Týchto 7 najlepších projektov identity blockchainu má svetlú budúcnosť

Od rozmachu odvetvia kryptomien nie je blockchain spojený iba s bitcoinmi. Teraz niekoľko začínajúcich spoločností používalo technológiu Blockchain na rôzne obchodné činnosti od financovania obchodu, videohier až po cestovné poistenie, aby boli tieto podniky bezpečnejšie a efektívnejšie.

Jednou z oblastí, ktorá si taktiež získala veľkú pozornosť, je digitálna identita. Niekoľko spoločností poskytuje bezpečnú digitálnu identitu a ochranu pred krádežou identity. Ale toto je rozvíjajúca sa oblasť a veľa startupov vyzerá sľubne a prichádza s novými funkciami na ochranu identity pomocou technológie blockchain.

Uviedli sme zoznam 7 najlepších spustení identity blockchainu, ktoré majú svetlú budúcnosť:

1. Civic Založil Vince Lingham & Jonathan Smith.

Vince LinghamVince Lingham

Civic je startup založený na San Fransisco, ktorý pomocou technológie blockchain poskytuje jednotlivcom a podnikom nástroje na ochranu a kontrolu identít. Vince je v súčasnosti generálnym riaditeľom spoločnosti. Cieľom spustenia bolo dať používateľom kontrolu nad ochranou identity pomocou technológie blockchain. Startup doteraz získal 35 miliónov dolárov v 5 kolách financovania. Plug and Play a Genesis One Capital investovali do spustenia.

V júni 2017 spustil Civic token CVC a zvýšil financovanie prostredníctvom ICO. Podľa generálneho riaditeľa, Vinny Lingham, spoločnosť hľadá nový projekt identity.com open-source, trh pre služby overovania identity postavené na blockchaine.

Pred spoluzakladaním Civicu Vince spoluzakladal Gyft, mobilnú aplikáciu, ktorá používateľom umožňuje kupovať, odosielať a uplatňovať darčekové karty. Investoval aj do mnohých startupov. Druhý spoluzakladateľ startupu Jonathan má viac ako 16 rokov skúseností v oblasti bankového a technologického poradenstva. Predtým bol viceprezidentom spoločnosti Genpact, ktorá poskytuje služby v oblasti riadenia podnikových procesov a informačných technológií.

Civic má potenciál vyrásť a stať sa jednou z vedúcich spoločností, ktorá poskytuje správu identity pomocou technológie blockchain.

Navštívte webovú stránku Civic tu.

2. Selfkey založil Edmund Lowell

Selfkey zahájený v roku 2017 je systém digitálnej identity založený na blockchaine, v ktorom jeho používatelia môžu vlastniť, ovládať a spravovať svoju digitálnu identitu.

SelfKey tiež umožňuje používateľom bezpečne spravovať svoje krypto portfólio a poskytuje okamžité integrované imigračné, kryptomenové a finančné služby. S pomocou SelfKey môžu užívatelia ovládať a spravovať svoju digitálnu identitu a mať zabezpečený prístup k občianstvu a trvalému pobytu, fintech produktom, finančným službám, začleneniu spoločnosti, zmenárňam a predaju tokenov. Ich súčasné zameranie je na ázijský trh.

Navštívte webovú stránku SelfKey tu.

3. uPort založil Pelle Braendgaard

Systém otvorenej identity uPort umožňuje svojim používateľom registrovať svoju vlastnú identitu na serveri Ethereum, odosielať a požadovať poverenia, podpisovať transakcie a bezpečne spravovať kľúče & údaje. Táto aplikácia poskytuje používateľom priamu kontrolu nad ich identitou a vývojári majú priamu kontrolu nad tým, ako je tento systém identity integrovaný.

Startup bol spustený v roku 2016 v New Yorku. Táto aplikácia tiež obsahuje protokoly identity a správ, ktoré spoločne tvoria interoperabilnú vrstvu identity pre decentralizovaný web. Toto spustenie malo za cieľ vybudovať web dôveryhodnosti zdieľanej identity.

Pelle Braendgaard založil uPort a je tiež hlavným technickým riaditeľom spoločnosti. Pelle predtým pracoval ako Senior Software Developer v Deutsche Bank

Deutsche Bank v Nemecku.

Pelle Braendgaard je spoluzakladateľom spoločnosti Extra Eagle, ktorá poskytovala služby pri vytváraní a vyjednávaní zmlúv. V rokoch 2010 až 13 pracoval ako vedúci inžinier v spoločnosti Doximity. Newyorský startup neustále rastie na svojom trhu.

