Recenzia a sprievodca nástrojom MultiBit

Cieľom nášho článku je predstaviť vám funkcie, funkcie, výhody a nevýhody zariadenia MultiBit a zároveň poskytnúť podrobné pokyny na ako používať peňaženku MultiBit. Okrem toho sme vykonali aj porovnávaciu analýzu iných typov úložných produktov BTC, aby sme vám poskytli kompletný obraz o uvedenej peňaženke. Ak sa však chcete dozvedieť viac o operáciách BTC, prečítajte si tohto rýchleho sprievodcu.

Zhrnutie: Ako používať bitcoínovú peňaženku MultiBit

 1. Stiahnite si softvér z Web MiltiBit na počítači a spustite inštalačný program.
 2. Zaregistrujte si účet MultiBit alebo pridajte hardvérovú peňaženku (KeepKey).
 3. Vyplňte miesto na stránke „Vytvorenie slov v peňaženke“ a napíšte prístupovú frázu na papier (aby ste nezabudli).
 4. V nasledujúcom kroku potvrďte kódovú frázu.
 5. Napíšte heslo pre svoj účet a kliknite na „Dokončiť“.
 6. Pridajte množstvo bitcoinov, ktoré chcete získať.
 7. Kliknite na tlačidlo „Požiadať“ na stránke „Odoslať/požiadať“ a získajte adresu svojej peňaženky.
 8. Na obrazovku zadajte množstvo bitcoinov, ktoré si chcete objednať, a kód adresy peňaženky (mali by ste to poskytnúť platiteľovi).
 9. Počkajte, kým sa bitcoiny prenesú do vašej peňaženky.

Dôležitá poznámka: Inžinieri, ktorí sa vyvinuli MultiBit stolná peňaženka využila svoju podporu a projekt potom opustila KeepKey kúpil som to. Recenzia tu predstavuje dôležitú vzdelávaciu skúsenosť o tom, čo je chladiaci sklad a prečo by ste nemali uchovávať veľa mincí na jednom mieste.

S rastúcou infraštruktúrou sa bitcoin stal obľúbenou menou pri zvažovaní vašich investičných možností. Digitálna mena, ktorá je veľmi kolísavá, plná príležitostí a rizík, má v budúcnosti stále slávny deň, keď sa na jej trh snaží dostať stále viac obchodníkov a spoločností..

Recenzia a sprievodca nástrojom MultiBit

S uvedeným rastom je bezpečnosť vašich mincí niečo, čo by ste mali považovať za nanajvýš dôležité. Nárast chladiarenského skladu preto nikoho neprekvapil, pretože schopnosť používať funkcie peňaženky v offline a online prostredí veľmi potrebovali obchodníci, ktorí požadovali väčšiu bezpečnosť svojich finančných prostriedkov..

Čo je to peňaženka MultiBit?

MultiBit je bitcoinová stolná peňaženka, chladiaci priestor vyvinutý v roku 2011, ktorý v súčasnosti vlastní a riadi KeepKey spoločnosť. Keďže ide o počítačovú aplikáciu, softvér je možné stiahnuť z webovej stránky KeepKey a nainštalovať do počítača. MultiBit vyvinul verzie programu kompatibilné s operačnými systémami Microsoft, Linux a OSX. Keďže ide o chladiareň pre stolné počítače, funkcie MultiBit je možné používať v offline aj online prostredí, čím sa zvyšuje bezpečnosť vašich mincí z horúcich online peňaženiek, ako napr. Blockchain, Zelená adresa, atď.

MultiBit BTC peňaženka

Hlavným problémom hry MultiBit, ako aj všetkých ostatných peňaženiek pre stolné počítače, je, že váš počítač môže byť napadnutý hackermi alebo môže vírus vymazať detaily peňaženky, čo končí úplnou stratou vašich mincí.

