Po RBI, rozhodnutie Najvyššieho súdu – Čo by ste mali robiť s bitcoinmi v Indii?

V prípade, že držíte Bitcoiny V Indii môžete urobiť toto

Od 6. júla banky nepovolia splátky digitálnych foriem peňazí prostredníctvom svojich rámcov.

Indická rezervná banka požiadala, aby prestali poskytovať administratívy firmám a ľuďom, ktorí vyjednávajú o bitcoinoch a iných podobných virtuálnych peniazoch. A čo viac, obchody z toho nemali žiadne zmiernenie najvyšší súd. Sedadlo na čele s hlavným sudcom Dipakom Misrom súhlasilo s vypočutím žiadosti Indickej internetovej a mobilnej asociácie o 20. júl, uviedla, že žiadosť RBI bude vykonaná.

The Najvyšší súd odmietol zrušiť zákaz národnej banky o úverových špecialistoch spravujúcich digitálne formy peňazí. Vyšetrovanie pred kryptofinanční špecialisti je spôsob, akým je možné vymeniť ich hotovosť po 5. júli 2018. Na to môže existovať odpoveď

V pozoruhodných dôsledkoch kruhového objazdu RBI 5. apríla, ktorý bankám zakazoval poskytovať správy súvisiace s peniazmi kryptoburzám pracujúcim v Indii, Zebpay, najväčší počítačový obchod v krajine na výmenu bitcoinov a virtuálnych menových štandardov, v stredu uviedol, že oslabil rupiu. skladovať a vyberať alternatívy vďaka svojej všestrannej aplikácii.

To v zásade zakazuje digitálne formy peňazí v Indii napriek tomu, že ich administratíva zákonne nevykázala.

Čo sa stane teraz?

The Voľba RBI znamená, že banky už nikdy nezrušia výmeny za nákup alebo ponúkanie bitcoinov prostredníctvom svojich splátkových rámcov. Obchody, ktoré umožňujú klientom nakupovať a ponúkať virtuálne peňažné formy prostredníctvom bankových záznamov, by s tým mali prestať.

Jednotlivci, ktorí držia bitcoiny, ich môžu držať, ale nebudú schopní to zmeniť na rupie alebo vymeniť indické peniaze. “Po 5. júli nebudú na pódiu žiadne nové obchody ani výbery,” povedal Sathvik Vishwanath, spoluautor a generálny riaditeľ obchodu s kryptomenami Unocoin, pre BloombergQuint telefonicky..

Početné obchody s kryptomenami v Indii odosielali správy alebo prenášali varovania na svojich stránkach, aby upozornili klientov, ktorým možno už čoskoro nebudú môcť speňažiť majetok, spravovať ich krokmi za účelom stiahnutia aktív..

“Vychovali sme našich klientov za rôznych okolností, že ten, kto potrebuje stiahnuť svoje obchody s rupiami, by to mal urobiť pred termínom,”

Ajeet Khurana, Generálny riaditeľ spoločnosti Zebpay, s približne 15 lakhmi klientov na pódiu, povedal BloombergQuint telefonicky.

“Niektorí z nich vybrali hotovosť a niektorí nie.”

Khurana odmietla poskytnúť množstvo klientov, ktorí sa stiahli z pódia. Vishwanath spoločnosti Unocoin uviedol, že pokiaľ ide o 20 percent všeobecného obchodu s rupiami, bolo stiahnutých späť.

Unocoin aj Zebpay pripustili, že vzhľadom na zraniteľnosť došlo k pozoruhodnému zníženiu počtu nových klientov, ktorí sa pripájajú k obchodom s kryptomenami.

Obchody stále nádejné

Zebpay a Unocoin uviedli, že podnik bude krátko zasiahnutý až do posledného pojednávania na Najvyššom súde.

“Pri výbere súdu 20. júla sedíme pevne,”

Povedal Vishwanath.

Khurana verí, že ministerstvo financií dá jasnosť.

“Obmedzený ovládač (RBI) môže dokončiť obmedzenú aktivitu; ministerstvo financií je špeciálny prípad, ktorý musí zaujať pohľad na kryptografické formy peňazí, “

povedal.

“Naše želanie nepochádza od žiadnej inej osoby, s výnimkou ministerstva financií.”

Distribuovaný obchod

Miestne obchody ako Koinex a WazirX sú bankovníctvo na distribuovanej burze bez využívania bankových kanálov.

WazirX v spojenej správe uviedol, že umožní klientom nakupovať a ponúkať kryptomeny konkrétne tým, že na webe uskutoční platby mimo svojej fázy. Bude to fungovať ako stredná osoba a bude komunikovať s nákupcami a predajcami. WazirX ukladá kryptomena na dohľad uprostred výmeny a po potvrdení splátky uvoľní virtuálnu hotovosť.

Koinex nadmerne deklaroval odoslanie distribuovaného systému Loop od júla. Ponúka úschovu založenú na blockchaine na ukladanie bitcoinov, kým obchodník nepotvrdí splátky.

Nie je nič nezákonné podporovať distribuované burzy, pretože RBI práve požiadal, aby banky stiahli pomoc od všetkých obchodov s digitálnymi menami, povedal Abhishek Rastogi, spolupáchateľ advokátskej kancelárie Khaitan a Co.

“Mimo obchod môže dôjsť k výmene.” Je to zákonné. “

WazirX a Koinex okrem toho uviedli, že iba povoľujú klientov kontrolovaných KYC na distribuovanú výmenu a vedú si záznamy o každej poslednej výmene..

Nech je to ako chce, Unocoin a Zebpay, dva najväčšie obchody v Indii, v distribuovaný model však nedúfajú.

“Nie sme pre displej P2P, pretože je plný nebezpečenstiev,” povedala Khurana. “Je tu problém nepredvídateľnosti a navyše je tu aj šanca protistrany.” Jednotlivci si kúpia bitcoiny a zaplatia, len čo sa ceny zvýšia. “

Peniaze sú kráľ

Vstup do Helsínk „Susedský bitcoin“ ako to už naznačujú údaje na jeho stránkach, v súčasnosti umožňuje na internete aj obchodné splátky bitcoinov z Indie. Výmenná cena za nákup bitcoinu prostredníctvom peňazí je vyššia ako online splátky na webe, čo znamená, že s vyšším úrokom pre vyrovnanie peňazí.

Pôvodca jedného z kryptobotov povedal, že o bezmennosť žiada len málo WhatsApp a Telegram zväzky dodatočne podporujú distribuované výmeny a akcia je na vzostupe