Sprievodca nákupom bitcoinov v Indonézii

V tomto krátkom sprievodcovi bitcoinmi uvažujeme o burzách, ktoré ponúkajú BTC v Indonézii, pokiaľ ide o poplatky, požiadavky na overenie, dostupné meny, vklad & dostupné metódy výberu a bezpečnostné nástroje.

Zhrnutie: Ako nakupovať BTC v Indonézii

 1. Zaregistrujte si účet zadarmo na burze podľa vášho výberu (Coinmama v našom prípade).
 2. Prejdite do centra „Overenie“ a dokončite kontrolu identity a zadajte naskenovaný identifikátor a dôkaz o adrese.
 3. Vyberte BTC a fiat menu podľa vlastného výberu, buď USD alebo EUR, a zadajte požadovaný objem, ktorý chcete kúpiť.
 4. Kliknite na tlačidlo „Kúpiť bitcoin“ a zadajte informácie o svojej kreditnej karte a kód adresy svojej peňaženky, na ktorú dostanete mince.
 5. Dokončite proces dokončením overenia karty a posledným kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“.
 6. Vaše bitcoiny budú stiahnuté na zadanú adresu peňaženky, ktorú ste uviedli v kroku 4.

Nakupovanie bitcoinov v Indonézii bolo v posledných rokoch v Indonézii celkom jednoduché. Na to, aby ste si ho kúpili lacno a jednoducho, musíte mať funkčnú peňaženku, finančné prostriedky a vôľu. Predstavíme vám burzy, ktoré môžu byť užitočné pri nákupe bitcoinov v Indonézii.

Sprievodca nákupom bitcoinov v Indonézii

Každá z platforiem je hodnotená a výsledky sú zhrnuté v profesionáloch & zoznam analýz proti, kde určujeme silné a slabé stránky, ktoré by mali indonézski obchodníci zvážiť skôr, ako investujú peniaze na konkrétnom webe.

Populárne platby za bitcoiny v Indonézii

Pokiaľ ide o možnosti platby dostupné v Indonézii, máte k dispozícii väčšinu bežných a obľúbených možností. Indonézski investori môžu používať rôzne metódy, pričom každá z nich má svoj vlastný súbor silných a slabých stránok, o ktorých by ste mali vedieť. Ide o tieto metódy:

 • bankové účty: najlacnejšia možnosť, mnohé platformy ponúkajú službu dokonca zadarmo. Hlavnou slabinou je čas potrebný na dokončenie transakcie, pričom prevod finančných prostriedkov môže trvať až 5 pracovných dní;
 • kreditné alebo debetné karty: veľmi rýchle a so stredne vysokými poplatkami, ale na ich získanie je spravidla potrebné rozsiahle overenie vašej identity. Slávni výrobcovia sú Visa a Mastercard;
 • e-platobné systémy: možnosti platby ako PayPal, Skrill a Payoneer berú svet útokom, pretože ponúkajú okamžité prevody a ľahko sa používajú. Burzy ich aj teraz prijímajú pomaly a niektoré dokonca vyžadujú používanie vysokých poplatkov;
 • hotovosť a poukážky: nákupy v hotovosti a vklady sú jedným z najsúkromnejších spôsobov, ako získať bitcoiny, aj keď zvyčajne s nimi sú spojené aj vysoké náklady. Vzhľadom na bezpečnostné riziká sú tiež zriedka ponúkané na burzách kryptomien;
 • Bankomaty: pokladník je pravdepodobne naj anonymnejší a najrýchlejší spôsob, ako získať BTC, aj keď za skutočne vysokú cenu. Miesta sa môžu líšiť, najmä vo vidieckych častiach, kde je ponuka nízka;
 • altcoiny: Na získanie bitcoinov môžete použiť aj iné altcoiny, ako napríklad Ethereum, Litecoin a Dogecoin.

Je BTC legálny v Indonézii?

Na začiatku je prvým krokom zistenie, či je legálne kupovať, držať a predávať bitcoiny v Indonézii. Niekoľko krajín v posledných mesiacoch priamo alebo nepriamo zvýšilo/znížilo svoj rast. Indonézia, bohužiaľ, urobila krok negatívnym smerom, keď zakázala platby vyjadrené v kryptocoinoch vrátane bitcoinu.

Bitcoin je legálny

Znamená to, že nemôžete používať menu na nákup tovaru a služieb online. Stačí povedať, že ďalšie služby, aj keď ešte nie sú zakázané, sa majú čoho báť. V súčasnej dobe je legálne nakupovať, držať a predávať BTC v Indonézii, ale čas ukáže, či vláda podnikne ďalšie kroky a v najbližších mesiacoch ich úplne zakáže.

