Sprievodca po burze BTC spoločnosti Kraken

Ak náhodou žijete v Európe (alebo kdekoľvek inde), Kraken je ústredňa, ktorú by ste si nemali nechať ujsť a vyšetriť. Preto sme urobili tohto sprievodcu Kraken pre rôzne služby, obchodné funkcie, poplatky, výhody a nevýhody platformy. Toto recenzia o výmene Kraken poskytla aj porovnávaciu analýzu s inými konkurentmi na trhu a zároveň poskytla podrobného podrobného sprievodcu bezpečným a jednoduchým nákupom bitcoinov.

Zhrnutie: Nákup bitcoínov na burze Kraken

 1. Vytvor Kraken účet (úplne zadarmo).
 2. Aktivujte si svoj účet pomocou odkazu v e-maile.
 3. Prejdite na stránku „Financovanie“ a kliknite na tlačidlo „Vložiť“.
 4. Vyberte fiat menu, v ktorej je uvedený váš bankový účet, a vyplňte objednávkový formulár.
 5. Poskytnite podrobnosti o svojom účte v závislosti od zvoleného spôsobu (SEPA, SWIFT alebo Wire). Prenos môže trvať niekoľko dní.
 6. Hneď ako budete mať zostatok na účte, prejdite na stránku objednávky a doplňte objem bitcoinov, ktoré si prajete kúpiť.
 7. Kliknite na „Kúpiť XBT“ a dokončite postup.

Mnoho ľudí pýtalo okolo bitcoinu a kedy je ten správny čas začať investovať do kryptomeny, obzvlášť teraz, keď správy odhalili veľký pohyb na trhu. Pohyb bol spôsobený bitcoinovým forkom, ktorý rozdelil digitálne mince na klasické BTC a bitcoinové hotovosti, čo v rámci potenciálnej investorskej základne vyvolalo mnoho pochybností..

Sprievodca výmenou BTC Kraken

Naša odpoveď na uvedenú otázku je teraz! Nie je lepší čas začať nakupovať a predávať BTC ako okamih, keď máte finančné prostriedky, ktoré chcete investovať, pretože mena je veľmi volatilná, zatiaľ čo infraštruktúra je veľká..

Čo je Kraken?

Pokiaľ ide o obchod s bitcoinmi EUR, existuje len málo konkurentov, ktorí môžu predbiehať Kraken keďže burza vlastní veľkú časť trhového podielu v Európe. Maklér bol založený v San Francisku v USA v roku 2011, pričom ústredie stále zostáva v Kalifornii. Platforma, ktorá je jednou z prvých zavedených bitcoinových búrz, rozšírila svoju sieť po celom svete, vrátane takmer všetkých regiónov sveta, pokiaľ ide o pokrytie službami..

Výmena bitcoínov Kraken

Od roku 2011 sa Kraken etabloval ako bezpečný trh, kde obchodníci môžu denne nakupovať a predávať bitcoiny bez strachu, že prídu o svoje aktíva a finančné prostriedky..

Dostupné služby na Kraken

Aktuálne, Kraken ponúka obchod za 15 kryptomien a 5 fiat mien. Okrem bitcoinu sa môžete zapojiť aj do niekoľkých obchodných konverzií medzi coinmi a fiat menami, ako napríklad EUR na ETH (Ethereum), USD na LTC (Litecoin) a mnoho ďalších búrz..

Ponuky spoločnosti Kraken

Akceptovanými fiat menami sú EUR, japonský jen, USD, kanadské doláre a britské libry, čím pokrývajú väčšinu častí potrieb zákazníckej základne bitcoin. Okrem trhu s prehliadačmi burza vydala aj aplikácie pre mobilné platformy, ktoré podporujú Apple Store (iOS) aj Google Play (Android).

Obchodovanie

Obchodné služby na Kraken boli vyvinuté tak, aby pomáhali investorom pri hľadaní správnej hodnoty v čase, keď mena BTC (a ďalšie altcoiny) výrazne kolíše.

