Príbeh TikTok: Ako čínsky startup prekonal Uber a stal sa najcennejším startupom všetkých čias

Príbeh aplikácie Tiktok je príbehom dvoch aplikácií, Spoločnosť ByteDance uviedla na trh Douyin v roku 2016 len pre čínsky trh, o rok neskôr bola rovnakou spoločnosťou predstavená spoločnosť Tiktok pre západné krajiny je rast Tiktoku nezastaviteľný od jeho uvedenia na trh. Obe tieto aplikácie na vytváranie krátkych videí majú dohromady viac ako miliardu používateľov na celom svete. Takže čo to spôsobilo? „Výroba viniča”Aplikácia je takýmto globálnym hitom len za dva roky?

Tiktok a Douyin fungujú rovnako, ale kvôli cenzúre v Číne udržiavajú oddelenú sieť.

Douyin bol vyvinutý za pouhých 200 dní a do roka od spustenia mal 100 miliónov používateľov s priemerom miliárd zobrazení za deň. Nasledujúci rok od uvedenia Douyina na trh generálny riaditeľ a zakladateľ ByteDance, Zhang Yiming, sa rozhodol spustiť rovnakú aplikáciu pre zvyšok sveta vo forme Tiktok. Aplikácia sa umiestnila na prvom mieste v počte stiahnutí za jeden rok.

V roku 2017, Bytedance kúpili music.ly za nezverejnenú sumu, a všetky účty na musical.ly boli automaticky prevedené do Tiktoku. Tiktok je jednou z najzaujímavejších sociálnych aplikácií na trhu.

Tiktok má v súčasnosti hodnotu 75 miliárd dolárov, čo z neho robí najcennejší start-up všetkých čias, ktorý prekonal Uber.

Čo je aplikácia Tiktok?

Tiktok umožňuje používateľom vytvárať zo seba krátke videá s rôznou hudbou alebo dialógmi na pozadí. Používatelia služby Tiktok majú prístup k obrovskej knižnici skladieb a zvukových dialógov, z ktorých si môžu sami vyberať a nakrúcať.

Funkcia aplikácie Duet v aplikácii vám umožňuje natočiť video vedľa iného videa a potom ho zdieľať so svojimi sledovateľmi.

V aplikácii je tiež funkcia reakcie, ktorá vám umožňuje zaznamenať vašu reakciu na video v malom okne, ktoré je pohyblivé po obrazovke. Používatelia majú tiež možnosť ponechať svoje účty v súkromí, rovnako ako Instagram, takže videá môžu vidieť iba ľudia, ktorí majú oprávnenie od držiteľa účtu.

Táto aplikácia na vytváranie krátkych videí úspešne klikla na tínedžerov a mládež, ktorí sa tejto aplikácii nevedia nabažiť.

Po otvorení sa aplikácia Tiktok dostanete na domovskú stránku, kde máte možnosť sledovať a zobrazovať trendové videá a účty..

Táto aplikácia zobrazuje videá horizontálne, a nie vertikálne, a umožňuje vám v nich surfovať ako po kanáloch Instagram alebo Facebook.

Objímajúce sa krútenie:

Väčšina úspešných videí v aplikácii Tiktok pochádza od ľudí, ktorí sa správajú nešikovne a ponižujú sa tým, že veľmi zle vykonávajú úlohu alebo trendovú výzvu, alebo synchronizujú pery a tancujú úplne mimo rytmu, čo má za následok sledovanie niektorých zábavných a krutých videí..

Bezprecedentný nárast používateľov.

Tiktok sa do roka od uvedenia na trh stal jednou z najsťahovanejších aplikácií v mnohých krajinách. V Thajsku používa aplikáciu Tiktok 1 zo 7 ľudí, ale došlo k najvýraznejšiemu nárastu aplikácie v USA si aplikáciu za posledné dva roky stiahlo a používalo viac ako 80 miliónov ľudí. Od zlúčenia s inou krátkou video aplikáciou Musical.ly so sídlom v Číne vzrástol počet jej používateľov za prvé tri mesiace o 30 miliónov a počet stiahnutí bol len o 25% v USA a bola to druhá najsťahovanejšia aplikácia na Apple. Skladujte v krajine.

Podľa App Annie sa Tiktok umiestnil na 3. mieste na svete medzi najsťahovanejšou aplikáciou v roku 2018.

V poslednom čase Tiktok zaznamenal v Indii obrovský nárast počtu používateľov, približne 120 miliónov ľudí v krajine aktívne používajú Tiktok, čo je obrovské.

Spojenie s Musical.ly bolo kľúčové:

V novembri 2017, ByteDane kúpil musical.ly za nezverejnenú sumu peňazí, ale predpokladá sa, že sa bude blížiť k jednej miliarde dolárov. Tento krok zohral obrovskú úlohu v úspechu tejto aplikácie na vytváranie krátkych videí. Musical.ly, ktorý založili dlhoroční priatelia Alex Zhu a Luyu Yang v Šanghaji, a mal slušný trh v USA. Musical.ly bola jediná veľká súťaž, ktorú Tiktok mal, a získali ich veľmi skoro.

hudobne

V čase, keď bol Musical.ly vypredaný, mal 100 miliónov aktívnych používateľov ktorí boli všetci prevedení do Tiktoku.

Ako TikTok zarába?

