Návod na nákup bitcoinu v Indii

Tento tutoriál sa týka výmen a spôsobov nákupu, ktoré sú pre vás k dispozícii, ak máte sídlo v Indii. Tento článok uvádza výhody a nevýhody každej platformy a poskytuje obchodné podrobnosti, ako sú požiadavky na overenie, poplatky, limity nákupu a ďalšie dôležité informácie. Prečítajte si tiež nášho rýchleho sprievodcu, ak ste začiatočník na trhu BTC.

Zhrnutie: Nákup BTC v Indii

 1. Zaregistrujte si účet (účty) na dostupných burzách v Indii (Unocoin napríklad).
 2. Prejdite na platforme do sekcie „Kúpiť“ a spustite proces nákupu.
 3. Vyberte spôsob platby a fiat menu INR (alebo iné).
 4. Potvrďte podrobnosti a nakúpte bitcoiny.
 5. Ak má burza vlastné služby úložiska, zadajte adresu peňaženky alebo preveďte mince neskôr.
 6. Môžete overiť svoju identitu a získať vyššie limity nákupu na takmer všetkých platformách (voliteľné).

Indickí obchodníci s bitcoinmi majú v poslednom čase veľa dôvodov na radosť. V krajine otvorilo svoje služby niekoľko búrz, ktoré investorom poskytujú množstvo platobných kanálov na používanie a získavanie bitcoinov. S rastúcou infraštruktúrou sú bitcoiny u indickej populácie stále obľúbenejšie, čím sa zvyšuje obchodná komunita, a tým sa rast siete posúva ešte ďalej.

Návod na nákup bitcoinu v Indii

Spôsoby platby bitcoinom v Indii

Ak máte sídlo v Indii, existuje niekoľko možností platby, ktoré máte k dispozícii kedykoľvek, pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi.

 • kreditné alebo debetné karty: okamžitý spôsob, ako získať bitcoiny, ale v porovnaní s inými možnosťami prináša aj mierne vysoké poplatky;
 • hotovostné vklady: poskytujú aj okamžité transakcie s pridaním nízkych poplatkov. Hlavným problémom tohto spôsobu nákupu je bezpečnosť, pretože prenos po prijatí nemôžete vrátiť späť;
 • bankové prevody: najlacnejšia možnosť, pokiaľ ide o obchodovanie s BTC, ale jeho vykonanie môže trvať nejaký čas (2 až 5 pracovných dní);
 • e-platobné systémy: Skrill, PayPal a OKPAY-všetky majú svoju vlastnú obchodnú štruktúru a pravidlá, ale napriek tomu zdieľajú rovnakú vlastnosť-sú okamžité a môžu za ne účtovať vysoké poplatky;
 • altcoiny: vzácnejší spôsob platby, pretože mnohé burzy radšej používajú fiatové meny než ostatné kryptomeny. Obvykle prichádzajú s vysokým výmenným kurzom, ale aj s vysokou úrovňou súkromia.

Sú bitcoiny v Indii legálne?

V súčasnej dobe je možné vykonávať výmenu bitcoinov iba prostredníctvom digitálnych coinov. Banky sťahujú svoju podporu trhu kvôli zákazu indickej centrálnej banky. Úrady považovali bitcoin za hrozbu pre hlavné finančné trhy kvôli nedostatku centralizovaného riadenia. Bolo by však trochu drsné tvrdiť, že obchodovanie s bitcoinmi a ich ťažba sú nezákonné. Prostredníctvom transakcií typu crypto-to-crypto môžete fungovať dostatočne jednoducho.

Legitímnosť bitcoinu v Indii

Baníci stále čelia problémom s predajom BTC z dôvodu nedostatku bankových služieb. Priemysel tým utrpel, pretože v súčasnosti neexistuje žiadna konkrétna politika. K dispozícii sú iba altcoiny, ak by ste si v súčasnosti chceli kúpiť bitcoin v Indii. Situácia sa však čoskoro zmení, pretože úrady oznámili regulačný návrh v decembri 2018. Nové usmernenia by investorom umožnili konečne sa zapojiť do transakcií s bitcoinmi pomocou schém.

