Výmeny bitcoinov

V tomto rýchlom BTC sprievodcovi vám ukážeme to najbezpečnejšie výmeny bitcoinov za nákup BTC a iných coinov od, ako aj rôznych spôsobov nákupu, ktoré môžete použiť na dosiahnutie zisku z obchodu. Tak čítajte pozorne!

Zhrnutie: Nákup bitcoínov na burzách BTC

 1. Vyberte si jednu zo 100 najlepších bitcoinových búrz, ktorá lepšie vyhovuje vašim potrebám. Najpopulárnejšou burzou BTC na svete je Coinbase.
 2. Zaregistrujte sa a vytvorte si účet.
 3. Nezabudnite si prečítať obchodné podmienky a uistite sa, že s nimi súhlasíte.
 4. Prejdite na stránku nákupu bitcoinov.
 5. Zadajte počet BTC, ktoré chcete kúpiť.
 6. Vyberte preferovaný spôsob platby.
 7. Postupujte podľa pokynov na webe, kým nezískate svoje BTC.

Od začiatku obchodu s bitcoinmi v roku 2009 globálna infraštruktúra kryptomeny ohromne rástla, pričom väčšina krajín bola podporovaná rôznymi burzami. Ukázalo sa, že mnohí z nich sú pravidelnými poskytovateľmi BTC so stabilnými platformami a kvalitnými službami.

Výmeny bitcoinov

Tento článok vám predstaví najlepšie burzy na trhu s bitcoinmi a uvedie ich výhody, nevýhody, limity nákupu a poplatky.

Burzy bitcoinov: Ako si vybrať?

Napriek tomu, že je produkt rovnaký, tieto dôveryhodné burzy sa líšia v tom, ako a komu poskytujú svoje služby. Pri výbere preferovanej výmeny bitcoinov by ste mali vziať do úvahy niekoľko faktorov:

 • zabezpečenie finančných prostriedkov a BTC;
 • poplatky;
 • limity nákupu;
 • dostupné možnosti nákupu;
 • nákupný proces;
 • požiadavky na overenie;
 • regionálne pokrytie.
Poplatky za vklad na Exchange KrajinyKúpiť bitcoin
Logo Coinbase Coinbase 3,99% (kreditná/debetná karta), 1,49% (bankový účet) USA, Kanada, Austrália, Spojené kráľovstvo, Európa, Singapur KÚPIŤ TERAZ
Logo Changelly Changelly Vyšší ako priemer (okamžité nákupy kreditnou/debetnou kartou, nevyžaduje sa overenie ID) USA, globálne KÚPIŤ TERAZ
Logo Coinmama Coinmama Poplatok 7,25%, minimálne 10 USD (kreditná/debetná karta) USA (22 štátov), Globálne

V tejto chvíli burza Coinmama podporuje 40 štátov USA

KÚPIŤ TERAZ
Logo LocalBitcoins LocalBitcoins 1% plus transakčné poplatky USA, globálne KÚPIŤ TERAZ
Logo BitPanda BitPanda 3-4% (kreditná/debetná karta), malý príplatok (SEPA, EPS) Veľká Británia, Európa KÚPIŤ TERAZ
Logo Coinhouse Coinhouse 6-10% (kreditná/debetná karta) Veľká Británia, Európa KÚPIŤ TERAZ
Logo Kraken Kraken 5 dolárov (drôt), zadarmo (SEPA) USA (37 štátov), ​​Spojené kráľovstvo, Európa KÚPIŤ TERAZ
Logo CEX.io CEX.io 3,5% + 0,25 dolára (kreditná/debetná karta), 10 dolárov (bankový prevod) USA, globálne KÚPIŤ TERAZ

Najlepším spôsobom, ako otestovať výmenu, je pokryť všetky uvedené faktory a zistiť spoľahlivosť služby.

Poplatky

Poplatky sa líšia od výmeny k výmene, ale najväčší rozdiel spočíva v možnostiach platby, ktoré obchodníci ponúkajú na burzách. Najlacnejšou možnosťou nákupu sú určite prevody na bankový účet, pričom poplatky sa pohybujú od úplne zadarmo až do 2%.

