Ako obchodovať s bitcoinmi

Tento článok je venovaný jednému z najdôležitejších aspektov bitcoinu – obchodovaniu. Uviedli sme zoznam všetkých výhod, nevýhod a rizík, s ktorými sa môžete v tejto oblasti stretnúť. Čítajte ďalej!

Zhrnutie: Sprievodca obchodovaním s bitcoinmi pre začiatočníkov

 1. Vytvorte si účet v obchodnom centre (v našom sprievodcovi používame Bitfinex).
 2. V Bitfinexe, akonáhle je účet nastavený, mali by ste overiť svoju identitu nahraním svojho ID a dokladu o adrese (účet za energie).
 3. Vkladajte prostriedky pomocou svojho bankového účtu (SEPA alebo bankovým prevodom).
 4. Skontrolujte svoj zostatok a prejdite na stránku „Obchodovanie“.
 5. Nastavte objednávku na nákup alebo predaj pomocou funkcií na obmedzenie strát.
 6. Kliknite na „Kúpiť alebo predať“ a začnite obchodovať.
 7. Vyberte finančné prostriedky a/alebo kryptomeny, ktoré ste si kúpili

Trh s bitcoinmi zaznamenal v posledných rokoch obrovský nárast popularity. Aj keď sa zdá, že počiatočné horúčavy miznú, ešte stále nie je neskoro vyskočiť na palubu. Obchodovanie s bitcoinmi v skutočnosti stále ponúka veľa príležitostí na zarobenie peňazí.

Ako obchodovať s bitcoinmi

Ak neviete, kde začať s obchodovaním BTC, odpoveď je – tento článok. Začneme základmi, aby sme vás naučili všetko, čo potrebujete vedieť o tejto téme. Dozviete sa všetky podrobnosti o tom, ako obchodovať s BTC. Na konci tutoriálu budete mať pocit, že ste pripravení vydať sa na dobrodružstvo v obchodovaní s bitcoinmi. Ak ste pripravení, začnite si čítať stručného sprievodcu!

Čo je obchodovanie?

Ak sa chceme uistiť, že sa učíme správne, musíme začať od základov. Obchodovanie je termín, o ktorom ste určite počuli a je veľká šanca, že ste sa počas svojho života zúčastnili aspoň jedného obchodu. Vykonávanie obchodu zahŕňa obchodovanie s jednou položkou za inú. Najbežnejším spôsobom obchodovania je dnes nákup – výmena peňazí za tovar.

Obchodovanie s bitcoinmi

Vďaka internetu môžeme vykonávať aj online obchodovanie, kde vstupujú do hry kryptomeny. Bez ohľadu na to, či sa obchoduje online alebo offline, platia rovnaké dve základné pravidlá. Zvýšenie dopytu bude mať za následok zvýšenie cien, ale keď sa zvýši ponuka, cena klesne.

Okrem predaja a nákupu tovaru sa obchodovanie stalo spôsobom, ako dosiahnuť zisk. Predpokladáme, že práve preto vstupujete do sveta obchodu s bitcoinmi, a nemôžeme vás za to viniť.

Ako funguje obchodovanie s bitcoinmi?

Ak sa chystáte naučiť obchodovať s bitcoinmi, musíte sa najskôr naučiť niečo o mene. Bitcoin (BTC) je kryptomena, ktorá za posledných niekoľko rokov vzbudila najväčšiu pozornosť. Využíva kryptografiu na kontrolu prenosu a vytvárania peňazí, a preto má predponu kryptomena. Ak ste úplný nováčik, predstavte si BTC ako čisto elektrickú menu, ktorá nemá fyzickú podobu.

Kryptomena bitcoin

Na to, aby ste mohli nakupovať alebo predávať BTC, potrebujete prístup na internet a miesto na ukladanie bitcoinov. Ten vyžaduje bitcoinovú adresu buď registráciou v online peňaženke, alebo stiahnutím BTC klienta. Keďže bitcoin je takzvaná mena P2P, na obchode sa nezúčastní žiadna tretia strana. To znamená, že nebudete potrebovať banky ani platobné služby na odosielanie alebo prijímanie BTC od nikoho na svete. Môžete však využiť digitálnu burzu, ktorá slúži ako trh pre obchodníkov. Hneď ako sa transakcia dokončí, všimnete si bitcoiny uložené vo vašej peňaženke.

Prečo ľudia obchodujú s bitcoinmi??

Pozrime sa na niektoré dôvody, prečo ľudia vstupujú na kryptotrh:

 • dosahovanie zisku – neplánujeme sa mlátiť okolo krovia a rozprávať vám príbehy. Hlavným dôvodom obchodovania s bitcoinmi je zarábanie peňazí. Ak si vyberiete vhodný čas na nákup alebo predaj BTC, môžete dosiahnuť značný zisk;
 • dostupné poplatky – konvenčné transakcie môžu zahŕňať maklérov alebo agentov, ktorí budú účtovať značné poplatky. Aj keď však použijete digitálnu burzu alebo inú obchodnú platformu BYC, transakčné poplatky budú cenovo dostupnejšie. A čo je najlepšie, poplatok sa zníži s veľkosťou vašej transakcie;
 • medzinárodný obchod už nie je problém – medzinárodné transakcie môžu byť sprevádzané zvýšenými poplatkami kvôli rôznym menám a často si vyžadujú veľa starostí a papierovania. To nie je prípad bitcoinov, vďaka ktorým je medzinárodné obchodovanie rýchle, jednoduché a dostupné.

Výhody obchodovania s BTC

V tejto časti sa zameriame na niektoré výhody obchodovania s BTC v porovnaní s tradičnými metódami. Dočítate sa, prečo je dôležité, aby bol trh otvorený 24/7 a ako využíva volatilitu meny a obchodovanie s bitcoinmi na dosiahnutie zisku.

Globálne a dostupné 24/7

Akciové trhy sú otvorené iba počas pracovnej doby a počas pracovných dní. To jednoducho nefunguje pre ľudí, ktorí majú dennú prácu. Žiadny ústredný orgán však trh s BTC nekontroluje, a preto je otvorený každý deň v týždni po celý rok.

Služby po celom svete

To vám dáva dostatok času na obchodovanie, kedykoľvek to uznáte za vhodné. Chcete si po večeroch skúsiť zarobiť nejaké peniaze navyše? Chcete si cez víkendy otestovať svoje šance na zisk v kryptosvete? Môžete si vybrať, kedy chcete s kryptomenami obchodovať a koľko času im chcete venovať. A najlepšie na tom je, že to môžete urobiť z ktorejkoľvek časti sveta.

Prchavá mena

Pravdepodobne si myslíte – ako môže volatilita trhu fungovať v môj prospech? Zamyslite sa nad nasledujúcou situáciou – hodnota bitcoinu zrazu klesla a za posledných 12 mesiacov sa dostala na trhové minimum. Je to dobrá situácia na nákup kryptomeny.

Kolísanie cien bitcoinov

V najbližších dňoch alebo týždňoch existuje šanca, že sa cena výrazne zvýši. Keď odhadnete, že je ten správny čas, predajte svoje BTC a zarobte peniaze. Nepopierame, že volatilné trhy prinášajú aj väčšie riziká, ale ak vyberiete správne kroky, váš zisk môže byť od 5 do 10% za niekoľko dní. Je to perfektná príležitosť pre tých, ktorí hľadajú ľahké peniaze namiesto toho, aby mesiace čakali na malý zisk.

