Unocoin: Skvelý startup, ktorý bol rozdrvený uprostred zákazu kryptomeny v Indii

Svet kryptomien v Indii rástol chvályhodným tempom až do minulého roku, keď rezervná banka v krajine vydala obmedzenie všetkým finančným inštitúciám, aby sa vysporiadali s kryptomenami, čo v konečnom dôsledku viedlo k náhlemu pádu celého kryptoburzového priemyslu, najmä výmeny kryptomien v Indii. . Tento zákaz bol úplným šokom pre investorov a začínajúcich podnikateľov v oblasti kryptomeny v krajine, medzi nimi aj Unocoin – najobľúbenejšia bitcoinová peňaženka a burza v Indii..

Unocoin bol krypto startup s jednoduchými a bezpečnými spôsobmi, ako nakupovať, používať, prijímať a predávať bitcoiny. Vďaka svojmu obchodnému systému umožnil používateľom ukladať svoje bitcoiny do peňaženky a spracoval dvojfaktorové overenie na ochranu svojich finančných prostriedkov. Jeho hlavným cieľom bolo pomôcť malým a stredným podnikom a obchodníkom prijímať bitcoiny za ich obchod a služby. Unocoin účtoval poplatok 1% za predaj a nákup bitcoinov a poskytol platformu pre indických občanov na prístup ku kryptomene.

Zakladatelia:

Kryptoaktíva a blockchainová spoločnosť Unocoin bola založená skupinou 4 členov vrátane Abhinanda Kasetiho. Kaseti pracoval ako predajca spoločnosti Google ako AV architekt pred Unocoinom a stal sa CMO Unocoinu. Sathvik Vishwanath, ktorý sa stal spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Unocoin, bol spoluzakladateľom technologickej firmy VentureNext inc. Predtým, ako prídete s Unocoinom. Sunny Ray bol prezidentom a Harish B V bol riaditeľom Unocoinu. Zakladatelia vynaložili úsilie na zavedenie novej technológie digitálnej meny v celej Indii. Išlo o reinvestície peňazí na celonárodnej platforme. Unocoin vyvinul aj svoju mobilnú aplikáciu a systematické investičné plánovanie (SIP). Unocoin dokonca v septembri 2015 prekročil mesačný obchod 1 milión USD a nadviazal partnerstvo s takmer 30 platobnými peňaženkami a obchodníkmi po celej Indii. To tiež za tri roky od spustenia získal finančné prostriedky vo výške 1,5 milióna dolárov. V tejto dobe mal Unocoin viac ako 100 000 používateľov.

Financovanie a investori

Zapojilo sa do okrúhleho čísla 24 investorov Unocoin z Indie a ďalších národov. Zahŕňalo to rôzne organizácie – Blume Ventures, Mumbai Angels, Ah! Ventures, 2020 Ventures, Bitcoin Capital, skupina pre digitálne meny, Funders Club atď. A zostavené aj zo súkromných investorov ako Paul Bakker, Daniel Robichaud, David Williams, Neeraj Kumar Singhal a Vivek Srivastava. Unocoin získal základné finančné prostriedky vo výške 250 000 dolárov od skupiny Digital Currency Group a jeho ocenenie dosiahlo 1 250 000 dolárov do júla 2014. Dostalo ďalšie semeno v októbri 2016 financovanie vo výške 2 000 000 dolárov a vyšplhalo sa na jeho hodnotu na 9 000 000 dolárov.

Bitcoiny na miliardy

Technológia blockchainu ponúkla finančným aj nefinančným spoločnostiam množstvo potenciálnych používateľov. Cieľom Unocoinu bolo priniesť bitcoiny na miliardy. Svojim používateľom predstavil rôzne prospešné služby. Aby bola zaistená presnosť dodania objednávok, poskytla svojim používateľom funkciu „Over the counter“. OTC služba vylúčila prevádzkové poplatky a priniesla používateľom ďalšie výhody. Ďalšia služba – SBP – Systematický nákupný plán, ponúkala ľuďom strategickú techniku ​​získavania bitcoinov v malom množstve, než aby kupovali obrovské množstvo naraz. Pre svojich používateľov predstavila platformu „Meetup“, aby im poskytla informácie o svojich nových produktoch.

Unocoin neustále dosahoval úspech a dokonca organizoval štipendiá pre začínajúcich podnikateľov. Vďaka neuveriteľným službám a významným interakciám so svetom získal Unocoin ohromujúci počet používateľov a investícií. Spustili mobilnú používateľskú aplikáciu, aby používateľom uľahčili nákup, predaj alebo prijímanie bitcoinov. Spolu s tým umožnil aj exkluzívnu adresu bitcoinu, ktorá automaticky predávala bitcoiny, umožňovala používateľom dobíjať mobilné telefóny a služby DTH pomocou bitcoinov. Služba Gateway Money Gateway spoločnosti Unocoin umožňovala online firmám prijímať platby vo forme bitcoinov. Unocoin zrýchlil v krajine, kde 80% populácie nevlastní kreditnú kartu a 50% z nich nemá bankovú kartu.

Pád Unocoinu

V júli 2018 RBI nariadila bankám zastaviť a odmietnuť transakcie zahŕňajúce kryptomenu. Toto prišlo ako náročná výzva pre Unocoin a všetky ostatné spoločnosti pracujúce v rovnakej oblasti. Počet používateľov začal čoskoro klesať a používatelia vyberali svoje peniaze. Spoločnosť začala čeliť stratám. Vzhľadom na odmietnutú úlohu bánk sa rozhodli pre alternatívny spôsob pokračovania v používaní kryptomeny. Keďže zákaz už presvedčil trh s virtuálnymi menami, zakladatelia Unocoinu nainštalovali bitcoinový bankomat v nákupnom stredisku v Bengaluru. Čo podľa vládnych predstaviteľov porušilo normy RBI. Myšlienkou umožnenia používania bankomatov bolo ponechať obchody vo virtuálnej mene. Plánovali použiť bankomaty podobné stroje na prijímanie hotovosti výmenou za bitcoiny. Tento pokus mal za následok zničenie Unocoinu, pretože spoločnosť pred inštaláciou bankomatu nepožiadala o povolenie vlády. Ukázalo sa, že obchodovanie s Unocoinom je mimo právomocí zákona, čo nakoniec viedlo k zatknutiu dvoch zakladateľov – Sathvika Vishwanatha a Harisha B V. Neskôr, v apríli 2019, Unocoin vyhodil polovicu svojich zamestnancov a zostalo mu iba 14 zamestnancov..

Štartovanie kryptomien proti indickej rezervnej banke

Odkedy boli po zákaze zatvorené kryptomenové spoločnosti, rôzne spoločnosti sa spojili a podali žalobu na Reserve Bank of India; prípad na Najvyššom súde však stále pokračuje. Súdne pojednávanie sa nepretržite oneskorovalo. Rôzne služby kryptoburzy požiadali o odstránenie zákazu. Navyše existuje rozpor v tom, či je kryptomena legálna alebo nezákonná, pretože niekoľko ďalších krajín to uznalo za právny akt. Nedávne pojednávanie bolo naplánované na 23. júla, ale súdny proces sa nekonal a bol odročený na 2. augusta a neskôr aktualizovaný na 25. júla. Vládny panel na štúdium kryptomeny prejavil hlboké znepokojenie nad rastom svojho podnikania a vyzval na zákaz súkromných kryptomien. V súčasnosti je budúcnosť služieb kryptomeny v Indii veľmi nepredvídateľná.