Ako Abra bojuje so všetkými šancami, aby sa stala komplexným riešením pre investovanie do kryptomien

Abra, aplikácia finančných služieb, ktorú založil Bill Barhydt v roku 2014 v Silicon Valley, umožňuje ľuďom vymieňať si bitcoiny a niekoľko ďalších kryptomien po celom svete.

Aplikácia Abra funguje ako online peňaženka a podporuje až 30 kryptomien a 50 fiat mien. Generálny riaditeľ a zakladateľ Bill Barhydt, bývalý riaditeľ spoločnosti Netscape, spustil aplikáciu v roku 2014 s úmyslom urobiť z Abry komplexné miesto určenia pre používateľov kryptomien a čo najľahšie pre užívateľov vybrať a vymeniť. Abra v krátkom období prešla kus cesty a má potenciál stať sa najpoužívanejšou online peňaženkou na svete pre kryptomeny..

Podľa Billa bolo hlavným cieľom vytvorenia tejto platformy zmeniť každý smartphone na pokladňu, ktorá spracováva výbery. Bill Barhydt má v histórii motiváciu ľudí používať bitcoin a iné kryptomeny. Bol prvým, kto predniesol Ted Talk o bitcoine, keď spomenul, ako sa bitcoin stane v budúcnosti hlavným prúdom.

Bill Barhydt, predtým spolupracoval s Goldman Sachs ako softvérový inžinier pred spustením Abra.

V súčasnosti je Abra k dispozícii na platformách Android aj IOS.

Počiatočné investície pre aplikáciu

Spoločnosť získal počiatočnú investíciu 12 miliónov dolárov od investičnej skupiny vedenej spoločnosťami RRE ventures, Abro ventures a First Round capital.

Po šiestich kolách investícií získala Abra 35,5 milióna dolárov, pričom Jungleventures a Silver8 Capital sú jednými z posledných investorov..

Aplikácia AbraAplikácia Abra

Ako funguje aplikácia Abra?

Užívateľ si môže stiahnuť aplikáciu zadarmo a môže do nej vložiť peniaze z debetnej alebo kreditnej karty. Abra neúčtuje používateľom poplatky za vklad fiat meny. Užívateľ môže previesť uložené peniaze na akúkoľvek kryptomenu a môže ich ľahko previesť do akejkoľvek inej peňaženky alebo iného používateľa Abra.

Abra funguje ako každá iná digitálna peňaženka a je to tak Užívatelsky prívetivý. Podľa generálneho riaditeľa Billa Barhydta je to, čo je v zákulisí prevodu kryptomien, veľmi komplikované a používatelia o ňom nemusia vedieť všetko, aby sa v ňom mohli orientovať..

Abra ako investičný nástroj

Vo februári tohto roku sa Abra stala vôbec prvou aplikáciou, ktorá ľuďom umožnila investovať do globálnych finančných akcií, a ľuďom zo 155 krajín okrem 30 kryptomien a 50 fiat mien umožnila investovať aj do tradičných akcií a ETF. V súčasnej dobe Abra ponúka 50 investičných aktív, vrátane Amazon, Apple, Facebook a Netflix

Ľuďom, ktorí sa zaregistrovali pred uvedením na trh, neboli účtované žiadne obchodné poplatky za investovanie do akciových ETF.

Podľa tímu sa model, ktorý sa používa na investovanie do akcií s platformou Abra, nazýva Crypto Collateralised Contracts alebo C3s a tento model tiež umožňuje používateľom prepínať medzi rôznymi aktívami a investíciami bez toho, aby museli presúvať peniaze medzi rôznymi peňaženkami a platformami..

Abra nemá prístup k finančným prostriedkom používateľov, pretože sú uložené na Bitcoin Blockchain.

Vďaka tomu, že sa Abra stane globálnou investičnou aplikáciou, sa dosah určite rozšíri po celom svete a ľudia, ktorí predtým neboli schopní investovať na globálnom finančnom trhu, teraz môžu pomocou aplikácie Abra investovať do akcií z ktorejkoľvek časti sveta..

