Ako používať Ethereum?

Ako používať Ethereum?

Technológia Blockchain bola predstavená svetu predstavením Bitcoin v roku 2009. Jediným cieľom bitcoinu bolo vytvoriť decentralizovaný systém kryptomien. Ale kvôli niektorým problémom v reálnom svete týkajúcich sa kryptomeny bolo na bitcoine vykonaných veľa vidličiek (zmien alebo aktualizácií) a boli zavedené kryptomeny ako Litecoin, DASH atď..

Úvod – ako používať ethereum

Keď sa problémy začali šíriť aj z týchto kryptomien, odborníci z celého sveta začali skúmať základnú technológiu blockchainu. The Ethereum Blockchain je ďalší blockchain, ktorý bol predstavený pre vývoj a tvorbu decentralizovaných aplikácií. Zahŕňa dokonca aj funkciu inteligentnej zmluvy. Hlavným základným rozdielom medzi decentralizovanou aplikáciou a bežnou aplikáciou je, že v decentralizovanej aplikácii nemá žiadna tretia strana prístup k vašim údajom.

Umožňuje používateľom a organizáciám na rôznych stranách stretnúť sa bez centralizovaného sprostredkovateľa, okrem poskytovania služieb tretích strán. Jednou z najskôr decentralizovaných aplikácií alebo Dapp bol BitTorrent. Ethereum v zásade zahŕňa a zovšeobecňuje základné vlastnosti technológie blockchain peer to peer a umožňuje vývojárom vytvárať na nich svoje prispôsobené aplikácie. Možno ho považovať za vstavaný programovací jazyk.

Pracovné

Všetky interné výpočty, ako aj stavy, spracováva virtuálny stroj Ethereum. Prakticky povedané Ethereum Virtual Machine obsahuje milióny a milióny účtov na decentralizovaných počítačoch. Majú schopnosť ukladať informácie, spúšťať kód a dokonca navzájom komunikovať. Existujú dva typy účtov.

  1. Externe vlastnené účty(EOA)

K tomuto konkrétnemu typu účtu je možné získať prístup pomocou súkromného kľúča. Užívateľ získava právo na prenos Éter z/na tento konkrétny účet, ak vlastní súkromný kľúč priradený k účtu.

  1. Inteligentné zmluvy

Kontrakt je účet, ktorý beží na vlastnom kóde bez použitia akéhokoľvek súkromného kľúča.

V prostredí Ethereum sa nič nedeje samé. Celý systém je spustený externe vlastneným účtom. Ak je cieľom transakcie iný EOA, potom transakcia pozostáva z prevodu Éter. Ak je však miestom určenia zmluva, potom sa spustí zmluva na vykonanie jej kódu a naopak môže komunikácia s nimi vyvolať ďalšie zmluvy.

Okrem spustenia ďalších zmlúv môže zmluva tiež čítať alebo zapisovať do vlastného interného úložiska a tiež čítať úložisko prijatej správy. Keď zmluva volá iného subdodávateľa, dokončenie úloh sa uskutoční zo subdodávky a potom zo zmluvy, ktorá ju volá. Celý systém sa preto opäť zastaví, kým ho opäť nespustí iná transakcia.

Zmluvy sa spravidla používajú 4 rôznymi spôsobmi

  1. A zmluvu môžu byť použité na uloženie niektorých údajov, ktoré môžu byť užitočné pre inú zmluvu, alebo na uloženie informácií z reálneho sveta. Inteligentná zmluva môže napríklad obsahovať menu, ktorá je potrebná pre ostatné zmluvy v systéme, alebo môže obsahovať informácie o členoch konkrétnej organizácie..

  1. Ako zasielateľské zmluvy. Tento konkrétny typ zmluvy sa používa na jednoduché preposlanie prijatých informácií na základe splnenia určitých podmienok. V tejto oblasti existujú aj zložitejšie zmluvy, ktoré majú súbor podmienok, ktoré je potrebné splniť, kým sa neprijmú opatrenia.

  1. Vo forme viazanej zmluvy. Tento typ zmluvy v zásade riadi vzťah medzi dvoma alebo viacerými jednotlivcami alebo organizáciami. V tejto doméne môžu byť aj otvorené zmluvy, napríklad zmluva môže používateľovi poskytnúť odmenu za dosiahnutie určitého druhu úlohy.

  1. Poskytovanie preddefinovaných funkcií iným zmluvám, inými slovami, slúžiace ako knižnica.

Éter, predpoklad (ako používať ethereum)

Pred uskutočnením ktorejkoľvek z vyššie uvedených transakcií musí konkrétny používateľ mať pri sebe Ether. Éter je možné ľahko kúpiť v mestách ako New York, Toronto atď. Ale na miestach, kde je kryptomena menej známa, musí používateľ najskôr nakúpiť bitcoiny pomocou meny Fiat podľa svojho miesta. Nasleduje bitcoiny, s ktorými je možné obchodovať s ethereom.

Fungovanie ethereum blockchainu sa líši od fungovania blockchainu bitcoinov v tom zmysle, že používatelia môžu aktivovať inteligentné zmluvy alebo zbierku inteligentných zmlúv, ktoré sa v zásade označujú ako decentralizované aplikácie.

V prostredí Ethereum nemusí používateľ pre inteligentné zmluvy explicitne písať kódy zhromaždenia ako kódy, ale používa jednoduchý programovací jazyk s názvom Solídnosť vyvinúť to isté.