Transakčné poplatky

Hotovostné nákupy sú buď lacné (bankové vklady), alebo veľmi vysoké (poukážky) s poplatkami v rozmedzí od 1% do 12%. Nákupy kreditnou/debetnou kartou sa môžu pohybovať od 2% do 6% v závislosti od výmeny, zatiaľ čo používanie online platobných možností (PayPal, Skrill a Perfect Money) môže byť dosť nákladné, pričom môže ísť až o 10% hodnoty transakcie.

Zabezpečenie

Rovnako ako pre všetky ostatné investičné kategórie, aj pri obchodovaní s bitcoinmi chcete mať svoje aktíva a peniaze v bezpečí. Šifrovanie, účtovné knihy, postupy prijímania zamestnancov, dvojfaktorová autentifikácia a mnoho ďalších bezpečnostných opatrení sú dôležitými ukazovateľmi toho, ako bezpečná je výmena.

Zabezpečenie bitcoinu

Ako sa bitcoinová infraštruktúra v priebehu rokov rozrastala, rástla aj jej komunita a mnohé webové stránky uvádzali podvodné výmeny a skúsenosti iných obchodníkov. Zaistite, aby bezpečnostné opatrenia zodpovedali štandardom a aby táto platforma pravidelne dostávala dobré recenzie od ostatných investorov.

Obchodovanie & Meny

Ak burza ponúka rôzne kryptomeny a má veľké objemy obchodov mesiac po mesiaci, je to celkom dobrý ukazovateľ toho, ako efektívne je podnikanie. Ukazuje to dôveru v bitcoínovú komunitu a konkurencieschopný nákladový systém, ktorý môže vyhovovať vašim potrebám.

Obchodovanie s bitcoinmi

Väčšina veľkoobjemových platforiem má hodnotu BTC blízku trhovému priemeru, zatiaľ čo menšie burzy majú tendenciu zvyšovať svoj výmenný kurz z trhového štandardu..

API

Rozhranie aplikačného programu (API) je automatizovaný nástroj softvérového rozhrania, ktorý môže automaticky vytvárať komplexné obchodné príkazy pre klientov. Dobrá a rozsiahla služba API je to, čo robí z burzy vynikajúcu spoluprácu. Vďaka takémuto nástroju môžu obchodníci ťažiť z toho, že mena BTC s vysokou hodnotou kolísa a nesedí celý deň pred počítačom, a namiesto toho nechá API pracovať za nich.

Rozhranie aplikačného programu

Vyhnite sa podvodu

Aký je najlepší spôsob, ako sa vyhnúť podvodu? Uistite sa, že budete pracovať iba s dôveryhodnými burzami, ktoré majú skvelé recenzie, pokiaľ ide o ich bezpečnosť, dôveryhodnosť a stabilitu služby. Mnoho búrz, ktoré začínajú na novom trhu, sa ukázalo ako podvodné stránky, ktoré jednoducho vezmú peniaze od obchodníkov a zmiznú rovnako rýchlo..

Vyhnite sa podvodom

Populárne bitcoinové burzy

Od roku 2009 sa mnohým burzám podarilo etablovať sa ako lídri trhu s bitcoinmi oproti iným konkurentom. V tejto príručke sa budeme zaoberať najspoľahlivejšími maklérmi a ich službami, poplatkami, limitmi nákupu, výhodami a nevýhodami, pričom výmeny, ktoré budú predložené, sú: VirWox, Coinbase, CEX.io, Paxful, Coinmama, Múr mincí, itBit, BitQuick, Coinhouse, BitPanda, Bitit, Blíženci, Kraken, Bitová pečiatka, Bitfinex, Unocoin, Coinsecure a Zebpay.

VirWox

VirWox sa primárne zaoberá virtuálnym svetom s názvom „Second Life“ a menou Second Life Lindens (SLL), ktoré sa používajú na uvedenej platforme. Nepovažuje sa to teda za výlučne výmenu bitcoinov, pretože BTC nemôžete nakupovať priamo. Jediný spôsob, ako získať bitcoiny, je najskôr kúpiť SLL a potom ich obchodovať s BTC, pričom v tomto procese vzniknú dvojité poplatky..

