Z Ameriky do Ruska, Kanady do Japonska: Ako vlády ukladajú reguláciu obchodom s kryptomenami

Priemysel kryptomien zaznamenal v poslednom čase široký rast a obľúbil si ho mnoho ľudí na celom svete. Rast priemyslu z neho urobil špičkový podnik pre mnohých na celom svete. Naproti tomu mnoho faktorov bojuje proti jeho úplnému prijatiu a výpadom do vesmíru. Na začiatku zoznamu dôvodov je vhodné prostredie, kde môže podnikanie s kryptomenami prosperovať.

Vhodné prostredie je dôležité pre úspech akéhokoľvek spustenia na celom svete, pričom podnik s kryptomenami nie je vylúčený. Aj keď sa priemysel v priebehu času rozrástol, stále je v počiatočnej fáze, ktorá sa zaoberá úrovňou prijateľnosti. Typ miestnosti vytvorenej pre rozkvet odvetvia kryptomien v danej krajine bude určovať úroveň adopcie a jej využitie, ako aj mieru podnikateľských aktivít spojených s kryptomenami v tejto krajine..

Úspech podnikania v krajine je určený tým, ako je krajina ústretová s vhodnými predpismi, ktoré usmerňujú rast a rozvoj priemyslu. Napriek tomu, že občania mnohých krajín majú záujem vytvárať kryptomeny, mnohé túžby boli často amputované nepriateľskými politikami a predpismi, ktoré dusili a stále dusia priaznivé prostredie pre rast priemyslu..

Zo strany veľkých svetových mocností, medzi ktoré patria okrem iného USA, Čína a Rusko, stále existuje značná nerozhodnosť v otázke prijatia kryptomeny, ako aj priateľského prostredia pre priemysel, avšak stále existuje snaha o prijatie kryptomeny ako každej z nich. cieľom krajiny je anexia dividend, ktoré sú súčasťou priemyslu.

Krypto legislatíva v USA.

Spojené štáty americké v poslednom čase vyvíjajú úsilie o prijatie primeranej legislatívy pre rast kryptomenových spoločností v krajine. Od minulého roku je toto odvetvie svedkom spoločného úsilia zákonodarného zboru Spojených štátov amerických prijať priateľské kryptomeny pre rast podnikov v krajine. Napriek tomu došlo v tomto odvetví k určitému pokroku, ktorý bol stimulovaný prílevom začínajúcich podnikateľov s kryptomenami do priateľskejších krajín, ako je Malta, vzhľadom na jeho prostredie priaznivé pre dane z kryptomien..

Téma regulácie priaznivej pre kryptomeny v USA má však dichotómiu, pretože federálna vláda vynakladá úsilie, zatiaľ čo vlády štátov tiež nezostávajú pozadu, aby sa stali centrom kryptomien. Aj keď stále nie je správne tvrdiť, že Spojené štáty sú v súčasnosti krypto-priateľské, prebieha úsilie o to, aby sa krajina stala útočiskom priaznivým pre kryptomeny.

V poslednej dobe však pracovná skupina pre finančnú činnosť, ktorej USA v súčasnosti predsedajú, oznámila, že je pripravená dokončiť nové štandardy s cieľom regulovať kryptomenové firmy budúci mesiac a zdá sa, že regulačné orgány budú presadzovať čo najviac drakonické možnosti na stole. Tieto štandardy budú veľmi pravdepodobne podmieňovať výmeny kryptomien, poskytovateľov peňaženiek a ďalšie súvisiace spoločnosti niečomu, čo sa nazýva „Cestovanie„Pravidlo, ktorým sa korešpondenčné banky na celom svete už dlho riadia. Vzhľadom na to, že okrem overovania a uchovávania záznamov o identitách ich vlastných používateľov by si burzy a služby peňaženky museli navzájom odovzdávať informácie o zákazníkoch pri prevode finančných prostriedkov tak, ako to v súčasnosti vyžadujú banky.

Postoj Ruska k kryptomenám

Podobným spôsobom ako Spojené štáty americké Rusko zatiaľ nevyjadruje svoj postoj k regulácii kryptomien, ale naopak, dá sa povedať, že krajina nie je kryptomena.

Pred rokom Rusko vynakladalo úsilie na implementáciu právnych predpisov, ktorými sa bude riadiť priemysel kryptomien. Proces bol prerušený. Ruský prezident tiež nariadil parlamentu, aby od júla tohto roku začal uplatňovať krypto legislatívu. Prebiehajú kroky na splnenie tohto cieľa.

Rusko sa môže zdať byť priateľské ku kryptomenám a dokonca sa nedávno objavili aj chýry o ruskom štátnom krypto projekte. Krajina však prijala kryptomeny na boj proti proxy vojne. Postoj Ruska k priemyslu bude známy, keď budú právne predpisy prijaté v júli 2019.

Nedávno guvernér Ruskej centrálnej banky oznámil, že by mohli zvážiť kryptomenu krytú zlatom pre túto krajinu..

Japonská snaha vytvoriť z kryptomeny to, čo je dnes

Japonsko je jednou z krajín, ktoré sú najpriaznivejšie pre kryptomeny na svete, so svojou priekopníckou úlohou v oblasti adopcie a legislatívy priateľskej k kryptomenám. História hackov a podvodov, ktoré otriasli kryptomenovým priestorom v krajine, však krajinu prinútila zaviesť prísne predpisy pre kryptomeny v krajine. Toto bolo použité na obnovenie dôvery más v tomto odvetví.

Japonsko nedávno oznámilo, že čoskoro zavedie nové predpisy pre studené peňaženky kryptomenových búrz.

Budúcnosť kryptomien v Kanade je stále nejasná

Kanada je rovnako podobná väčšine krajín v rámci nedefinovaného postoja ku kryptomene. Vyskytli sa prípady zakázaných účtov v dôsledku aktivít súvisiacich s kryptomenami. Stále je diskutabilné, či sú kryptomeny považované za meny alebo za zabezpečenie. Zriadenie krypto startupu stále nie je také vhodné v porovnaní s niektorými krajinami, ako je Malta, ktoré majú priateľskú legislatívu.

Priateľská legislatíva o kryptomenách je zásadná pre rast odvetvia kryptomien. V súčasnej dobe je to stále málo, pretože väčšina krajín je stále nerozhodných; časom však príde na rad viac krajín s priateľskými predpismi o kryptomenách.