Zabite ho, aby ho zabila vláda: Cesta Koinexu

27. júna bol Koinex vykorenený, a zásluhy sú na predpisoch indickej vlády. Spoločnosť, ktorá mala viac ako milión registrovaných používateľov, 20 miliónov obchodných príkazov a objem obchodov 3 miliardy dolárov-Nechať to všetko cez noc je náročné, ale museli to urobiť.

India je krajinou, ktorá postupuje k novým technológiám a akceptuje zmeny v každej oblasti, aby sa stala superveľmocou vo svete. Jednou z oblastí, ktoré vždy čelia problémom, sú financie, presnejšie povedané, fungovanie kryptomien.

Za tie roky veľa ľudí prejavilo záujem o kryptomeny rôznych typov a investovalo do nich. Vidieť rastúce trendy v výmena kryptomeny v Indii, prihlásilo sa veľa startupov založených na blockchaine, aby pomohlo používateľom tým, že im poskytne platformy na obchodovanie.

Koinex bola jednou z popredných multikryptomenových burz v krajine. To bolo založili Rakesh Yadav, Aditya Naik a Rahul Raj v roku 2017. Stalo sa to populárnym medzi užívateľmi, ale táto sláva bola krátkodobá, pretože museli ukončiť svoju činnosť kvôli prísnym vládnym smerniciam v Indii, ktoré neumožňujú obchodovanie s kryptomenami v krajine..

Zakladatelia Koinexu-Rakesh Yadav, Aditya Naik a Rahul Raj

Čo bol Koinex?

Koinex bola platforma, ktorá používateľom pomohla praktizovať obchodovanie s rôznymi kryptomenami v reálnom čase Bitcoin, Ethereum, Ripple a ďalšie na jednom mieste. Koinex bola burza otvorených objednávok, ktorá ponúkala transparentné ceny všetkých uvedených digitálnych aktív a umožňovala kupujúcim investovať do požadovanej kryptomeny a predávajúcim požadovať cenu za kryptomenu, v ktorej chcú obchodovať..

Koinex pri spustení ukázal veľký potenciál vo svete kryptomien a to vedie k priebehu financovania. Získalo to nezverejnenú čiastku vo forme financovania od investori ako Dirk van Quaquebeke, Managing Partner pre Beenext a Daniel Morehead, zakladateľ a generálny riaditeľ Pantera Capital.

Do 4 mesiacov od svojho fungovania Koinex urobil a objem obchodov asi 265 miliónov dolárov a mal záznam o Prihlásilo sa 40 000 používateľov do 24 hodín. Na vrchole používania Koinex tvrdil, že má asi 100 000 používateľov.

Crypto v/s indická vláda-nie taká studená vojna

Odkedy boli v Indii zavedené kryptomeny, v rámci tejto krajiny ťažko fungovalo. Ľudia prejavili obrovský záujem o kryptomeny a investovali do nich, aby získali určité výhody a zarobili peniaze.

Ale nedávno vláda bola veľmi prísna v súvislosti s používaním kryptomien a požiadala spoločnosti, aby zastavili svoje fungovanie a ukončili obchodovanie s kryptomenami.

Prvý veľký problém pre spustenie kryptomeny bol v roku Apríl 2018, keď RBI (Reserve Bank of India) vydal oznámenie s pokynmi pre poskytovateľov finančných služieb, aby prestali pracovať s jednotlivcami a spoločnosťami obchodujúcimi s virtuálnymi menami. Ďalej ich požiadali, aby v budúcnosti takéto transakcie zablokovali/zaistili.

Neskôr v tom istom roku bolo oznámenie zverejnené spoločnosťou RBI napadnutý na Najvyššom súde Indie, ale na realite sa nic nezmenilo. Mnoho startupov s obchodovaním s kryptomenami ako napr Zebpay, Coinome musel vypnúť ich podniky, a teraz si tým istým musel prejsť aj Koinex. Panel ministrov a poradcov tiež navrhoval 10-ročný trest odňatia slobody pre tých, ktorí sú nájdení pomocou kryptoaktív.

V článku, Zakladateľ Koinexu, Rahul Raj napísali, že sa rozhodli ukončiť svoju činnosť z dôvodu oneskorenia spôsobeného vládou pri vysvetľovaní vhodného rámca pre spravodlivé fungovanie kryptomien a pravidelných problémov spôsobených bankovým sektorom v ich službách..

Začíname zdola, bohužiaľ, vraciame sa

Koinex si okamžite získal popularitu a meno, ale bohužiaľ to netrvalo dlho. Vďaka prísnym smerniciam uloženým vládou ohľadne kryptomien a ich používania je pre kryptomeny v Indii nemožné fungovať.

Koinex sa rozhodol ukončiť svoju činnosť, pretože takmer na rok; čelili problémom s prevádzkou svojich aktív digitálneho obchodovania, pretože bankové účty, ktoré sa na to používali, boli zatvorené.

Spolu s tým spoluzakladateľ Koinexu Raj spomenul, ako čelia problémom s platbami, ktoré prechádzajú z platobných brán. Bankové účty, ktoré sa používali na obchodovanie s digitálnymi aktívami, buď čelili blokovaniu transakcií, a niekedy došlo aj k zablokovaniu celého účtu.

Spoločnosti, ktoré boli s nimi spojené, a ich zamestnanci boli tiež nútení zodpovedať sa za bankové služby aj v prípade akýchkoľvek nekrypto platieb, akými sú platy, nákup vybavenia a platby nájmu.

Udržať zákazníkov na prvom mieste aj v čase krízy

Spoločnosť musela vybaviť finančné prostriedky splatiť svojim zákazníkom, pretože investovali svoje ťažko zarobené peniaze do kryptomien ako investíciu. 27. júna 2019 boli obchodné služby deaktivované ďalej a rozhodli sa urobiť snímky zostávajúcich zostatkov na účtoch, aby opäť vrátili peniaze ľuďom.

Koinex plánuje uvoľniť všetky používateľské vklady späť k nim tým, že si účtuje malý praktický poplatok v rozmedzí od 10 INR až 2000 INR v závislosti od používateľského zostatku. Tiež predtým požiadali používateľov, aby vybrali všetky finančné prostriedky zo svojich digitálnych peňaženiek 15. júla 2019, potom budú finančné prostriedky stratené a používateľovi nebude poskytnutá žiadna náhrada.

Nedávne udalosti, ktoré sa odohrali v Indii a na globálnych platformách, ako sú Zebpay, Koinex, Unocoin čelia reakciám vlády, budúcnosť kryptomeny vyzerá v Indii temne a je sklamaním, ako sa tu stráca dobrý talent.

Aký je váš názor na používanie kryptomeny a či by mali byť v danej krajine legálne alebo nie? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov.