Použitie blockchainu: Kde by sa blockchain nemal používať?

Ľudia liečia blockchain ako „futuristická palica integrity“ – golfujte na problém blockchain a zrazu sú vaše údaje platné.

Aj keď je to ťažké manipulovať s údajmi uloženými na blockchaine, je nesprávne, že blockchain je vynikajúci spôsob, ako vytvárať integrované údaje.

Systémy blockchain magicky nevytvárajú presné údaje v nich obsiahnuté alebo osoby zadávajúce údaje spoľahlivé, umožňujú vám iba skontrolovať, či s nimi nebolo manipulované..

Blockchain žiadny z týchto problémov nesprístupňuje a mnohé z nich robí ťažšími – ale čo je dôležitejšie, je potrebné ich vyriešiť v kontexte blockchainu, ktorý podkopáva základný predpoklad.

Ukladanie záznamov obsahujúcich aktuálnu polohu dieťaťa spôsobom, ktorý robí tieto údajové body nemeniteľnými a overiteľnými, sa teda javí ako veľké využitie technológie blockchain.

Nepoužívajte blockchain v každom odvetví

Technológia blockchain môže sledovať, ktoré digitálne identifikátory sú spojené so sledovaním reklamy, ale nemôže pomôcť overiť ľudskosť alebo integritu zámeru kupujúceho..

Bitcoin nie je to isté ako blockchain

Bitcoin je digitálna mena, ktorá začala získavať trakciu na začiatku desaťročia, často zamieňaná s blockchainom.

Predstavte si bitcoin ako prvé použitie blockchainu, základná technológia, ktorá zabezpečuje distribúciu digitálnych účtovných kníh prostredníctvom verejných alebo súkromných sietí a monitorovanie transakcií.

Pretože transakcie sú okamžite vyrovnané pomocou blockchainu, mohli by byť uvoľnené tieto rezervy a finančné prostriedky by mohli byť použité výnosnejšie.

Dôveryhodná a vyrovnávacia spoločnosť buduje blockchain, aby vyčistila jedenásť biliónov transakcií s derivátmi.

Visa spolupracuje aj s reťazcami obchodných reťazcov na vytváraní rýchleho a bezpečného platobného systému pre podniky prostredníctvom blokového reťazca.

Bitcoin bol navrhnutý tak, aby bol verejne dostupný a prístupný pre každého, a jeho blockchain sa zrodil z potreby udržať ľudí úprimných v neprítomnosti centrálneho orgánu..

Na dosiahnutie tohto efektu je Bitcoin blockchain pozostáva z knihy, ktorá zaznamenáva všetky transakcie od začiatku času do dnešného dňa.

Estónsky systém predchádza bitcoinovému blockchainu a existujú určité nezhody v tom, či by sa mal nazývať blockchainová technológia..

Verejné a súkromné ​​blockchainy

Spoločnosti sa tiež musia rozhodnúť, či chcú používať verejný alebo autorizovaný blockchain.

V povolenom alebo súkromnom blockchaine je prístup k blockchainu riadený jednou alebo viacerými stranami, poznamenáva Gordon.

Musí sa tiež vyvinúť interoperabilita medzi rôznymi blockchainmi, ako aj zlepšená škálovateľnosť alebo počet transakcií, ktoré je možné spracovať za sekundu, najmä pokiaľ ide o verejné blockchainy..

Bitcoin a ďalšie kryptomeny teraz chránia svoj blockchain a vyžadujú, aby nové položky obsahovali dôkaz o práci.

Na rozdiel od verejných blokovacích sietí bude vlastník siete skúmať validátory v súkromných blokovacích sieťach.

Banky majú prednostne pozoruhodný záujem o používanie technológie blockchain, pretože je to vynikajúci zdroj podvodov.

Blockchain ukladá údaje o peňažných transakciách – máme ich z cesty.

Technológiu blockchain je možné použiť na ukladanie údajov o výmene nehnuteľností, zastavenie dodávateľského reťazca a dokonca aj na hlasovanie za kandidáta.

Vďaka integrácii blockchainu s bankami si môžu spotrebitelia prezerať svoje transakcie za pouhých 10 minút, čo je väčšinou čas potrebný na pridanie blockchainu, bez ohľadu na čas alebo deň v týždni..

Blockchain má potenciál eliminovať potrebu skenovania dokumentov a sledovania fyzických súborov v miestnej záznamovej kancelárii.

Hovorí sa tomu jednoducho „blockchain“, technológia blockchain je záznamom všetkých transakcií, ktoré boli kedy uskutočnené v bitcoine.

Niekto sa už dávno (technicky) rozhodol vytvoriť mincu s názvom „bitcoin“ pomocou blockchainu a začal s ňou obchodovať s inými ľuďmi..

Rovnako aj nákup bitcoinu alebo akejkoľvek inej elektronickej mince je zlá investícia, aj keď veríte, že technológia blockchain zmení svet.

Pochopenie toho, ako blockchain vytvára obchodnú hodnotu, je nevyhnutné pre firmy, aby identifikovali vhodné aplikácie a presahovali rámec malého prijatia.

Dnes budeme hovoriť o blockchainu, technológii, ktorá je za bitcoínmi a ďalšie kryptomeny.

Digitál je dôležitý, pretože v mnohých priemyselných odvetviach sme stále v procese digitalizácie a je to zásadný prvý krok, ešte než sa zamyslíte nad používaním blockchainu.

Nie, bitcoin je implementácia a používa blockchain na poskytovanie virtuálnej meny.

Blockchain je však veľmi užitočný v prostredí, kde musíte mať decentralizovaný spôsob práce alebo hľadáte centralizovanú jednotku – teda vo veciach, ako sú obchodné financie.

Aj keď je pravda, že blokovací reťazec je základnou technológiou, ktorá pomáha výmenám kryptomien, realita je taká, že potenciálne využitie blockchainu je oveľa rozsiahlejšie ako digitálne meny.