Analýza: Aký softvér na ťažbu ethereum použiť?

Keď sa pozrieme na ťažbu ethereum, existujú tri základné veci, ktoré je potrebné zvážiť: operačný systém, vaše schopnosti a samotný softvér ethereum. Rovnako ako pri skutočnej ťažbe môžete na extrakciu éteru použiť rôzne nástroje a objaviť tak najlepší softvér na extrakciu ethereum. Dnes si povieme o jednej z týchto metód a pokúsime sa nájsť najlepší softvér na extrakciu ethereum. Ethereum sa ťaží relatívne ľahko, vyžaduje si však špecifický typ softvéru – éterický banský softvér. Hneď ako budete mať potrebné náležitosti, môžete začať premýšľať o najlepšom softvéri na ťažbu ethereum, ktorý môžete použiť.

Ťažba je v zásade proces hľadania blokov na blockchaine pomocou výpočtového výkonu zariadenia, ktoré používate, v kombinácii s elektrickou energiou. Aj keď nie je praktické získavať bitcoiny pomocou bežného procesora, je možné generovať éter. Na rozdiel od bitcoinu, ktorý už nie je schopný ťažiť GPU, je éter stále extrahovaný pomocou platforiem GPU. V počiatkoch ethereum bola ťažba CPU účinná, ale odvtedy problémy s ťažbou narastali a boli by potrebné solídne GPU ťažby pre éter. Jeden rozdiel je však v tom, že sa to neodporúča pre baňu na Ethereum cez Mac.

Softvér na ťažbu ethereum

Mnoho profesionálnych baníkov našlo softvér ALS Ethereum Claymore, najrobustnejšiu aplikáciu a najlepší všestranný ťažobný softvér. Multiminer vám umožňuje ľahko prepínať ťažobné zariadenia, ako sú ASIC, FPGA, medzi rôznymi kryptomenami (napríklad Litecoin, Bitcoin).

Easyminer je najlepší otvorený grafický softvér s podporou GUI, ktorý podporuje baníky, cudaminy, ccminery, cgminery a ťažbu ASIC pre bitcoiny a umožňuje vám používať bitcoiny, litecoiny, ethereum a ďalšie kryptomeny.

Je tiež kompatibilný s niekoľkými známymi ťažobnými algoritmami, ako sú SHA – 256, Ethereum, Zcash, Scrypt a X11. Nicehash tiež predáva zmluvy o ťažbe bitcoínov, éteru a Zcash, takže si môžete ľahko kúpiť potrebnú hashovú energiu.

Easyminer je grafický softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vám umožňuje používať bitcoin, litecoin, ethereum a ďalšie kryptomeny. Vďaka výkonným funkciám centrálnej správy ťažby podporuje pôsobivý Miner viac ako 25 ťažobných motorov, ako sú cgminer, bfgminer, xmrig, srbm a sgminer.

Geth je implementácia skriptovacieho jazyka „Go“, ktorý je potrebný na komunikáciu so sieťou Ethereum. Alethzero by malo byť tiež spomenuté v dôsledku vyššie uvedenej – vyššie uvedenej zákazníckej C ethereum – väčšej implementácie. Ethminer je program na ťažbu príkazového riadka, ktorý podporuje akúkoľvek menu založenú na Ethashi (Ethereum, Ethereum Classic, Metaverse atď.). Minergate maximalizuje účinnosť Etherea úpravou nastavení podľa výkonu GPU. Rovnako ako MinerGate funguje ako banský softvér, ale je tiež kompatibilný s väčšinou typov banských zariadení.

V súčasnej dobe sa Ethereum blockchain riadi dlhoročným a zavedeným mechanizmom konsenzu. Buďte však opatrní, pretože niektoré éterické kryptomeny upozorňujú svojich používateľov na priame platby ťažby do ich portfólia. Ethereum GPU (ťažobný softvér, ktorý si vyberiete neskôr, musí byť kompatibilný so zariadeniami, ktoré dostanete).

Zamyslite sa nad dvojitou ťažbou Etherea Claymore, ktorá vám umožňuje extrahovať inú kryptomenu podobného algoritmu bez poškodenia hašiša. Napriek tomu, že CGMiner je navrhnutý ako softvér éterického fondu, môžete používať akékoľvek GPU, ktoré sú pripojené k vášmu počítaču.

Pamätajte si, že neexistuje nič také, ako bezplatný softvér na ťažbu Ethereum: takmer všetky skupiny dostávajú najmenej jedno percento z poplatkov vývojárom. Objavili sa obavy z jeho užitočnosti a užitočnosti, ako aj z potenciálu takzvanej špirály smrti pri ťažbe bitcoinov, pretože mnoho baníkov zatvorilo obchod..

Môžete si stiahnuť softvér WinETH Ethereum priamo z ich oficiálnych webových stránok, ako aj návod, ako ho nainštalovať a používať. Wineth si určite zaslúži miesto v najlepšom zozname softvéru pre Ethereum, a to buď kvôli jednoduchosti ich banského softvéru, alebo preto, že sú ochotní vás podporiť. Na výber je množstvo softvéru na ťažbu etherea, ale výber najlepšieho softvéru môže byť náročný.