Aplikácia LineMan: Riešenie doručovania od dverí k dverám ako žiadne iné

Line, populárna aplikácia pre služby odosielania správ, sa rozhodla spustiť a aplikácia door to delivery v roku 2016. Aplikácia Line Man v súčasnosti funguje v Bangkoku a bola to spoločný podnik spoločností Line a Lalamove, logistickej spoločnosti, ktorej motocykle sa používajú na dodávky po meste. Táto aplikácia umožňuje užívateľom objednávať jedlo, dodávky z miestnych obchodov so zmiešaným tovarom a balíky.

Aplikácia od svojho spustenia zaznamenala neuveriteľný 300% nárast využívania služieb. Podľa Linemanových čísel to mesačne priláka okolo 1,5 milióna používateľov.

Aplikácia LIne Man poskytuje aj služby pozdravov z jazdy v meste Bangkok, ktoré taktiež zaznamenalo obrovský nárast, a spoločnosť Line sa v tomto roku chystá rozšíriť svoje služby aj v ďalších provinciách..

Generálna riaditeľka spoločnosti Line, Ariya Banomyong, sa domnieva, že túto aplikáciu pre ľudí z Thajska vytvárajú ľudia z Thajska. Dodal tiež, že Line sa snaží pokryť viac odvetví, pretože v nasledujúcich rokoch sa konkurencia zintenzívňuje.

Aplikácia LinemanAplikácia Lineman

Aplikácia päť v jednej na poskytovanie užitočných služieb:

Používatelia majú prístup k 5 službám, keď používajú aplikáciu Line Man, ktorá obsahuje;

1. Rozvoz jedla z miestnych reštaurácií,

2. Doručenie balíka okolo mesta.

3. Služba vítania jázd pre miestnych ľudí.

4. Služba nákupu tovaru z miestnych obchodov so zmiešaným tovarom.

5. Messenger Express doručenie do 24 hodín po meste.

Užívateľsky prívetivé rozhranie

Line Man, aplikácia služby na požiadanie, má veľmi intuitívne používateľské rozhranie a úžasný navigačný systém, ktorý umožňuje sledovanie aktuálnych objednávok. Line Man má tiež komplexný ekosystém platieb, objednávok a doručovania, vďaka ktorým je aplikácia je pre užívateľov prístupnejšia.

Podpora elektronických platieb za služby

V súčasnosti je najčastejšie používanou službou Line Man donáška jedla a väčšina ľudí používa na zaplatenie služby hotovosť, ale Line Man propaguje pri transakciách spôsob elektronického platby..

Podľa Ariya plánuje Line Man do konca tohto roka týchto päť služieb ďalej rozvíjať a spustiť aj nové služby.

Spolupráca s rôznymi organizáciami s cieľom poskytovať lepšie služby.

Spolupráca s inými firmami bola pre Line Man kľúčom k úspechu. Zariadenie Line Man spolupracuje s aplikáciou Wongnai, ktorá má vo svojej databáze takmer 10 000 reštaurácií, z ktorých si môžu používatelia aplikácie Line Man objednať jedlo..

Spoločnosť Line Man používa vozidlá Lalamove na doručovanie jedla a balíkov. Generálna riaditeľka spoločnosti Line, Ariya Banomyong verí, že v budúcnosti by sa spoločnosť LINE spojila s mnohými miestnymi podnikmi s cieľom poskytovať miestnym ľuďom viac služieb každodennej potreby..

Spoločnosť Line bola úspešná aj pri vytváraní pracovných miest pre miestnych ľudí v celej krajine, čo v konečnom dôsledku pomáha pri ekonomickej expanzii krajiny.

Line Man tiež spolupracuje s Thajská pošta, Alpha Fast a Ninjavan.

Konkurencia medzinárodných spoločností

Pretože spoločnosť Uber predala svoje služby juhovýchodným krajinám Uchmatnúť, Lineman, malajzijská spoločnosť, čelí tvrdej konkurencii.

Konkurenti na čiareKonkurenti na čiare

Spoločnosť Lineman preukázala obrovskú odolnosť, aby nenechala veľkú spoločnosť, ako je Grab, zachytiť svoj miestny trh.

Generálna riaditeľka spoločnosti Line, Ariya Banomyong verí, že spoločnosť Line rozšíri svoju užívateľskú základňu v tomto roku o viac ako 100% a dodala, že silný základ je to, čo ich robí nad ich konkurenciou..

Aplikácia na odosielanie textových správ, ich hlavný produkt, má v Thajsku približne 44 miliónov používateľov, čo im tiež poskytuje malú výhodu oproti konkurencii, pretože ľudia z Thajska už vedia o Linke, s najväčšou pravdepodobnosťou využijú jej vedľajší produkt aj na iné služby.