Funkcie MultiBit

Ako chladiaca peňaženka, MultiBit má pre svojich klientov niekoľko funkcií, ktoré si zaslúžia starostlivé zváženie, pretože sú určené na zlepšenie skúseností s obchodovaním s bitcoinmi a zabezpečenie vašich aktív:

 • MultiBit ponúka otvorenie niekoľkých peňaženiek súčasne, čo poskytuje potrebné zabezpečenie pri práci s novými platformami pre webovú výmenu;

Niekoľko peňaženiek MultiBit

 • synchronizácia so sieťou trvá iba niekoľko minút;
 • podpora a kompatibilita viacerých operačných systémov (Windows, Linux a OSX);
 • jednoduché a jednoduché nastavenie programu vo vašom počítači;
 • niekoľko jazykov podporovaných pre obchodníkov s rôznym regionálnym zázemím (angličtina, španielčina, francúzština, taliančina, ruština, nórčina a švédčina);
 • služby sú open source, pretože ich podporuje renomovaná spoločnosť, KeepKey zatiaľ čo samotná peňaženka je zadarmo na stiahnutie;

Bezplatné stiahnutie peňaženky MultiBit

 • funkcie peňaženky sú k dispozícii v offline aj online prostredí, pretože stashing, keď je spustený online, je trvale súčasťou počítačovej databázy, a je teda k dispozícii aj offline;
 • súkromné ​​kľúče a úplná kontrola nad peňaženkou sú v našich rukách, pretože heslo a používateľské meno si vygenerujete sami. Funkcie MultiBit nezávisia od serverov KeepKey, ale od vášho počítača, čo vám poskytuje úplnú kontrolu nad chladiarňou.

Inštalácia peňaženky MultiBit

V tejto časti vám poskytneme podrobný návod, ako stiahnuť, nainštalovať a správne používať MultiBit chladiarenský sklad. Nasledujúca príručka nastavenia sa týka systému Mac OS, ale buďte si istí, že postup je identický pre ostatné operačné systémy vrátane systému Windows.

Inštalácia peňaženky MultiBit

Na začiatku si teda musíte stiahnuť softvér z webovej stránky MiltiBit a spustiť inštalačný program.

Stiahnite si softvér MiltiBit do počítača

Budete požiadaní o zadanie jazyka inštalačného rozhrania, ktoré je novým doplnkom k funkciám peňaženky, pretože v minulosti bola k dispozícii iba angličtina.

Jazyk inštalačného rozhrania

V nasledujúcom kroku máte dve hlavné možnosti, buď pripojenie hardvérovej peňaženky (KeepKey) alebo pokračujte bez neho nastavením bežného účtu MultiBit. V tomto návode sa kvôli jednoduchosti zameriame na neskorší smer. Jednoducho kliknite na tlačidlo Ďalej bez pripojenia zariadenia HD.

Informácie o pripojení hardvérovej peňaženky

Na novej stránke vyberte v spodnej časti možnosť „Vytvoriť peňaženku“, pretože stále nemáte účet MultiBit. Aj keď je to voliteľné, mali by ste zvážiť nastavenie záložného umiestnenia vo vašom počítači (alebo externom pevnom disku) v prípade útoku malwaru na zadaný inštalačný priečinok.

Nastavte umiestnenie zálohy pre peňaženku MultiBit

V ďalšej fáze vezmite pero a papier, napíšte prístupovú frázu a vyplňte miesto na stránke „Vytvorenie slov v peňaženke“. Papier by ste si mali ponechať, pretože je to heslo na obnovenie pre prípad, že sa predvolí vaša peňaženka. Máte možnosť vybrať si z 8, 12 alebo 24-slovných semien.

Vytvorte slová peňaženky MultiBit

V ďalšom kroku potvrďte prístupovú frázu.

Potvrďte prístupovú frázu v peňaženke MultiBit

Rovnako ako pre prístupovú frázu, ďalší krok by vyžadoval, aby ste zadali heslo pre svoj účet, preto používajte papier a pero ako dodatočné bezpečnostné opatrenie, aby ste ho nezabudli..

Vytvorte si heslo v peňaženke MultiBit

Teraz ste sa dostali do konečného cieľa sprievodcu inštaláciou; skontrolujte, či boli vykonané všetky kroky, a ukončite proces kliknutím na „Dokončiť“.

