Daniel Larimer: Zakladateľ spoločnosti EOS, všetko, čo o ňom potrebujete vedieť

Americký softvérový programátor Daniel Larmer patrí medzi najbohatších ľudí v kryptosvete. Podľa Fobesa, Larimer má čistú hodnotu viac ako 600 miliónov dolárov. Založil kryptoburzu BitShare a decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO), kde akcionári majú autoritu a nie sú ovplyvnení centrálnou vládou. V roku 2016 programátor z Virginie vynašiel Steemit, sociálnu sieť založenú na blockchaine, ktorá má hodnotu približne 1,4 miliardy dolárov. Bol hlavným technickým riaditeľom spoločnosti Block.one, ktorá spustila protokol EOS blockchain poháňaný pôvodnou kryptomenou. Spoločnosť EOS získala prostredníctvom počiatočnej ponuky mincí (ICO) viac ako 4 miliardy dolárov. Daniel Larimer je jedným z najrešpektovanejších ľudí v krypto svete.

Pozadie Daniela Larimera

Daniel LarimerDaniel Larimer

Predtým, ako sa Daniel stal jedným z najbohatších ľudí v kryptosvete, spolupracoval s americkou obranou a pomáhal pri výrobe, dronoch a bezskrutkových vozidlách pre spoločnosti ako Raytheon a Torc Robotics. V roku 2007 mal zjavenie a skončil s výrobou hromadných ničivých zbraní a prestal pracovať pre obranu.

Larimer mal tiež neúspešné spustenie virtuálnej reality, než pracoval s obranou.

Absolvent Virginie sa začal zaujímať o blockchainy v roku 2009, v čase, keď bol vynájdený bitcoin. Teraz 36-ročný Larmier prešiel ťažkým obdobím osobne, keď uskutočnil svoju prvú investíciu v bitcoine, ktorá mala hodnotu 20 dolárov. Nedávno rozvedený a žijúci s rodičmi Daniel stratil všetky nádeje, ale bolo tu pre neho niečo, o čom sa mu vtedy ani nesnívalo..

Multimilionár ďalej vynašiel tri kryptomeny, ktorých celková hodnota bola viac ako 5 miliárd dolárov v roku 2018. Vyvinul novú technológiu, ktorá posunie priemysel vpred a je považovaný za „technologického lídra“ v tomto odvetví.

Daniel mal vždy vášeň pre vývoj softvéru a s programovaním začal v 5. ročníku na počítači Macintosh II na začiatku 90. rokov. Jeho prvým pracovným programom bola hra Jeopardy s grafikou. Jeho otec, ktorý bol dodávateľom obrany, ho motivoval, aby sa v takom mladom veku začal venovať kódovaniu.

Počas rozvodu sa Larmier stretol s vládou a cítil sa podvedený dohodou, ktorú mu vláda poskytla, pretože odvtedy sa podľa neho stalo poslaním jeho života vytvárať riešenia voľného trhu pre všetkých, kde vláda nemá povedz v tom.

Vytváranie viacerých platforiem.

Za menej ako desať rokov, Larimer založil a spoluzakladal štyri spoločnosti, medzi ktoré patrí Steem, EOS.IO, Block.one a BitShare.Všetky štyri sa v krátkom čase úspešne etablovali na trhu a je mu pripisované aj ocenenie za vývoj softvéru, ktorý pomohol priemyslu rýchlejšie rásť..

1. BitShares

BitsharesBitshares

V roku 2014 Dan Larimer vybudoval svoju prvú blockchainovú platformu BitShares 1.0, decentralizovanú burzu súčasne vyvinul tiež delegovaný dôkaz stávky (DPOS), ktorý im v tom čase pomohol poskytnúť najrýchlejší decentralizovaný blockchain.

Akcionári BitShares dnes ovládajú fond financovania v hodnote 290 miliónov BTS.

BitShare je samoregulovaná a sebestačná burza a vyvíjajú ho decentralizovaní vývojári, ktorých najali zainteresované strany prostredníctvom volieb. BitShare je demokratická, výnosná a praktická kryptomena ako žiadna iná.

