny

Za vklad fiat sumy na účet v prípade, že je vklad v amerických dolároch, musia zákazníci zaplatiť poplatok 25 USD. Coincheck podporuje rôzne spôsoby platby vkladom na účet alebo kreditnými kartami.

Obchodné podmienky

V máji 2017 spoločnosť Coincheck vydala svoje obchodné podmienky. Je k dispozícii na stiahnutie zadarmo a podrobnosti v brožúre by mali zahŕňať väčšinu prieskumov, ktoré sa vyskytnú u obchodníkov, či už ide o súčasných obchodníkov s Coincheck alebo potenciálnych zákazníkov. Tu poukážeme na niektoré zásadné body.

Stručne povedané, obchodný manuál uvádza, že Coincheck si ponecháva právo pozastaviť objednávky v prípade nepravidelných výkyvov trhu alebo zníženej likvidity.

Tiež uvádzajú, že existuje riziko straty virtuálnej meny pri akýchkoľvek kybernetických útokoch alebo pri údržbe servera. Toto je bod, o ktorom budeme musieť neskôr diskutovať v súvislosti so správami o hacke Coincheck.

Coincheck jasne uvádza poplatky za transakcie, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Poplatky za obchodovanie s coincheckom

Zabezpečenie Coincheck

Online transakcie nie sú prakticky 100% bezpečné. V skutočnosti mnoho spoločností, ktoré obchodujú online, rozdeľuje časť svojich výnosov ako fond na boj proti takýmto problémom a na zabezpečenie náhrad v prípade kybernetických porušení alebo podobných situácií..

Zabezpečenie bitcoinu

Ako už bolo povedané, nie je možné navrhnúť dokonalý bezpečnostný protokol pre žiadnu online entitu. Špecialisti na kybernetickú bezpečnosť však neustále aktualizujú, zlepšujú a improvizujú online bezpečnostné opatrenia.

Začiatkom roku 2018 bolo po všetkých správach, že bol Coincheck hacknutý. Odhadovaná čiastka, ktorú mali hackeri ukradnúť, sa pohybovala okolo ekvivalentu 500 miliónov dolárov. Nedostatok zabezpečenia bol pripisovaný skôr spôsobu ukladania kryptomien v horúcich peňaženkách než v chladnom alebo hlbokom úložisku.

Je používanie jednoduché??

Pre niektorých používateľov môže byť používateľské rozhranie bez ďalších úvah.

Väčšina používateľov považuje Coincheck za ľahko použiteľný a užívateľsky príjemný. Keď sa prihlásite alebo prihlásite, budete vyzvaní, aby ste nasledovali adresár, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Registrácia je pomerne jednoduchá, najmä ak sa nachádzate v Japonsku, aj keď sú nové podania a registrácia dočasne pozastavené.

Pozastavené nové registrácie v spoločnosti Coincheck

Ide predovšetkým o reakciu na nedávny kyberútok. Coincheck proaktívne mení a dopĺňa nedostatky v ich bezpečnostnom systéme a riadi objem členskej základne.

Na záver možno povedať, že Coincheck je vhodný pre priemerných používateľov aj pre nováčikov.

Je Coincheck súkromný?

Jedným z najdôležitejších aspektov online obchodovania je ochrana osobných údajov. Mnoho používateľov alebo obchodníkov uprednostňuje výmenu minimálnych požadovaných informácií, aby mohli pokračovať v akýchkoľvek transakciách. Mnoho búrz poskytuje pocit súkromia tým, že pri transakciách, ktoré nepresahujú určitý obchodný limit, vyžadujú minimálne overenie identity alebo vôbec nie.

Súkromné ​​informácie

Keďže Coincheck je prakticky aktívny iba v jednej krajine, v Japonsku, neexistujú žiadne kontrolné bezpečnostné kontroly, ak obchodujete z Japonska. Ak však pôsobíte mimo Japonska, môže byť potrebné rozsiahle overenie totožnosti.