Ukončite proces inštalácie peňaženky MultiBit

Ako používať peňaženku MultiBit?

Po nastavení je načase, aby sme vám ukázali peňaženku a skrátili čas potrebný na to, aby ste tieto funkcie zistili sami. Prvá zaujímavá vec je umiestnenie vášho zostatku, ktorý sa nachádza v ľavej hornej časti obrazovky obrazovky MultiBit.

Zostatok na MultiBit

V ľavej časti tej istej stránky môžete vidieť funkcie „Odoslať/požiadať“ a „Platby“, ktoré sa používajú na bitcoinové transakcie.

MultiBit funkcie

Predvoľby peňaženky môžete tiež zmeniť kliknutím na tlačidlo „Predvoľby“, ktoré sa nachádza pod vyššie uvedenými funkciami.

Zmeňte predvoľby peňaženky MultiBit

Stránka vám umožňuje ovládať jazyk, zobrazenie a mnoho ďalších funkcií softvéru chladiarenského úložiska a zároveň poskytovať informácie o výmene a poplatkoch.

Informácie o peňaženke MultiBit

Informácie o peňaženke nájdete vo funkcii s názvom „Spravovať peňaženku“, ktorá obsahuje dôležité informácie o vašom účte. Tieto nastavenia môžete tiež zmeniť vo svojom voľnom čase.

Ako pridať peniaze do peňaženky MultiBit?

MultiBit Peňaženka je určená iba na ukladanie bitcoinov, takže nie je možné pridávať peniaze vyjadrené vo fiat menách. Pridanie digitálnej meny k vášmu zostatku je teda možné dosiahnuť odoslaním adresy vašej peňaženky platiteľovi a prijatím bitcoinov na oplátku. Adresu peňaženky nájdete na stránke „Odoslať/požiadať“ kliknutím na tlačidlo „Požiadať“.

Pridajte peniaze do bitcoinovej peňaženky

Dostali by ste obrazovku, kde môžete zadať množstvo BTC, ktoré chcete získať, a kód adresy peňaženky, ktorý by ste mali poskytnúť platiteľovi. Môžete dokonca použiť kód QR na zhrnutie všetkých informácií do jedného kódu.

Zabezpečenie MultiBit

Byť chladiarňou, MultiBit má určité silné a slabé stránky, pokiaľ ide o jeho bezpečnosť. Hlavnou výhodou produktu je možnosť ukladať a uchovávať bitcoiny v offline prostredí. Hackeri by tak mali ťažší prístup k týmto minciam zo svojich zariadení, pretože na to nemajú fyzické prostriedky. Pridajte k tomu súkromné ​​kľúče, ako sú heslo a prístupová fráza, a máte dobrú ochranu pred útokmi online.

Hackerské útoky na peňaženku

Je zaujímavé, že chladiarenský sklad má podobným spôsobom aj veľkú slabinu. Váš počítač môže byť pri prechode online tiež ovplyvnený malvérom alebo poruchou počítača, ktorá môže pohltiť všetky programy vrátane vášho bitcoínového zostatku..

Ochrana osobných údajov

MultiBit ponúka úplné súkromie, pretože vaše osobné údaje nie sú potrebné na inštaláciu, ani by sa od vás žiadalo poskytnutie akéhokoľvek druhu preukazu totožnosti od KeepKey pri sťahovaní programu.

Úplné súkromie nákupom BTC

Poplatky za MultiBit

MultiBit je bezplatné a udržiavanie rovnováhy vo vašej peňaženke by vás nestálo ani cent. Čo stojí peniaze, sú samotné transakcie a tie nie sú účtované spoločnosťou MultiBit, ale bitcoinovou sieťou (zvyčajne malá, v závislosti od prevádzky).

Poplatok za kryptomeny

FAQ

Existuje stará verzia peňaženky MultiBit?

