Sprievodca nákupom bitcoinov od Bitfinexu

Aby sme ušetrili váš čas, preskúmali sme obchodné funkcie, poplatky, metódy vkladov a požiadavky na overenie výmeny Bitfinex. Poskytujeme tiež porovnávaciu analýzu s inými podobnými burzami, aby sme vás informovali o tom, ako atraktívne sú nákup bitcoinov s Bitfinexom. Prečítajte si viac informácií o používaní bitcoinu v našom krátkom sprievodcovi BTC.

Zhrnutie: Ako získať bitcoiny prostredníctvom Bitfinexu

 1. Zaregistrujte si bezplatný účet na Bitfinex.
 2. Kompletný proces overenia, aby boli dostupné fiatové vklady.
 3. Zaregistrujte svoj bankový účet na Bitfinex.
 4. Vkladajte finančné prostriedky pomocou medzinárodného alebo bankového prevodu.
 5. Nakupujte a obchodujte s bitcoinmi na platforme obchodovania s maržou.

S rastom hodnoty bitcoinu bolo nevyhnutné nájsť bezpečný zdroj mincí pre obchodníkov, ktorí chcú kúpiť kryptomenu. Platforma ako napr Bitfinex má zaujímavú platformu, na ktorú by ste sa mali pozrieť, ak hľadáte väčšie objemy a obchodovanie s maržou.

Sprievodca nákupom bitcoinov od Bitfinexu

Čo je Bitfinex?

Bitfinex je burza kryptomien, ktorá vo svojej obchodnej platforme ponúka 21 kryptomien vrátane bitcoinu. Spoločnosť bola otvorená v roku 2014 pre verejnosť a stala sa jedným z najväčších trhov denominovaných v USD, pokiaľ ide o obchodovanie s BTC. Podľa najnovších údajov sa priemerný mesačný obchod na platforme rovná 80 miliardám dolárov.

BTC platforma Bitfinex

Kde sa nachádza Bitfinex? Hlavné (a jediné) fiat meny, ktoré spoločnosť so sídlom v Hongkongu ponúka, sú USD a EUR. Samotnú spoločnosť vlastní organizácia s názvom iFinex Inc.

Ako funguje Bitfinex?

Proces nákupu BTC na Bitfinex je jednoduchý, pretože je potrebné vložiť finančné prostriedky a odoslať objednávku na stránku výmeny. Objednávku je možné vykonať okamžite, pričom sa vezme do úvahy aktuálna cena mince. Môžete tiež odoslať objednávku, ktorá by trvala niekoľko hodín pred jej vykonaním, pomocou rôznych funkcií obchodovania s maržou.

Ako funguje Bitfinex

Aby ste ako bankový kanál financovania mohli použiť bankové prevody, budete musieť najskôr prejsť e -mailom a overením identity.

Poplatky

Bitfinex poplatky sa vzťahujú na systém poplatkov pre odberateľov a výrobcov, v ktorom si obchodníci vyberajú, aký druh objednávky chcú vykonať. Odberatelia používajú transakcie, ktoré znižujú likviditu burzy, zatiaľ čo výrobcovia zvyšujú kurz so svojimi objednávkami. Poplatky za obchodovanie s odberateľom sa pohybujú od 0,1% do 0,2%, zatiaľ čo náklady výrobcu sa pohybujú od 0% do 0,1%. Výška nákladov závisí od dosiahnutého mesačného objemu, ako ukazuje nasledujúci obrázok. Okrem nákladov na výrobcu a príjemcu predstavujú poplatky za vklad 0,1%, pričom minimálne náklady sú 20 USD.

Poplatky pri výmene

Bitfinex.com obchodná analýza

V tejto sekcii sa článok zaoberá bezpečnosťou, podporou, spôsobmi platby a regionálnou dostupnosťou služby. Ponúkame tiež podrobný návod, ako ľahko a bezpečne nakupovať bitcoiny.