Väčšinou ide o boj proti praniu špinavých peňazí a investovaniu do organizovaného zločinu. Coincheck vo všeobecnosti poskytuje primerané a relatívne veľké množstvo súkromia, ak s ním jednáte na domácom trhu, pričom sa nachádza v Japonsku..

bitFlyer vs Coincheck

bitFlyer je online obchodná burza, ktorá bola založená v januári 2014. bitFlyer si získal meno vďaka tomu, že dokázal apelovať na priemerného používateľa a náborom finančných expertov s cieľom udržať úspešnú burzu pre kryptomeny.

stránka bitFlyer

Rovnako ako Coincheck, aj bitFlyer je členom Japan Blockchain Association.

Obe burzy sú zamerané aj na pôsobenie v Japonsku. Teraz, aby sme porovnali, ktoré body posilňujú jednotlivé výmeny, pristúpime k krátkemu porovnaniu bitFlyer vs Coincheck:

  • Spoločnosť bitFlyer nedávno dostala potvrdenie o schválení regulačných postupov od newyorského ministerstva finančných služieb. Coincheck je zatiaľ schválený iba v Japonsku;
  • bitFlyer vyžaduje relatívne minimálne poplatky za vklad, niekedy dosahuje iba 5 dolárov. To by mohlo byť výhodnejšie pre obchodníkov, ktorí používajú malé množstvo peňazí.

Sprievodca pre začiatočníkov k nákupu bitcoínov na Coincheck

Za normálnych okolností by sme pri vytváraní účtu na postupovali krok za krokom Coincheck. V súčasnej dobe, kvôli incidentu narušenia NEM, Coincheck neprijíma žiadne nové podania. Coincheck pracuje na vrátení peňazí obetiam hackerov a zlepšení ich bezpečnostných opatrení.

Vytvoriť účet

Môžete pokračovať zadaním svojich údajov, aby ste si mohli zaregistrovať svoj účet. Ak už máte účet u Coincheck, môžete sa k nemu dostať normálne zadaním svojej e -mailovej adresy a hesla.

Vytvorte si účet Coincheck

Aby ste mohli vkladať do JPY, budete musieť overiť potvrdzovací e -mail, požadované overenie totožnosti a overenie pomocou SMS, ktoré budú odoslané na váš mobilný telefón.

Vkladové prostriedky

Ako už bolo spomenuté, môžete vkladať pomocou JPY alebo amerických dolárov. Za JPY sa spravidla nevzťahujú žiadne poplatky, zatiaľ čo v amerických dolároch sa požaduje minimálny poplatok vo výške 25 USD, ktorý vám bude účtovaný ako transakčný poplatok po vložení požadovanej sumy do peňaženky..

Vložte jen na Coincheck

V odkazu na nákup bitcoinu zvoľte vklad jenu a zadajte požadovanú sumu. Zobrazí sa výzva na zadanie bankového účtu, ktorý sa zobrazí na stránke po zadaní sumy. Na bankový účet stačí vložiť čiastku fiat meny. Potom môžete pokračovať v nákupe bitcoinov na vkladanie peňazí do peňaženky.

Nakúpte bitcoiny

Teraz, keď máte aktívny účet, môžete pokračovať tak, že bežne kúpite bitcoiny na burze.

Stránka nákupu bitcoinu na Coincheck

Podľa súčasných postupov Coincheck, keď sa čiastka, ktorú ste kúpili v bitcoinoch, zobrazuje na vašom domácom paneli, znamená to, že transakcia prebehla úspešne.

Na výmene môžete sledovať cenu bitcoinu v amerických dolároch alebo JYP a podľa toho plánovať svoje nákupy. Platenie za bitcoiny prebieha kreditnými kartami, kreditnú kartu môžete použiť na nákup potrebného množstva bitcoinov po celý týždeň počas 24 hodín. Na druhej strane potvrdenie transakcie môže nejaký čas trvať.

