9 kryptoburz, ktoré boli zatvorené alebo museli byť zatvorené

Život kryptomien a kryptoburzových platforiem je ako jazda na horskej dráhe, ktorá je plná vzostupov a pádov. Niektorí vidia obrovský nárast a počty, zatiaľ čo iní vidia pokles v ich štatistikách.

Niekedy sú tieto pády také hlboké a ťažké, že je pre nich ťažké sa spamätať z pádu a nakoniec musia zatvoriť obchody a pokračovať v živote..

V niektorých prípadoch vlády tento digitálny pokrok vo svete nepodporujú a tieto burzy a kryptomeny chápu ako hrozby. To vedie k tvrdým krokom, ktoré vlády robia, čo má za následok vykorenenie podnikov.

Tu je 9 kryptoburz zo sveta, ktoré museli čeliť tvrdému pádu a zavrieť svoje obchody:

1. Hora Gox

mtgoxKredity obrázku: Google

Mt. Gox, založená v roku 2010, bola burzou bitcoinov v Tokiu, ktorej sa v oblasti kryptoburzy darilo. Do roku 2013-2014 sa staral o 70% obchodu, ktorý prebiehal vo svete.

Mt. A veci sa zhoršili, keď sa stratilo asi 750 000 bitcoinov jeho zákazníkov, pričom škodu spôsobili obviňovaní hackeri. S hodnotou okolo 473 miliónov dolárov spôsobili stratené bitcoiny spoločnosti veľa problémov a nakoniec museli ukončiť svoju činnosť a spoločnosť začala záležitosť vyšetrovať..

V roku 2015 bolo nájdených asi 200 000 bitcoinov, ale ani to im nemohlo pomôcť vrátiť sa do podnikania. V máji 2016 veritelia hory Gox uviedli, že po bankrote hory Gox prišli o 2,4 bilióna dolárov..

2. Koinex

KoinexKredity obrázku: Google

S viac ako miliónom používateľov, objemom obchodov 3 miliardy dolárov a viac ako 20 miliónmi obchodných objednávok bola Koinex jednou z vedúcich platforiem na výmenu kryptomien z Indie. Založili ho Rakesh Yadav, Rahul Raj a Aditya Malik v roku 2017.

Ich obchodovanie však netrvalo dlho, pretože indická vláda rozhodla o zákaze používania kryptomeny v Indii. To viedlo k tomu, že Koinex zatvoril svoje prevádzky v krajine a súčasne vrátil peniaze užívateľom, ktoré mali k dispozícii.

Bola to najbezpečnejšia a najrýchlejšie rastúca obchodná platforma z krajiny s rekordmi 40 000 používateľov, ktorí sa zaregistrovali do 24 hodín, a objem obchodov 265 miliónov dolárov..

3. Quadrigacx

quadrigaxcKredity obrázku: Google

Quadrigacx bol považovaný za jednu z najväčších kanadských platforiem na obchodovanie s kryptomenami s rozsiahlou používateľskou základňou a bol založený v roku 2013 Geraldom Cottenom a Michaelom Patrynom. Obchod pre spoločnosť prebiehal dobre, ale veci nabrali škaredý spád, keď Cotten zomrel za nešťastných okolností.

Po jeho smrti sa prevalilo niekoľko problémov, najskôr to, ako spoločnosť požiadala o ochranu veriteľov, pretože neboli schopní vystopovať niekoľko informácií a získať kontrolu nad bitcoinmi. K tomuto problému došlo, pretože všetky údaje boli uložené v chladných peňaženkách, ku ktorým poznal heslo iba Gerald.

Spoločnosť dlhovala užívateľom a jej investorom zhruba 163 miliónov dolárov, ale vyšetrovateľom sa podarilo získať späť iba 33 miliónov dolárov. Stále sa pokúšajú nájsť spôsoby, ako sa zbaviť studených peňaženiek. Vzhľadom na všetky tieto problémy museli ukončiť svoju prácu.

4. Zebpay

zebpay-logoKredity obrázku: Google

Ďalším kryptoburzovým podnikom, ktorý sa stal obeťou prísnych pravidiel a predpisov indickej vlády, bol Zebpay. Zebpay mal svoje sídlo v Singapure.

Spoločnosť Zebpay, ktorú založili Sandeep Goenka, Saurabh Agrawal a Mahin Gupta, bola obchodná platforma založená na aplikáciách, ktorá pomáha svojim používateľom udržiavať svoje portfólio a investovať do rôznych kryptomien pomocou jedinej aplikácie. 28. septembra 2018 spoločnosť Zebpay informovala svojich používateľov, že všetky transakcie medzi kryptomenami a kryptomenami budú zrušené a počas ukončovania postupov nebudú prijaté žiadne nové objednávky. Ďalej dodali, že tokeny a mince budú preplatené v peňaženke užívateľov Zebpay.