Indickí investori môžu dúfať, že obchod z kryptomien na kryptomeny sa v nasledujúcom období opäť prejaví ako legálna činnosť, v závislosti od toho, ako rýchlo bude návrh prijatý. Odporúčame preto našim čitateľom z Indie, aby v nasledujúcich týždňoch pozorne sledovali vládne oznámenia o regulácii kryptomien. Do tej doby používajte altcoiny na získavanie BTC v rámci medzinárodných obchodných platforiem.

Kde kúpiť bitcoiny v Indii?

Existuje niekoľko najlepších búrz, ktoré ponúkajú služby indickým investorom bitcoinov. Líšia sa v poplatkoch, požiadavkách na overenie, limitoch nákupu a dostupných možnostiach platby. V tejto príručke sa zaoberáme niekoľkými platformami, ktoré sa ukázali ako bezpečné pre obchod Mycélium, Coinmama, Unocoin, Zebpay, BTCXIndia, ShapeShift, LocalBitcoins, Coinsecure, VirWoX, BuyUcoin a #bitcoin-otc.

Nakupujte BTC v Indii

Tiež preverujeme dostupnosť bitcoinových bankomatov v Indii a uvádzame umiestnenie a počet strojov, ktoré sú k dispozícii pre indických obchodníkov.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium burza ponúka trh peer-to-peer (P2P), kde môžu obchodníci medzi sebou komunikovať a obchodovať s bitcoinmi. Indickí investori môžu nájsť ponuky z Indie bez akýchkoľvek požiadaviek na overenie a vopred previesť INR v jednej z mien podporovaných peňaženkou..

Trh Mycelium P2P

Táto platforma je k dispozícii iba pre mobilné zariadenia, takže ak chcete obchodovať s ostatnými prostredníctvom Mycelium, musíte mať smartphone. Burza navyše ponúka prepracované služby chladiarenského skladu, ktoré sú kompatibilné s mnohými ďalšími peňaženkami a zmenárňami.

Pros

 • žiadne požiadavky na overenie pre obchodníkov;
 • bezplatné služby peňaženky, ktoré sú známe vylepšenými funkciami zabezpečenia.

Zápory

 • v minulosti došlo k podvodom kvôli neregulovanému trhu;
 • vidiecke oblasti sú známe nedostatkom ponúk.

Coinmama

Coinmama je burza, ktorá prijíma platby iba prostredníctvom kreditných alebo debetných kariet. Poplatky predstavujú 5% z každej nákupnej transakcie, ktorú so spoločnosťou vykonáte pri predaji BTC v spoločnosti Coinmama, v súčasnej dobe nie sú k dispozícii. Prvých bitcoinov v hodnote 150 dolárov si môžete kúpiť bez overenia, zatiaľ čo obchody s vyššou hodnotou budú vyžadovať naskenované ID a dôkaz o adrese.

Kúpte si bitcoin na Coinmama

Pros

 • okamžitý prístup k bitcoinom prostredníctvom kreditných/debetných kariet;
 • prvých 150 dolárov je možné kúpiť bez kontroly identity.

Zápory

 • obmedzené možnosti nákupu (akceptované iba kreditné/debetné karty);
 • trochu vysoké 5% poplatky za platby CC/DC;
 • cena BTC zobrazená v EUR alebo USD, čo znamená, že pri nákupoch INR bude implementovaný konverzný kurz;
 • overenie je nevyhnutné hneď, ako prejde značka 150 dolárov.

Unocoin

Unocoin je považovaný za jedného z najväčších poskytovateľov BTC v Indii, pričom obchodná základňa predstavuje viac ako 150 000 investorov a stále rastie. Karta PAN je potrebná, ak chcete nakupovať a predávať bitcoiny od spoločnosti Unocoin, čo je proces, ktorý je potrebné opakovať raz ročne. Akceptovanými metódami nákupu sú bankové prevody IMPS/NEFT/RTGS vyjadrené v INR.