Financované obchodovanie s bitcoinmi

Vďaka charakteristike CFD (kontrakt na rozdiel) môžu obchodníci využívať aj špekulačné obchodovanie s bitcoinmi. Táto metóda vám umožní výrazne profitovať z pohybu cien bez ohľadu na váš obchodný kapitál. Ak napríklad plánujete investovať 100 dolárov, dostanete príležitosť obchodovať s hodnotou BTC približne 1 000 dolárov.

Jediná vec, ktorú by ste mali urobiť, je zaregistrovať sa na platforme, ktorá umožňuje obchodovanie s pákovým efektom, ako je Plus500. O tejto službe si povieme viac neskôr. V súčasnej dobe je nevyhnutné mať na pamäti, že jednotliví obchodníci môžu vďaka svojej volatilite a nepretržitej dostupnosti veľa zarobiť na krypto trhu. Využitie možností CFD môže byť najlepší spôsob, ako zarobiť čo najviac peňazí v krátkom čase.

Dobrý daňový dôvod

V závislosti od legislatívy vo vašej krajine môže byť zisk z obchodovania s bitcoinmi zdaniteľný. Najdôležitejšie je však mať na pamäti, že všetky vklady a výbery, ktoré urobíte na požadovanej digitálnej burze, sú vo fiat menách. Väčšina obchodov sa však uskutočňuje v BTC a iných kryptomenách.

Bitcoinové dane

Tieto meny nepodliehajú zdaneniu, čo znamená, že neprídete o žiadnu časť svojho zisku z daní. Až potom, čo svoj zisk prevediete späť na fiat menu, budete opäť náchylní na zdanenie. Ak sa chcete informovať o daňových sadzbách vo vašej krajine, musíte sa obrátiť na odborníka alebo si preštudovať zákon a zaistiť tak súlad s legislatívou..

Bitcoin len zriedka obchoduje s inými nástrojmi

Jediná vec, ktorá môže ovplyvniť trh s bitcoinmi, je udalosť, ku ktorej dochádza v kryptopriestore. Inými slovami, neexistuje žiadne riziko, že externé správy ovplyvnia obchodníkov s BTC. Aj keď niektoré udalosti môžu ovplyvniť trhy s dlhopismi, akciami, komoditami a Forexom súčasne, nebude to mať žiadny vplyv na trh s bitcoinmi.

Udalosti, ktoré priamo ovplyvňujú krypto svet, sú zriedkavé, ale stále možné. Jeden z najväčších dopadov bol, keď sa Čína rozhodla vykonať zmeny v právnom stave BTC. Technická analýza a pôsobenie na kolísanie cien sú však v krypto svete stále spoľahlivejšie. Ďalej je potrebné mať na pamäti, že bitcoin je medzinárodná mena, čo znamená, že miestne udalosti ho často ani nemôžu ovplyvniť.

Bitcoin medzinárodná mena

Nevýhody obchodovania s bitcoinmi

Aj keď existuje veľa príležitostí na zarobenie peňazí, nie všetko je v kryptosvete také broskyňové. Tu je niekoľko nevýhod, ktoré musíte vziať do úvahy:

 • volatilita trhu – to je výhoda a nevýhoda zároveň. Aj keď môže zvýšiť vaše zárobky, môže tiež zvýšiť vaše straty. Môžete sa dostať do situácie, keď cena len niekoľko mesiacov klesá a nemôžete s tým nič urobiť;
 • Nedržte sa trendového obchodovania – môže sa vám zobraziť graf, ktorý ukazuje, že všetci nakupovali BTC za posledných 24 hodín. Vždy však majte na pamäti, že obchodný trend sa môže kedykoľvek zmeniť. Preto môže byť múdre vykonať analýzu trhu namiesto slepého obchodu sledovaním trendu;
 • nevieš dosť o kryptomenách – prečítal si si niekoľko úspešných príbehov o zarábaní peňazí z obchodovania s bitcoinmi a veríš, že to isté dokážeš aj ty. Nanešťastie, každému človeku, ktorý získal zisk z krypto trhu, mnohým vznikli straty. Preto sa pred vložením peňazí musíte zoznámiť s virtuálnymi menami a s tým, ako s nimi obchodovať.

Čo je lepšie – obchodovanie s bitcoinmi alebo investovanie?

Aby sme dali odpoveď na túto otázku, musíme porozumieť obom pojmom. Obchodovanie sme si vysvetlili vyššie v tomto článku, a preto sa teraz zameriame na investovanie. Stručne povedané, na rozdiel od obchodovania, ktoré môže byť krátkodobým dobrodružstvom, investovanie je skôr dlhodobým úsilím. Vyžaduje metodické plánovanie a investovanie do rôznych portfólií. Častejšie než bitcoin môže zahŕňať aj iné virtuálne meny.

Investícia do bitcoinu

Výhodou investovania je, že sa pravdepodobne vyhnete zasiahnutiu volatilitou trhu, pretože váš plán zahŕňa dlhodobé skladovanie meny. Niektorí by tvrdili, že uprednostňujú investície do obchodovania, pretože je to bezpečný spôsob, ako dosiahnuť zisk.

Výhoda obchodovania však spočíva v tom, že za krátky čas môžete zarobiť veľa peňazí. Aj keď to znamená vyššie riziko, ak sa stanete dostatočne odborníkom, možno sa naučíte profitovať z obchodovania za menej ako jeden deň.

Ako obchodovať s bitcoinmi za bežné peniaze?

Ak obchodujete s BTC pravidelnými peniazmi, je potrebné mať na pamäti niekoľko zásadných stratégií. Prvým je definovať svoj prah a druhým je stanoviť stop-loss. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o každom z týchto pohybov.

Definujte svoj prah

Predtým, ako sa pustíte do obchodovania, musíte si určiť svoj prah. Jednoducho povedané, musíte sa rozhodnúť, koľko peňazí chcete investovať do krypto transakcií. Našou radou je investovať iba to, čo si môžete dovoliť stratiť, pretože nikdy neviete, či deň ukončíte so ziskom.

Môžete nastaviť denný limit, ako aj týždenné alebo mesačné limity. V každom prípade by ste sa mali uistiť, že neprekročíte prah a riskujete peniaze, na ktorých vám záleží.

Stanovte stop-loss

V reálnom živote môže maklér za vás obchodovať, zatiaľ čo v kryptosvete je vám k dispozícii automatický obchodný robot. Obaja sú tam, aby počúvali vaše príkazy a stop-loss by mal byť jedným z nich.

Nastavenie stop-loss

Túto stratégiu by ste mali použiť, keď začnete strácať peniaze, aby ste zachovali to, čo z nich zostalo. Táto objednávka funguje na nákup aj na predaj. U robota môžete nariadiť, aby prestal nakupovať alebo predávať BTC, akonáhle je jeho cena na určitom limite.

Začnite s rozdielovými zmluvami (CFD)

Vedeli ste, že na obchodovanie s nimi nemusíte mať bitcoin? S burzou môžete podpísať rozdielovú zmluvu (CFD) a začať obchodovať bez toho, aby ste museli kupovať BTC. Pri podpise tejto zmluvy súhlasíte s tým, že pohyb cien rozhodne o tom, či svoju investíciu získate alebo prídete.