Obchodná stránka na Kraken

Funkcie, ktoré máte kedykoľvek k dispozícii, sú:

 • výmena mien (môžete obchodovať so zásobou digitálnych mien s fiat peniazmi prostredníctvom možností objednávky, ktoré určujú buď hodnotu alebo objem potrebných mincí/peňazí);

Možnosti objednávky bitcoinov cez Kraken

 • obchodovanie s pákovým efektom (dokážete otvoriť objednávku, ktorá má väčšiu hodnotu ako finančné prostriedky alebo mince, ktoré máte, s cieľom zachytiť priaznivé trendy na trhu BTC);
 • obchodovanie s maržou (obchodovanie s maržou vám umožňuje vyhradiť si finančné prostriedky na vyhľadanie budúcej hodnoty bitcoinu, ktorá by bola pre vás výhodná);
 • ochrana trhových cien (systém by chránil vaše obchodné príkazy, ak by cena kolísala o 5% až 10% v nepriaznivom smere zrušením objednávky a vrátením vašich finančných prostriedkov z pozície);
 • cenové grafy (hodnota bitcoinu sa sleduje v reálnom čase pomocou Kraken preukázanie grafom vyjadrujúcim pohyby cien v rôznych časových rámcoch, hodinách, dňoch a mesiacoch).

Tabuľky cenových hodnôt na Kraken

Financovanie

Možnosť nákupu mincí na Kraken spolieha na vklad finančných prostriedkov a mincí do vašich zostatkov v peňaženke. V závislosti od krajiny, v ktorej žijete, máte k dispozícii rôzne spôsoby vkladov. Pre európskych obchodníkov sú k dispozícii prevody SEPA (iba pre členské štáty EHP), zatiaľ čo americkí obchodníci sa môžu spoľahnúť iba na bankové prevody.

Financovanie spoločnosti Kraken

EUR je fiat mena, ktorá drží väčšinu likvidity, pretože veľký počet zákazníkov používa bankové prevody SEPA, pričom samotný vklad je bezplatný.

Kraken spôsoby platby

Kraken zatiaľ prijíma iba bankové vklady. Pre obchodníkov registrovaných v spoločnosti Kraken je k dispozícii niekoľko bankových platobných metód. Európski investori môžu využívať SEPA prevody vyjadrené v EUR, zatiaľ čo americkí obchodníci majú k dispozícii bankové prevody a bankové prevody SWIFT.

Objednávajte BTC prostredníctvom bankových platieb

Obchodníci z Kanady majú možnosť bezhotovostného vkladu vyjadreného v CAD, zatiaľ čo Japonci môžu prostredníctvom banky použiť aj domáci prevod JPY. Je dôležité poznamenať, že spracovanie týchto prevodov môže trvať dlho, od 2 do 5 pracovných dní.

Poplatky

Poplatky sú štruktúrované podľa spôsobu platby, ktorý môžete použiť, a podľa celkovej transakčnej služby. Bankové prevody sa väčšinou vykonávajú bezplatne, s výnimkou vkladov v USD (5 USD), prevodu SWIFT (10 USD) a bankového prevodu v EUR (Fidor: 5 EUR, SMBC: 10 EUR).

Poplatky za výmenu BTC spoločnosti Kraken

Poplatky za obchodovanie sú rozdelené na poplatky obchodníkom a tvorcom a výška nákladov závisí od obchodovaného objemu, ktorý ste dosiahli za posledný mesiac. Poplatky za zhotoviteľa sa môžu pohybovať od 0% do 0,16%, zatiaľ čo náklady na odberateľa sa môžu pohybovať od 0,1% do 0,26%.

Kde je Kraken k dispozícii?

Služby spoločnosti Kraken sú k dispozícii po celom svete a umožňujú obchodníkom z ktorejkoľvek časti sveta nakupovať a predávať bitcoiny online. Pri rôznych akceptovaných fiat menách majú obchodníci pri nákupe bitcoinov na výber. Bez ohľadu na to, či žijete vo Veľkej Británii, Kanade alebo Indii, budete môcť využívať služby poskytované spoločnosťou Kraken výmena bitcoinov.

Služby sú k dispozícii na celom svete

Je táto výmena legálna?

The Kraken Exchange je licencovaný americký bitcoinový maklér, ktorý ponúka svoje služby na celom svete. Od roku 2011 si spoločnosť vybudovala vynikajúcu povesť a sieť a pritom dodržiava americké a európske predpisy stanovené vládou..

Výmena Kraken je legálna

Ako používať Kraken?