Rovnako ako pri každom inom programe chladiarenského skladovania, MultiBit sa v priebehu rokov vyvíjal vydávaním nových verzií peňaženky, ktoré obsahovali vylepšenia vanilkovej (pôvodnej) verzie. Väčšina z nich sa zaoberala opravami chýb, zatiaľ čo niektorí dokonca mali veľké vylepšenia funkcií peňaženky alebo predstavili nové funkcie (príkladom môže byť posuvník poplatkov alebo nový jazyk)..

Verzie peňaženky MultiBit

Pretože predstavujú aktualizované verzie pôvodného softvéru, bolo by najlepšie použiť najnovšiu verziu hneď po vydaní.

Môžem posielať BTC z MultiBit na bankový účet?

Pretože banky pracujú iba s regulovanými fiat menami, ako sú USD, EUR a mnoho ďalších, nie je možné uložiť vaše mince na váš bankový účet. Mnoho bánk neuznáva bitcoin ako skutočnú menu, pretože ide o decentralizovanú menovú jednotku, ktorá existuje iba na internete..

Posielajte BTC z bankového účtu

Čo môžete urobiť, je predať bitcoin a potom previesť prostriedky do svojej banky a nechať ich tam, kým sa nerozhodnete znova kúpiť BTC.

Preneste bitcoiny z Coinbase do peňaženky MultiBit

Odosielanie mincí od Coinbase (jedna z najlepších bitcoinových búrz) na MultiBit je celkom priamočiare. Prejdite do svojej peňaženky MultiBit a kliknite na tlačidlo „Odoslať/požiadať“ a potom prejdite na časť stránky „Žiadosť“.

Skopírujte adresu peňaženky na MultiBit

Skopírujte adresu peňaženky, ktorá sa zobrazila na stránke so žiadosťou, a prihláste sa do svojho účtu Coinbase.

Vložte adresu peňaženky vygenerovanú z MultiBit

Opäť prejdite na stránku „Odoslať/požiadať“ a potom prilepte adresu, ktorú ste vygenerovali z programu MultiBit. Potom jednoducho kliknite na tlačidlo „Odoslať“ a počkajte, kým sa mince zobrazia vo vašom zostatku MultiBit.

Rozdiel medzi jadrom MultiBit a bitcoínom

Hlavný rozdiel medzi MultiBit a Bitcoinové jadro produkty peňaženky spočívajú v tom, že MultiBit je lightwallet, ktorý si môžete stiahnuť sami, zatiaľ čo Bitcoin Core je plnohodnotný uzol. MultiBit pozostáva z BTC adries, ktoré vlastníte. Bitcoinové jadro, na druhej strane, pozostáva z celých informácií o transakciách v bitcoinovej sieti.

Bitcoin peňaženka

Pretože do svojho počítača dostávate údaje o celej sieti, považuje sa bitcoinový jadro za viac súkromia ako MultiBit, pretože získate úplnú kontrolu nad súkromnými kľúčmi, adresami a samotnými transakciami.

MultiBit vs Electrum: Čo je lepšie?

Pretože obe peňaženky sú chladiarenské, majú veľmi podobné funkcie a vlastnosti ako Electrum mať prevahu v pokročilejších nástrojoch, ako sú „Odoslať z“ a „Ukotviť“, čo obchodníkom umožňuje vybrať si vstupy v konkrétnej transakcii.

Electrum BTC peňaženka

Electrum je tiež určený pre pokročilejších používateľov bitcoinov, zatiaľ čo začiatočníci medzi nimi nenájdu takmer žiadny rozdiel MultiBit a Electrum, pokiaľ ide o základné služby.

Má peňaženka MultiBit podporu??

Kontakt na zákaznícku podporu nájdete na ľavej strane MultiBit webovú stránku s dodatočnými informáciami o peňaženke zverejnenej pre vašu referenciu. Mali by ste mať na pamäti, že od roku 2016, KeepKey zastavila podporu peňaženky a sústredila sa na ďalšie produkty a služby, ktoré spoločnosť ponúka na trhu s bitcoinmi.

Podpora MultiBit

Aplikácie MultiBit

Pred jeho zatvorením boli platformy MultiBit k dispozícii iba pre počítače, pretože aplikácie pre mobilné telefóny neboli v tom čase podporované. Používatelia iPhone a Android teda nemohli používať MultiBit funkcie ešte predtým, ako peňaženka stratila podporu od KeepKey.