Výmena VirWox

Táto burza akceptuje rôzne možnosti platby, vrátane Skrill, kreditných/debetných kariet, bankových prevodov, OKPAY, SOFORT Banking, paysafecard a PayPal. Posledná možnosť, PayPal, spôsobila, že tento broker bol v komunite bitcoinov tak populárny, pretože je veľmi zriedkavé nájsť burzu, ktorá predáva BTC prostredníctvom platieb PayPal..

Platobné metódy na VirWox

Každá z týchto možností vkladu má svoju vlastnú štruktúru poplatkov, ktorá je usporiadaná nasledovne:

 • kreditné/debetné karty a Skrill – 0,49 USD + 3,5%;
 • PayPal – 0,35 EUR + 3,4%;
 • sofortbanking – 2,5%;
 • paysafecard – 20%;
 • OKPAY – bez poplatku.

Poplatky za VirWox

Po 90 dňoch od registrácie účtu sú obmedzenia nákupu približne 400 USD denne a 4 000 dolárov mesačne.

Pros

 • na nákup bitcoinov nie je potrebné žiadne overenie;
 • limity nákupu závisia od dní od registrácie účtu;
 • rôzne možnosti nákupu, vrátane systému PayPal.

Zápory

 • dvojité poplatky pre obchodníkov s bitcoinmi;
 • proces nákupu bitcoinu je dlhý a zložitý.

Coinbase

Coinbase je jednou z najväčších búrz na trhu s bitcoinmi a v súčasnosti podporuje 32 krajín na celom svete s najväčším pokrytím v Európe. Prijímané spôsoby platby sa v jednotlivých krajinách líšia. SEPA prevod je určený pre európskych obchodníkov, PayPal pre amerických investorov a pre každého kreditné/debetné karty & sú k dispozícii bankové prevody.

Vymeňte bitcoin za Coinbase

Poplatky sa považujú za priemer v tomto odvetví. Vklady na kreditných/debetných kartách a PayPal dosahujú 3,99%, bankové prevody sú bezplatné, bankové prevody v USA sú 1,49% a vnútorné platby z uložených finančných prostriedkov predstavujú 1,49%..

Pros

 • celosvetová dostupnosť služieb;
 • k dispozícii sú tri kryptomeny: BTC, ethereum a litecoin.

Zápory

 • overenie účtu je nevyhnutné;
 • tri štáty USA v súčasnosti nie sú podporované (Wyoming, Havaj a Minnesota).

CEX.io

Od svojho začiatku v roku 2013 sa táto londýnska burza etablovala ako jedno z najlepších odvetví bitcoinov a etherea na trhu a ponúka svoje služby po celom svete..

Vymeňte bitcoiny za CEX.io

Aktuálne, CEX.io zatiaľ nie je podporovaný v 28 štátoch USA, zatiaľ čo akceptované možnosti nákupu sú:

 • nákup kreditnou/debetnou kartou (3,5% + 0,25 USD);
 • SEPA prevod (zadarmo);
 • bankové prevody (zadarmo);
 • bankové prevody online (zadarmo).

Ďalšie náklady zahŕňajú poplatky za odberateľa, ktoré sa pohybujú medzi 0,2% a 0,1% v závislosti od zobchodovaného objemu, zatiaľ čo transakcie tvorcu sú bezplatné.

Poplatky na CEX.io

Bitcoiny môžete nakupovať bez overenia ID s malými limitmi nákupu 300 dolárov denne a 1 000 dolárov mesačne.

Pros

 • anonymné nákupy povolené pre malé množstvá BTC;
 • služby sú globálne dostupné.

Zápory

 • nie je k dispozícii v 28 štátoch USA;
 • proces overovania je zložitý a dlhý.

Paxful

Burza, ktorá je platformou peer-to-peer (P2P), ponúka svojim obchodníkom široké spektrum možností nákupu. Paxful je k dispozícii na celom svete, pretože obchodníci, ktorí na webe pracujú, sa môžu medzi sebou navzájom kupovať a predávať bitcoiny. Bez ohľadu na zvolený spôsob nákupu je transakčný poplatok 1%.

Paxívna výmena bitcoinov

Overenie navyše závisí od obchodníkov, takže je celkom možné nakupovať bitcoiny anonymne, ale dajte si pozor na podvodníkov, pretože tí môžu zneužiť súkromnú možnosť vziať si peniaze a mince vám nedoručiť..

