Poloniex Exchange Scam alebo Legit

V tomto článku sa na to pozrieme podrobne Poloniex službu a potom predstavujeme všetky jej funkcie a návod, ako obchodovať s kryptomenami. Sme si istí, že tieto informácie budú pre vás užitočné, takže čítajte ďalej a sledujte nás.

Zhrnutie: Návod na používanie Poloniexu

 1. Vytvorte si bezplatný účet na Poloniex a overte svoj e -mail.
 2. Účet by ste mali overiť ako opatrenie pre prípad, že by bol účet napadnutý a nemohol by ste vyberať BTC (voliteľné).
 3. Pomocou externej peňaženky prenášajte altcoiny, ktoré chcete vymeniť za bitcoiny, kliknutím na „Vložiť & Výbery ”.
 4. Kliknutím na tlačidlo „Vložiť“ vygenerujete kód adresy Poloniex a použijete ho na prenos mincí.
 5. Prejdite na kartu „Výmena“ a vyplňte objednávkový formulár. Potom jednoducho kliknite na tlačidlo „Kúpiť“.
 6. Ak ste dokončili krok 2, prejdite na „Vklad & Stránka Výbery “a kliknutím na„ Výber “na bitcoínovej linke ich prevediete do svojej externej peňaženky.

Na internete sú k dispozícii desiatky digitálnych búrz. Mali by ste však starostlivo vybrať ten, ktorý si zaslúži vašu dôveru a vyhovuje vašim potrebám. Poloniex je platforma, ktorá má vysoký objem obchodovania a dobrú povesť v krypto komunite.

Výmena Poloniex: podvod alebo legitímnosť

Recenzia porovná Poloniex s inými burzami, aby zistila, či je dôveryhodný. Našim konečným cieľom je dokázať, či je platforma podvod, alebo sa dá legitímne a bezpečne používať.

Čo je Poloniex?

Poloniex je platforma používaná na výmenu digitálnych aktív vrátane bitcoinov, éteru a ďalších kryptomien. Poloniex ponúka služby výmeny, obchodovania s maržou a požičiavania. Zaoberá sa iba digitálnymi menami, čo znamená, že BTC nemôžete kupovať za fiat peniaze. Platforma funguje podobne ako BitShares, pretože si vymieňate kryptocoiny s inými digitálnymi peniazmi.

Web Poloniex

Platforma je na trhu už niekoľko rokov. Založil ho v roku 2014 Tristan D’Agosta, ktorý vyštudoval Rutgersovu univerzitu. Podľa oficiálnych webových stránok je spoločnosť registrovaná v Bostone v USA, hoci jej zakladateľ je z New Yorku.

Poloniex mal krátko po štarte problematické obdobie. Boli hacknuté v marci 2014 a predpokladá sa, že bolo ukradnutých viac ako 10% majetku. Majiteľ verejne priznal, čo sa stalo a straty boli nahradené dočasným zvýšením poplatkov. Zvýšila sa úroveň zabezpečenia a odvtedy neboli hlásené žiadne hackerské útoky.

Dnes Poloniex obsluhuje milióny zákazníkov každý mesiac a je jednou z najobľúbenejších kryptoburz v digitálnom svete.

Ako funguje Poloniex

Poloniex nemá možnosť nakupovať BTC s fiat menami. Ak nevlastníte žiadnu kryptomenu, musíte ju kúpiť na inom webe, ako napr Coinbase.

Ďalším krokom je registrácia účtu v spoločnosti Poloniex. Tento proces je úplne bezplatný a nezaberie viac ako pár minút. Napriek tomu neexistuje poistenie ani vaše mince, ak ich stratíte krádežou účtu, preto svoje údaje uchovávajte v tajnosti.

Vytvorte si účet na Poloniexe

Keď budete mať účet, budete musieť previesť svoje aktíva na platformu. Ak to chcete urobiť, stačí zadať adresu svojho účtu Poloniex do digitálnej peňaženky a transakciu potvrdiť. Teraz sa prihláste do Poloniexu a skontrolujte, či sa tam majetok nachádza.

