Analýza: Môže blockchain nahradiť cloud?

Pozrite sa na prípady použitia pre blockchain, cloud a konkrétne odvetvia a zistite, ako naši zákazníci používajú technológiu blockchain, aby sa stali najlepším podnikom.

Blockchain a ďalšie technológie

Blockchain môžete tiež integrovať s inými technológiami, ako sú analýzy, rozsiahle údaje, strojové učenie a IoT.

Pripojte svoje externé blockchainové siete k SAP HANA, výkonnej dátovej platforme v pamäti dostupnej prostredníctvom našej aplikácie blockchain, ktorá umožňuje cloudový reťazec. Služba (naplánované na spustenie) poskytuje najmodernejšie analytické a vývojové príležitosti pre prácu s blockchainom.

Blockchain a cloud

Teraz sa objavuje: Siete P2P využívajúce blockchain na správu cloudového úložiska na základe distribúcie prebytočnej kapacity disku a siete na počítačoch a dátových centrách. Takýmto príkladom služby P2P je open-source, decentralizované riešenie na ukladanie súborov známe ako Storj. Cieľom tejto úložnej platformy je, aby bolo ukladanie súborov v cloude lacnejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie.

Storj používa blockchain na sledovanie digitálnych „farmárov“, ktorí sa podobne ako bitcoinové baníci rozhodli povoliť aplikácii zdieľať prebytočnú sieťovú a úložnú kapacitu na svojich počítačoch alebo serveroch. Sharding by umožnil mnoho ďalších transakcií súbežne, taktiež sa neočakáva zníženie natívnej bezpečnosti blockchainu, pretože zachováva „väčšinu požadovaných decentralizačných a bezpečnostných funkcií blockchainu“, hovorí tvorca Etherea Vitalik.

Cloud vs Blockchain

Verejné cloudy vám umožňujú priradiť ľubovoľnému počtu inštancií od poskytovateľa verejného cloudu a taký flexibilný prístup k škálovaniu a podpore zabezpečeného prekladu je ideálny pre transakciu blockchain. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti môžu nájsť aplikácie pre blockchain, ktoré pomôžu znížiť náklady na spracovanie veľkých transakcií a bezpečné ukladanie a distribúciu údajov o pacientoch. Pozrite sa na svoju súčasnú cloudovú stratégiu a najlepší spôsob podpory akejkoľvek novej aplikácie Blockchain.

Ak niekedy dostanete možnosť cloud vs blockchain, bolo by lepšie porozumieť im obom a pokúsiť sa s nimi spolupracovať, aby ste z týchto technológií vyťažili maximum..

Blockchain Cloud Computing

Ak spoločnosť Google ponúka produkt blockchain prostredníctvom služby Google Cloud, je pravdepodobné, že bude decentralizovaný a umožní zákazníkom nastaviť uzly pre svoje blockchainy inde, vrátane iných verejných cloudových služieb, ako je AWS. Aj keď AWS ani Azure neponúkajú produkt blockchain, ľudia už na takýchto cloudových službách hostia blockchain.

Google už dlho rád experimentuje, takže by nemalo byť prekvapujúce, že sa internetový gigant pýta, čo môže technológia blockchain urobiť pre svoje cloudové podnikanie. Blockchain je transparentný a overiteľný systém, ktorý upravuje spôsob, akým ľudia uvažujú o výmene hodnôt a majetku, vymáhaní zmlúv a zdieľaní údajov. Kombinácia blockchainu a cloudu s odbornosťou spoločnosti Google môže priniesť obrovskú zmenu vo fungovaní vecí.

Spoločnosti používajú blockchain cloud computing ako štandardnú vrstvu údajov na povolenie novej triedy aplikácií. Rýchlo iterujte a overujte scenáre blockchainu pomocou integrovaných odkazov na Azure a nástrojov, ktoré už poznáte. Globálny tím odborníkov pomáha spoločnostiam zefektívniť ich investície a vyvinúť efektívne stratégie okolo používania blockchainov.

Cloud a blockchain

Zakaždým, keď sa uskutoční nová transakcia, blockchain sa autentifikuje v sieti predtým, ako sa transakcia zaznamená ako ďalší blok v reťazci. Ukladanie veľkých objemov údajov do blockchainu nie je praktické, a preto produkty Acronis odosielajú iba noty notárovi.

Acronis je popredným poskytovateľom zálohovania softvéru, obnovy po havárii a bezpečného prístupu k dátam pre spotrebiteľov, malé a stredné firmy a podniky. Spoločnosť ponúka riešenie ako zálohovanie fyzických, virtuálnych a cloudových serverov. Divízia tejto firmy je Acronis Notary. Toto rozdelenie poskytuje hašovanie súborov „odtlačkom prsta“ pri vstupe údajov. Mierna zmena údajov spôsobí vznik rôznych odtlačkov prstov. Acronis Notary chráni údaje pred manipuláciou a vymazaním a chráni ich algoritmickou technológiou blockchain.

Dátové centrá a cloudhostingové služby, ktoré chcú slúžiť trhu s blockchainom, si musia dať pozor na cenu grafických kariet. Vedci a podnikatelia však pracujú na technológii, ktorá môže využiť silu blockchainu na vytvorenie decentralizovaných cloudov. S väčším počtom aplikácií založených na blockchaine bude veľký dopyt po dátových centrách so správnou infraštruktúrou.

Blockchain a cloudové úložisko sú dnes horúcou témou a mnohí hľadajú nové bezpečné a nákladovo efektívne spôsoby ukladania svojich neustále rastúcich dátových knižníc. Na rozdiel od Storj vyvinula Sia svoj blockchain a kryptomenu na ochranu a údržbu blockchainu. Cloudové úložisko roztrúsené po blockchaine je navrhnuté tak, aby poskytlo nové riešenie problému, ktorý narastá.

Cloudový blockchain

Technológia blockchain ponúka používateľom možnosť ukladať informácie v sieti rovesníkov. Riešenie cloudového úložiska blockchain zachytáva údaje používateľa a rozdeľuje ich na malé kúsky. Spoločnosti ako Storj, Sia a Amazon vytvárajú systémy, ktoré umožňujú prenajímateľom platiť malé sumy peňazí za ukladanie údajov na ďalší priestor vo svojich počítačoch. Pretože blockchain využíva ďalší priestor na iných počítačoch, čím sa vyhnete režijným nákladom spojeným so správou typického podnikania v oblasti cloudového úložiska, cenové plány môžu byť oveľa flexibilnejšie.

 

Blockchain vs Cloud

Na rozdiel od služieb cloudového úložiska, ako je napríklad Disk Google (ktorý ukladá všetky súbory vrátane odstránených súborov v systéme), decentralizované dátové súbory blockchain sú rozdelené a distribuované do niekoľkých uzlov. Podľa analytikov sa autorizačná vrstva presunie na blockchain, čo bude mať vplyv na obchodný model poskytovateľov cloudu. 

Úložné systémy Blockchain vs Cloud- Cloud sú navrhnuté tak, aby poskytovali užívateľovi kontrolu nad údajmi uloženými na vzdialenom mieste a spravovanými poskytovateľom cloudových služieb. Namiesto toho sú vďaka blockchainu vaše údaje úplne decentralizované, pretože sú uložené vo viacerých uzloch po celom svete. Pretože technológia blockchainu používa už existujúce servery, tieto decentralizované platformy nevyžadujú také významné investície, aby mohli podnikatelia aj koncoví používatelia ušetriť peniaze..

Či už si myslíte, že bitcoin a iné kryptomeny sú bublinou čakajúcou na vypuknutie alebo nie, blockchainová technológia sa osvedčila.