Platformy MultiBit boli k dispozícii na počítači

Prečo by som nemal používať peňaženku MultiBit?

Ako už bolo spomenuté, KeepKey zastavil vývoj MultiBitu a prerušil všetku podporu chladiarenského skladu. Aj keď dôvody neboli zverejnené, dôsledkom bolo, že používanie peňaženky sa stalo celkom nebezpečným, pretože keď s nimi prejdete online, neexistuje žiadna ochrana vašich údajov. K dispozícii je vám veľa ďalších možností chladenia, preto vám odporúčame prejsť MultiBit.

Peňaženka nie je bezpečná

Alternatívy k peňaženke BTC MultiBit

Okrem MultiBit, existujú aj iné typy peňaženiek, v ktorých môžete uložiť svoje bitcoiny. Tieto peňaženky ponúkajú rôzne funkcie ako MultiBit, pretože môžu byť buď fyzické (hardvérové) alebo online hot storage.

Rôzne bitcoinové peňaženky

Nezabudnite si tieto peňaženky pozrieť na našom webe, pretože sme vám poskytli podrobný popis ich funkcií, funkcií, výhod a nevýhod, aby sme vám pri hľadaní správneho riešenia peňaženky ušetrili čas a námahu..

Prečítajte si recenziu na peňaženku TREZOR

Ako jedna z prvých bitcoinových hardvérových peňaženiek na trhu, TREZOR sa rýchlo stal veľmi populárnou voľbou v kruhoch investorov po celom svete. TREZOR, ktorý funguje ako malý počítač, ponúka online aj offline chladiarenské kapacity s pokročilými bezpečnostnými opatreniami, akými sú PIN kód, heslo transakcie a prístupová fráza na obnovenie..

Recenzia bitcoínovej peňaženky TREZOR

Dnes za cenu 89-99 dolárov dostanete zariadenie, ktoré dokáže uložiť veľa bitcoinov a ďalších altcoinov a dá sa objednať na Amazone z ktorejkoľvek časti sveta. Zostavili sme príručku, ako používať peňaženku TREZOR, so zoznamom jej vlastností, výhod a nevýhod a zároveň poskytujeme porovnávaciu analýzu s inými podobnými peňaženkami..

Kontrola peňaženky Blockchain

Blockchain je bezplatná online peňaženka, ktorá ponúka služby ukladania BTC a ETH pre obchodníkov, ktorí hľadajú flexibilné úložisko. Táto horúca peňaženka existuje na viacerých platformách, pretože je založená na prehliadači a dá sa stiahnuť do mobilného zariadenia (k dispozícii sú verzie pre iOS a Android).

Recenzia BTC peňaženky Blockchain

Vytvorili sme články, ktoré skúmajú Blockchain z hľadiska jeho bezpečnostných opatrení, flexibility a mnohých ďalších funkcií, pričom uvádzajú výhody a nevýhody služieb peňaženky..

Získajte viac informácií o Ledger Nano S

Funguje ako čipová sada, Ledger Nano S bol vyvinutý ako aktualizácia predchádzajúceho produktu v rade značiek ohybov; Ledger HW.1, ktorý nemal obrazovku. Ledger Nano S, vybavená špičkovým bezpečnostným softvérom a ďalšími bezpečnostnými opatreniami, akými sú heslo, PIN kód a prístupová fráza na obnovenie, je hardvérová peňaženka, ktorá zaisťuje bezpečnosť vašej bitcoínovej rovnováhy..

Peňaženka Ledger Nano S.

S jeho pokročilými obchodnými funkciami sme zostavili recenziu na zariadenie, v ktorej sú uvedené jeho funkcie, cena, výhody a nevýhody, ktoré by ste si mali pozrieť a porovnať s inými riešeniami peňaženky. Ak stále máte otázky týkajúce sa používania bitcoinovej peňaženky MultiBit na ktoré sa tento článok nevzťahuje, kontaktujte nás na.