Prevodné zostatky Poloniex

Ďalej si urobte čas na prehliadanie webových stránok, aby ste si naň mohli zvyknúť. Okrem klasickej výmeny ponúka Poloniex alternatívy vo forme obchodovania s maržou a požičiavania. Ak nájdete ceny, ktoré sa vám páčia, odporúčame vám ich ihneď vymeniť. Posuňte sa nadol na stránke „Výmena“ a do jedného z polí zadajte požadovaný obchod.

Vlastnosti Poloniex

Poloniex existuje už niekoľko rokov, ale pokúšajú sa držať krok so zmenami, ktoré sa dejú v kryptosvete. V ďalšej časti sa pozrieme na dôležité vlastnosti burzy vrátane rozhrania, bezpečnostných predpisov, poplatkov, typov účtov a ďalších..

Rozhranie

The Poloniex Na webovej stránke sa dá ľahko pohybovať a bez problémov sa v nej môžete orientovať. Na pravej strane si môžete vybrať požadovaný trh a získať o ňom ďalšie informácie. Platforma vám ukáže kolísanie cien a tiež vás bude informovať o 24 -hodinovej zmene a nedávnych maximách a minimách.

Rozhranie výmeny Poloniex

Pod grafickým grafom si môžete všimnúť obchodnú sekciu. Tu môžete vydávať objednávky a obchodovať so svojou digitálnou menou s ostatnými. Môžete sa tiež pozrieť na knihy objednávok, hĺbku trhu a históriu obchodovania.

Poloniex má webovú stránku vhodnú pre mobilné zariadenia, ale stále nevyvinuli aplikáciu pre mobilné zariadenia. Vďaka tomu je použitie na telefóne alebo tablete trochu zložité.

Ako bezpečný je Poloniex?

Odkedy k narušeniu bezpečnosti došlo v roku 2014, neboli hlásené žiadne problémy s Poloniex. Platforma berie bezpečnosť vážne a implementovala opatrenia, ktoré majú zabrániť hackerom v ich útoku. Väčšina vkladov, ktoré zákazníci robia, je uložených v offline úložiskách, ale napriek tomu umožňujú aktívne obchodovanie s požadovaným minimom finančných prostriedkov online. Tak sa výrazne zníži zraniteľnosť vašich aktív. Pokiaľ ide o bezpečnosť vašich peňazí, Poloniex zdôrazňuje, že nemusia pracovať so zlomkovými rezervami, pretože nie sú bankou..

Bitcoinová bezpečnosť

Na zvýšenie úrovne zabezpečenia bola implementovaná aj dvojfaktorová autentifikácia. Toto pridanie je voliteľné, ale odporúčame ho aktivovať, aby boli vaše finančné prostriedky v bezpečí. Nakoniec stojí za zmienku, že Poloniex má programy, ktoré monitorujú aktivitu na webových stránkach 24/7. Hneď ako zbadajú niečo neobvyklé, zablokujú to a nahlásia, aby sa presvedčili, že sa nič nepokazí.

Typy účtov

Vytváranie vášho profilu na Poloniex je zadarmo. Prvá registrácia vyžaduje, aby ste zadali e-mailovú adresu, heslo a krajinu svojho pobytu. V priebehu niekoľkých minút sa stanete členom webovej stránky úrovne jedna. Na to, aby ste mohli obchodovať, však budete musieť zadať aj svoje telefónne číslo a poštovú adresu. Účet prvého stupňa má limit na výber 2 000 dolárov za deň.

Zvýšte limit prostredníctvom overenia profilu

Ak chcete tento limit zvýšiť, musíte si aktualizovať členstvo na úroveň dva. To bude zahŕňať overenie totožnosti a potvrdenie vašej adresy. Druhá úroveň účtu vám umožňuje vkladať alebo vyberať sumy až do 25 000 dolárov. V prípade, že chcete tieto limity ešte zvýšiť alebo si vytvoriť podnikateľský účet, budete musieť kontaktovať pokyny zákazníckeho servisu.

