10 dôvodov, prečo je pokles USDT prospešný pre bitcoíny a altcoiny

Pochopenie rôznych dohadov vedúcich k pádu USDT a následnému zlepšeniu v prípade ďalších altcoinov.

Akú úlohu hrá volatilita v kryptosfére?

Trh s kryptomenami je husto preplnený volatilitou, akýkoľvek druh predikcie vykonanej s ohľadom na budúcu cenovú analýzu je skutočne pravdepodobné, že sa zhoduje s očakávaným výsledkom. To je jeden z presných dôvodov, prečo je väčšina domácich investorov až doteraz mimo priestor kryptomeny. Existuje však niekoľko kryptomien, ktoré sa pokúšajú dosiahnuť určitý druh rovnováhy v tejto konkrétnej finančnej oblasti, aby sa dostali na trh. Väčšina kryptomien sleduje trend bitcoinov, jednoduchými slovami, ak Bitcoin naberá na obrátkach, zdá sa, že všetky ostatné altcoiny rastú a naopak.

V poslednej dobe si však odborníci dokonca uvedomili, že existuje niekoľko ďalších prominentných mien, ktoré môžu ovplyvniť ceny ostatných Altcoiny.

Nasleduje niekoľko dôvodov, prečo je pád USDT pre kryptotrh dobrý.

1. Je potrebné poznamenať, že Tether kryptomena, je krytá presne rovnakou sumou amerického dolára, ale spoločnosť nikdy nedala príležitosť na externý audit na kontrolu ich rezerv. Preto členovia komunity o tom vždy špekulujú. Týmto konkrétnym spôsobom pád USDT by vždy viedlo k tomu, že by sa k rozbehnutému vlaku Crypto pripojil väčší počet investorov.  

2. Tiež bolo poznamenané, že keď spoločnosť vygeneruje nový súbor Tether odborníci na kryptomeny poznamenali, že cena bitcoinu začína klesať. Príčinou môže byť generovanie Tether mince, bez zálohovania príslušným počtom rezerv. Preto protirečivo pri začlenení USDT by sa znížili, ceny Bitcoinu a všetkých ostatných altcoinov by sa v dôsledku toho zvýšili.

3. So začlenením USDT, rôzni investori z celého sveta boli zachránení pred cenovými sklzmi a volatilitou kryptomien. Teraz, ak zrazu prestanú používať USDT a objať ďalšie stabilné mince alebo altcoiny, používanie týchto mincí by členovia komunity automaticky zvýšili.

4. To je tiež medzi prakticky evidentnou, ako nedávno, cenou USDT drasticky klesol a dosiahol takmer 73 centov. Na druhej strane rôzne altcoiny ako Ethereum a Ripple spolu s bitcoinmi tiež vykazuje vzostupný trend, presne rezonujúci s pádom USDT. Preto pád USDT by vždy viedlo k začleneniu ďalších altcoinov členmi do kryptosféry.

5. Tiež sa špekulovalo, že USDT sa začleňuje s cieľom vyvolať kolísanie cien na trhu s kryptomenami. Preto pád USDT by viedlo k určitému druhu stability ostatných kryptomien vrátane bitcoínov.

6. Odhaduje sa, že Tether Limited, spoločnosť, ktorá stojí za výrobou a údržbou USDT vyprodukované viac ako štvornásobkom skutočného množstva stabilných mincí bez toho, aby sa v skutočnosti zobrazovali informácie o zálohovaní mincí spoľahlivou audítorskou agentúrou. Rôzne banky a kryptoburzy preto prestali používať USDT. To môže vytvárať negatívny strach, neistotu a pochybnosti vo vzťahu k USDT a ľudia by ho mohli prestať používať, čo by nepriamo zrýchlilo ceny ostatných altcoinov.

7. Ostatné kryptomeny sú vyvíjané na základe prísneho súboru pravidiel a nariadení, ale nie je to tak, pokiaľ ide o USDT. Preto pád USDT by bolo vo všeobecnosti užitočné pre celý trh s kryptomenami.

8. USDT je niekde v tesnom spojení s Bitfinexom, pretože kryptoburza prestala akceptovať meny Fiat, ako sú americké doláre, japonské jeny alebo eurá. Pred pádom USDT Zdá sa, že sa to deje iba vtedy, keď sa počet krypto entít pripojí k rozbehnutému vlaku.

9. Neustále sa špekulovalo o transparentnosti USDT, keďže organizácia neustále popiera externý audit. Ak je minca skutočne podvodom, potom jej pád USDT by bola vždy najlepšou možnosťou pre vývoj rôznych ďalších altcoinov.

10. Tiež sa povráva, že Tether bol skutočne začlenený s cieľom zmierniť cenové výkyvy ostatných altcoinov veľmi neetickým spôsobom. Preto také kryptomeny nemajú v kryptom ekonomike priestor a pád takýchto kryptomien by bol len v prospech komunity.