TOP indonézske burzy bitcoinov

Pri zvažovaní trhu s kryptomenami by ste mali pracovať so známymi hráčmi, pretože trh je plný podvodov a podvodov. Preto sme uviedli niekoľko špičkových platforiem, kde si môžete svoje BTC bezpečne kúpiť.

Výmena bitcoinov

Preskúmali sme ich poplatky, požiadavky na overenie, bezpečnostné funkcie a ďalšie ukazovatele, aby sme vám pri výbere zdroja obchodovania poskytli relevantné informácie..

LocalBitcoins

LocalBitcoins je popredná platforma peer-to-peer (P2P), ktorá ponúka obchodovanie s bitcoinmi kupujúcim aj predávajúcim z celého sveta. Služba je k dispozícii aj v Indonézii, pretože existujú obchodníci ochotní sa výmeny zúčastniť. Indonézski investori môžu využiť mnoho spôsobov platby, ako napríklad MoneyGram, hotovostné vklady, národné bankové prevody, WebMoney a mnoho ďalších..

Získajte bitcoiny na burze LocalBitcoins

Aj keď je LocalBitcoins veľmi populárny po celom svete, má kvôli nedávnemu vývoju v krajine veľmi málo obchodníkov pochádzajúcich z Indonézie. Problémom je aj bezpečnosť, pretože iba 2FA (dvojfaktorová autentifikácia) je jediným dostupným bezpečnostným nástrojom. Môžete obchodovať v mnohých menách, vrátane IDR, ak predajca akceptuje uvedený spôsob platby.

Účet u 2FA na výmene

Overovanie závisí od jednotlivých obchodníkov, mali by ste si však byť vedomí skutočnosti, že predajcovia od vás môžu predbežne požadovať zaslanie naskenovaného ID. Poplatky sú rovnaké bez ohľadu na použitý spôsob platby, rovnajú sa 1% z hodnoty nákupu.

Pros

 • veľa dostupných spôsobov platby;
 • overenie nie je v LocalBitcoins nevyhnutné;
 • možnosť nákupu bitcoinov s IDR;
 • nízke obchodné poplatky 1%.

Zápory

 • nízka ponuka v Indonézii;
 • je známe, že na trhu dochádza k podvodom;
 • obmedzené bezpečnostné opatrenia.

ArtaBit

ArtaBit sa označuje za vedúcu platformu v Indonézii, ktorá ponúka bitcoiny vyjadrené v rupiách. Prijímanými spôsobmi nákupu sú hotovosť a bankové prevody, pričom klientom platformy sú ponúkané aj služby peňaženky. OCBC NISP a CIMB Niaga sú dôveryhodné banky, ktoré môžete použiť na získanie BTC, pričom poplatky sú zahrnuté v cene BTC.

Výmena ArtaBit

Ak vlastníte neoverený účet, máte všeobecné obmedzenie 100 000 IDR, pričom vyššie limity je možné dosiahnuť overením vašej identity prostredníctvom naskenovaného ID.

Pros

 • možnosť nákupu digitálnej meny bez overenia;
 • Hotovosť IDR je akceptovaná ako platobný prostriedok.

Zápory

 • poplatky nie sú zobrazené transparentne;
 • nízka miera likvidity burzy.

Burza bitcoinov Coinmama

Coinmama ponúka nákupy kreditnými kartami, pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi. Bankové karty sú v skutočnosti jediným spôsobom platby, ktorý je na tejto platforme k dispozícii. Poplatky sú 5%, čo sa na trhu považuje za dosť vysoké (Coinbase poplatky napríklad 2,99%).

Kúpte si bitcoin na Coinmama

Aby ste si mohli kúpiť BTC na Coinmama, musíte prejsť overovacím procesom, ktorý obsahuje osobné údaje, dôkaz o adrese a naskenovaný preukaz totožnosti alebo pas. Počas procesu nákupu zadáte adresu svojej peňaženky a mince budú odoslané priamo do vášho úložiska, čím sa zaistí dodatočné zabezpečenie vašich aktív.

Pros

 • okamžitý prístup k minciam prostredníctvom kreditných kariet;
 • bitcoiny sa odosielajú do vašej peňaženky automaticky, akonáhle je prenos potvrdený.

Zápory

 • prevod IDR na USD alebo EUR vytvára dodatočné náklady;
 • vysoké transakčné náklady 5%;
 • kontrola obchodu je potrebná na uskutočnenie obchodu.

