Prečo vlády budú dôverovať bitcoinu a žiadnej inej kryptomene

Pochopenie funkcií bitcoinu, čo z neho robí spoľahlivú možnosť pre vládu.

Prečo je bitcoin taký populárny, keď existuje mnoho ďalších kryptomien?

Hlavným zámerom iniciatívy Satoshiho Nakamota bolo navrhnúť a zradikalizovať menu, na ktorú by sa nevzťahovala žiadna forma vlády alebo konkrétna finančná inštitúcia. Napriek tomu, že bitcoiny boli rôznymi kryptomenami ponechané za sebou, pokiaľ ide o atribúty, ako sú poplatky za transakcie a čas potvrdenia, dokázali si už veľmi dlho udržať pozíciu najväčšej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie. Dôvodom môže byť presný dôvod, prečo je bitcoin absolútne decentralizovaný a najpopulárnejší v danej oblasti.

Pokúsme sa však zistiť dôvody, prečo by vláda dala prednosť bitcoinu pred akoukoľvek inou kryptomenou, ak by náhodou zahrnula kryptomeny.

Technologická inovácia s bitcoinmi by mohla zlepšiť život chudobných

to je sebavedomý a hlboko nasadený že bitcoin a rôzne ďalšie kryptomeny vyžadujú používanie smartfónov alebo akéhokoľvek iného elektronického zariadenia, aby sa transakcie mohli vykonávať jednoduchým spôsobom. Je potrebné zdôrazniť, že používatelia nemusia vykonávať žiadne finančné transakcie v žiadnej z bánk alebo bankomatov. Preto krajiny, ktoré sú voči takýmto zariadeniam bánk alebo bankomatov znevýhodnené, potom kryptomeny ako bitcoin, musia byť veľkou úľavou pre celú komunitu tejto konkrétnej krajiny. Je to tiež zrejmé, pretože jeden z projektov založených na blockchaine, Nebues pomáha vidieckym masám pri získavaní pôžičiek, čo je veľmi dôležité pre posilnenie zaostalej komunity, pretože im vždy nie sú dostupné pôžičky z dôvodu nedostupnosti ich bankových účtov..

Bitcoin pomáha pri kontrole korupcie v krajinách, kde je vláda skorodovaná

s odkazom od potokov; Po spustení bitcoinu ľudia predpokladali, že poskytuje anonymný spôsob odosielania peňazí z jedného bodu do druhého, ale sedia a analyzujú, ako poskytuje anonymitu, keď je celý blockchain verejne viditeľný pre všetkých? Sledovanie identity osoby prostredníctvom jeho IP adresy spolu s verejným kľúčom viditeľným na verejnom blockchaine nie je také ťažké. Keď by vláda úplne bežala na bitcoinoch, potom by neexistoval priestor na korupciu, pretože účet každého bolo možné ľahko sledovať prostredníctvom hlavného blockchainu. Čo viac si vláda môže priať, keď je takéto zariadenie možné využívať pomocou bitcoinu. Stručne povedané, vláda má väčšiu kontrolu a prístup k informáciám prostredníctvom verejného bitcoínového blockchainu než bankových účtov v konkrétnej banke..  

Bitcoin pomáha vláde dosiahnuť stabilitu ich ekonomiky

Bitcoin je odolný voči inflácii, kde centralizovaný orgán nemôže kontrolovať produkciu Bitcoin. Aj keď vláda prevezme jurisdikciu bitcoinu a legalizuje ho, nemá kontrolu nad jeho obehom a produkciou. Preto by veľa ľudí aktívne využívalo služby bitcoinu a keď sú ľudia spokojní, vláda je spokojná. Toto je jeden z presných dôvodov, prečo je možné, že vláda začlení bitcoin a nie iné kryptomeny ako bitcoin, poskytuje svojim užívateľom veľa pohodlia.

V bitcoine je potrebné vyvinúť oveľa viac a je možné poskytnúť škálovateľnosť

Väčšina nadšencov krypty predpokladá, že vývoj a technologické inovácie v súvislosti s bitcoínmi dosiahli úroveň nasýtenia, ale odporuč toto. Autor tu krásne predstavuje, ako sa v priebehu času vyvíjali rôzne technologické inovácie a krivka bitcoinu v porovnaní so všetkými ostatnými technologickými inováciami je vo veľmi malom meradle. V budúcnosti možno tiež očakávať výrazný pokrok. Vlády pochopili potenciál bitcoinu, a preto poskytujú atraktívne stimuly a súbor nariadení s cieľom využiť jeho silu..

Decentralizovaná povaha ostatných altcoinov

Bitcoin je uprednostňovaný pred inými kryptomenami, pretože je absolútne decentralizovaný bez kontrolného orgánu. Ostatné kryptomeny bez ohľadu na to, do akej miery sa za decentralizované považujú, majú konkrétneho vlastníka a riadiacu organizáciu (podľa zverejneného článku na bitcoin.com), ale bitcoin je zvláštny. Ethereum má Vitalika Buterina, EOS má Dana Larimera, litecoin Charlieho Leeho a podobne. Preto akcie týchto ľudí môžu tiež vyvolať niektoré ďalšie reakcie v príslušnom krypto priestore, ale koho budete podnecovať k fluktuácii cien bitcoínov? Tajný Satoshi Nakamoto je radšej anonymný.