Jednoduchosť použitia

Ak ste skúsený obchodník s bitcoinmi, nenájdete žiadne problémy s rozhraním a formulárom obchodného príkazu, pretože funkcie vám budú známe. Na druhej strane, začiatočníci sa pravdepodobne ocitnú stratení, pretože výmena nie je jednoduchá transakcia nákupu a predaja.

Jednoduché použitie Bitfinex

Obchodovanie s maržou na Bitfinex má knihy objednávok, niekoľko typov objednávok a mnoho obchodných nástrojov, ktoré máte k dispozícii. Začiatočníci by museli prejsť každou funkciou, aby pochopili jej význam, aby ju správne používali.

Podpora Bitfinex

Sekcia podpory burzy ponúka pre klientov Bitfinexu niekoľko dôležitých produktov. Obchodníci môžu v sekcii Časté otázky získať informácie o rôznych funkciách a problémoch, s ktorými sa môžu stretnúť pri obchodovaní na platforme.

Sekcia častých otázok na Bitfinexe

Systém lístkov je k dispozícii aj v prípade, že máte konkrétny problém alebo chybu, ktoré si vyžadujú pozornosť zamestnancov spoločnosti Bitfinex. Môžete tiež použiť prehliadky stránok, ak ste začiatočník a trochu sa cítite stratený na online trhu.

Zabezpečenie & Zákonnosť

Bitfinex je vo vlastníctve registrovanej spoločnosti v Hongkongu a riadi sa zásadami AML (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer). Od svojho začiatku spoločnosť fungovala podľa pokynov finančných predpisov Hongkongu. Pokiaľ ide o bezpečnosť, je potrebné poznamenať, že podľa spravodajských článkov bol Bitfinex hacknutý v roku 2016, čo viedlo k odcudzeniu bitcoinov z účtov obchodníkov o viac ako 70 miliónov dolárov.

Zákonnosť Bitfinexu

Odvtedy platforma zaviedla množstvo bezpečnostných opatrení, vrátane:

 • dvojfaktorová autentifikácia (2FA);
 • poplachový systém a história prihlasovacích e -mailov;
 • Whitelisty a obmedzenia IP;
 • valcovacie sedenia;
 • šifrovanie e -mailov.

Spôsoby platby na Bitfinexe

V súčasnosti môžete na vklad a výber finančných prostriedkov používať iba bankové prevody v USD. Uvedená možnosť je k dispozícii od založenia platformy s veľmi malou šancou, že v blízkej budúcnosti budú k dispozícii nové kanály, ako napríklad kreditná karta alebo vklad v hotovosti..

Objednávajte BTC prostredníctvom bankových platieb

Kde je k dispozícii Bitfinex?

Služby, ktoré ponúka Bitfinex sú k dispozícii na celom svete, pokiaľ máte bankový účet a peňaženku naplnenú mincami. Proces overovania v krajinách používajúcich ich vlastnú jedinečnú abecedu by vyžadoval oficiálny preklad dokumentov, ale okrem toho, bez ohľadu na to, kde žijete, ste oprávnení nakupovať a predávať BTC v spoločnosti Bitfinex.

Bitfinex je k dispozícii na celom svete

Nakúpte bitcoiny prostredníctvom Bitfinexu

V tejto časti sa pozrieme na krok za krokom, ako nakupovať bitcoiny Bitfinex. Takýmto spôsobom vám pomôžeme nájsť to správne od začiatku a pripravíme vás na zdĺhavý proces overovania, aby ste nestratili čas tým, že na to prídete sami.

Prihlásiť Se

Prejdite na domovskú stránku platformy a kliknite na tlačidlo „Otvoriť účet“. Zobrazí sa prihlasovací formulár so žiadosťou o vašu e-mailovú adresu a heslo.

Otvorte si účet na burze Bitfinex

Overenie

Proces overenia spustíte kliknutím na tlačidlo „Overenie“, ktoré sa nachádza pod ikonou vášho účtu v pravom hornom rohu Bitfinex webové stránky. Na ďalšej stránke kliknite na „Začať overovanie“ a spustite postup.