Pros

 • nákupy bitcoinov je možné vykonávať úplne súkromne;
 • široká škála spôsobov nákupu a fiat mien, vrátane Western Union;
 • nízke 1% transakčné poplatky;
 • dostupné globálne.

Zápory

 • podvody boli v minulosti potvrdené;
 • malé množstvo bitcoinov je možné kúpiť od kolegov obchodníkov.

Coinmama

Coinmama je burza bitcoinov MasterCard, ktorá v súčasnosti používa ako spôsob nákupu dostupný pre obchodníkov s bitcoinmi iba kreditné/debetné karty. Coinmama si účtuje 6,3% z hodnoty transakcie, zatiaľ čo spracovateľ platieb si účtuje ďalších 5,65%.

Vymeňte bitcoiny za Coinmama

Skenovanie ID je potrebné pred obchodovaním, takže predtým, ako si budete môcť kúpiť bitcoiny v Coinmama, budete musieť prejsť rozsiahlym overovacím procesom.

Pros

 • vysoké nákupné limity;
 • globálne dostupné služby.

Zápory

 • na obchodovanie je potrebné úplné overenie;
 • spôsoby nákupu obmedzené iba na kreditné/debetné karty.

Múr mincí

Múr mincí je dôveryhodná platforma P2P, ktorá podporuje rýchle nákupy bitcoinov v hotovosti prostredníctvom bankových vkladov v 12 krajinách vrátane USA. Obchodníci zverejnia bitcoinovú reklamu a banku, v ktorej môžu kupujúci uskutočniť nákup.

Burza Wall of Coins

Poplatky sú súčasťou ceny BTC uvedenej v týchto reklamách, pričom overenie je potrebné iba pre váš e -mail a telefónne číslo.

Pros

 • neobmedzené limity nákupu;
 • je možné zakúpiť iba BTC v hodnote 5 dolárov;
 • nevyžaduje sa overenie totožnosti.

Zápory

 • poplatky sú súčasťou ceny BTC, a preto nie sú transparentné;
 • obmedzené regionálne pokrytie (iba 12 krajín).

itBit

Licencovaná v New Yorku, itBit Spoločnosť ponúka dva typy obchodovania s bitcoinmi, z ktorých jeden je vymenený za iný OTC stôl. Firma funguje vo väčšine krajín sveta vrátane USA (Texas nie je podporovaný).

výmena bitcoinov itBit

Spoločnosť okrem toho prijíma bankové prevody iba s úplným overením ID a adresy. Poplatky sú jedny z najnižších na trhu, pričom poplatky za príjemcu predstavujú 0,2% a činnosti výrobcu sú bezplatné.

Pros

 • služba je globálne dostupná;
 • jeden z najnižších poplatkov na trhu;
 • Služby OTC desk ponúkajú veľké množstvo BTC.

Zápory

 • nie je k dispozícii v Texase;
 • požadované úplné overenie ID a adresy;
 • ako spôsob platby sú akceptované iba bankové prevody.

BitQuick

BitQuick je ďalšou burzou, ktorá prijíma iba vklady v hotovosti, pretože sa špecializuje na činnosti rýchleho predaja a nákupu. Obchodníci sú povinní podstúpiť rozsiahly proces overovania, pričom poplatky za nákup BTC sú 2% a za predaj 0%. Platforma funguje globálne, s výnimkou štátu New York.

Objednajte si BTC na BitQuick

Pros

 • okamžite dostupné bitcoiny prostredníctvom hotovostných vkladov;
 • globálne dostupná hotovostná služba v EUR a USD.

Zápory

 • úplné overenie, ak je to nevyhnutné;
 • New York nie je podporovaný.

Coinhouse

Táto francúzska burza umožňuje obchodníkom nakupovať bitcoiny kreditnými kartami a možnosťami hotovosti Neosurf. Overenie je povinné a zahŕňa skenovanie dokladu totožnosti a dôkaz o pobyte spolu so selfie fotografií, na ktorej máte tieto dokumenty.

Burza Coinhouse BTC

O Coinhouse poplatky sú jedny z najvyšších na trhu, pričom bankové prevody stoja od 10% do 6% a kreditná karta od 10% do 8% v závislosti od obchodnej hodnoty.