ShapeShift

Ak máte altcoiny, ktoré v žiadnom prípade nepotrebujete, ShapeShift je pre vás tou správnou voľbou. Táto platforma ponúka iba obchod medzi kryptomenami a kryptomenami, pričom je k dispozícii viac ako 50 altcoinov, ktoré je možné zameniť za BTC. Poplatky sú súčasťou výmenného kurzu a nie sú zobrazené transparentne. Nemáte registračný proces, čo znamená, že verifikácia nie je žiadnym spôsobom potrebná.

Nakúpte bitcoiny pomocou ShapeShift

Pri výmene mincí musíte zadať svoje adresy pre obe digitálne meny, zatiaľ čo mince by boli prevodmi z peňaženiek priamo. Na uskutočnenie transakcie teda skutočne nie sú potrebné žiadne bezpečnostné opatrenia.

Pros

 • ani požiadavky na registráciu ani overovanie;
 • ani zostatky v peňaženke, ani riziko krádeže mincí;
 • dobrý spôsob, ako sa zbaviť nepopulárnych altcoinov.

Zápory

 • poplatky sú súčasťou sadzby, a preto nie sú zobrazené transparentne;
 • akceptovaný je iba obchod s kryptomenami.

Bitcoin.co.id (Indodax.com)

S viac ako 50 000 aktívnymi používateľmi, Bitcoin.co.id sa považuje za jednu z najlepších indonézskych búrz s bitcoinmi, ktorá vám umožňuje nakupovať mince pomocou hotovosti, poukážky, bankového prevodu alebo elektronickej peňaženky. Najprv musíte vložiť peniaze na platformu a potom vykonať plánované platby. Spoločnosť tiež ponúka nákup bitcoinov v kamennom obchode, plus, pokiaľ ide o súkromie.

Burza Bitcoin.co.id (Indodax.com)

V prípade online nákupu je potrebné overenie identity, pričom naskenovaný identifikátor je jednou z požiadaviek pre nových používateľov. Spoločnosť zamestnáva poplatky výrobcu/odberateľa v rozmedzí od 0% do 0,3% v závislosti od dosiahnutého mesačného objemu. Vklady IDR nie sú spoplatnené, zatiaľ čo jediným dostupným bezpečnostným opatrením je 2FA. Od 14. marca 2018 sa Bitcoin.co.id zmenil na názov Indodax.com.

Pros

 • nízkonákladová štruktúra od úplne bezplatných po 0,3% a bez poplatkov za vklad;
 • možnosť anonymného nákupu bitcoinov;
 • Podporované transakcie IDR.

Zápory

 • online vklady vyžadujú úplný proces overenia;
 • slabý bezpečnostný systém, pretože je k dispozícii iba 2FA.

BTC Market VirWoX

Ak máte účet PayPal, ktorý chcete použiť na nákup bitcoinov, VirWoX bolo by dobré začať. Bez akéhokoľvek druhu požiadaviek na overenie ponúka burza BTC prostredníctvom rôznych spôsobov platby, ktorými sú kreditné karty, Skrill, SOFORT, paysafecard a OKPAY..

Výmena VirWox

Napriek tomu, že výmena je veľmi obľúbená, pokiaľ ide o poplatky za obchodovanie BTC, má slabú stránku. Náklady na vklad sa pohybujú medzi použitými metódami, pričom kreditné karty, Skrill a PayPal dosahujú 3,5%, SOFORT 2,5% a paysafecard 20%.

Platobné metódy na VirWox

Tiež by ste si mali uvedomiť, že musíte najskôr kúpiť Second Life Lindens (SLL) a potom ich vymeniť za BTC. Poplatok za vklad vám bude účtovaný okrem nákupu SLL (3,9% s USD) a swapu SLL na BTC (3,9%). Celkovo na získanie BTC vo VirWox by ste minuli takmer 12% najmenej na obchodné náklady.

Pros

 • používatelia nemusia overovať svoje účty;
 • PayPal je k dispozícii ako voliteľná možnosť.

Zápory

 • nie je k dispozícii žiadny obchod s IDR;
 • vysoké poplatky za získanie BTC;
 • komplikovaný nákupný proces.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium začala ako služba peňaženky pre obchodníkov s bitcoinmi v roku 2013, ktorá sa rozšírila na trh P2P a ponúka pre svojich používateľov osobné transakcie. Platforma ponúka jedinečné trhovisko, na ktorom môžu obchodníci nájsť najbližšieho investora a nakupovať/predávať mince výmenou za fiatovú menu podľa vášho výberu..

