Najlepších 10 najbohatších a najbohatších ľudí v bitcoinoch a kryptomene

Bitcoin je vedúcou kryptomenou s trhovou kapitalizáciou 121 miliárd dolárov. V roku 2008 Satoshi Nakamoto zverejnil dokument o bitcoine s víziou revolúcie vo finančnom systéme. Ľudia, ktorí verili v túto víziu a poznali potenciál bitcoinu, získali veľké odmeny. 

Nasleduje zoznam desiatich najbohatších ľudí, ktorí vlastnia najviac bitcoinov a ich cesty stať sa bitcoinovými milionármi:

  1. Satoshi Nakamoto
  2. Roger Ver
  3. Dvojčatá Winklevoss
  4. Brook Pierce
  5. Gavin Anderson
  6. Chris Larsen
  7. Changpeng Zhao
  8. Brian Armstrong
  9. Matthew Roszak
  10. Barry Silbert

Vyššie uvedení bitcoinoví milionári verili v potenciál bitcoinu a dostali sa na palubu veľmi skoro. Od svojho vzniku prešiel bitcoin veľmi dlhou cestou a len odtiaľ ďalej rastie. 

Najlepších 10 bitcoinových milionárov a ako sa tam dostali:

1. Satoshi Nakamoto

Satoshi Nakamoto čistá hodnota

Satoshi Nakamoto je anonymný subjekt, ktorý stojí za dokumentom o bitcoine. Existuje množstvo špekulácií o tom, kto je za bitcoinom, a niekoľko z nich sa prihlásilo a tvrdilo, že sú skutočnými satoshi Nakamoto, ale nedokázali presvedčiť kryptokomunitu. Záhada za Satoshi Nakamotom zostáva neznáma. Ktokoľvek je skutočný Satoshi Nakamoto, vlastní približne 1 milión bitcoinov. 

Poznámka: Čistá hodnota Satoshi Nakamota na vrchole kurzu bitcoinu v roku 2017 sa odhadovala na 19 miliárd dolárov.

2. Roger Ver

Čistá hodnota Roger Ver

Roger Ver, narodený v Kalifornii, sa o kryptomeny začal zaujímať veľmi skoro a veril v jej potenciál. Keď bolo odvetvie v plienkach, investoval veľké množstvo peňazí do spoločností spojených s kryptomenami. Odhaduje sa, že Roger Ver vlastní okolo 100 000 bitcoinov, čo z neho robí jedného z najbohatších ľudí v krypto priemysle. Evanjelista bitcoinov je liberálnou, ľavicovou politickou filozofiou. Forbes odhadoval v roku 2018 čistú hodnotu Roger Ver na 430 miliónov dolárov.

Poznámka: Roger Ver si za svoju víziu bitcoinu vyslúžil prezývku „Bitcoin Jesus“. 

3. Dvojčatá Winklevoss

Dvojčatá Winklevoss majú čistú hodnotu

Tyler Winklevoss a Cameron Winklevoss boli medzi prvými miliardármi bitcoinov. Dvojčatá sú známe tým, že žalujú Marka Zuckerberga za údajné ukradnutie myšlienky Facebooku. Dvojčatá Winklevoss použili časť peňazí prijatých ako kompenzáciu od Facebooku na nákup bitcoinov v roku 2013, keď sa jeden bitcoin obchodoval za 120 dolárov. Od tej doby pár investoval do niekoľkých krypto-príbuzných spoločností. Celková čistá hodnota dvojčiat Winklevoss sa odhaduje na 400 miliónov dolárov. 

Poznámka: Dvojčatá Winklevoss založili v roku 2014 kryptoburzu Gemini, ktorá patrí medzi najlepšie kryptoburzy na svete. 

4. Brook Pierce

Brook Pierce čistá hodnota

Brook Pierce založil firmu Blockchain Capital v oblasti rizikového kapitálu. Spoločnosť bola svedkom jedného z najväčších ICO, pretože získala okolo 700 miliónov dolárov. Čistá hodnota majetku Brook Pierce sa odhaduje na 700 až 1 miliardu dolárov. Verí sa, že Brook Pierce vlastní 95% svojho čistého majetku v kryptomenách. Bol vymenovaný za člena Nadácie Bitcoin, ktorá ostatných členov prinútila odstúpiť, pretože Pierce mal v minulosti sexuálne zneužívanie. 

Poznámka: Brook Pierce ako dieťa pracoval na niekoľkých filmoch Disney, vrátane First Kid a The Mighty Ducks. 