Teraz máte obrázok čoho Kraken ide o všetko, od poplatkov po platobné metódy a služby, ktoré vám sú ponúkané. Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, keď zaregistrujete svoj účet, je sledovať cenové grafy, aby ste videli trendy v hodnotách BTC..

Priamy nákup a predaj bitcoinov

V počiatočnej fáze by sme vám odporučili začať s priamym nákupom a predajom, pričom využitie pákového efektu a odstupňovanie by ste mali nechať na neskôr, keď získate skúsenosti..

Typy účtov

Aj keď neexistujú presne typy účtov, ako sú napríklad individuálne a podnikové úrovne overenia, dostatočne jasne rozlišujú. Nižšie úrovne (0 a 1) sú určené pre začiatočníkov, ktorí hľadajú malé nákupy a skúsenosti so vzdelávaním. Úroveň 2 prichádza s väčšími limitmi nákupu a je považovaná za pre ľudí, ktorí to s investovaním bitcoinov myslia vážnejšie, zatiaľ čo úrovne 3 a 4 sú pre organizácie a limity nákupu sú dosť veľké..

Vytvorenie účtu Kraken

Registrácia účtu na trvá menej ako 5 minút Kraken a je úplne zadarmo. Jediné overenie, ktoré by ste v tejto fáze museli podstúpiť, je potvrdenie e -mailom bez toho, aby ste v tejto fáze museli poskytovať svoje osobné údaje.

E -mailové overenie na Kraken

Overenie

Proces overovania je rozdelený do 5 úrovní, z ktorých každá má svoje vlastné požiadavky, ktoré je potrebné splniť, ak ich úspešne dosiahnete. Berte na vedomie, že vyššie úrovne vyžadujú aj dokončenie nižších úrovní.

Úroveň 0 je určená pre obchodníkov, ktorí sa stretávajú s Kraken platforma prvýkrát, pretože vklady a výbery nie sú povolené. Na úspešné dokončenie je potrebné iba overenie e -mailom.

E -mailové potvrdenie z výmeny BTC spoločnosti Kraken

Úroveň 1 vyžaduje vaše osobné údaje s overeným iba vašim telefónnym číslom. Vklad a výmena mincí by vám potom bola povolená.

Úroveň 1 overenia v spoločnosti Kraken

Úroveň 2 vám umožní začať vkladať a vyberať digitálne aj fiatové meny, pričom na overenie bude potrebná vaša adresa.

2. úroveň overenia na Kraken

Úroveň 3, ktorá sa má vyplniť, by od vás vyžadovala naskenovaný preukaz totožnosti a doklad o adrese. Na oplátku získate oveľa väčšie limity na nákup a vklad.

Úroveň 0 overenia v spoločnosti Kraken

Úroveň 4 je vyhradená pre tých investorov a organizácie, s ktorými hľadajú dlhodobý vzťah Kraken. Okrem ID a adresy budete potrebovať aj podpísaný formulár žiadosti a dokumenty KYC.

Zákaznícka podpora

Aktuálne, Krakenova zákaznícka podpora má dosť negatívnu povesť, pretože reakcie sú pomalé v dôsledku veľkej návštevnosti a dopytu zákazníkov. Okrem toho sa problémy, ktoré mali zákazníci v posledných mesiacoch s ohľadom na svoje účty, riešili len niekoľko dní po tom, ako sa problémy začali, takže mnoho klientov bolo frustrovaných.

Zákaznícka podpora spoločnosti Kraken

Ochranka na Kraken

Hlavný dôvod prečo Kraken vzniklo, že kvôli kolapsu na vrchu Gox sa hlavný manažér spoločnosti Jesse Powell rozhodol vytvoriť burzu, ktorá by ukladala finančné prostriedky a mince v offline prostredí, a nie držala všetky aktíva na platforme. Obchodná likvidita je teda podporovaná rezervou kapitálu spoločnosti, pričom odpočinok zostáva v bezpečnom prostredí.

Zabezpečenie na burze Kraken

Zabezpečenie obchodníka pozostáva z šifrovania 2FA, e -mailu PGP (Pretty Good Privacy) a zámku nastavení (zabraňuje zmenám v účte na dané časové obdobie).

