Monero mining je vysvetlený. Ako ťažiť Monero?

Pochopenie postupu pre ťažbu Monero.

  • Úvod

V tejto ére kryptomien prebieha neľútostný boj medzi viac ako 1 500 kryptomenami a my ako investori nemáme nič iné, ako ich sedieť a sledovať, ako na trhu získavame alebo strácame dynamiku. Technológia Blockchain bola predložená pred nami prostredníctvom bitcoínov.

  • Nevýhody bitcoinu

Bitcoin má neochvejne niekoľko prekážok. Kompromis medzi škálovateľnosťou, súkromím a decentralizáciou je v kryptobore obľúbený. Zdá sa, že bitcoin poskytuje úžasnú decentralizáciu, ale do určitej miery aj škálovateľnosť a súkromie. Do súkromia je zasahované, pretože celý Blockchain je viditeľný pre každého a je možné sledovať transakcie konkrétneho používateľa prostredníctvom jeho verejného kľúča a získať všetky podrobnosti o transakcii. Je to dokonca dôkaz, že mena nespĺňa rastúce požiadavky na jej prijatie, a preto nie je dostatočne škálovateľná.

  • Monero

Monero, minca zameraná na súkromie, poskytuje zvýšené súkromie prostredníctvom šifrovania transakčných informácií pomocou najrobustnejších a najnovších dostupných šifrovacích nástrojov, aby sa investície investorov chránili pred extrémnymi situáciami alebo dokonca pred trestom smrti. Úplne ubezpečuje obchodníkov s ich anonymitou, že sú schopní vykonávať transakcie s absolútnou jednoznačnosťou.

  • Monero ťažba

Monero ťažba je jednou z funkcií, ktoré stojí za zmienku, pretože úplne vrátila decentralizáciu baníctva na masy, keď ťažobnému priemyslu patrilo niekoľko hŕstok členov, čo viedlo k jeho centralizácii v dôsledku vyšších nákladov na ťažbu.

Monero ťažba funguje aj na algoritme dôkazu práce, ale dá sa ľahko ťažiť aj na bežných počítačoch.

Softvér

Najpopulárnejší a užívateľsky najpríjemnejší ťažobný softvér, na ktorý je možné použiť Monero ťažba na ich PC je XMR Stak.  Je to jednoduché a automaticky kompatibilné s druhom ťažobného hardvéru, ktorý používa. Je potrebné ich stiahnuť z oficiálnych zdrojov, pretože antivírus s nimi zaobchádza ako so škodlivými súbormi.

Banský bazén  

Akonáhle je softvér pripravený, vyzve užívateľa, aby si vybral ťažobnú oblasť. Vždy je výhodnejšie pripojiť sa k bani ťažby, ako ťažiť kryptomeny jednotlivo, pretože s veľkými investíciami do ťažobných zariadení je malý alebo žiadny zisk. Ich spojenie zaručuje konzistentný príjem. Niektoré z najpoužívanejších ťažobných spoločností Monero sú

1. Dwarfpool

Najpopulárnejšie v krajinách USA a Európy. Vyberá spoločný poplatok vo výške približne 1,5%.

2. MineXMR

Slúži v krajinách Francúzska, Nemecka a Kanady. Za bazén sa účtuje paušálny 1% poplatok a má obrovskú zákaznícku základňu asi 25 000 používateľov.

3. Nanopool

Spoločnosť poskytujúca svoje služby v Európe, Ázii a na východe – západe Spojených štátov vyberá poplatok vo výške 1%.

Peňaženka Monero

Akonáhle je fond pripojený, používateľ musí zadať adresu peňaženky Monero. Softvér poskytuje konfiguračný súbor, v ktorom je možné nastaviť množstvo dôležitých atribútov týkajúcich sa ťažby. Aplikácia teraz používa GPU na ťažbu Monera, ktorého stav je možné zobraziť pomocou niekoľkých príkazov poskytnutých aplikáciou.

Použitie CPU prostredníctvom konfigurácie

Ako už bolo spomenuté, na ich ťažbu je možné použiť dokonca aj CPU. Aby ste to mohli urobiť, musíte do generovaného súboru CPU pridať niekoľko riadkov kódu. Napríklad, ak počítač používa osemjadrový čip FX-8150 AMD. Potom je potrebné pridať nasledujúce riadky kódu.

„Cpu_threads_conf“:

[

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 1},

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 2},

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 4},

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 5},

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 6},

{„Low_power_mode“: false, „no_prefetch“: true, „affine_to_cpu“: 7},

],

Jednoducho to znamená, že 7 z 8 jadier sa používa na ťažobné účely. Ukážte, že je možné pozorovať, že využitie procesora sa automaticky zvýšilo. Preto GPU spolu s CPU ťaží pre užívateľa Monero.

  • Záver

Ťažba konkrétnej kryptomeny závisí aj od mnohých premenných faktorov, ako je hashrate, spotreba energie, ťažobný výkon atď., A preto je vždy výhodné mať pre ťažobné zariadenie nastavené optimálne podmienky. Nesmieme predpokladať, že inštaláciou ťažobného zariadenia a začatím ťažby je koniec hry a je potrebná aj neustála údržba. V opačnom prípade sa účinnosť procesu stále zhoršuje.