Navštívte uPort tu

4. Peer Mountain založil Jed Grant

Peer Mountain poskytuje decentralizovaný ekosystém identity a zhody, ktorý ľuďom dáva kontrolu nad ich chránenými osobnými údajmi. Startup založil v októbri 2017 Jed Grant. Peer Mountain poskytuje ekosystém dôvery vybudovaný na medzireťazcovom protokole s názvom Peerchain.

Táto spoločnosť sa zameriava na budovanie decentralizovaného trhu dôveryhodnosti Peer-to-peer, ktorý prepája vlastníkov suverénnych identít s poskytovateľom služieb kompatibilným s predpismi. Peer Mountain je protokol dôvery v otvorený ekosystém, ktorý používateľom umožňuje agregovať do svojho profilu ďalšie identifikátory, ako napríklad Civic.

Jed si urobil titul MBA z Heriot-Watt University, Edinburgh, Veľká Británia. Je tiež členom predstavenstva Americkej obchodnej komory. Jed, než založil Peer Mountain, bol profesorom na Luxemburskej univerzite.

Navštívte webovú stránku Peer Mountain tu.

5. Evernym založil Jason Law

Jason LawJason Law

Spoločnosť Evernym sa snaží vybudovať novú generáciu infraštruktúry identity pre celý svet. Toto spustenie umožňuje vzájomné interakcie medzi jednotlivcami a organizáciami a je jediné svojho druhu. Spoločnosť Evernym spolupracuje s poprednými spoločnosťami, inštitúciami a mimovládnymi organizáciami na vytváraní nových riešení podľa vlastného výberu, ktoré poskytujú jednotlivcom skutočnú kontrolu a vlastníctvo ich údajov pomocou technológie blockchain.

Startup doteraz získal finančné prostriedky vo výške takmer 10 miliónov dolárov.

Jason Law je zakladateľom a hlavným technickým riaditeľom startupu. Jason, ako teenager, začal s vývojom softvéru na prenájom na svojom osobnom počítači. Neskôr získal titul MBA na Univerzite Brighama Younga (BYU) v Utahu.

Navštívte Evernym tu

6. Trusted Key Identity, ktorú založil Prakash Sundaresan.

Prakash Sundaresan

Trusted Key poskytuje spotrebiteľom a organizáciám bezpečné riešenie digitálnej identity s technológiou blockchain. Cieľom tohto spustenia bolo umožniť otvorenú sieť identity, v ktorej budú používatelia ovládať svoju vlastnú identitu pomocou svojich mobilných telefónov. Mali víziu zabezpečenia interakcií s vládami, bankami, maloobchodníkmi a univerzitami. V súčasnej dobe startup získal finančné prostriedky viac ako 5 miliónov dolárov.

Prakash Sundaresan založil Trusted Key v roku 2016 v Seatli. Vedie tiež technický tím spoločnosti ako CTO. Titul MBA získal na Washingtonskej univerzite Michael G. Foster School of Business.

Navštívte Trusted Key Identity tu

7. Reťaz KYC založená Edmundom Lowellom

KYC Chain vytvoril platformu identity, ktorá je založená na technológii distribuovaných účtovných kníh. Cieľom platformy je zdieľať overiteľné nároky na identitu a odstrániť krádeže identity. Používatelia KYC vlastnia kľúč k svojim údajom, takže sú jediní, ktorí si môžu vybrať, ktorá časť ich informácií sa má zdieľať.

Cieľom tejto platformy bolo poskytnúť konsenzus o identite jednotlivcov a spoločností na najvyššej úrovni dôvery a vniesť jednoduchosť a jednoduchosť do procesu prijímania nových zákazníkov pre firmy a finančné inštitúcie..

KYC Chain je startup založený na HongKongu, ktorý začal Edmund Lowell v roku 2013. Edmund študoval právo, financie a technológie na Northeastern University v Bostone, Massachusetts. Vybudoval tiež niekoľko produktov Fintech a RegTech.

Navštívte reťazec KYC tu

S rastúcim nárastom krádeží identity je veľmi pohodlné a bezpečné používať jednu z týchto platforiem. Mnoho spoločností podporuje toto digitálne centrum pri vytváraní bezpečnostnej identity a robí z neho samotné priemyselné odvetvie. Tieto startupy neustále pracujú na zlepšení zabezpečenia a eliminácii všetkých možných šancí na krádež identity. Ak vlastníte nejaké cenné digitálne aktíva, je to vynikajúci nápad chrániť svoju identitu pred akýmkoľvek potenciálnym budúcim poškodením.