Blíži sa nárast bitcoinu? Je najlepší čas na nákup BTC?

Bitcoiny čakal veľmi ťažký rok v podobe roku 2018. Nikto vo svojom sne nikdy nečakal, že hodnota bitcoinu, ktorá sa v decembri 2017 pohybovala nad 19 000 dolármi, pôjde do decembra 2018 strmo až na 3 500 dolárov. Tento pokles viedol k mnohým obchodníci spochybňujú budúcnosť bitcoinu. Niektorí analytici sa však domnievajú, že budúcnosť bitcoinov je zaistená. Podľa nich bitcoin je na spadnutie.

V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako je najvhodnejšie nakupovať BTC. Tiež sa pozrieme na faktory, ktoré znázorňujú, že bitcoin sa blíži k nárastu:

1. Bitcoin ETF schválenie:

Bitcoin ETF, tj fond obchodovaný na burze, by mal získať súhlas regulačného orgánu pre cenné papiere v USA. Podľa jedného z komisárov Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), aj keď väčšina žiadostí o ETF bola minulý rok zamietnutá, tento rok bude pravdepodobne schválené. To bolo odhalené po uniknutom rozhovore na Twitteri 5. februára 2019.

Pre tých, ktorí nevedia o ETF, je to v podstate fond, s ktorým sa obchoduje na akciovom trhu. Hlavnou výhodou bitcoinového ETF by bolo, že po schválení by sa investičný proces v kryptopriestore stal pre investorov jednoduchším a atraktívnejším. Ak bude ETF bitcoin schválený, určite by zvýšil počet bitcoinov a kryptomien.

2. Vstup inštitucionálnych peňazí do krypto priestoru:

V posledných mesiacoch roku 2018 sa hovorilo, že do kryptopriestoru môžu vstúpiť obrovské inštitucionálne peniaze. V dôsledku určitého rozpadu trhu k tomu však nedochádza. V tomto roku sú analytici presvedčení, že inštitucionálne peniaze konečne vstúpia do krypto priestoru. A vstup je veľmi skoro. Dôvodom je dostupnosť aktualizácií a bezpečná platforma pre kryptomeny. Tiež s vývojom Lightning Network v BTC zvýši počet transakcií za sekundu a odstráni problém škálovateľnosti.

Investori inštitucionálnych peňazí preto túžia vstúpiť do tohto priestoru. A ak k tomu dôjde, bude to fungovať ako katalyzátor, kryptosvet hľadal najmä bitcoin.

3. Spustenie programu Bakkt:

Bakkt mal byť uvedený na trh v samotnom mesiaci január 2019. Vyžadovalo to však určité konečné schválenie od finančného výboru USA. A bohužiaľ, skôr ako mohla získať tieto schválenia, kríza vypnutia vlády Trumpa začala 22. decembra 2018 a trvala 35 dní. Teraz, keď sa odstavenie prevádzky skončí 25. januára, sa očakáva, že Bakkt čoskoro dostane požadované schválenie od americkej finančnej komisie. 7. februára strana, ktorá tvrdí, že zastupuje Bakkt, rozposlala e -maily tisícom ľudí, ktorí tvrdili, že dátum spustenia je stanovený na 12. marca. Ak sa to ukáže ako správne, mohlo by to opäť zvýšiť cenu bitcoinu.

Zdroj: Cryptoonlinenews.comZdroj: Cryptoonlinenews.com

Bakkt je platforma výmeny, ktorú uvedie na trh ICE (ICE (Intercontinental Exchange). ICE je rovnaká organizácia, ktorá je zodpovedná za bezproblémové fungovanie slávnej NYSE (New York Stock Exchange). Tiež funguje cloud spoločnosti Microsoft spolu s týmto projektom vyriešiť problémy s ukladaním.

4. Veľké spoločnosti vstupujúce do krypto priestoru: 

Schopnosť krypto priestoru a úspech tohto trhu v roku 2017 nie sú nikomu skryté. Mnoho veľkých spoločností má stále záujem investovať a prispievať na tento trh a vstupovať do tohto priestoru zo dňa na deň. Interset a vstup obrovských spoločností v kryptopriestore by určite zvýšilo trh, najmä bitcoin. Niektoré z veľkých spoločností, ktoré vstupujú do krypto priestoru, sú Microsoft (poskytnutím cloudu Azure spoločnosti Bakkt), Twitter (generálny riaditeľ samotnej spoločnosti priznal, že má nejaké bitcoiny a kryptomenu nazval trhom budúcnosti), Facebook (to nedávno získal londýnsku kryptovú spoločnosť známu ako ChainSpace).

Okrem vyššie uvedených technologických gigantov spoločnosť Google tiež oznámila spustenie nástroja na vyhľadávanie najlepších kryptomien v kryptomieni. Ďalšími spoločnosťami, ktoré vstupujú na tento trh, sú Telegram, Baidu atď. Vstup týchto veľkých spoločností na kryptotrh ukazuje pozitívny znak nárastu bitcoinu.

5. Doposiaľ najväčší medvedí trh:

Kryptopriestor v posledných dňoch čelil obrovskému úpadku vo svojej histórii. Ako už bolo uvedené, nikto nikdy vo svojom sne nečakal, že hodnota bitcoinu, ktorá bola v decembri 2017 nad 19 000 dolárov, pôjde do decembra 2018 prudko nadol na 3 500 dolárov. To teda znamená, že zasiahla najväčší medvedí trh do roku teraz. A ak je to tak, je to najlepší čas na nákup bitcoinov. Zasiahnutie medvedieho trhu je bežné na každom finančnom trhu. Potrebuje nejaký čas, kým sa býčí trh vráti a kryptosvet sa opäť rozbehne tak, ako pred rokom.

Medvedí trh je fázou, kedy hodnota akcií nešťastne klesla a bezpochyby je v histórii kryptopriestoru najväčším medvedím trhom, ktorý za jeden rok klesol o 82%! Medvedí trh sa môže skončiť do mesiaca alebo do roka alebo to môže trvať aj niekoľko rokov, ale akonáhle sa skončí, bitcoin bude vládnuť na finančnom trhu.

Vyššie uvedené faktory naznačujú, že bitcoin sa blíži k boomu a je to najlepší čas na nákup bitcoinov iba za 3 560 dolárov. Kto vie, že investovaním okolo 10500 dolárov dnes by ste do roka získali 60 000 dolárov!