Proces overovania na Bitfinexe

Musíte vyplniť jednoduché informácie o dôvodoch, prečo sa chcete podrobiť kontrole totožnosti. Cieľom je zoradiť požadované kroky, ktoré musíte vykonať, v závislosti od vašich potrieb.

Predbežné otázky overenia na Bitfinexe

Akonáhle budete s predbežnou otázkou hotoví, budete presmerovaní na ďalšiu fázu, kde si musíte vybrať, či ste jednotlivec alebo organizácia..

Vyberte si typ účtu na Bitfinex

Nakoniec ste sa dostali k časti, kde skutočne začínate s overovaním. V tejto fáze musíte dokončiť všetky kroky, než bude vaša žiadosť vôbec posúdená. Musíte poskytnúť svoje osobné údaje, nahrať dokumenty (občiansky preukaz, vodičský preukaz a doklad o adrese) a vyplniť údaje o bankovom výpise. Nakoniec by ste si tiež mali stiahnuť a podpísať regulačnú zmluvu KYC/AML.

Poskytnite osobné údaje v službe Bitfinex

Nižšie uvidíte časť overenia „Identita“, ktorá vyžaduje všetky naskenované dokumenty a osobné informácie (opäť).

Identifikačná časť overenia v Bitfinexe

Celkovo by sme túto fázu považovali za dosť hektickú na dokončenie. Než sa niekto zo zákazníckej podpory pozrie na vašu žiadosť a schváli ju, musíte vykonať všetky kroky. Okrem mnohých krokov, ktoré musíte vykonať, môže proces overenia trvať 15 až 20 pracovných dní.

Ako pridať peniaze na môj účet?

Kliknite na tlačidlo „Vložiť“ v pravom hornom rohu stránky hlavného panela. Budete presmerovaní na stránku prenosu, kde si môžete vybrať dostupné fiatové a kryptomeny, ktoré môžete vložiť na svoj účet.

Pridajte peniaze na účet Bitfinex

Vyberte si jeden a poskytnite ho pomocou overeného bankového účtu Bitfinex rovnováha.

Nastavenia rozhrania

Tabuľky a formuláre na vašej obchodnej stránke nemožno presúvať, ale je ich možné meniť podľa vašich potrieb. Môžete zmeniť typy pruhov, farby, minimalizovať niektoré formuláre a pridať do grafov hodnôt ďalšie ukazovatele.

Nastavenia rozhrania na serveri Bitfinex

Máte tiež obchodnú kalkulačku, ktorá vám pomôže určiť potrebnú hodnotu transakcie na dosiahnutie zisku.

Ako si zabezpečiť účet?

Určite by ste mali použiť 2FA a ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré Bitfinex ponuky. Ochranu 2FA môžete nastaviť kliknutím na tlačidlo „Zabezpečenie“ na stránke svojho účtu a použiť jednu z dostupných možností faktora.

Účet u 2FA na výmene

Odporúčame vám tiež nastaviť ďalšie bezpečnostné opatrenia, ako napríklad šifrovanie e -mailov, dĺžku relácie, zoznamy povolených adries a nastavenia výberu..

Správy

Existujú knihy príkazov na nákup a predaj, ktoré obsahujú najnovšie transakcie na trhu uskutočnené inými obchodníkmi. Kniha sa priebežne aktualizuje v sekundách, pričom sa súčasne aktualizujú aj cenové grafy BTC.

Cenové grafy BTC na Bitfinexe

Všetky správy v Bitfinex je možné kedykoľvek bezplatne stiahnuť.

Zákaznícka podpora na serveri Bitfinex

K zákazníckej podpore sa môžete dostať prostredníctvom e -mailu alebo systému lístkov. Program požiadaviek má mieru odozvy jeden až dva dni v závislosti od návštevnosti v daný deň. V niektorých prípadoch môže zákaznícky servis reagovať ešte rýchlejšie, v závislosti od daného problému. Medzitým môžete prejsť sekciou Časté otázky, pretože tam niekedy nájdete odpoveď na vašu otázku.