Kým obchodník zostáva majiteľom BTC, CFD je futures zmluva, ktorá vám umožní dosiahnuť zisk, pokiaľ kolísanie ceny funguje vo váš prospech. Majte na pamäti, že existuje šanca, že obchodník a burza môžu vziať percento z vašich zárobkov.

Pros

Prvá vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že s CFD môžete obchodovať 24/7. Inými slovami, obchodnú pozíciu môžete otvoriť v ktoromkoľvek danom okamihu a môžete ju kedykoľvek zavrieť. Ďalšou výhodou je, že si máte možnosť vybrať, či máte pocit, že cena BTC sa zvýši alebo zníži. Ak hádate správne, získate svoj podiel na zisku.

Zmluva o rozdiele

Najväčším plusom obchodovania s CFD je však to, že je bez rizika, pokiaľ používate demo obchodovací program Plus500. Táto možnosť nezahŕňa skutočné peniaze a predstavuje vynikajúci spôsob, ako vstúpiť do sveta obchodovania s kryptomenami.

Nevýhody tohto spôsobu obchodovania

Významnou nevýhodou tejto metódy je, že nie je vhodná pre investorov. CFD je v podstate pôžička, ktorú vám výmena ponúkla. Je prirodzené, že by očakávali, že na tom zarobia nejaký úrok. To znamená, že čím dlhšie budete držať pozíciu CFD otvorenú, tým vyšší úrok zaplatíte.

Na udržanie pozície môžete tiež očakávať denný poplatok 0,1%. Treťou nevýhodou je výzva na dodatočné vyrovnanie, ktorá je možnosťou, ktorou musí burza uzavrieť vašu obchodnú stanicu v prípade, že odhadujú, že váš zostatok sa príliš zadlží. Vo väčšine prípadov sa to stane iba počas nepredvídateľných udalostí na trhu.

Podrobný sprievodca obchodovaním s CFD

Plus500 je softvér, ktorý môžete použiť na obchodovanie s CFD. Ak ste podobný program nikdy predtým nepoužili, nie je dôvod sa znepokojovať. Prečítajte si nášho sprievodcu nižšie a zistite všetko o inštalácii a prihlásení do softvéru.

Ukážková inštalácia Plus500

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť si program Plus500 z ich oficiálnych webových stránok. Kliknite na tlačidlo „Začať obchodovať teraz“ a potom potvrďte sťahovanie.

Plus 500

Proces nastavenia je jednoduchý a nemal by trvať dlhšie ako minútu. Potom otvorte softvér a vyskúšajte demo verziu. Musíte si zaregistrovať nový účet, ktorý môžete používať v budúcnosti s týmto softvérom.

Prihlásiť sa

Všimnete si políčka, do ktorých musíte zadať svoje prihlasovacie údaje. Zadajte e-mail a heslo, ktoré ste použili pri registrácii, a kliknite na „Odoslať“.

Prípadne nemusíte nič sťahovať. Namiesto toho to môžete vyskúšať na oficiálnom webe Plus500 vo svojom webovom prehliadači. V každom prípade budete na prístup k aplikácii musieť zadať svoje prihlasovacie údaje.

Zoznámte sa s bitcoínovými CFD

Po prihlásení budete mať prístup k demo softvéru Plus500. Neváhajte sa poobzerať a vyskúšať všetko, aby ste sa s rozhraním zoznámili. CFD nájdete v ponuke vľavo.

Rozhranie Plus500

Demo verzia nepoužíva skutočné peniaze, takže sa nebojte učiť sa metódou pokusu a omylu. Našou radou je nepokračovať v „skutočnom“ obchodovaní, kým sa nebudete cítiť, že ste odborníkom na používanie tohto programu.

Ako nakupovať a predávať?

Máte pocit, že viete, ako CFD funguje dostatočne dobre na to, aby ste mohli začať s obchodovaním so skutočnými peniazmi? Ak je to tak, pokračujte v čítaní a zistite, ako skontrolovať svoje pozície a financovať svoj účet. Tiež sa budeme zaoberať ďalšími zásadnými vecami, ako sú obchodné riziká a ako sa vymaniť z rovnováhy, a tiež ako používať graf BTC a svietniky.

Skontrolujte históriu a stav svojich pozícií

Najprv sa musíte naučiť byť si vedomí svojich otvorených a zatvorených pozícií v danom okamihu. Je to nevyhnutné, pretože ak otvoríte príliš veľa obchodných miest, môže byť náročné ich spravovať. To môže viesť k stratám a sme si istí, že nechcete prísť o svoje peniaze.

Plus500 otvorená poloha

Uistite sa preto, že sledujete svoje otvorené pozície tým, že pristupujete k zostatku na svojom účte. V prípade Plus500 môžete na túto stránku vstúpiť pomocou horného menu. Okrem sledovania svojich aktuálnych príspevkov si môžete pozrieť aj históriu svojich pozícií. To by mohlo poskytnúť určitý prehľad o tom, čo by ste mali zmeniť vo svojich budúcich obchodných krokoch.

Financujte svoj účet

K financovaniu svojho obchodného účtu by ste sa mali uchýliť až potom, ako budete pripravení obchodovať so skutočnými peniazmi. Do tej doby sa pokúste prečítať čo najviac o tipoch pre začiatočníkov o obchodovaní s kryptom a o tom, ako všetko funguje.

Financovanie vášho účtu zahŕňa vloženie fiat meny na neho. Vo väčšine prípadov to bude USD alebo EUR, existujú však niektoré platformy, ktoré akceptujú iné meny. Pokiaľ ide o Plus500, medzi podporované spôsoby platby patria debetné a kreditné karty, ako aj Skrill a PayPal. Po zvolení požadovanej metódy zadajte všetky požadované údaje a transakciu potvrďte. Ak všetko pôjde dobre, budete pripravení na obchodovanie v priebehu niekoľkých sekúnd!

Obchodné riziká

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, aké dôležité je byť opatrný pri obchodovaní s bitcoinmi. Hoci ste tam kvôli zisku, ani tie najlepšie stratégie to nezaručia. Rovnako ako na akciových trhoch sú obchodníci s BTC náchylní prísť o svoje investície.

Stratégie obchodovania s BTC

Nie všetko je negatívne, pretože môžete aj veľa zarobiť. Budete však musieť byť dostatočne opatrní a pohotoví, aby ste zareagovali v správnom momente. Rozumným nápadom by bolo skontrolovať svoje minulé pohyby a zistiť, čo ste urobili dobre alebo zle. Skúsenosti znamenajú veľa a môžu vás dostať vo svete krypto obchodu ďaleko. Preto je pre začiatočníkov zvýšené riziko. Ak ste nováčik, odporúčame začať s malými sumami.

Breaking Even

CFD môže byť jednou z najlepších možností obchodovania s bitcoinmi pre nováčikov, ale je tu niečo, čo by ste mali vedieť. Zakaždým, keď otvoríte nové obchodné miesto, budete sa zaoberať okamžitou stratou spôsobenou spreadom. Toto je rozdiel medzi aktuálnym trhovým kurzom BTC a kurzom daným výmenným kurzom, ktorý používate.

Dovoľte nám poskytnúť vám príklad. Predstavte si, že ste otvorili obchodnú pozíciu a podpísali CFD za určitú cenu BTC. Ak tento príspevok ihneď zavriete, predáte svoje bitcoiny za nižšiu cenu, než akú ste použili na jeho kúpu. To znamená, že budete potrebovať cenu trochu kolísať požadovaným smerom, aby ste sa vyrovnali aj pri obchode s CFD.

