Vysvetlené: Sú bitcoinové transakcie anonymné?

Bitcoin je anonymný, ale nie súkromné: identita bitcoínového protokolu nie je nikde zaznamenaná, ale všetky transakcie s bitcoinmi sú viditeľné v distribuovanej knihe, blockchainu.

Pre mnohých používateľov bitcoinov, ktorí majú prístup k mene prostredníctvom populárnej online peňaženky alebo zmenárne, ich zapojenie na začiatku znamená, že ich identita je spojená s ich držbou bitcoinov..

Bitcoin pre týchto používateľov už nie je anonymný ako bankový účet, aj keď k strate anonymity dochádza v čase vstupu do meny a nie je funkciou samotného bitcoinového protokolu..

Neskoršie bitcoinové transakcie potom môžu byť anonymné, pretože skutočná identita nie je zaznamenaná v denníku: bitcoinové adresy, ktorých súkromné ​​kľúče sú jediné, ktoré sa majú zaregistrovať ako dôkaz vlastníctva.

Bitcoin nie je 100% anonymný

Mnohým ľuďom však nie je jasné, prečo bitcoin nie je v predvolenom nastavení anonymný a čo je možné urobiť pre de – anonymných používateľov bitcoinov – a čo môžu používatelia bitcoinov urobiť, aby získali späť svoje súkromie.

Zmena adries umožňuje používateľom vytvoriť transakciu, ktorá vráti prebytočný bitcoin z jedného alebo viacerých záznamov pôvodnému odosielateľovi.

Za druhé, údaje o transakciách bitcoinu sú prenášané a prenášané uzlami do náhodných sérií uzlov v sieti peer -to -peer.

Po tretie, bitcoinové adresy môžu byť spojené so skutočnými identitami, ak sú tieto skutočné identity používané v spojení s bitcoinovými adresami nejakým spôsobom.

Napriek tomu, že bitcoin neponúka anonymné transakcie, obavy o súkromie sa zvýšili a zvýšili sa aj ceny niektorých kryptomien ponúkajúcich anonymné transakcie.

Bisq je decentralizovaná burza bitcoinov typu peer – to – peer, ktorá vám umožňuje nakupovať a predávať bitcoiny rôznymi spôsobmi platby..

Bitcoin, ktorý sa pripája k sieti TOR, umožňuje komukoľvek anonymne platiť za digitálne produkty.

Hĺbka: bitcoinové transakcie

Niekto, kto veľa prevádzkuje Bitcoinové siete môže byť schopný prepojiť niektoré z vašich transakcií s vašou IP adresou a potom deanonymizovať celý váš bitcoinový zásobník.

Ak sa vás niekto pokúsi anonymne odblokovať, môže sa uspokojiť so slabšou formou dôkazov o tom, že podpísaná správa: vedieť, že si vediete záznamy o verejných adresách, je dostatočným dôkazom na to, aby niekto mohol dospieť k záveru, že ste zapojení do transakcií s bitcoinom a bitcoinu..

Na zachovanie anonymity používajte operačný systém Tor Browser alebo TAILS, ktorý je predinštalovaný v portfóliu Bitcoin Electrum.

Na zobrazenie webových stránok s akýmikoľvek informáciami týkajúcimi sa vašej identity alebo transakcií s bitcoinmi vždy používajte protokol HTTPS.

Podobne, ak získate 0,5 bitcoinu, ale chcete minúť 1 bitcoin, musíte mať nové bitcoinové adresy s kombinovanou hodnotou najmenej 0,5 bitcoinu..

Zákony vašej krajiny o boji proti praniu špinavých peňazí môžu vyžadovať, aby ste pri nákupe alebo predaji bitcoinu odhalili svoju identitu, čo môže vyžadovať, aby ste ich stopy zanechali na blockchaine.

Okrem toho, pretože bitcoin je decentralizovaný a zahŕňa transakcie bez sprostredkovateľov, všetky transakcie sú verejne zaregistrované v online knihe s názvom blockchain.

Aj keď je možné zostať bitcoínovými adresami skrytý, pri každom zadaní transakcie zverejníte svoju adresu.

Pomocou bitcoínových adries na prenosnom počítači a ich porovnaním s adresami Bitcoin’s Silk Road identifikovali agenti FBI portfólio Ulbrichtových.

Subjekty monitorujúce sieť, ako napríklad ISP, ho môžu použiť na detekciu transakcií a blokovanie pôvodu.

Je bitcoin anonymný platobný systém?

Bitcoin je anonymný platobný systém a bezproblémová otvorená sieť, kde každý môže sledovať a overovať transakcie.

Po prvé, ak je vaše portfólio bitcoinov prepojené s vašim menom alebo e -mailovou adresou, je odstránenie vašej identity pomocou mixérov a coincoinov ťažké, ale nie nemožné.

Bitcoin, internetová mena, ktorú milujú počítačoví vedci, liberáli a zločinci, už nie je zraniteľný.

Anonymita bitcoinov je však tiež silným nástrojom na financovanie zločinu: virtuálne peniaze môžu tajné transakcie tajiť.

Akademickí vedci prispeli k vývoju šifrovania a softvéru Bitcoin; mnohí z nich pomáhajú pri presadzovaní zločinu.

Vedci v tichosti zhromaždili všetky údaje z Hodvábnej cesty – od obrázkov a textov, ktoré opisujú lieky, až po bitcoinové transakcie, ktoré sa po zatvorení transakcií objavia v blockchaine.

Ak nedostatky v oblasti ochrany osobných údajov v bitcoine odvedú používateľov, mena stratí hodnotu rýchlo.

Mince za ochranu osobných údajov sú pre používateľov najbezpečnejším spôsobom uskutočňovania transakcií v blockchaine bez toho, aby zverejňovali svoje finančné údaje na verejnosti.

Monero umožňuje svojim používateľom aktívnu kontrolu nad súkromím svojich údajov tým, že v rámci blockchainu uchováva úplne anonymné informácie o transakciách.

Používatelia vymenia svoj bitcoin za altcoin podľa vlastného výberu a potom altcoin znova vymenia.