Pros

 • globálne dostupné;
 • Zabezpečenie nákupu 3D karty.

Zápory

 • obmedzené možnosti nákupu;
 • úplné overenie je povinné;
 • veľmi vysoké poplatky v rozmedzí od 6% do 10%.

BitPanda

BitPanda je európska výmenná platforma, ktorá poskytuje služby v celej Európe a ponúka širokú škálu spôsobov nákupu, ako napríklad:

 • bankové karty;
 • bankové prevody (bankový, SOFORT, NETELLER a SEPA);
 • Skrill;
 • hotovostné vklady.

Nákup BTC vo výmenníku BitPanda

Limity nákupu závisia od dokončenej fázy overenia, pričom poplatky nie sú transparentne zobrazené, ale sú súčasťou ceny bitcoinu.

Pros

 • veľké množstvo platobných možností;
 • Burza sa okrem BTC zaoberá aj ETH, DASH a LTC.

Zápory

 • USA nie sú kryté;
 • poplatky zahrnuté v cene BTC.

Bitit

Bitit je podobné s Coinhouse v mnohých ohľadoch, pretože je to francúzska platforma, ktorá prijíma nákupy 3D kreditných/debetných kariet a vkladov v hotovosti spolu s ďalšími možnosťami (CASHlib, MoneyGram, EPAY a mnoho ďalších). Vklady v hotovosti sa vykonávajú prostredníctvom poukážok, ktoré je možné zakúpiť v licencovaných obchodoch po celom svete.

Nakúpte bitcoiny na Bitit

Poplatky sa pohybujú od 3,9% (bankové karty) do 10% (hotovostné vklady) a je potrebné úplné overenie účtu.

Pros

 • k dispozícii vo viac ako 50 krajinách;
 • veľa ponúkaných spôsobov nákupu.

Zápory

 • vyžaduje sa úplné overenie ID a adresy;
 • vysoké poplatky za vklad popola od 8% a vyššie.

Blíženci

Blíženci ponúka BTC a ETH obchodníkom so sídlom v USA (45 štátov), ​​Japonsku, Hongkongu, Singapure, Veľkej Británii, Portoriku, Kanade a Južnej Kórei. Obchodné poplatky sú na úrovni 0,25%, pričom akceptovanou metódou nákupu je bankový bankový prevod vyjadrený v USD.

Nakúpte BTC na Gemini

Podniky sa správajú viac ako burza cenných papierov ako bitcoinový maklér, pretože je registrovaný v USA ako trust s ručením obmedzeným v štáte New York.

Pros

 • nízke transakčné poplatky 0,25%;
 • založená ako spoločnosť s ručením obmedzeným.

Zápory

 • 8 štátov USA v súčasnosti nie je podporovaných;
 • je potrebné overenie vašej identity.

Kraken

Táto burza ponúka svoje služby v Európe, USA, Kanade a Japonsku; prijímanie miestnych mien, ak sú obsluhované regióny. Poplatky sú organizované v nákladoch výrobcu (do 0,16%) a príjemcu (do 0,25%) a je potrebné overenie vašej identity. Spôsoby nákupu/vkladu, ktoré sú akceptované na Kraken sú vklady v hotovosti a prevody na bankový účet.

Výmena bitcoínov Kraken

Pros

 • široký rozsah akceptovaných fiat mien;
 • veľmi vysoké limity nákupu po overení.

Zápory

 • overenie vášho ID je nevyhnutné, pre vyššie úrovne limitov nákupu je potrebný doklad o adrese;
 • trochu obmedzené regionálne pokrytie.

Bitová pečiatka

Bitová pečiatka je úplne prvá burza bitcoinov s licenciou EÚ z Luxemburska, ktorá ponúka rôzne spôsoby platby v EUR a USD:

 • kreditné/debetné karty (poplatky 5% až 8% v závislosti od obchodovaného objemu);
 • SEPA prevody (0,09 EUR);
 • medzinárodný drôt (0,09%).

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Okrem nákupov si Bitstamp účtuje aj 0,25% obchodné poplatky za nákupy v hodnote nižšej ako 20 000 dolárov mesačne. Na obchodovanie v rámci služby Bitstamp s bankovým prevodom je potrebné úplné overenie.