Pošlite BTC do svojej peňaženky

Štandardný aktívny účet Coincheck vám umožní prístup k peňaženke zaslaním požadovanej sumy na ľubovoľnú adresu.

Pošlite bitcoiny na svoju adresu

Akonáhle budete mať prístup k tejto peňaženke, môžete v nej svoje bitcoinové prostriedky bežne uchovávať. Pred neslávnym hackom Coincheck bola peňaženka považovaná za bezpečnú, do určitej miery sa za ňu stále považuje relatívne. Vždy sa však neodporúča uchovávať bitcoiny, ktoré nemáte v úmysle použiť v horúcej forme peňaženky.

Preto sa odporúča mať poruke hardvérovú peňaženku s digitálnym trezorom alebo chladiarňou. Vďaka tomu máte možnosť odoslať svoje bitcoiny do tejto peňaženky zadaním jej adresy.

Coincheck v porovnaní s ostatnými

Existuje veľa búrz, ktoré poskytujú početnej klientele možnosti od okamžitých nákupov bitcoinov alebo prémiových služieb, niektoré dokonca ponúkajú požičiavanie bitcoinov..

Porovnáme niektoré z týchto búrz s Coincheck, aby sme vám poskytli určitú perspektívu porovnaním výmenných kurzov v kontraste.

Indacoin

Indacoin bola založená v roku 2013, burza pôsobiaca v európskom regióne. Indacoin je jedným z osvedčených mien v tejto oblasti na online burzách kryptomien. Pokrýva a podporuje mnoho jazykov a krajín v porovnaní s mnohými inými burzami, najmä burzami pôsobiacimi v Ázii.

Hlavná stránka indacoinu

Indacoin je navyše považovaný za užívateľsky prívetivejší z hľadiska použitia proti Coincheck. Pretože Coincheck môže byť nejako mätúci, najmä po zvýšenom zabezpečení kvôli nedávnemu problému s hackovaním.

Indacoin podporuje aj bitcoinové vklady, ak máte záujem pre zmenu nakúpiť ďalšie kryptomeny. V skutočnosti to podporujú zavedením nulových poplatkov za vklady. Na to, aby mohol Indacoin pokračovať vo vytváraní účtu, však potrebuje adresu peňaženky.

Paxful

Paxful je jednou z najrýchlejších výmen kryptomien, aká existuje. Je to druh megaplatformovej služby pre kupujúcich a predávajúcich obchodujúcich s bitcoinmi, ktorá v reálnom čase spája vymeniteľné burzy.

Paxful web

V porovnaní s Coincheck je Paxful považovaný za rozmanitejší, pokiaľ ide o kryté trhy. Aj keď to môže byť menej spoľahlivé, pretože na získanie prístupu k rôznym obchodným možnostiam je potrebná vysoká hustota obchodníkov s bitcoinmi.

Paxful ponúka celý rad cien, aj keď sa môžu drasticky líšiť a môžu byť nepravidelné, pričom nakupuje bitcoiny od rôznych kupujúcich. Poskytuje tiež vyšší pocit súkromia, pretože vyžaduje malé overenie.

Rozhranie Paxful môže byť v porovnaní s Coincheckom trochu mätúce, čomu akosi bráni možnosť chatovať s obchodníkom.

BitPanda

BitPanda je online výmenná platforma so sídlom v Rakúsku. BitPanda bola založená v roku 2014, počas vrcholu bitcoínového šialenstva. Nedávno, v januári 2018, BitPanda začala podporovať Bitcoin Cash a zaradila ju do zoznamu kryptomien, ktoré poskytujú ako možnosti obchodu.

Obchodná platforma BitPanda

Pokiaľ ide o jednoduché použitie a rozhranie, BitPanda sa v porovnaní s Coincheck považuje za priateľskejšiu. Majte na pamäti, že Coincheck je výlučne zameraný na obsluhu japonskej zákazníckej základne, na rozdiel od širšieho radu BitPanda.

