Upozornenie: Neznámi BTC mineri preberajúci sieť Bitcoin Mining Network

Neznámi baníci alebo baníci, ktorí nie sú spojení s žiadnymi konkrétnymi ťažobnými skupinami bitcoinov, získavajú významné percento z celkovej miery hash siete ťažby bitcoinov, ako je to práve teraz. Je však dobré vidieť, že sieť ťažby bitcoinov je stále viac decentralizovaná, pretože sme príliš dlho, pretože Bitmain mal príliš veľký vplyv. Je dobré vidieť, ako Antpool alebo iné skupiny vlastnené alebo pridružené spoločnosti Bitmain znižujú výkon, je dobré.

Správa od JP Morgan tiež hovorí, že výrobné náklady na ťažbu 1 bitcoinu boli v 4. štvrťroku 2018 na celom svete v priemere okolo 4 000 dolárov, čo mnohým baníkom na celom svete skutočne sťažuje. Napríklad v Číne je oveľa výnosnejšie, ak máte zmluvu priamo s generátormi elektriny, pretože potom môžete ťažiť bitcoiny už za 2 400 dolárov za bitcoin. Pre každého, kto sa musí držať svetového priemeru, cena bitcoinu v súčasnosti nie je 4000 dolárov, takže buď ťaží so stratou, alebo vypína svoje stroje. Mnoho ľudí vypína svoje stroje na ťažbu bitcoinov, ale iní hľadajú spôsoby, ako získať lacnejšie bitcoiny. Takže aj keď cena klesá, nie je to koniec bitcoinu alebo bitcoinovej siete, znamená to len, že baníci viac inovujú.

Bloqlabs Titan:

Bloqlabs spustil beta verziu Titanu, čo je nový softvér pre ťažiarov kryptomien. Spoločnosť uvádza, že môžu maximalizovať hashrate na akomkoľvek danom ťažobnom stroji až dvojciferným číslom. Aj keď tento program rozdávajú zadarmo, očakávajú, že sa im vráti určité percento zisku. Hlavným cieľom je predĺženie trvanlivosti banských strojov. To, čo Bloqlabs robí s baníkmi, nie je len pre ťažbu bitcoinov, ale dá sa použiť aj na množstvo rôznych ťažobných algoritmov, ako je litecoinová ťažba a ťažba ethereum.

Blízky východ sa stal domovom pre ťažbu bitcoinov:

Stredný východ sa rýchlo stáva novým domovom pre kryptobanírov z Číny. Aby to urobili, baníci sa sťahujú z Číny do Iránu, ale nie je to jednoduché, pretože Irán zakázal dovoz vrtných súprav na ťažbu bitcoinov. Buď ich teda na hranici odvrátia, alebo ich skonfiškujú. Ale to ukazuje odhodlanie a inováciu baníkov. Je zaujímavé, že iránski colní úradníci v súčasnosti držia okolo 40 000 vrtných súprav na ťažbu bitcoinov. Čo keď je Irán jedným z baníkov záhad? Mohli by zvážiť skutočnosť, že držia 40 000 ťažobných súprav, aj keď neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by potvrdzovali toto vyhlásenie.

Súťaž pokračuje:

Nie je to len Irán, ale mnoho krajín je v oblasti ťažby bitcoinov veľmi konkurencieschopných. Gruzínsko napríklad pokračuje v vkladaní peňazí do ťažby bitcoinov, aj keď cena bitcoinu klesá. Bitcoiny ťaží celkovo 200 000 pravidelných gruzínskych ľudí. To je v krajine s 3,7 miliónmi ľudí veľmi pôsobivé. Na ťažbu kryptomeny sa používa celkovo 10% gruzínskych dodávok elektrickej energie. Bitfury zostáva veľmi dôležitým hráčom, pokiaľ ide o ťažbu bitcoinov v Gruzínsku. Napriek tomu, že museli obmedziť aj niektoré svoje operácie, ich gruzínske operácie zostávajú dosť silné. Aktuálne experimentujú so 160 hermeticky uzavretými nádržami z nehrdzavejúcej ocele naplnenými energeticky účinnými čipmi a špeciálnou chladiacou kvapalinou. Toto je experiment, ktorý má pomôcť udržať nízke náklady na energiu a zefektívniť ťažbu bitcoinov.

V Gruzínsku sú celkovo veľmi profesionálni v oblasti kryptomien a blockchainu. Bitfury im pomohol migrovať celý pozemkový register na blockchain. Hľadajú rôzne spôsoby, ako vykonávať daňové stimuly, a práve v Gruzínsku majú v súčasnosti pre kryptomeny niektoré zóny oslobodené od dane..

Na večierku chce byť aj Mongolsko. Mongolsko má lacné ceny energií a je chladné po celý rok. Spoločnosť Ginco z Japonska strojnásobuje svoju celkovú kapacitu ťažby bitcoinov v Mongolsku v tomto roku. Celkovo teda vidíme, že sa deje veľa inovácií s cieľom udržať ťažbu bitcoinov. To všetko nemusí nič znamenať, keď sa rozbehne projekt paraguajskej zlatej husi, pretože to bude najväčšia bitcoinová baňa na svete..

Aký je váš názor na rastúcu konkurenciu v odvetví ťažby bitcoinov? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.