Burza Unocoin BTC

Transakčné poplatky sú na úrovni 1% a pri dostatočnom objeme môžu klesnúť až na 0,7%. Vláda tiež účtuje 18% hodnoty transakčného poplatku, čím sa náklady zvyšujú na 1,18% (0,88% pri veľkých objemoch obchodu).

Pros

 • dostupnosť meny INR;
 • jeden z najväčších dodávateľov bitcoinov v Indii;
 • nízke transakčné poplatky.

Zápory

 • ako spôsob vkladu/nákupu sú akceptované iba bankové prevody;
 • kontrola totožnosti sa vykonáva pred obchodovaním.

Zebpay

Zebpay je indický maklér, ktorý ponúka bitcoiny prostredníctvom mobilných platforiem (vrátane systému Android a iOS). Od začiatku v roku 2012 je charakteristickou črtou platformy sofistikované a rýchle transakcie uskutočňované v telefóne.

Výmena bitcoinov ZebPay

Nákup bitcoinov je možný len prostredníctvom bankových prevodov (IMPS/NEFT/RTGS a online bankovníctvo), pričom overenie je povinné pre všetkých klientov. Poplatky sú skryté za hodnotou BTC, pretože spoločnosť tvrdí, že väčšinu zisku tvorí prostredníctvom výmenných kurzov.

Pros

 • sofistikovaná platforma pre mobilné transakcie;
 • domáca mena (INR) používaná na obchodovanie.
 • online internetové bankovníctvo poskytuje okamžitý prístup k bitcoinom.

Zápory

 • poplatky nie sú zobrazené transparentne a sú súčasťou ceny BTC;
 • k dispozícii iba na mobilných platformách;
 • je potrebná kontrola identity.

BTCXIndia

BTCXIndia BTCXIndia bola jednou z popredných búrz s BTC v Indii a začala svoju činnosť v roku 2014. Neskôr sa stala považovaná za hráča na trhu s krypto tokenmi. Ale na začiatku roku 2018 na webovej stránke bola správa o zákaze akýchkoľvek vkladov INR alebo XRP.

Výmena krypto tokenov BTCXIndia

Odporúčame vybrať prostriedky 28. februára alebo skôr. Prípadné prijaté vklady budú automaticky vrátené na príslušné bankové účty.

ShapeShift

ShapeShift je celkom zaujímavá platforma, s ktorou môžete pracovať, pretože vôbec nekupujete ani nepredávate bitcoiny. Vymeníte ich za iné altcoiny, ako napríklad Ethereum, DASH, Zcash a mnoho ďalších (69 presných).

Nakúpte bitcoiny pomocou ShapeShift

Obchod sa uskutočňuje na platforme po vložení mincí z adresy v peňaženke, zatiaľ čo spoločnosť zarába peniaze prostredníctvom výmenných kurzov. Poplatky sú teda súčasťou ceny a nie sú transparentne zobrazené. V žiadnom mieste obchodu sa nevykonáva žiadna registrácia, čo robí túto platformu jednou z najviac súkromných na trhu.

Pros

 • žiadne požiadavky na registráciu ani overovanie zo stránky;
 • veľký počet altcoinov dostupných na obchodovanie.

Zápory

 • povolené sú iba kryptomenové swapy a nie sú k dispozícii žiadne metódy fiat vkladov;
 • poplatky sú skryté v rámci kurzu altcoinov.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je jedným z najväčších trhov P2P na svete, ktoré ponúka investorom široké spektrum spôsobov nákupu a fiat mien na obchodovanie s bitcoinmi. Overenie účtu je ponechané na jednotlivých obchodníkov, to znamená, že nákupy BTC je možné vykonávať úplne anonymne.

Získajte bitcoiny na burze LocalBitcoins

Transakčné poplatky predstavujú 1% z obchodnej hodnoty, zatiaľ čo pre kupujúcich aj predávajúcich sú k dispozícii viazané služby, aby sa zaistila bezpečnosť všetkých zúčastnených strán..