Poplatky

Poloniex upravil poplatky zavedením politiky výrobcu a odberateľa v roku 2016. Inými slovami, náklady sa líšia podľa vašej úlohy na webe. Ak je vaša objednávka v „Knihe objednávok“ pred obchodovaním, ste tvorcom, pretože stimulujete likviditu. Odberatelia na druhej strane zodpovedajú tejto veľkosti objednávky a znižujú likviditu.

Obchodné poplatky Poloniex

Všetky poplatky sa počítajú na základe priemerného objemu obchodovania za posledných 30 dní. Váš stav sa aktualizuje každý deň a môžete ho ľahko skontrolovať, ak sa prihlásite do svojho účtu.

Dane výrobcu môžu dosiahnuť až 0,15%, ale môžu tiež obchodovať bezplatne, ak ich objem obchodu je najmenej 7 500 USD. Náklady odberateľov sa pohybujú od 0,1% do 0,2%. Veritelia majú pevnú sadzbu a musia zaplatiť 15% zo získaných úrokov.

Zákaznícka podpora

Boli by sme mierni, keby sme tvrdili, že služby zákazníkom by mohli byť lepšie. Jediný spôsob kontaktu Poloniex je prostredníctvom ich strediska podpory. Portál pomoci je oddelený od hlavného webu, čo znamená, že sa budete musieť najskôr zaregistrovať. Po potvrdení e -mailu môžete vytvoriť lístok s popisom vášho problému.

Skvelý lístok v sekcii zákazníckej podpory

Zákaznícka podpora priznáva, že sú v dnešnej dobe preťažení. Varujú vás, že môže chvíľu trvať, kým dostanete svoju odpoveď, a neexistuje žiadna možnosť požiadať o naliehavé vyriešenie vašej záležitosti.

Jediným pozitívom je, že existuje vedomostná základňa s viac ako 30 článkami na rôzne témy. V niektorých prípadoch môžete svoj problém vyriešiť sami vyhľadaním tejto základne.

Problémy s výberom

Problémy s výberom nie sú neobvyklé Poloniex. Najnovší problém nastal v júni 2017, keď platforma na niekoľko dní deaktivovala výbery a vklady ETH. Používatelia na webe však uviedli, že počas tohto obdobia mali tiež problémy s výberom iných mien. Zdá sa, že Poloniex má príležitostne problémy vyrovnať sa s nárastom objemu obchodov, a preto dochádza k týmto oneskoreniam.

História výberov lieku Poloniex

Vedomostná základňa na webovej stránke rieši niektoré problémy súvisiace s získavaním finančných prostriedkov. Odporúčame vám navštíviť „Históriu vkladov“ a skontrolovať, či bola vaša objednávka spracovaná, aj keď sa vám na potvrdzovacej stránke zobrazilo chybové hlásenie. Ak váš stav „čaká na schválenie“, budete musieť byť trpezliví, pretože personál z bezpečnostných dôvodov musí transakciu ručne overiť. To by nemalo trvať dlhšie ako 24 hodín.

Dostupné krajiny

Poloniex je celosvetová výmenná služba. To znamená, že ho môžete používať v USA, Izraeli, Kanade a akejkoľvek krajine na svete, pokiaľ tam nie je zakázaná výmena kryptomien. Skutočnosť, že Poloniex sa nezaoberá fiatovými menami, je dobrou správou. Znamená to, že nemusia dodržiavať komplikované bankové a finančné zákony a nariadenia. Preto je veľká šanca, že vaša krajina je na zozname tých, kde je obchodovanie na tejto platforme povolené.

Kde je možná výmena

Pri registrácii na webovej stránke vezmite prosím na vedomie, že budete musieť zadať krajinu svojho pobytu. Je vo vašom záujme poskytnúť presné informácie, pretože v opačnom prípade nebudete môcť overiť svoj identifikátor a zvýšiť úroveň účtu.