Trh Mycelium P2P

Nie je potrebné dokončiť žiadny verifikačný proces, existuje však hodnotiaci systém, ktorý poskytuje relevantné informácie o histórii transakcií uvedeného obchodníka. Samotná peňaženka poskytuje súkromné ​​kľúče a je považovaná za jedno z najbezpečnejších miest na vloženie vašich bitcoinov. Local Trader je bohužiaľ k dispozícii iba na mobilných platformách, pričom poplatky predstavujú 1% z hodnoty nákupu..

Pros

 • možnosť nákupu mincí pomocou neovereného účtu;
 • vysoko bezpečné trezory so súkromnými kľúčmi a multisig peňaženkami.

Zápory

 • dostupnosť mincí závisí od počtu aktívnych obchodníkov v Indonézii;
 • platforma je k dispozícii iba na mobilných platformách;
 • možnosť podvodov v dôsledku ľahkých bezpečnostných kontrol.

BestBit

BestBit je pravdepodobne jedným z príkladov toho, aké dôležité je byť opatrný pri nákupe bitcoinov z nových búrz. Platforma, ktorá bola spustená v roku 2014, sa nazývala jednou z najlacnejších bitcoínových možností v Indonézii tým, že ponúka iba poplatky za ťažbu a štruktúru nákladov výrobcu/príjemcu za veľké množstvo bitcoinov. Platforma rok fungovala ako www.bestbit.co.id, ktorá sa potom v roku 2015 zmenila na www.bestbit.io.

Výmena BestBit

Platformu momentálne nemožno nájsť, zatiaľ čo informácie o jej zatvorení neexistujú. Ešte čudnejšie je, že krypto komunity nepreukázali záujem skúmať, čo sa so spoločnosťou deje. Odporúčame vám preto vždy spolupracovať so spoločnosťami, ktoré sú etablovanými hráčmi na trhu. Ak je to príliš dobré na to, aby to bola pravda – je pravdepodobné, že to tak skutočne je.

BitDoku

BitDoku je ďalšou spoločnosťou, ktorá otvorila svoje prevádzky len preto, aby ich do roka zavrela. Majiteľ Tiyo Triyanto zahájil ťažbu v Indonézii a otvoril BitDoku s cieľom stať sa najväčším poskytovateľom kryptomien v krajine. V roku 2015 burza ukončila svoju činnosť a majiteľ zahájil nové podnikanie s názvom BitX.

Výmena bitDoku

#bitcoin-otc

The #bitcoin-otc je voľne predajný trh P2P, na ktorom je možné vymieňať veľké množstvo digitálnej meny. Investori z celého sveta zverejňujú svoje ponuky a potom hľadajú kupujúcich, ktorí sú schopní získať BTC.

Kúpte si BTC na burze #bitcoin-otc

Rozhranie je zamerané na odborníkov v tomto odvetví, pričom pre začiatočníkov môže byť používanie tejto platformy trochu mätúce. Účet nie je overený a indonézski obchodníci môžu nájsť ponuky zo svojej krajiny uvedením všetkých relevantných ponúk vyjadrených v IDR..

Pros

 • žiadne poplatky za zaplatenie okrem ceny predajcu;
 • na obchodníkov nie sú kladené žiadne požiadavky na overenie;
 • možnosť nákupu veľkého množstva mincí.

Zápory

 • podvody sú na trhu bežné;
 • mätúce rozhranie pre začiatočníkov;
 • pre obchodníkov nie sú k dispozícii žiadne nástroje zabezpečenia.

Luno Bitcoin Maklér

Luno je indonézska burza kryptomien, ktorá ponúka bitcoiny prostredníctvom bankových prevodov vyjadrených v IDR. Tieto vklady prichádzajú bez akýchkoľvek poplatkov, zatiaľ čo obchodné náklady sú organizované v štruktúre tvorca/príjemca v rozmedzí od 0% do 0,2%.

Výmena bitcoinov Luno

Overenie je pre indonézskych investorov nevyhnutné, pričom potrebné dokumenty sú naskenované ID a dôkaz o adrese. Pokiaľ ide o bezpečnosť, máte iba 2FA, zatiaľ čo oddelenie podpory spoločnosti Luno uviedlo, že spoločnosť nemôže obnoviť stratené mince v dôsledku počítačovej kriminality..

Pros

 • jedny z najnižších nákladov na indonézskom trhu s bitcoinmi;
 • Nákupy IDR povolené prostredníctvom bankových prevodov.

Zápory

 • ochrana osobných údajov je nízka, pretože musíte poskytnúť ID a dôkaz o adrese;
 • 2FA je jediné bezpečnostné opatrenie, ktoré je používateľom k dispozícii.