Pros

 • overenie identity obchodníka nie je povinné;
 • rôzne možnosti nákupu, ktoré môžu obchodníci využiť;
 • nízke transakčné poplatky.

Zápory

 • na trhu dochádza pravidelne k podvodom;
 • zvyčajne je na predaj k dispozícii malé množstvo bitcoinov.

Coinsecure

Založená v roku 2014, Coinsecure je ďalšou indickou bitcoinovou burzou, ktorá ponúka digitálnu menu prostredníctvom bankových prevodov (akceptované banky sú ICICI, YES a Axis Bank). Obchodné poplatky dosahujú 0,4%, čo z platformy robí jednu z najlacnejších na trhu.

Získajte bitcoiny v Coinsecure

Podľa zásad KYC (Know Your Customer) musíte pri nákupe a predaji bitcoinov v spoločnosti Coinsecure predložiť doklad totožnosti vo forme naskenovaného dokladu totožnosti a účtu za energie..

Pros

 • nízke transakčné poplatky 0,4%;
 • obchodníci majú možnosť zverejniť vlastnú cenu bitcoinu za obchod.

Zápory

 • na nákup BTC musíte podstúpiť kontrolu identity;
 • ako spôsob platby sú akceptované iba bankové prevody.

VirWoX

Ak máte účet PayPal a chcete pri nákupe bitcoinov úplné súkromie, potom VirWoX môže byť pre teba dobrou voľbou. Platforma ponúka unikátny trh, kde je k dispozícii niekoľko možností platby. Tieto metódy sú kreditné/debetné karty (3,5% + poplatok 0,49 USD), elektronické platby (PayPal a Skrill-3,5%, zatiaľ čo OKPAY je zadarmo), SOFORT (2,5%) a paysafecard (20%).

Výmena VirWox

Hlavným problémom tejto výmeny je skutočnosť, že BTC nemožno nakupovať priamo. Najprv musíte získať lípy Second Life Lindens (SLL) a potom ich vymeniť za BTC, pričom vám budú účtovať trikrát rovnaký poplatok..

Pros

 • úplne súkromný spôsob, ako získať bitcoiny;
 • PayPal je k dispozícii ako spôsob nákupu.

Zápory

 • bitcoiny nemožno priamo nakupovať, čo má za následok vysoké poplatky;
 • INR nie je k dispozícii fiat mena.

BuyUcoin

Kúpte si je jedným z nových prírastkov v indickom odvetví kryptomien, ktorý založil v roku 2016 tím nadšencov bitcoinov. Okrem BTC budete na tejto platforme môcť nakupovať a predávať ďalších 28 altcoinov pomocou prevodov IMPS/UPI/RTGS a NEFT.

Získajte bitcoiny na BuyUcoine

Spoločnosť je v súlade s KYC-AML, čo znamená, že overovanie je bežnou súčasťou obchodu. Podľa spoločnosti neexistujú žiadne poplatky za nákup/vklad, pretože spoločnosť dosahuje zisk z výmenných kurzov.

Pros

 • žiadne transakčné poplatky;
 • okrem BTC je na predaj okamžite dostupných 28 altcoinov.

Zápory

 • v súlade s politikou boja proti praniu špinavých peňazí, čo znamená, že kontrola identity je nevyhnutnosťou;
 • ako spôsob vkladu/nákupu sú akceptované iba bankové prevody.

bitcoin-otc

#bitcoin-otc je platforma, ktorá sa špecializuje na mimoburzové transakcie (OTC), kde sa investori navzájom stretávajú na jednom trhu.

Kúpte si BTC na burze #bitcoin-otc

Ako kupujúci hľadáte BTC reklamy od predajcov a vyberiete si najvhodnejší pre svoje potreby z hľadiska ceny, spôsobu platby a požadovanej fiat meny..

Pros

 • súkromný spôsob nákupu bitcoinov;
 • počet možností spôsobu platby;
 • niektoré ponuky majú na predaj veľké objemy mincí.