Aké kryptomeny môžem zameniť??

Poloniex má v tejto chvíli k dispozícii asi 100 obchodných párov. V závislosti od trhu sa to môže zmeniť, ale webová stránka neustále pridáva nové možnosti. Zdá sa, že sú tu všetky renomované meny, vrátane BTC, Ethereum, Ripple, ZCash a Bytecoin.

Kryptomena, ktorá je k dispozícii na výmenu na Poloniexe

Stojí za zmienku, že môžete obchodovať aj s USTD. Toto je mena tetheru, ktorá je krypto verziou USD. Vďaka tomu, že sa jeho sadzba len málokedy líši, môžete použiť USTD na riešenie akýchkoľvek neočakávaných výkyvov cien, ktoré môžu na digitálnom trhu nastať.

Akceptované spôsoby platby

Poloniex neprijíma nekryté peniaze (vládou deklarované meny, ako sú USD, EUR, GBP …), čo spôsobuje, že začať obchodovať na webovej stránke je trochu zložitejšie. Burza sa zaoberá iba digitálnymi aktívami a na platforme nemôžete používať svoju kreditnú kartu ani bankový účet. Ak nemáte k dispozícii žiadne kryptomeny, budete ich musieť kúpiť na inom webe, ktorý umožňuje nákup BTC za fiat peniaze. Ďalším krokom je prevod týchto prostriedkov do Poloniexu. Dobrou správou je, že akceptované spôsoby platby zahŕňajú všetky meny, na ktorých v kryptosvete záleží. Váš vklad bude pravdepodobne spracovaný maximálne za 60 minút a budete pripravení na výmenu na webových stránkach.

Možnosť platby

Na výber platia rovnaké pravidlá, ibaže tento proces môže v niektorých prípadoch trvať trochu dlhšie, najmä ak je obchod označený z bezpečnostných dôvodov..

Návod na nákup bitcoínov pomocou Poloniexu

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako nakupovať BTC s Poloniex? Možno to budete chcieť urobiť, ale nepoznáte celý proces. Stačí sa pozrieť na náš návod a nebudete sa môcť mýliť.

Vytvoriť účet

Celý proces začína vytvorením účtu na Poloniex. To netrvá dlhšie ako minútu alebo dve. Choďte na „>Zaregistrujte sa ”a zadajte požadované informácie. Musíte zadať iba e-mail, heslo a krajinu bydliska. Odporúčame byť opatrní pri výbere hesla. Náhodný reťazec s 32 alebo viacerými znakmi je najlepšou možnosťou. Tiež musíte zadať svoje telefónne číslo a adresu, aby ste mohli vkladať alebo vyberať kryptomeny.

Nastavte heslo na vytvorenie účtu na Poloniex

Berte prosím na vedomie, že s účtom prvej úrovne budete mať limit na výber 2 000 dolárov denne. Ak chcete zvýšiť toto obmedzenie na 25 000 dolárov, budete musieť na webovej stránke poskytnúť overenie totožnosti, aby ste si mohli aktualizovať profil.

Ako vkladať finančné prostriedky?

Zlou správou je, že na ňom nie je k dispozícii žiadny demo účet Poloniex čo znamená, že si nemôžete vyskúšať, ako to funguje bez vkladu.

Vklad finančných prostriedkov je našťastie jednoduchý proces. Máte stránku s názvom „Vklady & Výbery “v ponuke vášho profilu. Po otvorení sa vám zobrazí zoznam dostupných mien na platforme. Kliknite na tlačidlo „Vložiť“ vedľa požadovanej meny a zobrazí sa adresa.

Ako vkladať finančné prostriedky na Poloniex

Teraz zamierte do svojej krypto peňaženky (ako napr Coinbase) a pošlite finančné prostriedky na túto adresu. Od momentu potvrdenia transakcie by dokončenie objednávky nemalo trvať viac ako hodinu. Teraz uvidíte tieto prostriedky vo svojom zostatku Poloniex a budete pripravení na ďalší krok tutoriálu.