BitPanda okrem toho poskytuje svojim zákazníkom širšiu škálu spôsobov platby než Coincheck, pretože podporujú platby kreditnou kartou, Netellers, Skrill, Yandex a širokú škálu peňaženiek a platobných služieb. Vďaka tomu je Coincheck v tomto aspekte plynulejší.

FAQ

Má Coincheck mobilnú aplikáciu?

Väčšina búrz za bitcoiny a kryptomeny rozširuje svoj dosah aj na mobilné aplikácie. V tomto aspekte, Coincheck podporuje túto funkciu.

Coincheck podporuje prácu s rôznymi perifériami. Mobilný prístup k ústredni a peňaženke je možné udeliť prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Mobilná aplikácia Coincheck

Coincheck poskytuje aplikácie pre Google Play Store aj Apple App Store, pričom sa rozširuje aj na tablety a mobilné zariadenia, pričom poskytuje prístup k peňaženke aj nákup bitcoinov a ďalších kryptomien prostredníctvom mobilného telefónu..

Jediným chýbajúcim aspektom je slabá analýza cien v mobilnej aplikácii.

Aké sú poplatky za Coincheck?

Burzy musia nejakým spôsobom vytvárať príjmy. Schéma, ktorou si burzy realizujú príjmy, sa líši, pretože niektorí sa uchyľujú k uloženiu poplatku za ťažbu, uloženiu poplatku za vklady alebo výberom v určitej lehote. Niektoré burzy ukladajú všetky postupy spoločne, čím sú vhodnejšie pre vysoké sumy a jednorazové transakcie.

Poplatky

Iné burzy považovali za schodnejšie minimalizovať svoje poplatky a vytvárať hlavný zdroj svojich príjmov prostredníctvom sponzorstva a reklamy. Zníženie finančného zaťaženia zákazníka a odpustenie nákladov na ostatných sponzorov formou symbiotickej dohody.

Poplatky za mincu pri vklade v USD alebo zo zahraničia sú 25 USD a 2 500 JPY. Pri výberoch za JPY a USD sú poplatky 400 JPY a 2 500 JPY.

Má Coincheck vlastnú peňaženku?

Mnoho búrz sa snaží konkurovať svojim rovesníkom. Potreba poskytovať konkurenčné výhody a prilákať nových investorov na dosť konkurenčnom a ekonomicky agresívnom trhu vždy rastie. Niektoré výmeny prebiehajú tak, že sa zvýši bezpečnosť ich platforiem a zaistia sa, pričom sa ušetrí žiadne náklady na maximalizáciu bezpečnosti ich postupov a overovania..

Online bitcoinová peňaženka

V poslednej dobe väčšina búrz začala podporovať aj svoje vlastné bezpečné peňaženky alebo trezory, aby sa uľahčilo skladovanie online zdrojov kryptomeny a obchodovalo sa s nimi relatívne ľahko a rýchlo..

Coincheck podporuje ich vlastné riešenie peňaženky, ktoré umožňuje zákazníkom obchodovať na burze jednoduchým prístupom k finančným prostriedkom uloženým na adrese ich určenej peňaženky. Podporujú však iba horúce úložisko alebo horúce peňaženky.

Záver

Stručne povedané, Coincheck je jedným z najvýznamnejších mien online bitcoinových búrz, nie je poprieť, že boli porušené a ich bezpečnosť mohla byť chybná..

Zabezpečenie pred hackerskými incidentmi

Napriek tomu ich prístup k situácii a to, ako reagujú na krízu, ukazujú, ako veľmi uznávaný a silný je finančný subjekt, počnúc odškodnením obetí hackerov..

Akú inú výmenu môžem vyskúšať?

Existuje mnoho online výmenných kurzov s kryptomenami, aj keď hlavný cieľ sa málokedy líši, ale niektoré sú obchodovanie s bitcoinmi alebo inými kryptomenami, niektoré rozhrania búrz môžu byť atraktívnejšie, ich poplatky sú v porovnaní s inými atraktívnejšie alebo jednoducho podporujú krajinu, v ktorej sa nachádzate. s bydliskom. V tomto prípade by ste si mali vybrať burzu, ktorá bude lepšie vyhovovať vašim kritériám a preferenciám.