Nepredvídateľnosť trhov

Radi by sme sa bližšie zaoberali výzvami, ktoré vás pri obchodovaní s BTC čakajú. Kryptotrh je nepredvídateľnejší ako bežné trhy. V skutočnosti je niekedy nemožné predpovedať udalosti, ktoré ovplyvňujú kolísanie cien bitcoinov.

Kolísanie cien BTC

Predstavte si, že ste vyhodili vajíčko z hornej časti budovy smerom k zemi. Gravitácia by mala zaistiť, aby sa vajíčko dostalo na podlahu. V kryptosvete je však šanca, že sa otočí a pristane na strome.

Preto vám odporúčame použiť demo softvér, aby ste sa dozvedeli o krypto trhoch. Nenájdete lepšie nástroje na vypracovanie úspešnej stratégie. „Skutočné“ obchodovanie by ste nemali prijať skôr, ako na simulovanom trhu nastavíte úspešnú taktiku.

Výmenné riziko

Ak chcete zarobiť peniaze, budete musieť vykonať vklad vo fiat mene s požadovanou výmenou. Aj keď je kryptosvet oveľa bezpečnejší, ako býval, pri výbere platformy, ktorú chcete použiť, musíte byť stále ostražití. Vynikajúcou radou je skontrolovať povesť burzy a zaistiť, aby neexistovali žiadne správy spájajúce ju s podvodmi alebo útokmi hackerov..

Výmenník bezpečný

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné zabezpečiť, je súhlas s podmienkami výmeny. Niektoré platformy vám umožňujú obchodovať anonymne, iné však môžu vyžadovať overenie vašej identity. Predtým, ako sa pustíte do podnikania s požadovanou platformou, uistite sa, že súhlasíte s ich zásadami.

Graf BTC pre obchodovanie s CFD

Väčšina používateľov používa technickú analýzu ako primárny nástroj na predpovedanie budúceho pohybu cien bitcoinov a iných kryptomien. Našťastie táto technológia uľahčila sledovanie ceny BTC v minulosti. Teraz máme k dispozícii rôzne automaticky generované grafy, ktoré nám pomáhajú sledovať najnovšie informácie o kolísaní cien.

„Svietniky“ a aplikácie na vytváranie grafov sú dva z najobľúbenejších pomocných nástrojov pri vykonávaní technickej analýzy. Znie to neuveriteľne, ale tabuľky so svietnikmi sa prvýkrát objavili v Japonsku pred viac ako 200 rokmi. Mapovacie aplikácie sú na rozdiel od nich nedávnym úvodom a výhodou technológie, ktorá dokáže zobrazovať zložité grafy.

Svietniky

Kľúčovým ukazovateľom spoľahlivosti tohto nástroja je, že ho ľudia používajú už stáročia. Toto je cenový graf, ktorý poskytuje relevantné základné informácie v jednoduchom obrázku.

Svietniky

Ako vidíte, autori týchto svietnikov použili na rôzne pohyby rôzne farby. Zelená znamená nárast, zatiaľ čo trstina znižuje cenu. Pokiaľ ide o tvary, dutý predstavuje hodnotu, ktorá bola v tesnej blízkosti vyššia ako v štádiu otvárania, zatiaľ čo naplnená tyč je opačná.

V každom svietniku sú vrchol a dno najnižšie a najvyššie body analyzovanej meny počas dňa. Pokiaľ ide o sviečku, predstavuje otváraciu a zatváraciu cenu a smer sa líši v závislosti od kladného alebo záporného výkyvu.

Mapovanie aplikácií

Vďaka modernej technológii môžete teraz analyzovať komplexný graf stlačením tlačidla. Väčšina búrz a softvérových nástrojov na obchodovanie obsahovala vlastné grafy v reálnom čase. V niektorých prípadoch však nie sú také zložité alebo sa dostatočne nevracajú. Môžete napríklad vidieť iba cenové výkyvy za posledné dva roky, ale potrebujete údaje z predchádzajúcich piatich.

Aplikácia grafu obchodovania

Preto môžete použiť aplikácie na vytváranie grafov, ako napríklad TradingView alebo BitcoinWisdom. Budeme o nich hovoriť neskôr, ale dovoľte nám vás dráždiť a odhaliť, že spoľahlivú aplikáciu pre tvorbu grafov je možné úplne prispôsobiť a umožňuje vám ťahať všetky druhy čiar a vzorov..

Hlavné stratégie obchodovania s BTC

Dovoľte nám povedať vám niečo o rôznych stratégiách obchodovania s BTC vhodných pre začiatočníkov i skúsených obchodníkov. Dozviete sa o swingovom obchodovaní, nákupe a držaní, skalpovaní a ďalších metódach, ktoré sa používajú na zarábanie peňazí v kryptosvete.

Časové rámce

Stratégie, o ktorých si prečítate, sú väčšinou určené časovými rámcami. Existujú stratégie, ktoré používajú iba dlhodobí investori, zatiaľ čo existujú taktiky ideálne pre tých, ktorí hľadajú rýchly výsledok svojho obchodného úsilia..

To, čo musíte zistiť, je, aký typ obchodníka ste. Myslíte si, že ste trpezliví a môžete nechať plynúť mesiace, kým dosiahnete zisk? Alebo hľadáte nejaké rýchle peniaze a ste ochotní akceptovať vysoké riziká?

Odpoveď na vašu ideálnu stratégiu spočíva v skutočnosti, koľko času ste pripravení venovať obchodovaniu s BTC. Náš tutoriál sa zaoberá rôznymi taktikami a našou radou je prečítať si ich všetky a nájsť pre vás tú správnu.

Kúpte a podržte

Začíname so stratégiou, ktorá je vhodná pre tých, ktorí majú dlhodobú víziu svojich obchodných aktivít. Niekedy sa týkajú denných cenových výkyvov, ale často sa držia týždenných a mesačných grafov. Ich cieľom je získať BTC za najnižšiu možnú cenu a hromadiť ich na nejaký čas v budúcnosti.

Stratégia nákupu a držania

Ak máte na pamäti, že je k dispozícii obmedzený počet bitcoinov, táto stratégia má zmysel. Obchodníci s „nákupom a držaním“ sa domnievajú, že náklady na BTC v určitom okamihu extrémne stúpnu a na ten deň ich skladujú. Nerobia si starosti, aj keď dôjde k krachu trhu, pretože im to dáva ďalšiu šancu nakúpiť bitcoiny za prijateľnú cenu. Napriek tomu, že táto dlhodobá stratégia má zmysel, krypto komunita má pre týchto ľudí prezývku-HODLers.

Swingové obchodovanie

Swingoví obchodníci hľadajú okamih, kedy sa cena bude uberať opačným smerom. Pokiaľ napríklad náklady na BTC rastú už mesiace, stavili na jeho zníženie v blízkej budúcnosti. Táto stratégia je obzvlášť účinná v časoch, keď cena dosiahla vrchol za posledných pár mesiacov alebo rokov.

Na rozdiel od taktiky HODLers je táto vhodná na obchodovanie s pákovým efektom. Aj keď trend ukazuje, že trh je stabilný, cena môže kolísať od nízkych k vysokým cenám a naopak. Swingoví obchodníci sú tam na to, aby stavili na požadovaný výsledok. Ak si všimnú, že robia straty, často zatvoria obchodné miesto a čakajú na lepší okamih.

