Vypnutie vlády Trumpom: Vplyv na Bitcoin ETF, Bakkt a Cryptos.

Pokračujúce vypínanie vlády je pre krypto priemysel zničujúce. Hlavné funkcie vlády v súčasnej dobe jednoducho nefungujú. SEC oznámila, že obmedzí svoje činnosti, zníži počet svojich zamestnancov počas vypínania a obmedzí funkcie na tie, ktoré spĺňajú kritické potreby, a bohužiaľ ETF bitcoinu nemusí byť pre SEC kritickou potrebou.

Americký CFTC taktiež zamestnáva obmedzený počet zamestnancov počas odstávky federálnej vlády. Neexistuje žiadne časové obmedzenie, ako dlho bude ukončenie vlády prebiehať, ale čím dlhšie to bude trvať, tým dlhšie budú meškania pre tieto kľúčové položky, na ktoré ľudia čakali. Možnosť predĺženého vládneho zatvorenia by teda rozhodne mohla mať vplyv na priemysel kryptomien v USA.

Bude mať ukončenie vlády vplyv na BAKKT?

Očividne to má vplyv na spustenie BAKKT, najmä na ich budúcnosť, pretože CFTC nemá zamestnancov, ktorí by regulovali. BAKKT v skutočnosti oznámila, že v zásade existuje v tomto bode neurčité oneskorenie pri spustení ich zmluvy o budúcej zmluve, čo je nešťastné, ale vzhľadom na nefunkčnosť alebo zatvorenie vlády v Amerike nie je nič prekvapujúce..

Ale na pozadí toho všetkého to nie je tak, že by Interkontinentálna burza práve zaspala a zabudla na všetky veci, ktoré chcú robiť. Nedávno získali etablovaného makléra futures v nádeji, že posilnia svoju ponuku bitcoinov.

Vplyv na bitcoinové ETF

Toto zatvorenie vlády by mohlo viesť k jednému z najdlhších odstávok SEC za posledné roky. Takže možno bude ETF bitcoinov odteraz dlho zostať pri stole, pretože si musíme uvedomiť, že keď sa tieto organizácie vrátia do práce, dôjde k rozsiahlemu počtu nevybavených vecí, ktoré budú závisieť od toho, ako dlho bude ukončenie vlády pokračovať. . SEC a CFTC vydali príkazy na zmrazenie všetkých prebiehajúcich správnych konaní až do odvolania, a to sa nezmení, kým neuvidíme federálnu vládu, ako sa vráti do práce..

Fascinujúce na tom je, že technicky, ak SEC neschváli alebo neschváli bitcoinový ETF do termínu, ETF, teoreticky, bude automaticky schválený, ale realita je taká, že sa to pravdepodobne nestane. SEC pravdepodobne vydá jednostranové odmietnutie alebo jednostranovú žiadosť o stiahnutie alebo upozornenie na oneskorenie jednej strany alebo niečo podobné, takže aj keď majú nízky počet zamestnancov, pravdepodobne budú pokračovať v kopaní plechovky. cesta k všetkým týmto veciam namiesto toho, aby sa to len nechalo, ale stále existuje technická možnosť priameho schválenia ETF bitcoinu.

Pravidlo A+

Bitcoin ETF a Bitcoin futures kontrakty od BAKKT samozrejme dostávajú veľkú pozornosť, ale to nie je všetko, čo sa deje. Existuje asi šesťdesiat rôznych krajín, ktoré požiadali o Reg A+. Reg A+ je v podstate mini IPO. Takže to umožňuje oprávneným emisiám ponúkať cenné papiere širokej verejnosti, nielen akreditovaným investorom, a niektoré z nich budú určite projekty kryptomeny. Ale ako všetci ostatní, aj tieto spoločnosti musia čakať, kým sa ukončenie vlády neskončí.

Je bitcoin ovplyvnený zatvorením vlády?

Pri pohľade na bitcoin vidíme, že nie je super ovplyvnený takýmito udalosťami. Hoci bitcoinové ETF, bitcoinové futures, BAKKT a všetky tieto veci vzrušujú veľa ľudí, ale samozrejme nezabudnite, že Wall Street nepotrebujeme. SEC a CFTC regulujú projekty, najmä pre Wall Street.

IRS musela poslať domov 56% svojich zamestnancov. Je to agentúra, ktorá je už dramaticky podfinancovaná a potom poslať domov ešte viac zamestnancov počas daňového obdobia znamená, že sa neuskutoční veľa auditov a už majú problémy s prispôsobením zavedenej novej daňovej politiky. nedávno.

Inovácia na úrovni štátu:

Aj keď federálna vláda nemôže regulovať vládne odstávky, štátne vlády presadzujú veľmi inovatívnu legislatívu, zahrávajú sa s touto technológiou a skúšajú nové veci. Napríklad Vermont dáva poistenie blockchainu, Nevada vydala 1 000 sobášnych listov na blockchaine Ethereum, Wyoming prináša pozemkové záznamy do blockchainu, Bitpay pomáha Ohiu prijímať bitcoiny na dane, dvaja senátori za Colorado vyplnili zákon o zavedení zákona o digitálnych tokenoch, ktorý by kryptomenám umožnil obísť zákony o cenných papieroch, ktoré by v prípade schválenia mohli zmeniť Colorado na vedúcu legislatívu v USA, pokiaľ ide o predpisy o kryptomene a nakoniec New York sa stal prvým štátom, ktorý vytvoril pracovnú skupinu pre kryptomeny, ktorá bude študovať používanie regulácie a definíciu digitálnej meny..

Napriek tomu, že federálna vláda má dysfunkciu v dôsledku zatvorenia vlády, stále dochádza k inováciám. Čo si myslíte o ukončení vlády? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.

Kredity pre CryptoLark. Odvádzate skvelú prácu!