Pozrite si viac o bitFlyer

bitFlyer je jedným z mien, ktoré si zachovávajú svoju váhu medzi rôznymi burzami na obchodovanie s bitcoinmi s rozsahom zameraným na ázijský trh. Vedľa Coincheck, Indacoin a ďalšie, bitFlyer, je známy svojim jednoduchým rozhraním a širšími možnosťami poskytovanými ich používateľom v porovnaní s inými burzami..

rozhranie bitFlyer

bitFlyer je obľúbeným obchodníkom s bitcoinmi na japonskom trhu z mnohých dôvodov, nielenže podporuje mobilnú aplikáciu pre používateľov, aby si udržiaval svoje vklady a finančné prostriedky na cestách, ale tiež ponúka rôzne možnosti prihlásenia, či už prostredníctvom Facebooku, Google alebo Yahoo!

BitFlyer navyše poskytuje poistné krytie majetku zákazníka. To sa môže prejaviť v miernom poplatku za poistné, ale poistenie proti obvyklým rizikám obchodovania môže byť v rizikovom obchode veľmi vítané. Viac informácií o platforme nájdete v našom vlastnom sprievodcovi.

Huobi Exchange – Prečítajte si viac

Huobi burza má sídlo v Singapure, viacjazyčnej online burze obchodovania s kryptomenami. Je to jeden z mien, ktoré by ste mali vziať do úvahy, keď zvažujete obchodovanie s bitcoinmi pomocou online búrz.

Výmena Huobi

Spoločnosť Huobi poskytuje integrované riešenia pre mnohé aspekty súvisiace s kryptomenou. Podporuje napríklad jeden z najväčších banských fondov pôsobiacich v Ázii.

Burza Huobi navyše prijala svoju OTC (mimoburzovú) platformu. Platforma bola spustená v novembri 2017. Huobi tiež podporuje svoj vlastný token výmeny, ako niektoré burzy, napríklad eToro. Ich token je nazvaný HT.

Huobi podporuje širokú škálu kryptomien, ako sú bitcoiny, ethereum a litecoiny, ako uvidíte v našom článku o platforme. Temnejšou stránkou veci je však to, že Huobi uplatňuje prístup bez meny, pretože nepodporuje obchodovanie s akýmikoľvek druhmi fiat mien..

Spoločnosť Huobi Global sa presťahovala na novú adresu www.hbg.com

A čo Coinbase?

Hlavnou črtou Coinbase spočíva v tom, že podporuje veľkú skupinu krajín, ktorá zasahuje do rôznych 30 krajín. Coinbase si udržiava svoje vlastné peňaženky a trezory. Jednou z ďalších pozoruhodných vlastností Coinbase je, že je akreditovaný mnohými poskytovateľmi tovaru a služieb, čo vám umožňuje používať ho priamo ako spôsob platby v bitcoinoch, na nákup produktov priamo prostredníctvom online platieb.

Palubná doska Coinbase

Na druhej strane, Coinbase môže byť do istej miery pre nových používateľov mätúci. Napriek tomu, že v porovnaní s inými burzami ponúka užívateľsky prívetivé rozhranie, v očiach nového obchodníka s bitcoinmi môže byť zamotané..

Napriek tomu je nepochybné, že Coinbase je životaschopnou možnosťou, ktorú je potrebné zvážiť, keď uvažujete o obchodovaní s bitcoinmi, pretože je považovaná za jednu z najuznávanejších a najbezpečnejších búrz v tejto oblasti. Uistite sa, že si prečítate náš článok o burze, aby ste získali najnovšie správy a informácie o službách Coinbase.

V dôsledku problémov, ktoré neboli v tejto príručke uvedené, kontaktujte nás priamo na adrese a získajte odpovede ihneď.