2 Steemit

SteemitSteemit

V roku 2016 sa Larimer spojil s Nedom Scottom, aby vynašiel Steem je sociálna sieť založená na blockchaine, ktorá používa technológiu Graphene. Ned bol vymenovaný za generálneho riaditeľa a Larimer sa rozhodol zamerať na technológiu, ktorá bude prevádzkovať Steem. Pôvodne zobrali investíciu v hodnote 220 000 dolárov a dodal fungujúcu webovú stránku len za niekoľko mesiacov. Spustili kryptografický token Steem a bol sprístupnený na ťažbu každému.

Rozhodli sa dať 5 dolárov v Steeme používateľom, aby ich mohli použiť na hlasovanie, čítanie a uverejňovanie príspevkov bez akéhokoľvek registračného poplatku. Steem vyťažil 80% STEEM počas prvého týždňa, ale toto percento sa znížilo, keď noví baníci začali ťažiť Steem.

Keď Larimer opustil Steem, na trhu sa hovorilo, že opustil spoločnosť v spore, ale v apríli 2017 Steem a Daniel urobili spoločné vyhlásenie, aby príbeh odložili. Larimer prestal so spoločnosťou Steemit tým, že chcel vytvoriť inteligentný zmluvný blockchain s paralelným spracovaním, ktorý by podporoval aplikácie a poskytoval používateľom bezplatné služby..

3. Block.one

blok jedenblok jeden

Po odchode zo Steemu sa Larimer spojil s Brendanom Blumerom, ktorý bol prvým investorom do blockchainu, obaja založili Block.one opäť sa Larimer stal hlavným technologickým riaditeľom spoločnosti., Block.one skvele získal neuveriteľných 4 miliardy dolárov predajom tokenov EOS prostredníctvom ponuky Initial Coin, čo sa v histórii ICO nikdy predtým nestalo. Získal sa kapitál na investovanie do programu EOS, ktorý by zmenil priebeh obchodovania s kryptomenami, ktoré tvrdili Larimer a Brendan.

4 EOS.io

S EOS sa dvojica zamerala na vývoj prvého decentralizovaného operačného systému, ktorý by poskytoval prostredie pre decentralizované aplikácie, ako je sociálna sieť Steem, kde majú ľudia finančné stimuly na používanie služieb. EOS bude tiež pomáhať pri tom, aby mal každý možnosť trvalo ukladať a hostovať súbory prístupné z akéhokoľvek webového prehliadača.

Všetci špekulujú o budúcnosti EOS, pretože materská spoločnosť získala viac ako 4 miliardy dolárov. V júni tohto roku akcie EOS klesli o 6 %.

Kontroverzie s EOS

Keď Block One získal predajom tokenu EOS 4 miliardy dolárov, Daniel a Brendan sa dostali do titulkov všetkých správ a vyvolali kritiku, ako prídu s výrobkom, pre ktorý už získali taký obrovský kapitál. John Oliver, hostiteľ programu Last Week Tonight on HBO, vykonal celý segment bitcoínov a kryptomien v epizóde, v ktorej povedal: „EOS môže byť ďalším google, ale určite nebude.“ Hovoril aj o rizikách investovania do kryptomien. Americký Wall Street Journal vo svojej správe napísal, že EOS je spustenie softvéru, ktoré neplánuje predávať žiadny softvér.

Daniel; Visionárny vynálezca modernej doby.

Forbes zaradil Daniela na 20. najbohatšiu osobu v kryptosvete, Larimer slúžil krypto priemyslu ako nikto iný v odbore., s vývojom toľkého softvéru, ktorý podstatne zmenil spôsob obchodovania s kryptomenami po celom svete.

Od života s rodičmi vo veku 28 rokov a po rozvode Larimer pokračoval v spustení štyroch úspešných startupov za menej ako desať rokov.,

36 ročný. Larimer v súčasnej dobe pracuje ako technický riaditeľ v Block.one a vedie tím pre vývoj EOS, ktorý podľa neho zmení všetko v kryptosvete.

Daniel sa venoval tomuto projektu, aby EOS splnil očakávania a humbuk, ktorý obklopil.

Daniel prišiel do sveta kryptomien s úmyslom vytvoriť voľný trh pre používateľov, kde v ňom vláda nehrá žiadnu úlohu. Dosiahol to, keď uviedol na trh Steemit, ale nestačilo mu to, chcel tento proces ešte viac upresniť a hľadá. stretnúť sa s tým s vytvorením EOS.

Ako každý iný vizionársky vynálezca, ani Daniel by sa tu nezastavil. Naďalej bude slúžiť svojimi cennými vynálezmi v krypto priemysle.