Pros

 • nákupy kreditnou kartou sú súkromné;
 • služby sú globálne dostupné.

Zápory

 • overenie potrebné pre bankové prevody;
 • na spracovanie bankových prevodov je potrebných asi 5 pracovných dní.

Bitfinex

Byť orientovaný na obchodníka, Bitfinex výmena nie je pre začiatočníkov na trhu s bitcoinmi, aj keď je výmena veľmi populárna kvôli absencii politiky overovania a nízkym poplatkom (0,2% pre odberateľov a 0,1% pre výrobcov). Na druhej strane, burza bola v minulosti hacknutá, čo pre firmu znamenalo stratu približne 70 miliónov dolárov. Akceptované sú iba vklady SWIFT.

BTC platforma Bitfinex

Pros

 • na obchodovanie s bitcoinmi nie je potrebné žiadne overenie;
 • jedny z najnižších poplatkov na trhu.

Zápory

 • komplexné rozhranie;
 • bol v minulosti hacknutý.

Unocoin

Unocoin je najväčšia indická burza, ktorá denne operuje s viac ako 150 000 obchodníkmi. Jeho podpora kvôli veľkému počtu klientov bola kritizovaná kvôli pomalej reakcii a nedostatočnej reakcii. Prijímané spôsoby platby sú tieto:

 • Peňaženka INR;
 • Peniaze PayU;
 • online bankovníctvo (NEFT/RTGS/IMPS).

Burza Unocoin BTC

Poplatok za transakciu je 1% a môže klesnúť až na 0,7% pri dostatočnom objeme zobchodovaného objemu a fáze overenia. Za online bankovníctvo sa účtuje 1,9% transakčný poplatok z hodnoty obchodovania s bitcoinmi. Na obchodovanie s BTC je potrebné overenie, pričom limity nákupu závisia od dosiahnutej fázy overenia.

Pros

 • najväčší zdroj bitcoinov v Indii;
 • nízke poplatky 1%, klesajúce na 0,7% s objemom.

Zápory

 • obchodovanie s overením je nevyhnutné;
 • nedostatok efektívnej zákazníckej podpory.

Coinsecure

Ako jedna z veľkých indických búrz, Coinsecure ponúka bitcoiny za nízky transakčný poplatok 0,3% a jedinou službou pre krajinu je India, pričom jedinou fiatovou menou je domáca mena. Obchodníci sú povinní dokončiť KYC (proces overenia), aby mohli nakupovať a predávať BTC v rámci Coinsecure.

Nakúpte BTC na Coinsecure

Prijímanými metódami vkladov sú RTGS (hrubé zúčtovanie v reálnom čase) / IMPS (systém sprostredkovateľských platieb) / NEFT (národný elektronický prevod prostriedkov).

Pros

 • nízke transakčné poplatky 0,3%;
 • neobmedzené obmedzenia nákupu po overení.

Zápory

 • služby dostupné iba pre indických obchodníkov;
 • úplné overenie je nevyhnutné.

ZebPay

ZebPay je prvou burzou bitcoinov v Indii, ktorá ponúka mobilnú platformu ako obchodné miesto pre investorov BTC. Poplatky nie sú zobrazené transparentne, pretože sú súčasťou hodnoty nákupu bitcoinu, pričom akceptované spôsoby platby sú tieto:

 • RTGS;
 • NEFT;
 • IMPS;
 • čisté bankovníctvo.

Výmena bitcoinov ZebPay

Pros

 • jedna z najlepších mobilných platforiem pre obchodovanie s BTC;
 • sú k dispozícii ďalšie doplnkové služby, ako napríklad mobilný vysielací čas a darčekové poukazy.

Zápory

 • od obchodníkov sa vyžaduje overenie;
 • k dispozícii iba na mobilnej platforme;
 • poplatky nie sú zobrazené transparentne.

Funguje tiež iba prostredníctvom mobilnej platformy, takže obchodníci by si museli stiahnuť aplikáciu, aby si mohli kupovať bitcoiny ZebPay. Pred obchodnými aktivitami je potrebné overenie účtu.

Mobilná ústredňa ZebPay

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa výmeny bitcoinov, ktoré neboli začaté v tejto príručke, kontaktujte nás na mieste.