Zákaznícka podpora na platforme Bitfinex

FAQ

Je Bitfinex podvod?

Je Bitfinex v bezpečí? Bitfinex je jedným z najväčších poskytovateľov bitcoinov na svete vedený spoločnosťou registrovanou v Hongkongu, ktorá sa riadi finančnými predpismi krajiny. Rozhodne to teda nie je podvod, pretože mnoho obchodníkov stále bez problémov používa služby ponúkané platformou.

Bitfinex je bezpečný

Ako predávať bitcoiny na Bitfinexe?

Na stránke obchodu vľavo od sekcie nákupu nájdete funkciu predaja, ktorá má rovnaké možnosti ako nákup bitcoinov. Jediným rozdielom je, že BTC budú stiahnuté z vášho účtu, namiesto toho, aby ste získali viac. Rovnako ako pri nákupe máte aj možnosti výmeny (okamžitého) predaja a maržového predaja.

Predávajte BTC na burze Bitfinex

Môžem získať BTC bez overenia??

Ak kryptomeny využívate iba na nákup alebo predaj bitcoinov, nemusíte prejsť procesom overenia. Vklady Fiat by vyžadovali dôkladnú kontrolu identity, na ktorú by ste museli poskytnúť skenovanie svojej identity a adresy.

Ako obchodovať na Bitfinexe?

Pokiaľ ide o obchodovanie, máte dve možnosti Bitfinex. Prvým je výmenný obchod, kde nakupujete a predávate bitcoiny za trhovú hodnotu bez rôznych funkcií. Druhou možnosťou je obchodovanie s maržami, ktoré vám dáva možnosť obmedziť fluktuácie a vykonať príkaz, keď ich zadáte..

Obchodujte na Bitfinexe

V Bitfinexe môžete obchodovať s fiat-to-crypto a crypto-to-crypto.

Bitfinex BTC peňaženka

Platforma ponúka služby peňaženky pre všetky fiatové a kryptomeny, ktoré sú k dispozícii na obchodovanie. Každý účet má tri rôzne peňaženky:

 • výmenná peňaženka (na výmenu finančných prostriedkov);
 • peňaženka na obchodovanie s maržou (pre dlhé a krátke pozície);
 • finančná peňaženka (financovanie iných účtov).

Bitcoinové peňaženky Bitfinex

Prenos mincí a peňazí medzi týmito peňaženkami je možný a okamžitý.

Ako dlho trvá transakcia?

Samotná transakcia trvá, ako určíte, s obmedzeniami hodnoty pri obchodovaní s maržou. Môže teda trvať až niekoľko hodín, v závislosti od toho, kedy boli tieto limity dosiahnuté. Môžete tiež pracovať na okamžitom obchode, kde jednoducho zadáte objem alebo hodnotu, ktorú chcete kúpiť alebo predať.

Trvanie transakcií

Má Bitfinex limity na nákup?

Na nákup nie sú žiadne obmedzenia Bitfinex pričom minimálne množstvo mincí, ktoré je možné kúpiť, je 0,01 BTC. Limity neexistujú kvôli veľkému objemu denného obchodu, čo vám umožňuje nakupovať a predávať mince podľa vašich potrieb.

Ako vybrať svoje bitcoiny

Prejdite do sekcie „Výber“ v pravom hornom rohu burzy a vyberte výber bitcoinu.

Vyberte bitcoiny z Bitfinexu

Akonáhle ste tam, zadajte počet bitcoinov, ktoré chcete previesť do svojich ostatných peňaženiek, a zadajte kód adresy.

Podporuje Bitfinex litecoiny?

Bitfinex podporuje litecoiny spolu s 20 ďalšími, vrátane Ethereum, Zcash, Monero, DASH a mnohých ďalších. Nakupujete, predávate, vkladáte a vyberáte LTC bez akýchkoľvek obmedzení.

Litecoinová podpora

Vlastnosti Bitfinexu

Bitfinex má viacero funkcií obchodu, o ktorých by ste mali vedieť, ako napríklad niekoľko menových párov, obchodovanie s maržou & financovanie a mobilné aplikácie.

