Inšpiratívny príbeh Blythe Masters

Úspechy Blythe Masters sa pohybujú od najmladšia generálna riaditeľka v J. P. Morganovi vo veku 28 rokov ako generálny riaditeľ Digital Asset Holdings viesť poplatok za technologické inovácie vo finančných službách. Blythe narodená v Oxforde v Anglicku patrí medzi najvplyvnejšie osobnosti finančného a blockchainového priemyslu. Spoločnosť so sídlom v Británii Richtopia ju zaradila na 4. miesto medzi 100 najvplyvnejších žien v blockchaine. Generálnou riaditeľkou Digital Asset Holding zostala tri roky od roku 2015 do roku 2018. Odstúpila, pretože chcela venovať viac času svojej rodine. Blythe nie je len vplyvnou ženou v bankovom a blockchainovom svete. Po celom svete je rešpektovaná za prácu, ktorú odviedla za posledných 20 rokov. Blythe je tiež známou aktivistkou zameranou na zvyšovanie povedomia o rakovine prsníka. Úspech definuje ako schopnosť starať sa o rodinu a priateľov a byť na ceste šťastný.

Blythe spolupracovala s mnohými podnikmi, od veľkej firmy ako JP Morgan až po startupy ako Fine Tech a Digital Asset Holding. Jedna vec, ktorá bola po celú dobu konštantná, bol úspech, ktorý všetkým týmto organizáciám priniesla. Jedným z vrcholov jej kariéry bolo, keď sa stala najmladšou generálnou riaditeľkou spoločnosti JP Morgan a posunula ich zisky do nových výšin. Na Wall Street sa preslávila odvážnymi rozhodnutiami, ktoré zmenili chod firmy.

Blythe ukončila základné vzdelanie na Ashford School a King’s School, na ktoré získala prijatie prostredníctvom štipendia. V roku 1991 absolvovala ekonómiu na University of Cambridge. Počas štúdia na vysokej škole absolvovala rôzne stáže v JP Morgan..

Život v JP Morgan

Blythe MastersBlythe Masters

Britská rodáčka Blythe Masters začala svoju kariéru, keď koncom 80. rokov nastúpila do JP Morgan Chase ako stážistka a stala sa najmladšou výkonnou riaditeľkou. Pôsobila tam nasledujúcich 27 rokov. Desať rokov pracovala ako obchodníčka a vyslúžila si meno najmocnejších žien na Wall Street. Keď tam pracovala, vynašla niečo, čo sa nazýva swap kreditného zlyhania, derivát používaný na riadenie úverovej angažovanosti voči referenčným referenčným entitám. Dlžníkovi to umožnilo znížiť riziko dlhu jeho predajom niekomu inému. Táto myšlienka bola prvýkrát implementovaná, keď Exxon potreboval otvoriť úverový rámec na pokrytie potenciálnych škôd vo výške päť miliárd dolárov vyplývajúcich z úniku ropy Exxon Valdez v roku 1989. Táto myšlienka bola zefektívnená a industrializovaná a niekoľko bánk ju začalo používať. Každý tento nápad neocenil a v roku 2008 aj Spojené kráľovstvo Opatrovník opísal Masters ako tvorcu finančnej zbrane hromadného ničenia.

V roku 2008 opustila obchodovanie a pripojila sa k komoditnému stolu, kde si užila rovnaký úspech. Kým pracovala za komoditným pultom, JP Morgan bola schopná kúpiť časti komoditného obchodu UBS UBSN.VX.

Blytheov odchod nebol od JP Morgana taký hladký. V roku 2014 Federálna energetická regulačná komisia vyšetrovala banku zodpovednú za údajne manipuláciu s trhmi s energiou v Kalifornii a Michigane. Banka sa kvôli tomu rozhodla predať svoje obchody s komoditami v hodnote 3 miliardy dolárov a zaplatila aj 400 miliónov dolárov na urovnanie sporu. A tým sa kariéra Blythe v JP Morgan skončila.

Sociálna práca a ďalšie prestížne pozície

Počas svojho pobytu v JP Morgan bola tiež členkou rôznych finančných skupín vrátane Medzinárodného poradného výboru Santander Group, Predstavenstva OpenBank, Poradného výboru Americkej komory digitálneho obchodu.

Blythe je známa aj svojou sociálnou prácou. Bola členkou Globálneho fondu pre ženy a členkou správnej rady Nadácie pre výskum rakoviny prsníka.

Nové dobrodružstvo v spoločnosti Digital Asset Holdings

Zľava doprava Daniel Feichtinger, senior softvérový vývojár (predtým Hyperledger), Dan O'Prey, hlavný marketingový riaditeľ (predtým Hyperledger), Blythe Masters (generálny riaditeľ Digital Asset Holdings) a Tamas Blummer, vedúci hlavnej knihy (predtým dôkazov)Zľava doprava Daniel Feichtinger, Dan O’Prey, Blythe Masters a Tamas Blummer

Blythe nastúpil ako generálny riaditeľ spoločnosti Digitálne aktívum v roku 2015, newyorský startup, ktorý vyvíja a distribuuje technologické riešenia účtovných kníh pre odvetvie finančných služieb. Blythe so sebou priniesla obrovský zážitok z Wall Street. Keď prešla z veľkého podniku, akým je JP Morgan, do malého start -upu založeného na Manhattane, o ktorom nikto nepočul, prinieslo jej to mnoho výziev, pričom jedným z nich bol obmedzený kapitál. Blythe sa však opäť osvedčila, pretože s novou výzvou uspela.

Je považovaná za prvú pozoruhodnú osobu, ktorá prešla na technológiu blockchain z bankového sektora. Blythe pomohla spoločnosti Digital Asset, aby sa z ambicióznej myšlienky stala globálnou spoločnosťou v oblasti softvérového inžinierstva. Počas svojho pobytu viedla firmu do nových výšin. Pomohla Digital Asset získať dve spoločnosti založené na blockchaine Bit of Proof a Hyperledger. Tento krok rozšíril dosah digitálneho majetku a pomohol mu presadiť sa na trhu. Po počiatočnom úspechu spustenia bola zaradená do Bloomberg Business Week.

Pod vedením Blythe sa Digital Asset rozrástol zo 6 zamestnancov na 200 za menej ako rok a teraz je považovaný za jedného z popredných vývojárov podnikového blockchainu.

V decembri 2018 Bythe opustil startup s uvedením rodinných dôvodov, podľa vyhlásenia spoločnosti však bude spoločnosti naďalej slúžiť ako poradca, člen predstavenstva a akcionár.

Blythe Masters; Inšpiratívna postava

Blythe MastersBlythe Masters

V rozhovore pre madebyvoz.com, povedala to veriť v to, čo robí, a ísť „all in“ je stratégia, ktorú dodržiava celý život. Tiež verí, že lojalita k tímu a z neho je najdôležitejšou vecou úspechu v každom podnikaní. Podľa jej kolegov bola miera obetavosti, ktorú prejavovala počas práce, neuveriteľná a to isté očakávala od ostatných ako líder. Keď Blyth porodila svoje prvé dieťa, prechádzala si v nemocnici finančnými číslami, natoľko sa venovala práci. Story of Blythe Masters je príbehom inšpirácie pre ľudí na celom svete. Podarilo sa jej to v odvetví, v ktorom väčšinou dominujú muži. Teraz má 50 rokov a Blythe trávi väčšinu času so svojou rodinou a štyrmi psami, ktoré vlastní.