Bill Barhydt, v rozhovore poskytnutom hackernoon.com, uviedli, že ľudia v Mexiku, Indii, na Strednom východe a v juhovýchodnej Ázii budú teraz môcť vďaka Abrovi investovať do akcií USA.

Ako bezpečný je Abra?

Na rozdiel od akejkoľvek inej digitálnej peňaženky majú používatelia Abra vo svojej peňaženke skutočné finančné prostriedky. V iných peňaženkách, ako je PayPal, používatelia vidia iba číslo súvisiace so zostatkom na ich účte a finančné prostriedky sú s treťou stranou skôr ako banka. V jednom z Billových blogov uviedol, že Abra nemusí vyžadovať osobné údaje o používateľoch, ktorí do aplikácie vkladajú bitcoiny..

Abra používa modernú šifrovaciu technológiu na zaistenie bezpečnosti používateľov a, ako už bolo spomenuté, Abra je neväzobný a nemôže získať prístup k finančným prostriedkom používateľov. Keď používateľ prevádza finančné prostriedky, príjemca nedostane žiadne citlivé informácie o odosielateľovi.

Začiatočníci môžu váhať s prevodom alebo vkladom finančných prostriedkov pomocou systému Abra, ale Abra berie bezpečnosť používateľov vážne a je voči nej otvorená..

Čím je Abra jedinečná?

Vďaka tomu, že je k dispozícii toľko aplikácií pre mobilné financovanie a bitcoiny, Abra odvádza skvelú prácu, keď vyčnieva medzi svojimi konkurentmi. Užívateľsky prívetivé rozhranie a lacné obchodné sadzby z neho robia obľúbenú digitálnu peňaženku používateľov.

Všetko v jednej funkcii

Abra podporuje 30 kryptomien a 50 fiat mien a vďaka svojej dostupnosti v 150 krajinách je jedinečná, a nielen že umožňuje používateľom investovať do akcií a ETF viac ako 50 spoločností. To všetko v jednej funkcii by mohlo spôsobiť, že aplikácia osloví nevídaný počet používateľov.

Súťažiaci, na ktorých si treba dať pozor:

BitPesa

Spoločnosť so sídlom v Keni, založená v roku 2013, umožňuje používateľom prenášať bitcoiny a podporuje aj technológiu Blockchain. Bitpesa sa nateraz obmedzuje na africké krajiny, ale jeho používatelia rýchlo rastú.

Coinify

BitpesaBitpesa

Spoločnosť založená v Dánsku, založená v roku 2014, je podporovaná spoločnosťami Eye Venture Capital, SEED Capital Denmark a Accelerace. Spoločnosť ponúka obojsmerné služby virtuálnej meny na konverziu fiat pre firmy a jednotlivcov. Aj keď je podnik v počiatočnom štádiu, má potenciál rásť na súčasnom trhu s digitálnym prenosom kryptomeny.

Vo vyhlásení pre Hackernooon.com Bill povedal, že bude veľa nových startupov, ktoré by sa pokúsili replikovať váš model, pretože to, čo môžete prostredníctvom tohto modelu dosiahnuť, je úžasné. Je zrejmé, že Abra si je vedomá konkurencie prítomnej na trhu a neustále rastie, aby si udržala náskok.

Akú budúcnosť má Abra??

Bill Barhydt oznámil, že čoskoro spustia webové rozhranie Abra, ktoré bude fungovať podobne ako We chat alebo Whatsapp; skenovaním čiarového kódu na obrazovke na prepojenie telefónu je dôvod, prečo nemáte webové rozhranie v databáze, pretože znemožňuje phishing.

Podľa crunchbase.com sú Abrove odhadované ročné príjmy 5 miliónov dolárov.

S rastúcim trhom s bitcoinmi a inými virtuálnymi menami, Abra má potenciál ovládnuť trh, a podľa mnohých odborníkov sú už na ceste k tomu, aby to dosiahli.