OneCoin podvod. Všetko o programe OneCoin Ponzi

Bola zrušená jedna z najväčších Ponziho schém, akú kedy svet zažil

Otváracie myšlienky

The priestor kryptomeny je veľmi zraniteľný a neustále naňho útočí množstvo hackerov, ako aj mnoho ďalších, Ponziho schémy vo forme kryptomien. Čo sa vynára a hlavne sa zameriava na nováčikov v oblasti kryptomien, pretože v danej oblasti nemajú veľa skúseností? Hrať bezpečnú hru na trhu s kryptomenami je ako hazardné hry, ale ak investori podniknú obrovské preventívne opatrenia a vypočítajú riziká, je veľmi isté, že vstup a výstup z trhu s kryptomenami je možné optimalizovať..

Podvod s OneCoinom

OneCoin podvod bol jedným z Ponziho schém, ktorého bola komunita kryptomien svedkom. Podvod OneCoin bol primárne propagovaný ako blockchainový projekt kryptomeny s cieľom prilákať investorov z rôznych krajín z celého sveta. Bol primárne považovaný za podvod kvôli jeho architektonickým funkciám a členom, ktorí sú s ním zapojení. 17. januára však bulharská polícia vykonala raziu v kanceláriách blockchainového projektu v Sofii a ukončila všetky svoje činnosti vrátane serverov..

História podvodu OneCoin

Zakladateľka spoločnosti OneCoin je v skutočnosti bulharská podnikateľka, Ruja Ignatova. Podvod OneCoin sa propagoval ako projekt blockchainu kryptomeny, ale naopak, považoval sa za jednu z centralizovaných platforiem, kde sú prostriedky kryptomeny uložené vysoko bezpečným spôsobom. Je veľmi zarážajúce vedieť, že projekt Blockchain nebol ani open source, ani decentralizovaný. Obchodníci však dokázali prilákať obrovské investície do projektu. Podvod s OneCoinom taktiež zaistil implementáciu Postupy proti praniu špinavých peňazí aby sa predišlo stratám v kryptomene.

Záchvaty podvodu OneCoin po celom svete

Spoločnosť je v skutočnosti registrovaná pod jurisdikciou vlády Spojených arabských emirátov s názvom OneCoin Ltd., ale podľa policajného vyšetrovania sa ukázalo, že organizácia v skutočnosti funguje prostredníctvom stoviek svojich podriadených spoločností, ktoré sa nachádzajú na rôznych kontinentoch. , cez svet. V máji 2017 vláda Kazachstanu uložila spoločnosti prísne nariadenia a označila ju za jeden z programov Ponzi. V júli 2017 indická vláda tiež zatkla 23 ľudí zapojených do podvodu OneCoin. Dokonca aj talianska vláda si všimla Ponziho schému a jej taliansky úrad pre ochranu hospodárskej súťaže a ochranu spotrebiteľa (AGCM) uložil spoločnosti pokutu vo výške takmer 2,5 milióna eur..  

Úvahy spoločnosti o obvineniach

Ľudia zapojení do podvodu OneCoin však všetky obvinenia neustále popierajú. Podľa členov zabavenie rôznych technických zariadení viedlo k zatvoreniu všetkých obchodných operácií, čo by nepriamo viedlo k obrovským stratám a v konečnom dôsledku aj k bankrotu. Podľa nich boli vždy pripravení na akékoľvek objasnenie pochybností alebo špekulácií týkajúcich sa OneCoin podvod, ale žiadne z médií ich neoslovilo, aby ich objasnili. Označujú to za nedostatok novinárskej integrity a etiky.

Podvod OneCoin sa rozšíril po celom svete

Rôzne krajiny po celom svete si uvedomili, že projekt OneCoin je vlastne podvodom OneCoin. rôzne krajiny po celom svete, ako napríklad Anglicko, Taliansko, Írsko, Spojené kráľovstvo, Ukrajina, Čína, India atď., podnikli prísne opatrenia proti podvodu OneCoin. Čínska vláda v skutočnosti skonfiškovala 260 miliónov dolárov v spoločnosti OneCoin a taktiež stíhala 98 členov zapojených do projektu v Číne..

Záverečné myšlienky

Začína sa tiež zapracovávanie kryptomien do nelegálnych aktivít, čo automaticky upriamuje pozornosť rôznych vlád a finančných regulátorov krajín. Zásah rôznych finančných regulátorov priniesol istú dôveru nováčikom v tejto oblasti, ktorí kvôli svojej neregulovanej povahe trochu váhali. Na investície do kryptomien musí byť človek veľmi špekulatívny a premyslený, pretože veľa ľudí prezlečených za podnikateľov a podnikateľov sa netrpezlivo teší na príležitosť čo najrýchlejšie zbohatnúť.