Obchodovanie s trendom

Swingoví obchodníci hrajú proti trendu, ale títo ľudia sa ním radi riadia. Ak cena stúpa, idú jednoducho s prúdom a snažia sa týmto spôsobom zarobiť. Kľúčovým faktorom je rozpoznať trend a nasadnúť na palubu čo najskôr. Druhou úlohou je zistiť, kedy by mali vlak opustiť.

Obchodovanie s trendom

Niektorí trendoví obchodníci zarobili obrovské peniaze, keď cena dosiahla nový historický vrchol 1 000 dolárov v roku 2013. Tí, ktorí sa zapojili do jazdy na 250 dolároch, dosiahli zisk neskutočných 400%. Väčšina obchodníkov, ktorí idú s týmto trendom, však zatvorí svoje obchodné miesto, akonáhle cena za mincu prekročí očakávanú úroveň..

Stratégia obchodovania deň

Teraz prechádzame k tým, ktorí uprednostňujú krátkodobý zisk a prvá skupina ide pod meniny obchodníci. Zameriavajú sa na nasledujúce grafy, ktoré analyzujú kolísanie cien v posledných minútach a hodinách, a zriedka sa uchýlia k analýze dlhšieho času..

Denní obchodníci často strávia celý deň na obchodných platformách a majú tendenciu trpieť nedostatkom spánku. Pre niektorých z týchto ľudí je obchodovanie s BTC prácou na plný úväzok. Zameriavajú sa na výkyvy v priebehu jedného dňa a môžu profitovať v časoch, keď je trh veľmi volatilný. Vďaka tomu je táto stratégia vhodná na obchodovanie s CFD, pokiaľ ju nekombinujete so skalpovaním.

Skalpovanie

Scalperi sú ľudia, ktorí hľadajú najrýchlejšie spôsoby, ako profitovať z obchodovania s kryptomenami. Oceňujú dynamickú akciu, a preto sa zameriavajú na grafy, ktoré analyzujú pohyby trhu za posledných päť minút. Často musia rýchlo premýšľať a reagovať a ich zisk nie je veľký, ale dosiahnu ho len za pár minút.

Obchodovanie so skalpom

Dôvodom, prečo nie je skalpovanie dobrou stratégiou pre obchodovanie s CFD, je spread, ktorý burzy uplatňujú. Návraty často nebudú dostatočne vysoké na to, aby pokryli spread a vy skončíte so stratami.

Pochopenie trhov

Bez ohľadu na to, akú stratégiu si vyberiete, musíte popracovať na porozumení fungovania trhu. To je podmienka, ktorú je potrebné splniť, aby ste mali čo len najmenšiu šancu zarobiť peniaze na obchodovaní s kryptom. Keď získate skúsenosti, všimnete si, že začnete rozpoznávať trendy na trhu. Zlepšíte sa aj v technickej analýze a analýze grafov, čo zvýši šance na zisk.

Existuje dôvod, prečo sa ľudia spoliehajú na analýzu trhových údajov z minulosti. V niektorých prípadoch sa pohyby cien môžu úplne opakovať, zatiaľ čo inokedy nebude veľa podobností. Aj keď je kryptotrh volatilný, úplne nepredvídateľné a udalosti mimo radu sa vyskytnú len zriedka.

Obchodovanie s emóciami

Vedeli ste, že dve základné emócie, ktoré obchodníci prejavujú na krypto trhoch, sú strach a chamtivosť? Každý by chcel zarobiť peniaze, ale váhajú konať, pretože sa boja, že prídu o investíciu. Na druhej strane, ak začnete vytvárať zisk, chamtivosť môže viesť k unáhleným rozhodnutiam v snahe zarobiť ešte viac peňazí.

Obchodovanie na základe emócií

Niektorí obchodníci sa pokúšajú analyzovať správanie ostatných účastníkov na trhu a podľa toho sa správať. Napríklad v časoch, keď ľudia kvôli strachu skrachujú na trhu, využijú príležitosť nakúpiť. Zároveň by predávali, keď chamtivosť ostatných ľudí spôsobí, že cena prejde cez strechu. Cieľom je hrať to inak ako zvyšok balíka a profitovať z toho.

Podpora a odpor

Vedieť, čo je podpora a odpor, je nevyhnutné, aby ste svoje straty dostali pod kontrolu. Monitorujte minulé údaje o trhu a zistite, kde je bod, keď sa cenová fluktuácia má tendenciu obrátiť opačným smerom. Obchodníci pomenovali podporu dolného limitu a horný odpor.

Tieto body môžete použiť pri nastavovaní príkazu stop-loss. Ak cena prekročí limit, je pravdepodobné, že ste na zlej strane dohody. Na sledovanie bodov podpory a odporu môžete použiť grafové aplikácie.

Kniha objednávok

Ďalšou vecou, ​​ktorú niektorí ľudia považujú za užitočnú, je kniha objednávok na obchodnom mieste. Táto kniha uvádza aktuálne množstvá a ceny, ktoré môžu poskytnúť určitý pohľad na budúci pohyb trhu.

Príklad knihy objednávok

Cieľom je monitorovať dané náklady a zistiť, ktorá strana ukazuje väčšiu agresivitu. Vďaka tomu budete mať prehľad o tom, ako sa bude cena v blízkej budúcnosti pohybovať. Ak kupujúci znáša náklady, ktoré požadovali predávajúci, je pravdepodobné, že očakávate zvýšenie ceny a naopak.

Indikátory

Ďalším v rade trhových nástrojov, ktoré môžete použiť na analýzu, sú indikátory. Sú to ďalší spôsob analýzy vzorcov, ktoré sa predtým vyskytli, s cieľom zistiť budúci trend na trhu. Medzi obľúbené ukazovatele patria kĺzavé priemery, MACD, RSI, Bollingerove pásma a stochastický oscilátor..

Budete musieť stráviť nejaký čas, aby ste sa dozvedeli viac o každom z týchto indikátorov. Rôzni obchodníci používajú rôzne ukazovatele, a preto by ste mali zistiť, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Vzory zmeny trhu

Ľudia, ktorí majú radi štatistiky, radi hľadajú spôsoby, akými sa formujú. Pokiaľ ide o kryptotrh, ľudia zvyčajne hľadajú tie, ktoré obsahujú vysoké a nízke cenové limity a body, v ktorých očakávajú, že sa trend začne uberať opačným smerom..

Vzory zmeny trhu

Pravdepodobne sa budete musieť naučiť pracovať s grafmi, aby ste sa naučili identifikovať vzory. Keď to však urobíte, nepochybujte, že to prinesie obrovské zlepšenie vašich obchodných schopností.

Kombinujte rôzne metódy

Ak chcete prísť so spoľahlivou stratégiou obchodovania s BTC, budete musieť použiť viacero metód. Bude to vyžadovať určité úsilie a čas na vašej strane, ale dostanete sa o pár krokov bližšie k zisku a to je váš konečný cieľ. Nehovoríme vám, aké nástroje používať, ale všeobecné pravidlo je, že čím viac, tým lepšie.

Ach, a vždy hľadajte rovnaké signály pochádzajúce z niekoľkých metód. Toto môže byť indikátor, že ste našli obchod, ktorý môžete použiť na zarobenie peňazí. Odborný termín na porovnávanie výsledkov z rôznych analytických nástrojov sa nazýva sútok. Odborníci sa zhodujú, že to zvyšuje šance na potenciálny zisk.

