Tether: najväčší podvod s kryptomenami?

Pochopenie nevýhod a obmedzení Tetheru.

 

Čo je to minca Tether? A prečo sa to považuje za podvod?

Elementárne, ako to všetci vieme Tether je jednou z popredných mincí stabilných v kryptomene, ktorej hodnota je viazaná na hodnotu amerických dolárov. Jednoducho povedané, to znamená, že 1 USD = 1 USDT. Je to tiež jeden z najšpekulárnejších zo zmiešaných dôvodov. Nasledujú niektoré z nich.

1. Spoločnosť podporujúca Tether, Tether Limited, tvrdí, že zaisťuje stabilitu mincí Tether prostredníctvom skutočných rezerv v USD, ale ani jedna audítorská spoločnosť to nedávno potvrdila. Aj ponuka žetónov sa pravidelne zvyšuje. Špekulácie sú preto vždy na vyššej strane spektra, pokiaľ ide o legitimitu mince Tether.

2. Mnohí odborníci na kryptomeny o tom špekulujú Tether je podvod a všetko je to podvod, pretože nie je považovaný za zákonné platidlo. Nepriamo sa tým vykreslil súbor Krypto nadšenec poukázať na právny stav a transparentnosť projektu Blockchain.

3. Podľa väčšiny expertov na kybernetickú bezpečnosť a kritikov kryptomien bolo oznámené, že mince USDT alebo Tether manipulujú s cenami bitcoinu. Predpokladá sa, že reťazce sú razené iba počas poklesu cien bitcoinov, aby sa stabilizoval trh s kryptomenami a nie sú úplne kryté miliónmi rezerv Fiat. Tomu verí aj najslávnejší ekonóm Nouriel Roubini.

4. Reddit je jedným z najpopulárnejších diskusných fór o kryptomenách. Keď chceli používatelia na tejto webovej stránke získať názor na predchádzajúce skúsenosti ktoréhokoľvek používateľa, na konverziu súboru Tetherové mince do skutočných amerických dolárov. Nad príspevkom sa črtalo ohlušujúce ticho, ktoré skutočne poukazovalo na nepriehľadnosť mince kryptomeny.

5. Podľa webových stránok spoločnosti nie je oficiálne poskytnutá žiadna záruka na vykúpenie alebo straty, ktoré užívateľom vzniknú. Nepriamo je používateľ jedinou zodpovednou osobou za všetky tieto akcie týkajúce sa mince Tether.

6. Podľa zmluvných podmienok spoločnosti tiež Tether tokeny vykúpenie môže byť odmietnuté bez uvedenia výhradného dôvodu. Toto je závažný problém v súvislosti s otvorenými právnymi dokumentmi, pretože ich nezaujíma uviesť okolnosti, za ktorých by tak urobili.

7. Existuje tiež niekoľko prípadov, ktoré poukazujú na podvodný charakter mincí Tether. V januári 2018 platforma Tether coin blockchain ukončila spoluprácu s audítorskou firmou tretej strany z Taiwanu.

8. Odhaduje sa, že platforma blockchainu Tether coinov zmení aj mnohé audítorské firmy z rôznych krajín.

Je Bitfinex bezpečný?

Bitfinex je kryptomenová burza, ktorej jedinečne pomáha dotaz, je Bitfinex bezpečný? O platforme sa priebežne špekuluje, že je súčasťou podvodu s mincami Tether, pretože mnoho prominentných osobností z Bitfinexu zastupovalo Tether počas jeho začiatku. Vzhľadom na jeho prepojenie s Bitfinexom sa dokonca povráva, že mince Tether sa používajú na nezákonné požičiavanie peňazí na Bitfinex, nezákonne.

Je dôležité vedieť, že kryptoburzy získavajú zisky z úrokov, z požičaných mincí Tether. Je to veľmi smiešne, pretože spoločnosť Tether Limited neposkytuje záruku na vyplatenie mincí Tether so skutočnou menou Fiat..

 

Bitfinex vs Binance

Tether patrí medzi najpoužívanejšie stablecoiny na kryptoburzách na celom svete. Stabilnýcoin podporovaný USA je však za tie roky obklopený rôznymi kontroverziami. Začiatkom tohto roka generálny prokurátor NY podal žalobu proti kryptoburzám Bitfinex a Tether za vyčerpanie rezervy mince krytej dolárom na krytie straty z výmeny v hodnote 700 miliónov dolárov. Tiež sa uvádza, že asi tristo adries drží 80% z celkovej ponuky Tetheru a veľké veľryby, ktoré držia stabilnú mincu, zahŕňajú kryptoburzy Bitfinex a Binance. Z dôvodu tejto nerovnomernej distribúcie bol popruh viackrát spojený s manipuláciou trhu. Podpora Tether určite predlžuje kontroverznú éru výmeny. Manipulácie môžu dokonca viesť k a binance pád ak to vyjde najavo. Mnoho správ tvrdilo, že Tether nemá dostatočnú dolárovú rezervu na zálohovanie všetkých USDT v obehu. 

Vyvoláva to niekoľko pochybností o tom, či je binance bezpečná? Je USDT bezpečný? Existuje vôbec a binance vs bitfinex alebo obe výmeny palivové podvody? Tether of porážka sa používa aj vo vlastných záujmoch ľudí, pričom mení cestu bitcoinu z pozitívneho na negatívny alebo naopak.. 

Pozitívna stránka mince Tether

Nespočetné množstvo kryptoburz, ako sú Binance, Bitfinex, Poloniex atď., Začlenilo Tether namiesto skutočných amerických dolárov, pretože zahrnutie USD by vyžadovalo, aby burzy dodržiavali mnoho zákonných postupov. Navyše, financovanie Bitfinexom v Tether dosiahlo odklad v prípade NYAG. Tether preto efektívne eliminuje zákonné zásahy vlády. Navyše majú navrch, dokonca poskytujú vyššie rýchlosti transakcií v porovnaní s menou Fiat. Preto sa používa aj ako alternatíva k americkým dolárom.