Zakáže India bitcoin a kryptomeny? Zebpay tweety o zatvorení výberov

S nedávnym oznámením dňa Reserve Bank of India (RBI) o neprijatí bitcoinu alebo akejkoľvek inej formy digitálnej meny ako legálnej formy platby, bol na indickom trhu s digitálnymi menami a vo fintech sfére všeobecne zaznamenaný veľký rozruch. Ľudia si mysleli, že bitcoiny boli úplne zakázané a že držanie, obchodovanie, nákup, predaj atď. Je teraz v Indii trestným činom. Nie je to však tak. RBI jednoducho vyzvala, aby to neprijalo ako legálnu formu platby kdekoľvek v Indii, a investori a nadšenci digitálnej meny sú stále aktívni na platforme digitálnych mien s ťažbou, nákupom, predajom, obchodovaním a držaním svojich bitcoinov a iných virtuálnych coinov. Oznámenie RBI však rozhodne spôsobilo v tejto oblasti určité nepokoje, pretože ľudia začali pochybovať o budúcom rozsahu svojich virtuálnych tokenov..

Tweet od Zebpay – indická bitcoinová burza

Včera Zebpay, popredná indická burza bitcoinov, tweetovala, že výber miestnych rupií by sa mohol zastaviť, čo spôsobilo paniku na trhu a bitcoíny sa v Indii obchodovali až za 2 90 000 Rs (v indickej miestnej mene) za bitcoin..

India zasahuje proti virtuálnym menám??

Navyše, keďže každý deň prichádzajú správy o tom, že niektorá krajina alebo iná krajina tvrdo zasahuje do virtuálnych mien a prijme o nich prísne predpisy alebo ich úplne zakáže, ľudia si kladú otázku, či by India nebola ďalšou krajinou v poradí, ktorá tak urobí. Takýto zákaz by mal za následok, že ľudia prídu o veľa peňazí a to samozrejme nie je dobré. Veľké krajiny ako Švajčiarsko a Japonsko sú veľmi pozitívne, pokiaľ ide o bitcoin, digitálne meny a tiež technológiu blockchain, ale na druhej strane existuje aj niekoľko ďalších veľkých krajín, ako je Thajsko a Čína, ktoré ich úplne zakázali. To spôsobilo medzi ľuďmi veľa zmätku a ľudí zavádzalo, že nevedeli, čo majú robiť Aktuálna pozícia Indie v tejto záležitosti.

RBI po bitcoinových podvodoch a podvodoch

RBI tiež vydala niekoľko varovaní pre ľudí, aby sa mohli zachrániť pred prepadnutím podvodom a podvodom. Keď RBI podnikne také kroky, domnievam sa, že je nepravdepodobné, že by India zakázala bitcoiny a iné digitálne meny. Existuje už niekoľko vyhlásení významných indických osobností, ktoré veľmi hovorili o technológii blockchain a chcú v tomto priestore vykonať ďalší výskum. Keď sa zmienia o digitálnych menách v národnom rozpočte krajiny, je to celkom pravdepodobne krok správnym smerom a zdá sa, že pre bitcoiny a ďalšie digitálne meny existuje svetlá budúcnosť na dlhé vzdialenosti, ak nie v nasledujúcich rokoch..

Zavádzajúce správy o zákaze bitcoinu

Klamlivé šírenie správ o tom, že bitcoiny spolu s inými digitálnymi menami boli v Indii zakázané, možno pripísať skutočnosti, že v Indii o tejto téme stále nie je veľa informácií a Indiáni o nich stále nevedia. Ak človek očakáva, že v Indii budú bitcoiny a ďalšie digitálne meny populárne, je naliehavo potrebné, aby sa poučili o základoch, fungovaní a technikách tejto decentralizovanej platformy a technológii blockchain. Ľudia sú fascinovaní celým konceptom virtuálnych mien a vzrušenie ich k nemu priťahuje, ale problémom je, že mu nerozumejú natoľko, aby sa mohli sami správne rozhodnúť..

Napriek tomu objemy obchodov z Indické digitálne meny je na vzostupe, čo naznačuje rastúci záujem Indov o tento digitálny trh.

PayTM a KYC

Základná blockchainová technológia bitcoinov a iných digitálnych mien bránila vláde v tom, aby ju predtým zakázala. Chcú v tejto oblasti ďalej skúmať a nechcú menu úplne zakázať, pretože sa chcú ďalej učiť a možno dosiahnuť v tejto oblasti ďalší pokrok. Čoskoro však zavedú niekoľko nariadení na kontrolu neregulovaného charakteru platformy. Tiež by mohli čoskoro požadovať silnejší plán KYC v prevádzke pre tieto platformy, rovnako ako pre služby ako Paytm, aby mohli rozpoznať investorov v tejto oblasti a pracovať na predchádzaní zločinom, ako sú daňové úniky.

Blockchain a bitcoin

Technológia blockchain už zaujala mnoho nadšencov a akademikov z celého sveta a indická vláda zriadila tím, ktorý bude skúmať detaily tejto záležitosti. brilantná technológia, zdá sa veľmi nepravdepodobné, že by existoval blížiaci sa zákaz týchto virtuálnych mien. Súčasný postoj vlády k týmto digitálnym menám je veľmi otvorený a za takýchto okolností by bolo úplným šokom, keby bol zavedený zákaz. Keďže sa zdá, že žiadne budúce scenáre nie sú pravdepodobné, zákaz celkom pravdepodobne nie je v obraze, a keďže Indom vždy trvá trochu viac času, kým si zvyknú na niečo nové a budú to akceptovať, bitcoin a digitálne meny budú svedkami svetlej budúcnosti. na diaľku.