Ethereum, EOS, TRON: Podrobné porovnanie

Súťaže v kryptopriestore sa stali veľmi prísnymi. Postupom času sa objavili tisíce kryptocoinov a každý deň sa zdokonaľovali, aby porazili ostatných konkurentov. Keďže existuje veľa kryptomien, pre nového investora je veľmi ťažké rozhodnúť sa, do ktorej kryptomeny by mal investovať. Pretože nesprávne rozhodnutie môže viesť k strate všetkých vašich investovaných peňazí, je potrebné urobiť dobre preskúmané rozhodnutie.

V tomto článku budeme mať podrobné porovnanie troch najpopulárnejších mincí v krypto priestore. Mince na porovnanie v tomto článku sú Ethereum, EOS a TRON. Pozrime sa teda na podrobné porovnanie týchto troch kryptomien na základe rôznych faktorov:

1. História spoločností Ethereum, EOS a TRON:

Ethereum najskôr navrhol programátor Vitalik Buterin na konci roku 2013, ale jeho existenciu v kryptopriestore poznačil 30. júla 2015 s obrovským prínosom okolo 3/4 celkovej ponuky v roku 2018. Na druhej strane, Nadácia EOS bola navrhnutá v roku 2017 a jej existencia na trhu bola vydaná 1. júna 2018 ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom. Medzitým položil základ TRON v septembri 2017 Justin Sun. O rok neskôr, v júni 2018, vydal TRON mainnet.

Ak sa teda tieto tri porovnajú na základe histórie, Ethereum je najstaršie na trhu, zatiaľ čo EOS aj TRON prišli na trh súčasne.

2. Aktuálna pozícia a cena na trhu:

Ak hovoríme o Ethereu, je to druhý najväčší držiteľ cap v kryptopriestore, ktorý je zakončený iba bitcoinmi. Aktuálna hodnota jedného etherea sa rovná 117 dolárom. Trhová kapitalizácia Etherea je 12 250 miliónov dolárov a zaberá približne 10,57% z celkového krypto priestoru. Keď už hovoríme o tom, že EOS je na trhu stále nový, zaujíma na trhu dôležité postavenie. Aktuálna hodnota jedného fotoaparátu EOS je 2,65 dolára. Zaberá približne 1,91% celkových kryptomien a trhová kapitalizácia EOS je 2,216 milióna dolárov. Zatiaľ čo TRON je ďaleko za ostatnými dvoma. Jeho hodnota je 0,03 dolára a má trhový strop 1 917 miliónov dolárov. Zaberá celkový podiel približne 1,66% na celkovom krypto priestore.

Ak to teda porovnáme, Ethereum má najlepší výkon v porovnaní s dvoma ďalšími.

3. Mechanizmus konsenzu:

Kryptomena Ethereum sa zameriava na decentralizované aplikácie. Alebo jednoduchými slovami, je decentralizovanejší než ostatné dva. Cieľom je demokratizácia aplikácií inteligentných zmlúv.

Keď hovoríme o EOS, zdá sa, že ide o ľahký a efektívny spôsob obchodovania s majetkom. Algoritmus sa zameriava na delegátov (spravidla 21). Títo delegáti sa zúčastňujú potvrdenia blokov. Kým tretí je TRON, mechanizmus konsenzu funguje tak, že za správu celej spoločnosti je zodpovedných 21 supernodov. Supernody volia držitelia tokenov TRX. Stručne povedané, TRON má v budúcnosti za cieľ vložené webové rozhranie do blockchainu.

4. Použité programovacie jazyky:

Všetky tri spomínané mince používajú z hľadiska perspektívy vývoja rôzne programovacie jazyky. Pokiaľ ide o EOS, vývojár musí mať dostatočné znalosti C ++, ak chce vyvíjať inteligentnú aplikáciu pomocou tejto platformy v kryptopriestore. Ďalej, ak chcete vyvíjať svoju aplikáciu pomocou krypto platformy TRON, musíte mať znalosti jedného zo známych programovacích jazykov „Java“.

Ethereum, na rozdiel od ostatných, nepoužíva populárny programovací jazyk. Ak teda chcete vložiť Ethereum do svojej inteligentnej aplikácie, budete sa musieť pred použitím tejto technológie blockchain naučiť nový jazyk „Solidnosť“.

Všetky tri platformy teda používajú rôzne jazyky, kde novšie používajú populárny programovací jazyk a staršie používajú nový jazyk..

5. Súťaž medzi sebou:

Ethereum dominuje na trhu už veľmi dlho. Teraz však, po vývoji nových platforiem, ako sú EOS a Tron, čelí veľmi veľkej konkurencii. Všetky tri majú svoje vlastné zásluhy, ako aj nevýhody. Keď už hovoríme o Ethereu, pokiaľ si tak dlho udržiava svoju pozíciu v kryptopriestore, určite to dokáže. \ EOS, na druhej strane, predstavuje ťažkú ​​konkurenciu pre Ethereum. Cieľom je pracovať v rovnakom priestore ako Ethereum. Je relatívne podobný ako Ethereum. EOS je lacnejší a rýchlejší a poskytuje všetky zariadenia, ktoré poskytuje ethereum, ale rozdielom je lepšia kvalita EOS.

TRON má na rozdiel od EOS svoj vlastný trh. Zamerala sa na vývoj decentralizovaného webového rozhrania v krypto priestore. Ambície TRON sú pre krypto priestor príliš prospešné.

Aj keď je pozoruhodné, že EOS aj TRON začali na trhu ako tokeny ERC-20 Ethereum, ale teraz sa výrazne zmenili!