Výučba: Nakúpte bitcoiny kreditnou/debetnou kartou na Kraken

Žiaľ, nemôžete nakupovať bitcoiny pomocou kreditných alebo debetných kariet na Kraken čo však môžete urobiť, je použiť bankový účet, ktorý je k tejto karte pripojený. Prvým krokom je teda registrácia účtu v spoločnosti Kraken kliknutím na tlačidlo „Zaregistrovať sa“ v pravom hornom rohu domovskej stránky.

Vytvorte si účet na Kraken

Dostanete e -mail s odkazom na aktiváciu účtu. V ďalšom kroku musíte overiť svoju totožnosť na úrovni 2, čo znamená, že by ste mali poskytnúť naskenovaný identifikátor, telefónne číslo a osobné údaje.

E -mail od Krakena

Po overení účtu prejdite na stránku „Financovanie“ a kliknite na „Vložiť“. Vyberte fiat menu, v ktorej je váš bankový účet vyjadrený, a vyplňte objednávkový formulár. V závislosti od zvoleného spôsobu (SWIFT, SEPA alebo Wire) budete musieť poskytnúť podrobnosti o svojom účte..

Stránka financovania na Kraken

Prenos by mohol trvať niekoľko dní. Akonáhle budete mať vo svojom Kraken účet, prejdite na stránku objednávky a vyplňte objem BTC, ktoré chcete kúpiť. Potom jednoducho kliknite na „Kúpiť XBT“ a dokončite postup.

FAQ

A čo limity?

Limity nákupu závisia od dosiahnutej úrovne overenia. Na úrovni 0 a 1 nie je dovolené vkladať finančné prostriedky potrebné na obchodovanie. Na úrovni 2 môžete vložiť 2 000 dolárov denne a 10 000 dolárov mesačne, zatiaľ čo na vrstve 3 by ste získali 25 000 dolárov denne a 200 000 dolárov mesačne. Najväčšie limity nákupu spočívajú v 4. rade, vďaka čomu máte právo vložiť 100 000 dolárov denne a 500 000 dolárov mesačne.

Limity nákupu bitcoinov

Je Kraken podvod alebo nie?

Od roku 2011 sa burza etablovala ako jeden z popredných obchodníkov s bitcoinmi v eurách a získala si povesť spoľahlivého partnera, pokiaľ ide o transakcie s mincami. Prostriedky sú uložené v offline prostredí, čo zaisťuje ochranu trhu pred hackerskými incidentmi.

Zabezpečenie pred hackerskými incidentmi

Ako je môj účet zabezpečený?

Aby ste mohli používať všetky bezpečnostné funkcie, musíte používať služby dvojfaktorovej autentifikácie a tiež heslá pre svoje Kraken kľúče účtu a transakcie. Spoločnosť udržiava svoje finančné prostriedky offline, takže je nepravdepodobné, že by došlo k veľkým hackerským účtom.

Zabezpečenie účtu pri výmene

Trvanie transakcie

Dokončenie transakcií BTC trvá iba chvíľu, ale čo je obchodovanie pomerne dlhé, je čas na vykonanie vkladov. Bankové prevody môžu trvať až 5 pracovných dní, preto na to pri plánovaní investícií v bitcoine myslite.

Ako vybrať moje bitcoiny z Kraken?

Akonáhle ste kúpili bitcoiny na Kraken, môžete ich vybrať na adresu svojej peňaženky kliknutím na tlačidlo „Vybrať“ umiestnené v strednej časti stránky s objednávkou.

Vyberte bitcoiny od spoločnosti Kraken

Mali by ste zvoliť spôsob výberu v závislosti od peňaženky, ktorú používate, a potom pridať adresu, ktorú vám peňaženka poskytla.

Má Kraken peňaženku BTC??

Kraken vám umožňuje ponechať mince na vašom účte, takže v tejto oblasti obchodu funguje ako peňaženka. Mince nemožno použiť na nákup tovarov a služieb online, ale je možné ich previesť na iné účty v Kraken alebo do iných vašich peňaženiek.

Uchovávajte bitcoiny bezpečne vo svojom účte

Porovnanie s inými burzami

Aj keď spoľahlivý, Kraken v porovnaní s inými burzami nemusí byť tou najlepšou voľbou, preto sme zostavili porovnávaciu správu s inými podobnými maklérmi, BTC-E (WEX) a Blíženci.