Nákup BTC

Všimnite si odkaz „Výmena“ umiestnený v hornom menu na Poloniex. Takto budete obchodovať so svojou kryptomenou za bitcoiny. Na pravej strane si môžete vybrať požadovanú možnosť obchodovania. Na účely tohto tutoriálu vyberieme Ripple (XRP). Mali by ste si vybrať menu, ktorú máte vo svojom zostatku.

Nakupujte a predávajte BTC na Poloniexe

Posuňte zobrazenie nadol a zamerajte svoju pozornosť na sekciu „Predať XRP“. Tu uvidíte aktuálnu predajnú cenu bitcoinu. Máte možnosť zadať sumu meny, ktorú chcete predať, a webová stránka vám automaticky ukáže, koľko BTC získate na oplátku..

Ak ste so sadzbou spokojní, potvrďte to kliknutím na tlačidlo „Predať“. Čoskoro bude transakcia dokončená a tým bude dokončený proces nákupu bitcoinov na serveri Poloniex.

Ako vybrať bitcoiny z môjho účtu?

Toto je opačné ako vkladanie. Choďte na „Vklady & Výbery “, prejdite na„ Bitcoin “a kliknite na tlačidlo„ Výber “vedľa neho. Otvorí sa ponuka, v ktorej budete musieť zadať adresu príjemcu.

Vyberte BTC na Poloniex

Teraz otvorte svoju krypto peňaženku a vygenerujte adresu na vklad. Skopírujte ho do požadovaného poľa na Poloniex webové stránky. Znovu skontrolujte, či ste neurobili chybu.

Zostáva teraz zadať požadované množstvo BTC, ktoré chcete vybrať. Ešte raz sa presvedčte, či sú všetky poskytnuté údaje správne, a kliknite na „Odoslať“. Platforme môže spracovanie výberu trvať až 24 hodín, vo väčšine prípadov by to však malo byť maximálne 60 minút..

Upozorňujeme, že transakciu budete musieť potvrdiť e-mailom alebo pomocou 2FA (dvojfaktorová autentifikácia).

Tipy na obchodovanie pomocou Poloniexu

Ste nováčik v obchodovaní s kryptomenami, ale tešíte sa, že vďaka svojim schopnostiam a znalostiam o digitálnom trhu zarobíte nejaké peniaze. Skôr ako začnete používať Poloniex, pozrite sa na tieto tipy, ktoré vám uľahčia zvykanie si na platformu.

Sledujte svoje vklady

Výmena viacerých mien zvyšuje vaše šance na zisk. Keď však robíte viac ako jeden obchod súčasne, je ľahké ich stratiť zo zreteľa. Ak chcete vedieť, kde sa v danej chvíli nachádzate, najlepšou radou, ktorú vám môžeme dať, je sledovať svoje vklady.

História vkladov na Poloniexe

Tak budete vedieť presné množstvo kryptomien, do ktorých ste previedli Poloniex. Preto bude jednoduchšie zistiť, či ste svojim obchodovaním dosiahli zisk. Odporúčame vám použiť časť „História“ vašich vkladov, aby ste videli zoznam všetkých prevodov, ktoré ste na web vykonali.

Vyberte trh a hlavnú obchodnú stránku

The Poloniex výmena je miesto, kde prebieha väčšina obchodov na webových stránkach. Neponáhľajte a dajte mu nejaký čas na poznanie rozhrania a zistenie, ako všetko funguje. Vpravo sa vám napríklad zobrazí zoznam dostupných trhov. Máte štyri hlavné meny, ktoré sa musia do výmeny vždy zapojiť – BTC, ETH, XMR a USDT..

Všimnete si, že v zozname je uvedená aj aktuálna cena a objem obchodovania. Na základe týchto informácií zistíte, ktorý trh má v tom okamihu najvyšší potenciál zisku.

