10 neznámych faktov o Vitalikovi Buterinovi

Odhalenie niektorých neotočených kameňov z Buterinovho života

Ethereum je po bitcoine druhou najúspešnejšou kryptomenou. Ethereum má veľmi odlišné spektrum aplikácií kvôli presnému dôvodu, že je to len decentralizovaná programová platforma a nie kryptomena, na rozdiel od Bitcoin. Nie je to nič iné ako platforma, ktorú je možné použiť na vývoj decentralizovaných aplikácií, známych aj ako Dapps. Na vykonávanie rôznych funkcií v rámci Etherea je jeho mena éter považovaný za jeho plyn. Duchovným otcom tejto úžasnej technológie je zázračné dieťa, Vitalik Buterin. Narodený v roku 1994, hlavný vedec a zakladateľ projektu Ethereum bol požehnaný. Napriek tomu, že je vychrtlý a na pohľad trochu geecký, človek sa nesmie nechať unášať svojim vzhľadom. Nerdový vzhľad nesie v sebe veľa priestorov.

Ethereum Blockchain dokonca podporuje používanie inteligentných zmlúv, ktoré predstavil ďalší slávny počítačový vedec, Nick Szabo. Inteligentná zmluva, ak je chápaná v hlbšom zmysle, môže účinne eliminovať sprostredkovateľov a môže tiež presadzovať konkrétnu dohodu o dvoch alebo viacerých stranách. Všetky podmienky konkrétnej zmluvy sú prevedené vo forme kódu, ktorý je potom možné použiť na jej uplatnenie na objektoch skutočného sveta. Napríklad, ak niekto potrebuje od niekoho kúpiť byt, môže využiť inteligentnú zmluvu, v ktorej môžu obe strany odstrániť makléra. Až keď kupujúci vloží požadovanú čiastku na viazaný účet inteligentnej zmluvy, prevezme sa naňho vlastníctvo bytu..

Druhé najpopulárnejšie diskutované mená v kryptomenovom priestore po Satoshi Nakamotovi však nepochybne sú  Buterin Vitalik‘S. Poďme odhaliť niektoré skryté skutočnosti o zázraku dieťaťa.

  1. Ako dieťa, Vitalik Buterin preukázal úžasné schopnosti v matematike a programovaní a bol považovaný za hranatý kolík v okrúhlej diere. Mal túto úžasnú schopnosť vypočítať trojciferné výpočty, dvakrát rýchlejšie ako akékoľvek iné normálne dieťa.
  2. Bol považovaný za autistu, a preto bol slabý v sociálnych interakciách. Jeden z bizarných príbehov z jeho detstva odhaľuje, že akonáhle spotreboval celý citrón spolu s kožou.
  3. Vo veku 6 rokov, keď sa jeho rodičia presťahovali z Ruska do Kanady, bol vo svojej škole zaradený do kategórie nadaných študentov a niektoré fámy dokonca naznačujú, že sa do niekoľkých mesiacov naučil plynule hovoriť mandarínsky..
  4. K Bitcoinu sa zoznámil prostredníctvom svojho otca vo veku 17 rokov, vo februári 2011.
  5. Počas svojich univerzitných dní inicioval písanie príspevkov do fóra o bitcoine a za článok účtoval takmer 5 bitcoinov.
  6. Táto myšlienka ho úplne inšpirovala, keď išiel na stretnutie o bitcoinoch v San Jose v Kalifornii.
  7. V roku 2012 spolu s Mihai Alisie, spoluzakladal Bitcoin časopis ktorá je doteraz považovaná za jednu z najúspešnejších vo svojej oblasti.
  8. V roku 2013 sa jeho vášeň pre písanie článkov o bitcoine stala jeho profesiou na plný úväzok, keď vypadol z University of Waterloo.
  9. On sám bol ohľadom svojho projektu Ethereum veľmi pesimistický a očakával, že sa prihlási najmenej päť odborníkov na kryptografiu, ktorí pred neho vytiahnu najzrejmejšie nedostatky jeho myšlienky..
  10. V júni 2017 sa na internete objavili správy, že Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, Buterin zomrel pri autonehode. Podvod mal zásadný nepriaznivý vplyv na Ceny ethereum v tom čase.

Jeho podpora, rovnako ako nadšenie pre kryptomeny, dokazuje, že je veľkým zástancom decentralizácie. Spomína bystriny ako príklad vysvetľuje, ako bol za posledných 15 rokov oslobodený od vládnej cenzúry z jediného dôvodu jeho decentralizácie. Nemá jediný bod zlyhania a vláda ho nemôže zastaviť len tak, podľa vlastnej vôle a želania. Zaujímavo vysvetľuje, že keď nie je nikto, kto by riadil konkrétnu loď, potom môžu cestujúci získať výhodu lacnejších výletných plavieb.

Kryptomeny sú konečnou formou demokracie, v ktorej je všetka moc medzi ľuďmi. Meny vyrábajú ľudia, ľudia a samotný ľud. Chváli veľké spoločnosti ako Microsoft a JP Morgan, ktoré pochopili potenciál tejto úžasnej technológie a prihlásili sa pre jej výskum a ďalší vývoj.