Spravujte obchodné riziká

Aj tí najskúsenejší obchodníci príležitostne urobia jednu alebo dve chyby. Preto je tiež dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa s prípadnými stratami vysporiadate. Ak vidíte, že vaša obchodná pozícia stráca, najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je držať sa jej bez zjavného dôvodu. Chytrým krokom je ovládať svoje straty. Ak vidíte, že obchod ide bokom, čo najskôr ho zatvorte.

Riadenie rizík

Ak sa bojíte, že vám emócie nedovolia uzavrieť obchod, porozmýšľajte nad použitím príkazu stop-loss. Hneď ako otvoríte obchodné miesto, rozhodnite sa o cenovom bode, z ktorého chcete vystúpiť. Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je, že by ste mali otvárať obchodné pozície iba pre obchody, ktoré majú vyšší potenciálny zisk ako strata. Niektorí odborníci odporúčajú, aby bol tento pomer 2: 1 alebo vyšší.

Správa obchodného účtu

Teraz sa pozrime na niekoľko tipov pre začiatočníkov, pokiaľ ide o správu vášho obchodného kapitálu. Môžete si myslieť, že ste pripravení na obchodovanie so skutočnými peniazmi, ale uistite sa, že začnete pomaly. Skúsení obchodníci odporúčajú, aby jedna otvorená pozícia nezabrala viac ako 1% z celej vašej plánovanej investície na trhu.

Keď budete vo svojich pohyboch sebavedomejší, môžete tento limit zvýšiť. Existuje niekoľko obchodov, ktoré majú potenciálny zisk, a preto sa oplatí riskovať viac peňazí. Odborníci však odporúčajú neprekročiť 5% svojho kapitálu. Aj keď prídete o časť svojej investície, mali by ste toho mať dosť na to, aby ste to skúsili znova.

Stojí to za to?

Na túto otázku neexistuje správna odpoveď. Ak chcete brať obchodovanie s bitcoinmi vážne, mali by ste vedieť, že vám to zaberie veľa času. Budete musieť vziať značnú časť svojho plánu a investovať do informovania sa o tejto téme. To zahŕňa vzdelávanie sa o tom, ako funguje trh a ako používať rôzne nástroje na analýzu.

Krypto vzdelávanie

Aj keď si myslíte, že ste pripravení začať obchodovať, musíte sa zmieriť s tým, že prídete o peniaze. Existuje veľká šanca, že od prvého dňa nebudete dosahovať zisky. Namiesto toho sa budete musieť vyrovnať so stratami, kým nezískate dostatok skúseností. Obchodovanie s BTC môže byť na konci dňa spôsob, ako zarobiť peniaze na krátkodobom aj dlhodobom základe. Jediná vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je, že to bude vyžadovať veľa úsilia a odhodlania.

Populárne grafy obchodovania s bitcoinmi

Obchodné grafy sú vašim zdrojom číslo jedna na vyhodnotenie minulých trhových údajov. Vybrali sme štyri najobľúbenejšie nástroje, vrátane TradingView, Cryptowatch, Bitcoincharts a BitcoinWisdom. Existujú aj ďalšie možnosti otvoreného zdroja, ale zistili sme, že sú najspoľahlivejšie.

TradingView

Neexistuje žiadny zoznam TOP 10 pre obchodné grafy, pretože TradingView dominuje na trhu od jeho uvedenia na trh v roku 2011. Kryptomeny však zahrnul len nedávno a ukázalo sa, že je to múdry krok. Toto je nástroj výberu mnohých skúsených obchodníkov, ale je vhodný aj pre nováčikov.

Graf TradingView

Krása tejto stránky s grafmi je, že môže byť taká jednoduchá alebo zložitá, ako chcete. Na hľadanie signálov môžete použiť index relatívnej sily, Bollingerove pásy a ďalšie technické ukazovatele. Ďalším spôsobom, ako získať cenné informácie, je pripojiť sa k sociálnej sieti TradingView. Od prvého dňa používatelia zdieľajú signály a nápady na obchodovanie s inými obchodníkmi.

Cryptowatch

Aj keď to nebolo tak dlho ako TradingView, Cryptowatch sa podarilo získať vernú základňu fanúšikov. Práce začali v roku 2014 s cieľom poskytnúť ľahko prispôsobiteľné grafy na analýzu kryptotrhu. Táto stránka ponúka sviečkové grafy, ktoré dodržiavajú až sedemdňové intervaly a využívajú MACD a ďalšie technické ukazovatele.

Graf Cryptowatch

Cryptowatch ponúka veľa možností na úpravu vzhľadu vášho grafu. To zahŕňa priblíženie a oddialenie, ako aj výber medzi rôznymi témami. Môžete si vybrať z 20 dostupných búrz a viac ako stovky digitálnych mien. Tí, ktorí sa v grafoch vyznajú a pozorujú ich, ocenia komplexnosť možností, ktoré tento nástroj ponúka.

Bitcoincharts

Na rozdiel od predchádzajúcich dvoch nástrojov sa Bitcoincharts zameriavajú na jednu najdôležitejšiu digitálnu menu – BTC. Ponúka niekoľko rôznych typov grafov, vrátane svietnika, strednej ceny, záverečnej ceny, typickej ceny a váženého zatvárania. Je zaujímavé spomenúť, že všetky možnosti upravujete pomocou rozbaľovacích ponúk. Predpokladáme, že tento zjednodušený prístup je tým, čo robí túto stránku vhodnou pre začiatočníkov.

Bitcoincharts.com

Bitcoincharts zahŕňa výber požadovanej fiat meny na porovnanie s BTC a časovým obdobím, ktoré chcete sledovať. Milovníci minulých trhových dát ocenia, že v archíve je viac ako osem rokov dát. K dostupným technickým ukazovateľom patria Bollinger Bands, RSI, MACD a viac ako desiatky ďalších dostupných možností.

BitcoinWisdom

Na prvý pohľad je zrejmé, že BitcoinWisdom sa nemôže porovnávať s inými možnosťami, pokiaľ ide o kryté obchodné páry. Zameriavajú sa na približne desať búrz, ale pokrývajú BTC na najväčších devízových trhoch v kryptosvete. Po výbere požadovaného obchodného páru sa platforma dostanete na stránku s podrobnými grafmi.

Graf bitcoinov múdrosti

Môžete si vybrať zo štyroch hlavných indikátorov, vrátane MA, EMA, SAR a BBANDS. Pokiaľ ide o typy grafov, môžete pozorovať CandleStick, Line, Line-o, OHLC a CandleStickHLC. Časový interval sa môže rozprestrieť až na týždeň, čo znamená, že tento nástroj je viac orientovaný na krátkodobých obchodníkov. Táto stránka vám umožňuje kresliť rôzne čiary, aby ste ľahko sledovali požadované body.

Najčastejšie chyby v obchodovaní

Existujú dve chyby, ktoré vás pri obchodovaní môžu stáť veľa peňazí. Možno si ich ani nevšimnete, ale neustále vám prinášajú straty. V tejto časti spomenieme tieto dve chyby a zameriame sa na to, aby vám poskytli ďalšie tipy na obchodovanie.