Podľa Ariya sa Line Man v súčasnosti snaží skôr rozšíriť svoju používateľskú základňu, než zvýšiť monetizáciu.

Line Man pomohol priniesť viac podnikania malým a stredným podnikom, čo im umožnilo zvýšiť štandardy a rásť na trhu.

Get, relatívne nové jedlo prinášajúce aplikáciu, za ktorou stojí indonézsky start-up Go-Jek s jednorožcom. Má tiež potenciál vyrásť a stať sa výrazným konkurentom Graba aj Line Mana.

Použitie Line Man ako služby osobného asistenta

Podľa Ariya ľudia používajú Line Man nielen na päť služieb, ktoré poskytujú, ale aj na svoje osobné služby, ako je rezervácia stola v krčme, nákup vecí alebo rezervácia lístkov na koncert a všetky ostatné veci, samozrejme, to sa stáva vzájomná dôvera medzi prideleným Line Manom ​​a užívateľom.

Ľudia z vedenia Line Man pre marketingoops.com uviedli, že sme nečakali, že ľudia budú používať Line Man na tieto služby, a bolo to pre nich prekvapujúce, aj keď Line Man tieto služby neautorizuje, ale vidia obrovský potenciál rastu v tejto oblasti v budúcnosť a možno sprístupní niektoré z týchto služieb všetkým používateľom.

Rastúci trh so službami online v režime offline v Thajsku

Line Man dosiahol za dva roky prevádzky milión používateľov za predpokladu, že väčšina nimi ponúkaných služieb je k dispozícii iba pre obyvateľov Bangkoku, čo naznačuje, že v Thajsku je veľký dopyt po online až offline službách a Line Man zachytáva to rozšírením.

Thajský elektronický obchod je do značnej miery závislý na sociálnom obchode, podľa Bangkokpost.com mal thajský trh elektronického obchodu hodnotu 3,1 miliardy dolárov (USA) a na ktorom sa sociálny obchod podieľal 51% a 49% pochádza z elektronického trhu..

Lineman teamLineman team

Spotrebiteľov sociálneho obchodu v Thajsku je trikrát viac v porovnaní s celkovým počtom 16%.

V Thajsku fungujú aplikácie na donášku jedla už mnoho rokov, ale zameriavajú sa len na niekoľko tisíc a reštaurácií. Svojím spôsobom Line Man bol prvým, kto preskúmal toto územie..

Line Man má v súčasnej dobe vo svojej aplikácii až desaťkrát viac reštaurácií v porovnaní s konkurenciou.

Používatelia si dokonca môžu objednať pouličné jedlo z aplikácie Line Man, ktorú v Thajsku neumožňujú žiadne iné aplikácie na rozvoz jedla.

Stratégia na pokrytie trhu v juhovýchodnej Ázii v nasledujúcich rokoch

Spoločnosť Line Man zaznamenala v posledných rokoch výrazný nárast, ale ich služby sú k dispozícii iba v Bangkoku a ďalších častiach Thajska.

Line Man má potenciál dominovať na trhu juhovýchodnej Ázie, pretože aplikácia Line Messaging je v tejto oblasti už hitom.

Ariya, generálna riaditeľka, už oznámila rozšírenie svojich služieb do krajín ako Južná Kórea, Japonsko a Indonézia, ktoré predstavujú takmer 70% z celkového počtu užívateľov linky..

Line Man je stále v ranej fáze a skúma nové provincie, aby oslovil viac používateľov. Line Man sa zatiaľ úspešne podarilo vybudovať solídnu základňu v Thajsku, najmä v Bangkoku, kde spustili pilotný projekt pre aplikáciu služieb päť v jednom..

Aplikácia na odosielanie textových správ nemusí byť v západných krajinách trendová, ale má rozsiahlu základňu používateľov v ázijských krajinách, ktorá bola pôvodne spustená v Japonsku počas zemetrasenia a cunami v roku 2011, a odvtedy sa dostala k veľkému počtu ľudí v krajinách ako Thajsko, Južná Kórea, Filipíny, a Indonézii a rovnaký prípad sa môže stať aj s jeho vedľajším produktom Line Man.

Podľa mnohých odborníkov je táto aplikácia na ceste stať sa ďalšou veľkou vecou v juhovýchodných a ázijských krajinách, s rastúcim dopytom po dodávkach aplikácií a rastúcou konkurenciou, Line Man musí byť o krok vpred, aby mohol naďalej rásť tempom, akým je ide práve teraz.