Analýza: Ako kryptomena narúša globálnu ekonomiku

Vo svete kryptomien je však „odpor voči cenzúre“ predovšetkým voči finančným transakciám založeným na kryptomenách vrátane opatrení orgánov činných v trestnom konaní alebo regulačných orgánov..

Keď vezmete do úvahy, že kryptomena je na určitej úrovni iba sieťovými informáciami na internete, okamžite sa vynára otázka, ako by kryptomena na Západe interagovala s autoritatívnym globálnym finančným systémom založeným na kryptomene. Na to, aby krajiny ako Čína, Rusko alebo Irán mohli použiť blockchain alebo kryptomenu na vytvorenie paralelného globálneho systému digitálnej výmeny, by muselo zapadnúť veľa vecí..

Keď sa v máji v New Yorku stretlo viac ako 8 500 podnikateľských blockchainov a účastníkov trhu s digitálnymi menami, na konsenzuálnej konferencii bitcoinové tyrani predpovedali, že kolektívne nadšenie pre digitálne aktíva spustí veľké zisky v kryptomene.

Kryptomena & Prijatie blockchainu:

Podnikatelia vydávajú veľké množstvo digitálnych mien, aby získali kapitál pre svoje softvérové ​​projekty, a nie aby míňali mince na čiastočný úväzok, pretože transakcie sú zaúčtované na blockchaine-a toto je postup, ktorý priťahuje regulačnú kontrolu a záujem investorov o to, čo by mohlo byť ďalším veľkým vec v digitálnom rozbití ekonomiky.

Spoločnosť Square začala ponúkať služby bitcoínov svojim zákazníkom v platobnom sektore a komoditné burzy v Chicagu spustili futures kontrakty na bitcoiny, ktoré ponúkajú zaistenie a miesto na zisťovanie cien, ktoré by mohli pomôcť zmierniť neslávnu volatilitu cien digitálnych mien.

Čínsky orwellovský prístup k technológii blockchain v budúcnosti nie je zahrnutý v Ázii, ale je to jasný príklad možnosti „decentralizovaných“ mien na posilnenie ústredného orgánu a posilnenie finančného dohľadu a kontroly..

V skutočnosti, čím dôležitejšia a akceptovanejšia kryptomena je, tým viac právomocí bude taký nadnárodný regulačný orgán schopný dusiť alebo uvoľňovať toky kryptomeny na základe toho, ako ju regulujú.

Tim Draper Komentáre:

Aby kryptomena udržala krok so sľubmi, ktoré dali komentátori ako Tim Draper, je jasné, že musí narušiť a vytvárať hodnotu v medzinárodnom obchode.

Svetovému obchodu dominujú nadnárodné spoločnosti, ktoré majú globálny prístup k prevádzke, výrobe a trhom.

V skutočnosti kryptomena ako obchod a prevod hodnoty nemusí mať vôbec miesto v medzinárodnom obchode.

Avšak, Tima Drapera komentáre k skutočnosti, že kryptomena je väčšia ako priemyselná revolúcia, je možné vnímať z hľadiska potenciálneho vplyvu, ktorý môžu mať technológie blockchain a smart contract na medzinárodné podnikanie. Ak však kryptomena môže priniesť zásadné zmeny v medzinárodnom obchode, bude to blockchain a inteligentná zmluvná technológia, ktorá všetko zmení a vytvorí novú globálnu ekonomiku.

Bitcoin:

Bitcoin je prvou kryptomenou s hlbokou štruktúrou, širokým prijatím a dynamickou výmenou na dosiahnutie rýchlosti úniku. Vzhľadom na finančné a úverové problémy vlád, ktoré následne spôsobujú veľké problémy s ich menou, hľadajú globálni investori niečo silnejšie, ako je prísľub centrálnej banky.

Ako sa stále viac počítačov zaoberajúcich sa ťažbou unikátnych bitcoinov, priemerná prevádzková marža baníkov v lete znížila na viac ako 100 000, čo identifikovalo matematické problémy potrebné na ťažbu nových bitcoinov..

Ak sa bitcoin stane rozšíreným, rešpektovaným a legitímnym, vyvíja tlak na centrálne banky a banky, aby znížili náklady, aby zostali konkurencieschopné.

Revolúcia v kryptomene

Kryptomena sa chystá začať revolúciu, ktorá by mohla znova objaviť tradičné finančné a sociálne štruktúry a zároveň priniesť miliardy „bez banky“ do novej globálnej ekonomiky.

Kryptomena je sľubný finančný systém bez sprostredkovateľa, z ktorého jeden vlastní ľudia, ktorí ho používajú, a je chránený pred devastáciou spôsobenou katastrofou v roku 2008. Ale bitcoin, najslávnejší z kryptomien, má povesť nestability, divokých výkyvov a nezákonnej činnosti, niektorí ľudia sa obávajú, že má schopnosť odstraňovať pracovné miesta a porušovať koncept národného štátu..

Kryptomena je prevratná ekonomická inovácia s potenciálom priniesť revolúciu v existujúcom finančnom systéme a zmeniť spôsob fungovania bánk a iných finančných inštitúcií..

Keďže sa stále viac krajín rozhoduje prejsť na kryptomenu, očakáva sa, že sa zvýši aj dopyt po kryptomene. Stručne povedané, kryptomena sa mení a dokonca zlepšuje tvár finančného systému.