Strata peňazí na burzách

Digitálna burza je platforma, ktorá slúži kryptokomunite na jednoduché obchodovanie s ich menami. Tieto webové stránky však nie sú k dispozícii zadarmo a fungujú za províziu. Vo väčšine prípadov zarábajú používaním spreadov.

Strata peňazí na digitálnej burze

Z tohto dôvodu ste prišli o peniaze hneď, ako ste použili digitálnu ústredňu. Ak chcete vyrovnať pár a mať šancu na zisk, potrebujete, aby sa cena pohybovala požadovaným smerom. Tieto straty však môžete minimalizovať, ak analyzujete, ktorá burza ponúka najlepší kurz bitcoinov. Mali by ste sa tiež pozrieť na ďalšie poplatky a zaistiť, aby sa zdali tiež spravodlivé.

Altcoiny

Majte na pamäti, že by ste sa mali vyhnúť obchodovaniu s altcoinmi za USD. Dovoľte nám použiť Ethereum ako príklad na vysvetlenie, prečo je tento spôsob obchodovania zlý nápad. Predstavte si, že sledujete tri trhy-ETH-USD, BTC-ETH a BTC-USD. Ak porovnáte ETH s USD, všimnete si, že stúpa, ale keď ho porovnáte s BTC, klesá. To je vynikajúci ukazovateľ, že BTC-USD v porovnaní s ETH-USD.

Kryptotrhy

Podobná vec sa môže stať, ak ETH smeruje nahor v porovnaní s USD, ale BTC v porovnaní s USD smeruje nadol. V každom prípade by to znamenalo, že by ste sa mali vyhnúť obchodovaniu s altcoinmi s fiat menami. Namiesto toho by ste sa mali držať ich obchodovania s bitcoinmi. Ak to znie príliš komplikovane, možno je najlepšie vyhnúť sa altcoinom úplne.

Ďalšie tipy na obchodovanie

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri obchodovaní s BTC:

 • musíte analyzovať trh – je pravda, že na šťastie sa môžete vždy spoľahnúť. V niektorých bodoch však aj šťastie mohlo použiť malé strkanie. Prečo nezvýšiť šancu na šťastie analýzou trhu pomocou technickej analýzy a ďalších nástrojov?
 • prečítajte si správy súvisiace s BTC-spravodajské udalosti sa často vyskytujú neočakávane a môžu výrazne zasiahnuť kryptotrh. Preto je dôležité mať prehľad o všetkých najnovších správach, ktoré by mohli ovplyvniť cenu BTC;
 • pokúste sa prečítať strach a chamtivosť – chcete byť čo najracionálnejší. Bude to vyžadovať určitú prax, pretože nováčikovia sú obzvlášť náchylní na emócie chamtivosti a strachu. Skúste analyzovať svoje predchádzajúce obchodné snaženie a zistiť, aké chyby ste kvôli týmto pocitom urobili. Získate tak prehľad o tom, čomu sa v budúcnosti vyhnúť.

Platformy na obchodovanie s bitcoinmi

Ak chcete obchodovať s BTC, budete potrebovať spoľahlivú obchodnú platformu. Nechcete, aby sa vaša digitálna ústredňa náhle zatvorila ako MtGox pred niekoľkými rokmi. Teraz sa budeme venovať niektorým z najobľúbenejších platforiem, ako napr Poloniex, Kraken maklér, Bitfinex, Blíženci výmena, Bitová pečiatka, a GDAX (Coinbase Pro).

Poloniex

Poloniex vznikol v roku 2014 v americkom Delaware. Sídlo spoločnosti je dnes na rovnakom mieste. Medzitým sa profiloval ako jedna z najspoľahlivejších digitálnych búrz na celom svete. Podporuje takmer 100 rôznych mien, vrátane bitcoinu, dogecoinu, litecoinu, etherea a ďalších. Používatelia od Filipín po Nigériu, Singapur a ďalšie časti sveta pristupujú na túto platformu bez problémov. Aj keď nie ako Zebpay, je tiež veľmi populárny v Indii, najmä pokiaľ ide o obchodovanie s maržou.

Kryptoburza Poloniex

Rozhranie Poloniex je jasný a jednoduchý. Počet tabuliek a informácií však môže byť pre začiatočníka mätúci. Poplatky pre odberateľov sa pohybujú od 0,1%do 0,2%, zatiaľ čo výrobcovia môžu zaplatiť až 0,1%, ale môžu tiež obchodovať bez poplatkov v závislosti od súm. Neexistuje žiadny vkladový limit, pričom obmedzenie výberu je 25 000 dolárov. Môžete to zvýšiť, ale musíte sa dostať do kontaktu so zákazníckou podporou a byť trpezliví.

Kraken Broker

Skutočnosť, že ich sídlo je v San Franciscu, znamená, že maklér Kraken je v USA legálny. Burza sa však používa aj v iných častiach sveta, napríklad vo Veľkej Británii, Pakistane a Austrálii. Platforma berie zabezpečenie vážne a vyžaduje overenie účtu. Ak sa chcete držať viac ako tucta kryptomien Kraken podporuje, môžete poskytnúť iba základné osobné informácie. Na to, aby ste mohli vkladať a vyberať fiat meny, však budete musieť prejsť kontrolou identifikácie.

Obchodná platforma Kraken

Aj potom nemôžete z bezpečnostných dôvodov vkladať ani vyberať viac ako 25 000 dolárov denne. Ak ste výrobca, poplatky na Kraken nepresiahnu 0,16%. Ak však prijímate dane, najnižší poplatok, ktorý môžete získať, je 0,1%, ale najvyšší až 0,26%. Aj keď Kraken nemusí byť taký populárny ako Bittrex, je to renomovaná platforma, ktorá existuje už od roku 2013.

Bitfinex

Raphael Nicolle si ako základňu vybral Hongkong Bitfinex v roku 2012. Napriek tomu, že sa spoločnosť dlhodobo zameriavala na americký trh, prestala poskytovať služby svojim občanom v roku 2017. Burza je stále k dispozícii v Kanade, Spojených arabských emirátoch a ďalších častiach sveta. V histórii zaznamenal dva hackerské útoky, ale medzi používateľmi zostal stále obľúbený. Jedným z dôvodov je jednoduché rozhranie a vhodnosť pre začiatočníkov. Jedinou nevýhodou je, že na obchodovanie budete musieť prejsť overením totožnosti.

Pokročilá výmena kryptomien s Bitfinexom

Bitfinex ponúka široký výber služieb, vrátane trhu s pôžičkami a obchodovania s maržou. Akonáhle sa zaregistrujete, neexistuje žiadny limit na vklad a výber. Platforma však podporuje iba niekoľko digitálnych a fiat mien. Obchodné poplatky sa líšia v závislosti od toho, či ste výrobca alebo odoberáte, a môžu dosiahnuť až 0,2%.

Burza Blížencov

Zakladatelia spoločnosti Blíženci nemôžem dúfať, že dosiahnem popularitu Coinbase, ale bojovali o svoju časť trhu. Gemini bolo založené v roku 2015 v New Yorku a má dostatočne veľký fond zdrojov, ktoré ponúkajú nízke poplatky. Majú iba obchodné náklady do 0,25%, ale môžete vkladať alebo vyberať bez akýchkoľvek poplatkov. Limit je však 500 dolárov na deň pre bankové prevody, pokiaľ nekontaktujete ich zákaznícku podporu. Ak chcete začať obchodovať, budete si musieť zaregistrovať osobný účet.

