Upozornenie: Blockchain Polkadot: Hrozba pre Ethereum?

Polkadot blockchain je blížiaca sa viacreťazcová štruktúrovaná platforma, ktorá je technologicky navrhnutá s finančnými aspektmi na uľahčenie interoperability a škálovateľnosti blockchainov, ktoré je možné zaraziť do „reléového reťazca“. Polkadot blockchain je interpolácia sietí, ktoré spájajú viac blockchainov. Je to most medzi zbierkami blockchainov. V technickom žargóne je to padák. Fungovanie padáku je prostredníctvom minimalizovanej štruktúry federácie dôvery.

Charakteristika blockchainu Polkadot

Polkadot poskytuje predovšetkým interoperabilitu, bezpečnostnú pomoc a škálovateľnosť. Polkadot vytvára reléový reťazec, ktorý funguje ako jadro všetkých padákov. Spája všetky ostatné padákové reťazce a funguje koordinovane spolu s prenosom dát. Tento pákový efekt prepojení blockchainov je poskytovaný verejným aj autorizačným blockchainom. Aby boli blockchainy povolené pre sieť parašutistov, musia spĺňať nasledujúce kritériá kompatibility.

  1. Mal by byť schopný vytvárať kompaktné a špičkové klientske dôkazy.
  2. Na štandardizáciu akejkoľvek transakcie musí byť toto oprávnenie rozdelené medzi veľký počet orgánov.

Polkadot, ktorý má svoj vlastný konsenzus, má schopnosť vytvárať mosty s rôznymi reťazcami, ako je napríklad Etherum. Polkadot je rozdelený do vrstiev a najnižšia vrstva protokolu Polkadot sa nazýva Polkadot Runtime environment a zostáva jednotný v celej parašainovej sieti. Polkadot je jednoduchý jazyk je konzorcium reťazcov, ktoré umožňuje mnohým blockchainom zdieľať zabezpečené transakcie prostredníctvom reťazca relé. Reléový reťazec je zdrojom prenosu údajov. Polkadot spája verejný a súkromný blockchain. Polkadot je jedným z najväčších projektov budúcnosti pre splnenie programu decentralizácie webu. Prenos informácií a údajov do všetkých blockchainov a potrebných informácií a operácií blockchainu bol rozdvojený na všetky úrovne. Túto myšlienku prenosu údajov blockchain – Polkadot pôvodne predstavil Gavin Wood ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti Ethereum a zakladateľom spoločnosti Parity Technologies. Údaje sú do určitej miery utajované. Cieľom tejto viacnásobne zdieľanej technológie blockchain Polkadot je zaistiť, aby prenášané informácie zostali v bezpečí a aby iniciované transakcie boli splnené..

Polkadotská minca: DOT

Bodka je token alebo minca v Polkadote ekosystém. Bizarným, ale najdôležitejším aspektom DOT je, že úplne chýbajú informácie o medziach. Polkadot je subtechnológia blockchainu, ktorá môže posunúť aplikáciu blockchainu dohromady na novú úroveň. Je to jedna z najambivalentnejších tém, pretože v každom ohľade je veľa nejasností.

Čo je to Ethereum?

Ethereum je tiež digitálna kniha ako bitcoin, ale je mierne odlišný, pretože má odlišný prístup a funguje ako platforma, prostredníctvom ktorej je možné vytvárať tokeny a vytvárať inteligentné zmluvy a potom ich priamo nahrávať do blockchainu. Inteligentné zmluvy sú digitálny kód, akonáhle dôjde k doručeniu dohodnutého množstva meny, systém automaticky odošle kľúč na odomknutie. V dnešnej dobe nie sú naše informácie vôbec 100% skryté. Väčšina našich údajov je uložená na online účtoch aj po pridaní viacerých hesiel a zámkov. Napriek tomu existujú mŕtve miesta, kde má niekto prístup k vašim informáciám. Cieľom technológie Bitcoin je nahradiť skutočné peniaze a webové stránky na prevod peňazí, ako je online bankovníctvo, Paytm a Paypal ethereum sa snaží nahradiť všetky ostatné tretie strany internetu prostredníctvom blockchainu. Éter je forma kryptomeny, ktorej blockchain je tvorený platformou ethereum. Ethereum je druh decentralizovaného počítačového stroja. Ethereum je rozdelené do dvoch oddelených blockchainov. Ethereum s krádežou zvrátené (ETH) a pôvodné bolo Ethereum classic (ETC). Ethereum bráni tretej strane v prístupe k údajom alebo ich pozmeňovaní akýmkoľvek spôsobom. Poskytuje bezpečnosť informácií. Ethereum tiež prakticky umožňuje cenzúru. V laickom jazyku je Ethereum najlepšou alternatívou poskytovanou pre prísnu digitálnu základňu.

Je Polkadot hrozbou pre ethereum?

Parita je jedným z hlavných klientov spoločnosti Ethereum. Polkadot je do určitej miery priamym konkurentom spoločnosti Ethereumm. Ethereum samotné má potenciál byť parašutistom, ale potrebovalo by spojenie cez most, ale fungovanie mosta zatiaľ nie je jasné. Pretože ethereum je systém s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý ponúka funkcie inteligentnej zmluvy, Polkadot prišiel s jedným zo svojich pokročilých typov. Napriek tomu, že Etherum je potenciálnym padákom, polkatot je spojením viacerých padákov. Pretože všetky padáky nie je možné pripojiť k rozsahu ethereum v dlhodobom horizonte, sú obmedzené. Ethereum je tiež založené Gavinom Woodom, ale on ho opustil a založil blockchain spoločnosti Polkadot. Polkadot blockchain je pokročilejšia technológia, pretože sa zameriava na prenos údajov.