TikTok v súčasnosti nezverejňuje v aplikácii žiadne reklamy, ale niektoré značky ju použili na marketingové kampane ovplyvňovateľov a na platforme zverejnili aj svoje videá..

V súčasnej dobe sú všetky rzárobky získané aplikáciou prichádzajú vo forme nákupu v aplikácii vyrobené používateľmi, ktorí kupujú emodži a digitálne darčeky pre ostatných používateľov Tiktok. Podľa spoločnosti Sensor Tower sa nákup v aplikácii používateľmi v minulom roku zvýšil o 275%.

Prognóza zverejnená poradenskou skupinou pre iResearch naznačuje, že výnosy získané z platených videoreklám sa mnohonásobne zvýšia a bude v budúcom roku približne 2 miliardy amerických dolárov.

Podľa správy spoločnosti Adweek spoločnosť Tiktok pracuje na možnosti inzercie s možnosťou ponúk na platforme, čo signalizuje, že sa v nadchádzajúcich rokoch chcú otvoriť inzerentom v USA..

Kontroverzie po celom svete.

Pri takom masívnom raste v krátkom období čelil Tiktok na ceste v mnohých krajinách aj vážnym výzvam a kontroverziám.

V Indonézii približne dvestotisíc ľudí podpísalo petíciu za zákaz aplikácie z krajiny, dôvodom je nedôstojná expozícia videám, ktoré deťom synchronizujú pery. Úrady zákaz zrušili po tom, čo zástupcovia spoločnosti Tiktok sľúbili najať ďalších zamestnancov na odfiltrovanie nevhodných videí.

Vo Francúzsku polícia varovala rodičov pred Tiktokom a vyzvali ich, aby chránili svoje deti pred neslušným vystavením.

V USA musel Tiktok za urovnanie obvinenia zaplatiť 5,7 milióna dolárov že nezákonne zhromažďovalo osobné údaje, ako sú e -maily, mená a adresy, od detí mladších ako 13 rokov.

Keď bangladéšsky minister telekomunikácií Mustafa Jabbar vyhlásil „vojnu proti pornografii“ Tiktok bol okrem iných 20 000 aplikácií a webových stránok, ktoré boli v krajine zakázané.

Dokonca aj v Indii, ktorý je považovaný za najväčší trh Toktok, chvíľu slúžil zákazu po verejnom súdnom spore, ktorý na Madras High Court podali ľudia, a súd rozhodol proti Tiktokovi a nariadil zakázať aplikáciu. O niekoľko týždňov neskôr bol tento zákaz zrušený po upozornení vývojárskej spoločnosti pre aplikácie ByteDance, že ak bude v budúcnosti aplikácia obsahovať neslušné príspevky, bude sa to považovať za pohŕdanie súdom..

Temná stránka Tiktoku

Tiktok má temnú stránku, aj keď umožňuje iba používateľom vo veku 13 a viac rokov, podobne ako mnoho iných platforiem, obmedzenia nie sú spoľahlivé a pretože priťahuje mladších používateľov, je domovom mnohých plazivých ľudí, ktorí majú iba zlé motívy používať plošina. V HongKongu SouthChina Morning Post zistil, že stovky malých detí odhalili svoje mená, názvy škôl a osobné údaje a tieto deti mali len deväť rokov. Tiež zistili, že mnohé z týchto účtov dostali strašidelné správy od mnohých dospelých, ktoré žiadali mladé dievčatá „byť ich priateľmi“ alebo žiadali ich telefónne čísla, a deti nevinne poskytovali osobné informácie..

V roku 2017 bol 25-ročný muž z Kalifornie zatknutý za obvinenie zo sexuálneho zneužívania detí mladších ako 12 rokov, za dôkladné aplikácie ako Tiktok.

Globálne uznanie spoločnosti TikTok.

Hostiteľ Tonight Show Jimmy Fallon a skateboardista Tony Hawk sa pripojili k Tiktoku, aby predviedli trendovú internetovú výzvu #Tumbleweedchallenge ktorá zahŕňala pád na zem a váľanie sa k hudbe westernových filmov. Tiktok sa spojil aj s NBA, aby ukázal zábery zo zákulisia a najdôležitejšie momenty zo zápasu.

Táto aplikácia na zdieľanie krátkych videí môže byť budúcnosťou.

Najlepšie na Titoku je, že drvivá väčšina používateľov sa tam iba zabáva a robí hlúpe videá so synchronizáciou pier alebo plní trendové výzvy, ktoré obchádzajú internet, čím sa táto aplikácia líši od všetkých ostatných sociálnych médií. . Táto nekompromisná aplikácia pre sociálne médiá môže byť budúcnosťou.

V súčasnej dobe je Tiktok k dispozícii v 75 jazykoch v 155 krajinách a zdá sa, že len odtiaľto odíde. Táto aplikácia príjemná pre ľudí, aby o tom premýšľali veľké organizácie ako Facebook, a neustále rastie. Konkurencia, ktorú poskytuje prominentným stránkam sociálnych médií, je obrovská.

Tiktok za taký kratší čas vzal svet útokom. Tento start-up je údajne najhodnotnejším start-upom, aký svet už dlho videl. Nedávno ByteDance, materská spoločnosť spoločnosti Tiktok, oznámila, že investuje jednu miliardu dolárov na indickom trhu, čo je už ich najväčší trh na svete.

Môžeme si teda len predstavovať, ako bude Tiktok v nasledujúcich dňoch ďalej rásť.