Nakúpte BTC na Gemini

Gemini podporuje iba tri digitálne meny, vrátane bitcoinov, ethereum a Zcash. To znamená, že môžete zabudnúť na Doge a ďalšie mince. Výhodou, ktorú ponúkajú, je bezpečnosť vašich finančných prostriedkov a osobných údajov. Musia byť v súlade s newyorskými predpismi a digitálne aktíva ukladajú offline. Tak chránia vaše finančné prostriedky pred možnými útokmi hackerov, ktoré v tejto sieti ešte neboli úspešne spustené.

Bitová pečiatka

Táto luxemburská obchodná platforma existuje už sedem rokov. Za ten čas sa stal obľúbeným pre tých, ktorí chcú obchodovať s Ripple, Litecoinom, Ethereom a bitcoinmi. Toto sú jediné štyri kryptomeny, ktoré podporuje, ale na príjemný obchodný zážitok to stačí. Rozhranie je pre začiatočníkov jednoduché a na platformu môžete dokonca použiť mobilnú aplikáciu.

Bitstamp digitálna výmena mien

Ak plánujete použiť Bitová pečiatka, vedieť jednu vec o tejto burze kryptomien. Ak je to akýmkoľvek spôsobom možné, mali by ste sa vyhnúť vkladu kreditnou kartou! Vysoké poplatky sa pohybujú od 2 do 5%, čo je neprimerane vysoké. Našťastie môžete použiť prevod SEPA na bezpečné bezplatné vkladanie hotovosti, ale na to musíte byť rezidentom EÚ. Poplatky za obchodovanie sa pohybujú od 0,1 do 0,25% v závislosti od mesačného objemu vašich obchodov.

Platforma GDAX

Coinbase založil túto platformu v roku 2016 s nádejou rozšíriť podnikanie na altcoiny a umožní vám obchodovať za litecoiny a ethereum. Najväčšou výhodou tejto digitálnej burzy je, že stimuluje výrobcov tým, že im umožňuje obchodovať bez poplatkov. Pokiaľ ide o príjemcov, náklady sú štandardné a pohybujú sa od 0,1% do 0,25%. Fiat meny môžete vkladať a vyberať bez akýchkoľvek poplatkov.

Oficiálna webová stránka Coinbase Pro (GDAX)

GDAX (Coinbase Pro) bol nedávno znova rebrandingovaný a jeho nový názov je Coinbase Pro. Všetko okrem vzhľadu však zostalo rovnaké. Ak ste nováčik, rozhranie si môže chvíľu zvykať. Čoskoro však zistíte, že všetky potrebné údaje získate na jednej stránke. Musíte sa v tom len zorientovať v informáciách, ktoré potrebujete. Proces identifikácie je takmer automatický, ale v jednotlivých krajinách sa môže líšiť.

Je obchodovanie s BTC vo vašej krajine legálne?

Väčšina krajín na svete povoľuje obchodovanie s BTC a považuje to za legálne. V krajinách ako Spojené štáty, Kanada alebo Spojené kráľovstvo existujú náročné nariadenia. Je to výsledok snahy vlády regulovať kryptotrh.

Existuje však niekoľko krajín, kde úrady zakázali obchodovanie s BTC. Zoznam nie je dlhý a zahŕňa Island, Bolíviu, Nepál, Ekvádor, Libanon, Indonéziu a Bangladéš. Je však zaujímavé spomenúť, že neexistuje žiadny oficiálny dokument potvrdzujúci zákaz ťažby, ktorý by umožňoval tok dodávok na trh bez väčších obmedzení.

Zákonnosť bitcoinu

V Číne a vo Vietname finančné inštitúcie nemôžu nakupovať alebo predávať kryptomeny kvôli zákonom, ale povolili ťažbu. Situácia v Kirgizsku je mätúca, pretože oficiálne krypto nezakázali, ale existujú správy o „potenciálnom porušení zákona a negatívnych dôsledkoch“.

Časté otázky

Aké sú hodiny obchodovania s bitcoinmi?

Bitcoin je mena, s ktorou môžete obchodovať kedykoľvek chcete. Kryptotrh je otvorený 24/7 a to je zásadná výhoda, ktorú má oproti Forexu, akciám a iným trhom. To znamená, že neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa obchodnej doby. S bitcoinmi môžete obchodovať kedykoľvek chcete (takmer) odkiaľkoľvek chcete.

Jediná vec, ktorú potrebujete, je aktívne internetové pripojenie. Keď si vyberiete požadovanú digitálnu burzu, zaregistrujete si účet. Onedlho budete oprávnení začať obchodovať a možno na tom dokonca aj zarobiť.

Čo je robot na obchodovanie s bitcoinmi?

Bot pre obchodovanie s bitcoinmi je jedným z automatizovaných nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť zisk na kryptotrhu. Crypto bot je softvér, ktorý môže interagovať s kryptoburzami vo vašom mene a vo váš prospech. Vy ste ten, kto programuje ich akcie a konajú iba v súlade s tým, čo ste im objednali.

Obchodník s bitcoinmi

Najväčšou výhodou použitia tohto nástroja je, že môže pracovať 24/7 a potenciálne zvýšiť vaše príjmy. Inými slovami, môžete spať alebo vykonávať iné činnosti a váš robot bude za vás monitorovať kryptotrh. Ak ste to naprogramovali správne, zareaguje v správnu chvíľu a zvýši váš zisk. Medzi najobľúbenejšie roboty patria Gekko, Gimmer a Haasonline.

Môžete obchodovať s inými kryptomenami?

To závisí od platformy, ktorú si vyberiete. Niektoré digitálne burzy a weby podporujú iba bitcoin, ale nájdete aj iné, ktoré umožňujú obchodovanie s inými kryptomenami. Zoznam dostupných kryptomien sa na jednotlivých webových stránkach líši. Niektoré z nich podporujú iba niekoľko coinov, ako napr Coinbase, zatiaľ čo iné ako Poloniex zamerajte sa na zahrnutie čo najväčšieho počtu mien, ktoré môžu.

Našou radou je držať sa obchodovania s renomovanými kryptomenami. Ak je minca relatívne nová alebo nemá dostatočný objem obchodov, čelíte vysokému riziku straty investície.

Mobilné aplikácie obchodujúce s bitcoinmi

Mobilné aplikácie vám umožňujú vziať si BTC obchodovanie so sebou, kedykoľvek opustíte svoj domov. Bez ohľadu na to, či sa obchodovania nemôžete nabažiť, alebo sa musíte urgentne pohnúť, tieto aplikácie vám pomôžu obchodovať na cestách. Dobrou správou je, že tieto aplikácie sú bezplatné a môžete si ich stiahnuť z obchodu s aplikáciami.

Obchodovanie s mobilnou aplikáciou

Majte však na pamäti, že nie veľa digitálnych búrz má svoje aplikácie a iné nemajú verzie, ktoré podporujú iOS aj Android. Alternatívou môže byť prístup na webovú stránku burzy pomocou mobilného telefónu. Ani tie najpríjemnejšie weby pre mobilné telefóny sa však nedokážu vyrovnať aplikáciám z hľadiska jednoduchého rozhrania a jednoduchého pohybu.

Ak táto príručka o obchode s bitcoinmi vynechala dôležité informácie, kontaktujte nás prosím na adrese a získajte odpovede ihneď.