Ako a kde kúpiť Cardano: Kompletný sprievodca

Niekedy môže byť trochu komplikované kúpiť konkrétnu kryptomenu podľa vášho výberu. Je to určite prípad Cardanovej kryptomeny ADA. Ak však chcete vlastniť ADA, ste na správnom mieste. V tomto článku vám poskytneme kompletný návod, ako nakupovať Cardano ADA bezpečne a bezpečne. 

Čo je Cardano?

V roku 2017 založil Charles Hoskinson spoločnosť Cardano, ktorá je spoluzakladateľom spoločností Ethereum a BitShares. Hoskinson sa zameral na vytvorenie platformy blockchainu, ktorá by bola schopná prekonať staršie blockchainy ako Bitcoin a Ethereum. Cardano blockchain bol vytvorený tak, aby fungoval ako globálny platobný systém a sieť DApp spracovaním lacných a škálovateľných transakcií. 

Kde kúpiť Cardano?

Existuje niekoľko kryptoburz, kde si môžete kúpiť Cardano Coin. Skontrolovali sme najbezpečnejšie a najznámejšie burzy, kde si môžete kúpiť ADA. Každá platforma má svoj vlastný zoznam výhod a nevýhod, preto si vyberte tú, ktorá je pre vás najvhodnejšia. 

Kúpte si Cardano na Binance

Binance je vedúcou kryptoburzou z hľadiska denného objemu obchodov. Čínska burza uvádza viac ako 100 rôznych kryptomien. Platforma nedávno umožnila používateľom nakupovať kryptomeny pomocou serverov WeChat a Alipay. Na nákup ADA však budete potrebovať bitcoin alebo Etherum na svojom účte Binance. Ako previesť ETH alebo BTC na účet Bianance je popísané nižšie. Obchodné poplatky na platforme pre ADA sú iba 0,1% za každý obchod. 

Kúpte si Cardano na burze HitBTC

HitBTC burza uvádza na svojej platforme viac ako 200 kryptomien vrátane ADA. Na rozdiel od Binance si môžete v HitBTC mince kúpiť za fiat peniaze. Platforma prijíma na vklad debetné/kreditné karty a bankové účty. Ak sa však rozhodnete kúpiť ADA za fiat peniaze, budete musieť burze poskytnúť osobné údaje a potom počkať na overenie. Rozhranie ústredne je tiež dosť komplikované. Výmena utrpela v roku 2015 veľký hack, ktorý údajne spôsobil škodu za 300 miliónov dolárov. Používatelia tejto platformy nahlásili vysoké poplatky za výber. 

Kúpte si Cardano na burze Bittrex

Bittrex je tiež jednou z vedúcich kryptoburz, pokiaľ ide o denný objem obchodov. Na Bittrexu si však nemôžete kúpiť ADA pomocou platobných metód, ako je kreditná/debetná karta alebo bankový účet. Aby ste si mohli kúpiť ADA, budete musieť svoj účet financovať pomocou BTC alebo ETH. Bittrex je známy svojimi bezpečnostnými funkciami. Výbery na burze sú bezplatné. 

UPbit, Kraken, Huobi, Bithumb, Gate.io sú ďalšie burzy, ktoré uvádzajú zoznam Cardano ADA na ich príslušných platformách. 

Ako kúpiť Cardano

Prvým krokom k nákupu ADA by bolo vlastniť nejaké BTC alebo ETH. Ak nemáte žiadne BTC, môžete si ich ľahko kúpiť na Coinbase alebo na akejkoľvek inej burze. V tomto prípade použijeme Binance na nákup Cardana. Prejdite na oficiálnu webovú stránku Binance a vytvorte si účet. Tento proces je veľmi jednoduchý a okrem e -mailového ID by ste od neho nemuseli zadávať osobné údaje. 

Teraz, keď si vytvoríte binance účet, budete musieť previesť svoje BTC alebo ETH z peňaženky na binance účet. Prejdite na hlavnú stránku Binance, kliknite na finančné prostriedky a zobrazí sa vám dlhý zoznam kryptomien, ktoré si vymieňajú podporu. Vo vyhľadávacom poli vyhľadajte Etherum alebo Bitcoin, podľa toho, ktorú mincu chcete previesť. Teraz kliknite na vklad a zobrazí sa vaša jedinečná adresa peňaženky Binance na vklad BTC. Skopírujte túto adresu kliknutím na Kopírovať adresu. 

Teraz choďte do svojej krypto peňaženky, kde máte uložené svoje BTC alebo ETH. Kliknite na odoslať a potom sa vám zobrazí možnosť prilepiť adresu, ktorú ste predtým skopírovali. Po vložení adresy kliknite na potvrdenie. Prijatie kryptomeny na váš účet Binance môže trvať 10-20 minút. 

Ak ste úspešne dokončili vyššie uvedené kroky, teraz máte na svojom účte Binance finančné prostriedky, ktoré môžete použiť na nákup ADA. Teraz prejdite na hlavnú stránku webu Binance a kliknite na výmenu a potom vyberte základnú. Teraz máte možnosť vyhľadať obchodný pár ADA. Vyberte obchodný pár, ktorý ste použili na financovanie svojho účtu. Ak máte BTC, zvoľte ADA/BTC a ak máte ETH, zvoľte ADA/ETH. 

Po výbere správneho páru sa dostanete na obchodnú stránku Cardano. Prejdite nadol a vyhľadajte možnosť Kúpiť ADA a kliknite na trh. Teraz budete mať možnosť vložiť počet mincí, ktoré chcete kúpiť. Po vyplnení sumy kliknite na kúpiť ADA. Úspešne ste si kúpili Cardano ADA.  

Uložte svoju ADA do peňaženky Cardano

Vždy je najlepšie vyhnúť sa ukladaniu mincí na výmenu. Existuje niekoľko peňaženiek, do ktorých môžete ukladať kryptomeny ako bitcoin a Ethereum, ale existuje iba jedna peňaženka, do ktorej môžete ukladať mince ADA. Názov peňaženky je Daedalus, a je to oficiálna peňaženka vytvorená tímom Cardano. 

Stiahnite si peňaženku navštívením oficiálnych webových stránok Daedalus. Podľa pokynov na webových stránkach si bezpečne stiahnite peňaženku a preveďte svoje mince ADA. V súčasnej dobe nie je peňaženka k dispozícii pre všetky typy zariadení. 

Ak vykonáte všetky vyššie uvedené kroky správne, nemali by ste mať problém s nákupom Cardano Coin od spoločnosti Binance alebo s akoukoľvek burzou uvedenou vyššie. Pri obchodovaní s kryptomenami sa odporúča postupovať bezpečne a pred vykonaním akejkoľvek transakcie sa vždy uistite, že používate oficiálnu webovú stránku..