Skontrolujte graf

Po výbere požadovaného trhu, Poloniex vám o tom ukáže podrobné informácie. Najužitočnejšou vecou tu môže byť graf. Nie je ťažké ho prečítať a ukazuje množstvo cenných informácií. Môžete vidieť kolísanie ceny, ku ktorému došlo počas konkrétneho časového obdobia. To vám môže pomôcť určiť, či by ste mali pokračovať v obchode alebo počkať na lepší okamih.

Použite graf na Poloniexe

Okrem kĺzavých priemerov môžete tiež skontrolovať úrovne Bollinger Band a Fibonacci. Ak viete jednu alebo dve veci o dynamikách trhu, bude to veľmi užitočné.

Rozhovor v Trollboxe

TrollBox nebol nič iné ako živý chat dostupný registrovaným klientom na Poloniex. Bola to užitočná vec, zoznámiť sa s tipmi od skúsených členov a rozbehnúť sa na aktuálne obľúbených trhoch. V roku 2017 bol bohužiaľ odstránený z platformy, pretože zákaznícka podpora to už nedokázala zvládnuť.

Platforma sociálnych médií Trollbox

Alternatívou, ktorú môžete použiť, je Trollbox. Jedna služba, ktorá však vyžaduje registráciu. Niektoré ďalšie platformy, ako napríklad HitBTC, stále majú aktívne trollboxy a môžete zvážiť ich návštevu.

Ako prevádzať finančné prostriedky?

Môžete sa nudiť Poloniex alebo ste našli lepšiu výmenu. Tak či onak, plánujete presunúť svoje prostriedky do inej peňaženky alebo platformy. Tu je niekoľko možností, ako to urobiť, podrobne vysvetlených.

Ledgerovi Nano S

Predpokladáme, že ste vlastníkom Ledger Nano S hardvérová peňaženka, pretože to je nevyhnutnou požiadavkou tohto mini tutoriálu. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť zariadenie Ledger k počítaču pomocou portu USB. Ďalej vyhľadajte aplikáciu pre menu, ktorú chcete vybrať, napríklad prepínač ETH.

Hardvérová peňaženka Ledger Nano S

Pred spustením aplikácie nezabudnite vypnúť podporu prehliadača. V hornej ponuke si všimnite tlačidlo „Prijať“ (šípka nadol) a kliknite naň. Teraz uvidíte adresu, na ktorú musíte skopírovať Poloniex.

Vyberte „Vklady & Výbery “z ponuky na webovej stránke burzy. Kliknite na tlačidlo výberu vedľa ethereum (alebo akejkoľvek inej meny). Zadajte adresu, ktorú ste získali z aplikácie Ledger, a odošlite finančné prostriedky.

Prevod na PayPal

Na rozdiel od systému PayPal, Polonies neakceptuje fiat meny, čo znamená, že neexistuje spôsob, ako priamo presúvať vaše finančné prostriedky. Napriek tomu, že je spojený s poplatkom, môžete tento problém obísť, ak ho použijete xCoins. Zaregistrujte si bezplatný účet na webových stránkach a na platforme prenášajte bitcoiny do svojej peňaženky. Stačí vybrať vkladovú adresu peňaženky a zadať ju počas výberu na Poloniex.

Nakúpte BTC pomocou služby PayPal

Čoskoro budete mať vo svojom zostatku xCoins BTC. Potom v nastaveniach pripojte svoj účet PayPal. Teraz musíte byť trpezliví, kým sa vaše bitcoiny nepredajú. Akonáhle sa to stane, fiat peniaze budú spracované na váš PayPal a finančné prostriedky budete mať okamžite k dispozícii. Berte prosím na vedomie, že poplatok za predaj BTC na xCoins je 15%.

Na Coinbase

Coinbase umožňuje predávať bitcoiny a iné kryptomeny a vyberať fiat peniaze na váš bankový účet. Vďaka tomu je vynikajúcou voľbou na prenos digitálnych fondov z Poloniex.