Obchodujte vo viacerých menách

Aktuálne môžete obchodovať so 49 menovými pármi, ktoré zahŕňajú predovšetkým USD, BTC a ETH. Všetky páry majú funkcie obchodovania na burze aj na marži, ktoré zahŕňajú dlhé a krátke pozície. Okrem fiat peňazí a bežných kryptomien môžete obchodovať aj s dvoma ICO tokenmi.

Obchodujte vo viacerých menách na Bitfinexe

Obchodovanie s maržou

Obchodovanie s maržou zahŕňa účtovanie objednávok pomocou viacerých funkcií, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám pomohli dosiahnuť požadovanú hodnotu a zisk z transakcií. S mincami môžete obchodovať odosielaním objednávok, ktoré majú limity straty a/alebo zisku. Ponúkané funkcie sú:

 • limit (určuje vašu vlastnú cenu a objem);
 • trh (používa aktuálnu trhovú hodnotu BTC);
 • stop (spúšťacia cena, pri ktorej sa objednávka zastaví na trhovej hodnote, na ktorú ste nastavili limit – používa sa na dosiahnutie zisku alebo na zníženie straty);
 • stop-limit (rovnaký ako funkcia stop, ale zadávate cenu BTC);
 • trailing stop (nastaviteľný limit zastavenia, ktorý sa pohybuje s trendom na trhu);
 • vyplniť alebo zabiť (príkaz musí byť vykonaný, ak hodnota dosiahne požadovaný bod, alebo je zrušený, ak nie);
 • zmenšené objednávky (viacnásobné limitné príkazy pomocou obchodného robota).

Obchodovanie s maržou na Bitfinexe

Maržové financovanie

Maržové financovanie je v zásade platforma požičiavania, kde si môžete dať svoje mince alebo peniaze, ktoré si môžu požičať ostatní. Splatia vám denný úrok späť so sadzbou, ktorú nastavíte. Čím nižšia je sadzba, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si niekto všimne vašu ponuku.

Mobilné aplikácie

Bitfinex podporuje používateľov systému Android aj iOS vďaka svojim platformovým aplikáciám, ktoré je možné zadarmo stiahnuť v obchode Google Play alebo App Store. Obchod s telefónmi je v zásade rovnaký ako webový, aj keď s menšou objednávkou a prezentáciami kníh a grafov.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Bitfinex

Existujú alternatívy Bitfinexu?

Okrem Bitfinex, existuje mnoho ďalších búrz, z ktorých môžete nakupovať bitcoiny. Urobili sme niekoľko recenzií najpopulárnejších platforiem, pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi, ktoré by ste si mali pozrieť.

Výmena bitcoinov VirWoX

VirWox je veľmi populárna kryptoburza, pretože môžete zostatok na účte PayPal. Pozrite sa na našu recenziu platformy, keď prechádzame poplatkami, spôsobmi nákupu, požiadavkami na overenie a ďalšími podrobnosťami.

Kontrola výmeny VirWox

Viac o Coinbase

Coinbase je tiež jednou z najobľúbenejších búrz na svete, aj keď sú služby dostupné iba v 32 krajinách. Pozrite sa na náš článok o burze, ktorý vás prevedie obchodnou platformou, nákladmi a podrobnými sprievodcami, ako nakupovať, predávať a vyberať finančné prostriedky a mince z Coinbase.

Recenzia na Coinbase

Pozrite si podrobnosti o Bitstamp

Bitová pečiatka prišiel do nášho radaru, pretože je to jedna z najväčších európskych búrz v tomto odvetví. Burza s licenciou v Luxemburgu ponúka bitcoiny prostredníctvom kreditných kariet a bankových prevodov. Zostavili sme správu o burze, ktorá vám poskytla podrobnosti o obchodných funkciách, poplatkoch, dostupnosti služieb a oveľa viac.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Ak by existovala časť obchodnej platformy Bitfinex, na ktorú sa tento návod nevzťahuje, pozývame vás, aby ste nám o tom priamo napísali.