Bitcoin vs Dash: Porovnanie Bitcoin a Dash

Pochopenie niektorých prominentných výhod pomlčky oproti bitcoinom.

Úvod

Bitcoin je veľmi komplikovaná kryptomena. Jeho hromadné prijatie nie je nič iné ako predstavy o sne, pretože technológia je príliš technická na to, aby ju normálni ľudia pochopili. Je úžasné, ale nie také jednoduché, aby ich efektívne uplatňovali masy. Škálovateľnosť bitcoinov bola vždy hlavným predmetom obáv a diskusií s odborníkmi z komunity, ale nezdá sa, že by v tejto záležitosti prichádzali z akýchkoľvek dôvodov. O zvýšení veľkosti bloku sa diskutuje už roky. Krypto doména má byť oveľa nejednoznačnejšia, ako sa zdá. Niet divu, že používanie kryptomien na transakcie je oveľa zložitejšie ako ich používanie PayPal alebo Paytm. Úžasnosť kryptomien sa nezdá byť dostatočne hmatateľná vzhľadom na jej zložitosť. Porovnajme bitcoiny a pomlčky.

Bitcoin vs Dash: Transakcie

Dlhý reťazec adries sa zdá byť dosť neobvyklý, keď je jeden široko používaný na prenosy Fiat. V súčasnej dobe dokonca aj transakčný poplatok raketovo stúpa a ak konkrétna transakcia nie je spojená s dostatočnou výškou transakčných poplatkov, môže zostať navždy v samotnom nepotvrdenom fonde transakcií. Zdá sa preto, že aj mikroplatby, ktoré boli predtým možné, boli úplne vymazané kvôli vysokým transakčným poplatkom.

Na druhej strane sú transakcie v sieti Dash v porovnaní s bitcoinmi bleskurýchle. Dash dokonca poskytuje špeciálnu službu Insta send, ktorá umožňuje zaistenie rýchleho potvrdenia transakcií. Ľudia, ktorí nie sú dostatočne trpezliví na to, aby spolu mohli čakať hodiny, sa môžu rozhodnúť pre Dash. Vzhľadom na neskoré potvrdenia môže dôjsť k cenovému sklzu, čo je ďalšie utrpenie samo o sebe.

Bitcoin vs Dash: Problém so škálovateľnosťou

Komunita dashov sa taktiež snaží priniesť rozsiahlu spoluprácu medzi zainteresovanými stranami. To bolo jasne zrejmé, keď sa problém škálovateľnosti skľučoval nad Dashom. Členovia komunity očividne viedli búrlivé hádky a diskusie, ale v priebehu 24 hodín sa všetci rozhodli zväčšiť veľkosť bloku. Problém, ktorý komunita bitcoinov roky nevyriešila, a pretrváva dodnes. Problém bol vyriešený komunitou Dash za 1 deň. Incident medzi nimi predstavuje silnú jednotu a spoľahlivosť. Neznamená to, že Dash je úplne perfektný, ale na rozdiel od bitcoinu je dôležitá jeho schopnosť časom sa sama aktualizovať.

V sieti Dash je k dispozícii aj funkcia PrivateSend. Použitím tejto konkrétnej voliteľnej funkcie môže používateľ úplne skryť svoju identitu. Pretože je Dash považovaný za synonymum hotovosti, ktorá nemá digitálnu stopu, táto funkcia ochrany osobných údajov nepochybne zvyšuje pohodlie používateľov..  

Bitcoin vs Dash: Komunitné financovanie a kontrola

Je úplne potrebné spomenúť, odkiaľ tieto financie pochádzajú, pre tieto organizácie. Keďže sieť bitcoinov je úplne decentralizovaná, a preto sa prihlásilo niekoľko popredných inštitúcií v oblasti kryptomien, aby financovali vývoj a výskum bitcoínov. Má to však háčik, s financovaním prichádza právomoc nad rozhodnutiami, a preto inštitúcia, ktorá financuje komunitu najviac, je nepísaným pravidlom, že má najväčšiu právomoc nad rozhodovaním..

Aj keď to tak nie je, pre komunitu Dash, pretože väčšinu financií si robia len oni sami. 45% z celkových finančných prostriedkov Dash smeruje do baníkov, 45% dostávajú hlavné uzly siete a zvyšných 10% sa používa na rozvoj komunity. V tomto prípade existuje niekoľko prominentných hlavných uzlov, ktorých rozhodnutia sa berú do úvahy, aby sa dosiahol spoločný záver.

Bitcoin vs Dash: Verejná adresa

Ďalšou črtou Dash je jeho verejná adresa. Tu je každá verejná adresa spojená s ľudským menom, podobným skôr e-mailovej adrese, ako reťazcu náhodných znakov. Transakcie sú zjednodušené uvedením názvov adries, aby sa zabránilo tomu, že sa transakcie dostanú na nesprávne miesto určenia. Pretože akonáhle sú transakcie iniciované, nemožno ich vrátiť späť, je táto funkcia zásadná, pretože spája s adresou zapamätateľné mená.

Záver

Hoci bol Bitcoin priekopníkom v trende kryptomien, nepochybne ho nemožno považovať za najlepšie riešenie pre súčasný finančný praktický scenár. Do popredia sa dostávajú kryptomeny ako Dash, ktoré majú svoj vlastný súbor výhod a nevýhod. Všetko sa odvíja od potreby dňa, v ktorom je v súčasnosti jednou z hlavných obáv škálovateľnosť. Kryptomena Dash sa preto zdá byť sľubnejšia ako bitcoin.