Keď bol Zebpay v prevádzke, mal užívateľskú základňu približne 50 000-60 000 používateľov a každý mesiac sa k sieti používalo 5 000 používateľov, aby využívali výhody svojich služieb..

5. Bitmarket

BitMarket bol jednou z najväčších platforiem na obchodovanie s kryptomenami v Poľsku, ale bohužiaľ ho museli ukončiť, keď čelili strate likvidity. 8. júla sa rozhodli ukončiť svoje prevádzky, ale používatelia stále mohli obchodovať, pretože ich požiadali o zmenu hesiel a kľúčov API..

S objemom obchodov približne 850 000 dolárov každý deň bol Bitmarket druhou najväčšou burzou kryptomien na platforme v Poľsku. Bitmarket zakázal niekoľko veľkých výberov, aby sa vyhli akýmkoľvek podvodom, a požiadal používateľov, aby dodržiavali opatrenia KYC.

6. Cryptokart

kryptokartKredity obrázku: Google

Ďalšia indická kryptoburzová platforma čelí ťažkým časom kvôli vládnym predpisom. Spoločnosť Cryptokart, založená v roku 2017, sa nedávno rozhodla ukončiť svoju činnosť z dôvodu problémov a problémov, s ktorými sa stretávajú počas obchodovania..

Zakladateľ Gaurang Poddar je absolventom Carnegie Mellon University a pred založením vlastnej spoločnosti pracoval ako generálny riaditeľ v aplikácii NODD, ale bohužiaľ, netrvalo to dlho. Toto vypnutie ukazuje, s akými ťažkosťami sa stretávajú startupy v Indii a ako temná je budúcnosť kryptomeny v Indii.

7. Coinome

coinomeKredity obrázku: Google

Coinome bol podnik platobnej brány v Bombaji založený na Billdesku, ktorý bol spustený v roku 2017. Coinome sa stal prvou kryptoburzovou platformou z Indie s podporou 20 kryptomien.

Ale nedávno v máji oznámili zatvorenie svojich služieb kvôli regulačným problémom, s ktorými sa stretávajú tieto začínajúce kryptoburzy. Svojich zákazníkov upozornili tweetom a navrhli im, aby stiahli všetky svoje investície.

8. Coindelta

coindeltaKredity obrázku: Google

Kryptoburzové platformy čelia problémom a Coindelta je jedným z nich. Po 18 mesiacoch používania, spoločnosť Coindelta požiadala používateľov, aby stiahli svoje krypto aktíva, pretože museli vypnúť svoje služby z dôvodu prísnych vládnych nariadení a bez podpory zo strany inštitúcie..

Napriek tomu, že služba obchodovania bola ukončená, poskytovali službu podpory ďalší mesiac, aby používatelia mohli vybrať svoje investície. Všetky vynikajúce ponuky boli zrušené a finančné prostriedky boli vrátené späť do používateľských peňaženiek.

9. Coinnest

coinnestKredity obrázku: Google

Coinnest, ktorý je na zozname 10 najlepších búrz v Južnej Kórei, si v porovnaní so svojimi konkurentmi počínal dobre. Spoločnosť Coinnest bola založená v roku 2017 a je vo vlastníctve spoločnosti Incublock Co. Ltd., bola obchodnou platformou pre domáci trh Číny a Južnej Kórey, ako aj pre medzinárodných obchodníkov..

Tvárou v tvár sérii podvodov a znepokojujúcich udalostí bola Coinnest zatvorená. Jej spoluzakladateľka Kim II-hwan bola v roku 2018 zatknutá za obvinenie zo sprenevery. Neskôr toho roku boli úradníci obvinení z brania úplatku za nespravodlivý zoznam digitálnych tokenov S Coin. V apríli 2019 bol Coinnest offline a všetky obchodné služby sa skončili.

Svet je rozdelený na dve časti, kde niektoré podporujú kryptomeny a platformy na výmenu kryptomien, zatiaľ čo druhá polovica je úplne proti nim. Čo je však nešťastné, je to, ako tento boj poškodzuje dobrý talent, skvelé nápady a ich implementáciu a ako sa strácajú kvôli týmto predpisom a nešťastným udalostiam..

Ak sa vám článok páči, dajte nám vedieť v sekcii komentárov.