Quoine

Quoine je spoločnosť poskytujúca finančné služby so sídlom v Indonézii, ktorá ponúka svojim zákazníkom rôzne produkty vrátane výmeny bitcoinov. Sub-platforma s názvom Qryptos je k dispozícii pre indonézskych obchodníkov s poplatkami od 0% do 0,15%.

Nákup bitcoinov v Quoine

Aby ste mohli obchodovať s kryptomenami na tejto platforme, ktorá je striktne zameraná na krypto-kryptomeny, musíte overiť svoj účet..

Pros

 • veľmi nízke náklady v porovnaní s priemyslom;
 • veľké objemy dostupné na obchodovanie.

Zápory

 • na výmenu nie sú akceptované žiadne fiat meny;
 • k službe majú prístup iba overení používatelia.

Indonézske bitcoinové bankomaty

V súčasnosti máte iba kosť bitcoinový bankomat v Indonézii, ktorá sa nachádza na Bali. Poskytovateľom je Bitcoin.co.id a umožňuje používateľom nakupovať bitcoiny okamžite a bez akéhokoľvek druhu kontroly identity. Poplatky sú vyššie ako pri nákupe online, pretože by ste mali platiť pravidelné obchodné poplatky + 3% z hodnoty nákupu.

Získajte bitcoiny z bankomatov

Ďalším problémom tejto metódy je, že služba nemusí byť vždy k dispozícii, najmä ak ide o poruchu stroja.

Pros

 • anonymný nákup prostredníctvom bankomatu;
 • okamžitý prístup k bitcoinom s platbami IDR.

Zápory

 • v Indonézii je k dispozícii iba jeden bankomat;
 • vyššie poplatky ako pri iných možnostiach platby.

Ako urobiť správnu voľbu?

Predtým, ako sa rozhodnete pre výmenu, mali by ste sa pozrieť na ich históriu a bezpečnostné funkcie, aby ste sa presvedčili, že váš majetok bude bezpečne uložený. Pokusy o hacking boli v minulosti početné, preto sa odporúča opatrnosť.

Voľba nákupu bitcoinu

Ďalej by ste mali vyhľadať platformy s najnižšími poplatkami a spôsobmi platby, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Existuje niekoľko spoločností so sídlom v Indonézii, ktoré ponúkajú dobrú likviditu a IDR je akceptovanou obchodnou menou.

FAQ

Ako predávať bitcoiny v Indonézii?

Mnoho tu uvedených búrz ponúka aj predajný trh. Svoje mince môžete predávať na trhoch P2P, ako napr LocalBitcoins, #bitcoin-otc a Miestny obchodník s mycéliom alebo na pravidelné výmeny, ako napr Bitcoin.co.id a Luno. Mali by ste si uvedomiť, že s predajom mincí sa spájajú aj vlastné náklady, a preto je dôležité, aby ste si pred odoslaním objednávky vypočítali cenu výdavkov. Vo väčšine prípadov je predaj BTC možný rovnakým spôsobom ako pri nákupe, zvyčajne bankovým prevodom.

Môžete anonymne nakupovať bitcoiny v Indonézii?

V Indonézii je celkom možné anonymne nakupovať kryptomeny. Platformy, ktoré ponúkajú takúto službu, môžu byť trhy P2P (#bitcoin-otc, LocalBitcoins a Mycélium) a burzy (ArtaBit, ShapeShift, Bitcoin.co.id a VirWoX). Môžete tiež vyraziť na Bankomat a nakupujte mince s úplným súkromím, aj keď za vyššie náklady.

Nakupujte bitcoiny anonymne

Potrebujete zaplatiť akékoľvek dane?

Za nákup bitcoinov v Indonézii zatiaľ nemusíte platiť žiadne dane. Podniky sa ťažko uplatňujú kvôli obmedzeniam a niekoľkým zákazom oznámeným vládou, ale dane sú vyjadrené v bežnej dani z príjmu pre tieto organizácie. Samotní obchodníci nemusia platiť žiadne náklady mimo poplatky za obchodovanie.

Bitcoinové dane

Najlepší spôsob ukladania bitcoinov

Odporúčame používať hardvérové ​​peňaženky na všetkých ostatných typoch úložísk, pretože tieto zariadenia ponúkajú svojim používateľom online aj offline služby. Máte súkromné ​​kľúče generované offline, zatiaľ čo zariadenie HD môžete pripojiť aj k online platformám a peňaženkám. Produkty ako Ledger Nano S, TREZOR a KeepKey ponúkajú súkromné ​​kľúče a bezpečné miesto, kam sa hackeri len ťažko dostanú.

Hardvérové ​​peňaženky

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa obchodu s bitcoinmi v Indonézii, neváhajte a kontaktujte naše oddelenie podpory na.