 5. Gavin Anderson

Gavin Anderson čistá hodnota

Gavin Anderson pôvodne pracoval ako vývojár 3D grafiky a softvéru pre virtuálnu realitu, ale o bitcoiny sa začal zaujímať v roku 2010. Patrí medzi niekoľko jednotlivcov, ktorých kontaktoval Satoshi Nakamoto. Potom, čo Nakamoto oznámil svoj odchod, bol vymenovaný za vedúceho vývojára referenčnej implementácie softvéru pre bitcoin klientov. Jeho súčasná čistá hodnota sa odhaduje na 2 milióny dolárov.

Poznámka:  Gavin Anderson má prístup k špeciálnemu výstražnému kľúču, ktorý mu umožňuje odosielať upozornenia na vnútorné problémy siete všetkým jej používateľom.

6. Chris Larsen 

Chris Larsen čistá hodnota

Chris Larsen spoluzakladal spoločnosť OpenCoin, ktorá v roku 2012 vyvinula nový platobný protokol s názvom Ripple. V roku 2013 OpenCoin zmenil názov na Ripple Labs. Ripple v súčasnosti používa niekoľko bánk po celom svete na cezhraničné osídlenie. Čistá hodnota Chrisa Larsena sa odhaduje na 2,3 miliardy dolárov, čo z neho robí jedného z najbohatších ľudí v krypto priemysle. Ripple má vlastnú kryptomenu XRP, ktorá je treťou najväčšou digitálnou menou z hľadiska trhovej kapitalizácie.. 

Poznámka: Chris Larsen spoluzakladal v roku 2015 prvého amerického veriteľa peer-to-peer, Prosper. 

7. Changpeng Zhao

Čistá hodnota Changpeng Zhao

Changpeng Zhao je zakladateľom a generálnym riaditeľom jednej z najväčších kryptoburz Binance. V minulom roku ho Forbes zaradil na tretie miesto v ich zozname najbohatších ľudí v kryptomene. Čistá hodnota Changpeng Zhao sa odhaduje na približne 1,4 miliardy dolárov. V roku 2017 CZ opustila OKCoin, kde pôsobil ako technologický riaditeľ a založil spoločnosť Binance, ktorá sa za posledných osem mesiacov stala najväčšou kryptoburzou podľa objemu.. 

Poznámka:  Changpeng Zhao, v roku 2013, pracoval na rôznych projektoch kryptomeny, vrátane Blockchain.info. 

8. Brian Armstong

Brian Armstrong založil Coinbase už v roku 2012, keď bol bitcoin v plienkach. Coinbase je najväčšia kryptoburza v USA. Výmena získala v októbri 2018 300 miliónov dolárov vo finančnom kole, ktoré viedla spoločnosť Tiger Global, ktorá ocenila spoločnosť na 8 miliárd dolárov. Podľa Forbes, Čistá hodnota majetku Briana Armstronga sa pohybuje okolo 1 miliardy dolárov. 

Poznámka: Coinbase doteraz získala 12 krypto firiem, vrátane Neutrino a Blockspring. 

9. Matthew Roszak

Matthew Roszak čistá hodnota

Matthew Roszak je ďalším vizionárom, ktorý investoval do bitcoinov v plienkach v roku 2011. Roszak sa zúčastnil prvej počiatočnej ponuky mincí v roku 2013. Predtým, ako narazil na bitcoin, pracoval ako technologický podnikateľ. Tvrdí, že bol prvým človekom, ktorý predstavil a požičal Billovi Clintonovi a Richardovi Bransonovi svoj prvý bitcoin. Kapitálová spoločnosť Roszak investovala do 20 krypto startupov, vrátane Coinbase, Kraken a BTCC.

Poznámka: Čistá hodnota kryptomeny Matthewa Roszaka sa odhaduje na 7 až 1 miliardu dolárov. 

10. Barry Silbert

Barry Silbert čistá hodnota

Barry Silbert je rizikový kapitalista. V roku 2015 založil skupinu Digital Currency Group. Spoločnosť podporuje a investuje do kryptoburz po celom svete. V roku 2014 Silbert odišiel so 48 000 bitcoinmi v aukcii, ktorú uskutočnila US Marshal Service 2014. Bitcoiny, ktoré kúpil, mali hodnotu 16,8 milióna dolárov, ktorých hodnota neskôr stúpla na neskutočných 288 miliónov dolárov. Bol tiež jedným z prvých, kto zaviedol bitcoiny, keď neskôr urobil zoznam bohatých bitcoinov. 

Poznámka:  Forbes zaradil Barryho Silberta na 16. miesto v zozname najbohatších ľudí v krypto priemysle s odhadovanou čistou hodnotou 500 miliónov dolárov. 

Vedúca kryptomena, bitcoin, zažila v prvom desaťročí veľa vzostupov a pádov, ale určite priniesla revolúciu vo finančnom systéme. Niekoľko nadšencov bitcoinu sa domnieva, že je to len počiatočná fáza kryptomeny a má pred sebou ešte dlhú cestu.