Zápory

 • je celkom ľahké byť podvedený novými obchodnými účtami;
 • platforma je zameraná na odborníkov v tomto odvetví a je pre začiatočníkov veľmi mätúca.

Bitcoinové bankomaty

Bitcoinové bankomaty sú veľmi pohodlný spôsob získavania digitálnych peňazí, pretože bitcoiny nakupujete okamžite pomocou kreditnej alebo debetnej karty.

Nakupujte BTC pomocou bitcoinového bankomatu

India bohužiaľ ešte neotvorí svojho prvého bankomatu, pretože RBI je vládny orgán, ktorý rozhoduje o tom, či by mala byť takáto služba povolená alebo nie. Pretože predstavitelia vlády boli voči minciam skeptickí, takéto povolenie nebolo udelené.

Akú výmenu si vybrať?

Najlepšia výmena pre vás závisí od niekoľkých faktorov. Ak vám vyhovuje overovanie vašej identity, potom by pre vás bola dobrou voľbou väčšina indických platforiem. Poplatky a limity nákupu, ako aj dostupnosť rôznych spôsobov platby tiež zohrávajú zásadnú úlohu, pokiaľ ide o najvhodnejšiu platformu pre vaše potreby. Dajte všetky výhody a nevýhody rôznych búrz, ktorých služby máte k dispozícii, a ohodnotte ich, aby ste získali najlepšiu možnosť.

FAQ

Kde predávať BTC v Indii?

Bitcoiny, ktoré máte, môžete predať na mnohých burzách uvedených v tomto článku. Choďte na platformy, skontrolujte požadované predajné hodnoty a vyberte si najlepšiu možnosť. Môžete si zarobiť celkom dobrú ziskovú maržu, ak plánujete svoje transakcie podľa trendov a zachytávate priaznivé výkyvy hodnôt.

Predávajte BTC v Indii

Môžem si bitcoiny anonymne kúpiť v Indii?

Väčšina indických búrz by vyžadovala, aby ste poskytli naskenované ID a dôkaz o adrese. Spoločnosti so sídlom v zahraničí, ako aj platformy P2P, sú teda pre vás dobrou voľbou, ak si pri nákupe bitcoinov želáte súkromie. Zaregistrujte si účet na LocalBitcoins alebo VirWoX a získajte BTC bez akéhokoľvek druhu overenia potrebného z vašej strany.

Nakupujte bitcoiny anonymne

Ako používať bitcoiny v Indii?

V súčasnej dobe môžete nakupovať a predávať bitcoiny na online burzách, pretože indické firmy pomaly prijímajú kryptomenu ako platobný prostriedok. Ďalšou možnosťou je navštíviť webové stránky s online nákupmi, ktoré akceptujú bitcoiny a nakupujú produkty/služby.

Nakúpte BTC v Indii bez overenia

Zaregistrujte si účet na burze, ktorá od vás nevyžaduje žiadny druh overenia, ako napr ShapeShift, LocalBitcoins, Mycélium, #bitcoin-otc alebo VirWoX.

Zaregistrujte si nový účet na LocalBitcoins

Vyhľadajte najlepšiu ponuku na trhu z hľadiska spôsobu nákupu a ceny BTC a kontaktujte predajcu. Zaistite, aby ste pracovali s ľuďmi s pozitívnou obchodnou históriou a boli ohľaduplní k súkromiu.

Obchodné pravidlá s predajcom na LocalBitcoins

Postupujte podľa pokynov o spôsobe platby a procese nákupu a na konci zadajte adresu svojej peňaženky.

Musím platiť dane z bitcoinov??

Pretože vláda vo svojich účtovných a finančných politikách bitcoiny neuznáva, pri obchodovaní s bitcoinmi neplatíte žiadne dane. Na druhej strane nemôžete požiadať o právnu ochranu v prípade podvodných aktivít vášho obchodného partnera.

Dane z bitcoinov v Indii

Ak sa chcete dozvedieť viac o indickom trhu s bitcoinmi, neváhajte nás kontaktovať na adrese a my vám poskytneme pomoc s akýmkoľvek problémom, ktorý môžete mať.