Mena bitcoin vs zlato vs Fiat: prevod, deliteľnosť a prijatie

V roku 2018 sme videli viac ako 3,2 bilióna dolárov bitcoinových platieb, ktoré boli spracované na verejnom blockchaine. Teraz, keď objem transakcií 3,2 bilióna dolárov nezahŕňal predaj bez lekárskeho predpisu, ktorý pravdepodobne predstavoval aj celkom slušnú čiastku, ale pochádza z obrovského devízového trhu.

Zlato:

Zlato za transakcie:  Nie je ľahké poslať do zahraničia, je nákladná na prepravu, neprijíma sa takmer nikde, je veľmi ľahko skonfiškovateľná vládami a je ťažké ju rozdeliť..

Na dobrej strane: Nemôže byť falšovaný, má dlhú tradíciu uchovávania hodnoty, má praktické prípady použitia v reálnom svete, ako sú mikročipy, šperky atď..

Zlato môže byť dobré, ale vzhľadom na vyššie uvedené body je z hľadiska technológie zastarané. Ale zaujímavé je, že má úžasnú životnosť. Zlato, ktoré sa ťažilo pred 5 000 rokmi, má hodnotu aj dnes, jeho vlastnosti sa nezmenšili a stále majú hodnotu bez ohľadu na cenu zlata. Zlato preto zostáva vzácne a cenné.

Fiat:

Fiat mena má svoje výhody, pokiaľ ide o to. Je všeobecne uznávané, že môžete minúť fiat menu kdekoľvek vo vašej krajine. Odosielanie fiat meny je veľmi jednoduché najmä vo vašej vlastnej krajine alebo bankovej infraštruktúre, ale pokiaľ ide o veci, ako sú medzinárodné prevody, začneme hovoriť o inom obrázku. Ak ste v Spojených štátoch a chcete posielať peniaze napríklad do Nemecka, môžu existovať niektorí operátori platieb, ktorí to nevydávajú strašne draho ani pomaly, ale v zásade ide o drahý, pomalý a cenzúrny proces..

Je veľmi ľahké ukradnúť, čo je veľkou nevýhodou fiat meny a má to nekonečné zásoby, vlády to stále tlačia každý deň. Skutočná hodnota dolára alebo eura, ktorú máte, klesá o malý zlomok zakaždým, keď vytlačíte nový. Fiat mena je relatívne ľahko falšovateľný. Keď sa skutočne pozriete na fiat a pochopíte, čo to je, nebyť skutočnosti, že to všetci akceptujeme ako vec, ktorá sa robí, znelo by to ako jeden obrovský podvod.

Samozrejme, máme zúčtovacie systémy, ako je sieť SWIFT, na odosielanie medzinárodných transakcií, ktoré vyžadujú približne 3 až 5 pracovných dní. Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa zvyčajne môžu usadiť v priebehu niekoľkých sekúnd až maximálne hodiny, čo je veľmi odlišné od fiat meny.

Porovnanie:

Porovnať niektoré z čísel z hľadiska toho, kde sa dnes bitcoin nachádza. V roku 2018 sme za bitcoin nechali urobiť hodnotu 3,2 bilióna dolárov. Teraz, keď verzus Western Union, ktorá poslala 200 miliónov dolárov na remitencie do zahraničia, Paypal stojí 500 miliárd dolárov, Mastercard stojí 5,2 bilióna dolárov, WeChat 6 biliónov dolárov, Alipay 8,3 bilióna dolárov a Visa 10,2 bilióna dolárov; to znie v Bitcoine naozaj veľkolepo, je z pohľadu hodnoty trochu na úrovni Mastercard, ale musíme mať na pamäti, že to nie je hodnota pre obchodníkov. Veľa z toho je výmenná hodnota za to, že ľudia nakupujú viac kryptomien, vymieňajú bitcoiny za ethereum alebo naopak. To, čo skutočne potrebujeme pri bitcoine vidieť, je hodnota obchodníka, pretože keď sa stane viac než len nákup iných kryptomien, keď sa skutočne stane hodnota prijatia obchodníka, je to ďalšia úroveň, pokiaľ ide o prijatie kryptomeny. Ľudia budú za bitcoiny schádzať do svojich miestnych obchodov a kupovať si obed, víno, dom atď.

Pre obchodníkov je na bitcoine veľa, čo sa im páči. Napríklad Visa účtuje obchodníkom 1,51% + 10 centov, čo je veľa peňazí, ktoré vidíte, že v minulom roku zarobili 1,51% na 10,2 biliónoch dolárov, čo je viac ako 15 miliárd dolárov a ku každej transakcii pripočítalo 10 centov. Teraz je tu veľký poplatok, obchodník musí počkať, kým dostane peniaze (niekedy asi 30 až 60 dní s kreditnými kartami) za produkt, ktorý práve predal, a tam môže dôjsť k vráteniu platby spoločnosťou, ktorá vydala kreditnú kartu. Pokiaľ ide o bitcoíny, neexistujú žiadne kompenzácie. Dostanete bitcoin, je váš. Ak sa obchodníci obávajú prijatia kvôli svojej volatilite, existujú služby ako Coinbase Commerce, ktoré im umožňujú prijímať bitcoiny a môžu sa napríklad zmeniť priamo na doláre.

Generálny riaditeľ Paypalu nedávno trochu zatienil bitcoiny a povedal, že nevidíme veľa maloobchodníkov, ktorí akceptujú kryptomeny. A má pravdu, pretože keď sa pozriete na minuloročnú hodnotu PayPal vo výške 500 miliárd dolárov, všetci ľudia nakupujú veci online, čo je skutočné maloobchodné prijatie. Nie je teda neoprávnený v tieni, ktorý hádže. Napriek tomu sa prijatie obchodníka s bitcoinmi neustále zvyšuje. Japonsko urobilo niekoľko veľkých krokov, pokiaľ ide o prijatie bitcoinu. Máme služby ako travelbybit ktoré akceptujú bitcoiny za cestovné lístky, hotely atď.

Kapitálové kontroly na celom svete veľmi komplikujú situáciu v oblasti fiat a zlata. Len si predstavte, že pošlete miliardu dolárov zlata. Napríklad, ak chce osoba v Nigérii poslať peniaze niekomu vo Francúzsku. Vláda mu nedovolí poslať tieto peniaze kvôli kontrole kapitálu. Ale ak má človek bitcoin, môže peniaze odoslať do niekoľkých minút bez povolenia akéhokoľvek orgánu. Bitcoin je veľmi dobre deliteľný v porovnaní so zlatom, ktoré nie je veľmi ľahké rozdeliť na mieste, ale fiat môže byť. Prijatie obchodníkom je v prípade bitcoinu síce veľmi málo, ale každým dňom sa zlepšuje.

Celkovo vzaté, Bitcoin zostáva nad zlatom aj nad fiat menou vzhľadom na všetky vyššie uvedené body. Aký je váš názor na to isté? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.