BTC-e (WEX) vs Kraken

BTC-e (WEX) bola burza, ktorá ponúkala svoje služby globálne predtým, ako jej online platformu v roku 2017 zrušili americké regulačné orgány. Dôvodom ukončenia činnosti bolo, že vlastník stránky bol obvinený z prania špinavých peňazí a čelí žalobe vo výške 110 miliónov dolárov podľa rôzne správy.

WEX výmena bitcoinov

Kraken vs Blíženci

Existuje veľa podobností medzi nimi Blíženci a Kraken z hľadiska obchodu s BTC. Obidva vyžadujú, aby ste si mohli kúpiť bitcoiny a overiť svoj účet. Oba majú nízke transakčné poplatky a bankový prevod používajú iba ako spôsob vkladu.

Nakúpte BTC na Gemini

Tieto dve burzy rozlišujú dostupnosť regionálnych služieb a dostupné meny pre obchod. Gemini ponúka iba dve kryptomeny (BTC a ETH) a jednu fiat menu (USD), zatiaľ čo Kraken má veľkú ponuku mincí a skutočných peňazí. Gemini je navyše k dispozícii v 52 krajinách, zatiaľ čo Kraken je prítomný na celom svete.

Má Kraken mobilnú aplikáciu?

Kraken ponúka stiahnuteľné aplikácie na mobilných platformách pre používateľov, ktorí chcú mať lepšie nástroje dohľadu nad trhom s bitcoinmi. Aplikácia je k dispozícii pre zariadenia so systémom iOS aj Android.

Mobilná aplikácia Kraken

Výhody

Výhody Kraken výmena je:

 • nízke transakčné poplatky;
 • podpora veľkého počtu altcoinov a fiat mien;
 • služby sú globálne dostupné.

Altcoiny

Nevýhody

Nevýhody Kraken výmena je:

 • ako spôsob vkladu sú k dispozícii iba bankové prevody;
 • na obchodovanie s BTC je potrebné overenie identity;
 • dlhá doba odozvy zákazníckej podpory;
 • bankové vklady môžu trvať až 5 pracovných dní.

Proces overenia identity pri výmene

Alternatívy k Krakenovi

Okrem Kraken, Dôrazne vám odporúčame pozrieť sa na ďalšie burzy bitcoinov, ktoré sa líšia, pretože sa líšia v poplatkoch, nákupných limitoch a požiadavkách na overenie. Na tomto mieste sme zostavili recenzie mnohých platforiem, ktoré môžete použiť na získanie bitcoinov.

Kontrola burzy Coinbase

Patrí medzi najväčšie burzy BTC na svete, Coinbase ponúka svoje služby obchodníkom z 32 krajín z celého sveta, pričom Európa je najviac podporovaným regiónom. Prijímané spôsoby platby sa v jednotlivých krajinách líšia. SEPA prevod je určený pre európskych obchodníkov, PayPal pre amerických investorov a kreditné/debetné karty & bankové prevody sú k dispozícii vo všetkých krajinách.

Recenzia na Coinbase

Nezabudnite si pozrieť našu recenziu na Coinbase, pretože sme uviedli poplatky brokera, limity nákupu, požiadavky na overenie a ďalšie relevantné informácie..

Prečítajte si o Bitstamp

Bitová pečiatka je jednou z najstarších licencovaných bitcoinových búrz v Európe, ktorá prijíma platby vyjadrené v USD aj EUR. Mali by ste si pozrieť našu recenziu o výmene, pretože sme vám poskytli hĺbkovú analýzu a podrobné návody, ako nakupovať, predávať a overovať váš účet v službe Bitstamp.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Kontrola VirWoX

VirWox sa stal veľmi obľúbeným medzi investormi bitcoinov, pretože výmena umožňuje vklady PayPal bez akýchkoľvek požiadaviek na overenie. Platforma sa zaoberá predovšetkým lízankami Second Life Lindens (SLL), ktoré je možné použiť vo virtuálnom svete s názvom Second Life a neponúkajú bitcoiny na priamy nákup..

Kontrola výmeny VirWox

Najprv si musíte kúpiť SLL a potom ich vymeniť za BTC, čím vám vzniknú dvojnásobné náklady.

Vykonali sme vyčerpávajúcu kontrolu výmeny, aby ste ju mohli porovnať s inými webmi BTC, ako napr Kraken. V každom prípade, ak tento článok neodpovedá na niektoré z vašich otázok, pokojne ich vyhľadajte a my vám radi pomôžeme.