Potrebujete účet zaregistrovaný na Coinbase a peňaženku, ktorá akceptuje menu, ktorú chcete presunúť. Môžete si dokonca vytvoriť samostatnú peňaženku výlučne na výber z Poloniexu. Akonáhle to urobíte, nájdite adresu svojho účtu CB.

Nakúpte bitcoiny na burze Coinbase

Teraz sa vráťte do Poloniexu a zvoľte možnosť výberu digitálneho majetku, ktorý ste uložili. Zobrazí sa pole a odtiaľ musíte skopírovať adresu. Pred dokončením transakcie dvakrát skontrolujte, či ste údaje skopírovali správne. Na finančné prostriedky dostupné na Coinbase musíte počkať približne 30 minút. Odtiaľ je už výber fiat meny na váš bankový účet hračkou.

Preneste BTC do Zebpay

Zebpay je indická digitálna burza, ktorej popularita každým dňom stúpa. Veľa z toho súvisí s tým, aké ľahké je používať platformu. Na výber môžete dokonca použiť svoj mobilný telefón. Na webovej stránke však budete potrebovať zaregistrovaný účet.

Výmena bitcoinov ZebPay

Na domovskej obrazovke vyberte tlačidlo „Prijať“ a zobrazí sa vaša adresa Zebpay. Ak ste predtým používali túto adresu, odporúčame vám vygenerovať novú. Tak zaistíte maximálnu bezpečnosť svojich finančných prostriedkov.

Skopírujte túto adresu do požadovaného poľa počas procesu výberu dňa Poloniex. Potvrďte odoslanie finančných prostriedkov na neho a čoskoro budete mať BTC k dispozícii na Zebpay.

Stránky ako Poloniex – porovnanie

Poloniex je jednou z mnohých kryptoburz, ktoré sú k dispozícii online. Existujú aj iné miesta, ako to urobiť, napríklad stránky známe v krypto komunite – Binance, Bittrex, Kraken, Coinbase, Bitová pečiatka, HitBTC, Blíženci, Changelly, ShapeShift, Kryptopia, CEX.IO, Bitconnect, a GDAX. Porovnali sme tieto platformy s Poloniexom a tu sú výsledky.

Poloniex vs Binance vs Bittrex

Dve ďalšie výmeny, ktoré Poloniex sa porovnáva s najčastejšie sú Binance a Bittrex. Najvýznamnejšou výhodou Poloniexu sa zdá byť rozhranie. Aj keď stále potrebujete trochu znalostí o trhoch, je užívateľsky príjemný a ľahko sa v ňom zorientujete. Pokiaľ ide o mince dostupné na obchodovanie, všetky tri webové stránky majú viac ako 100 párov, čo by malo byť viac ako dosť pre potreby každého..

Web výmeny Binance

V bitke Poloniex vs Binance vs Bittrex by zvíťazil Binance. Japonská burza má najspoľahlivejšiu webovú stránku a zákaznícku podporu a ich poplatky sú najnižšie, pretože sú stanovené na úrovni 0,1%. Bittrex má paušálne náklady 0,25%, zatiaľ čo Poloniex účtuje poplatky v závislosti od sumy, s ktorou obchodujete. Na Poloniexe môžete teoreticky získať nižšie poplatky ako na Binance, ale museli by ste obchodovať veľa BTC.

Porovnanie s Krakenom

Zásadný rozdiel medzi týmito dvoma je ten Kraken podporuje obchodovanie s fiat menou. Aby sme boli presní, môžete obchodovať s BTC za EUR alebo USD, aj keď môže byť trh príliš zaneprázdnený. Kraken lepšie zvláda poskytovanie zákazníckej podpory, ktorá môže byť životne dôležitá pri obchodovaní s veľkými sumami. Neponúkajú však toľko obchodných párov ako Poloniex, ktorý má tiež k dispozícii na výmenu viac altcoinov.

Výmena bitcoínov Kraken

Dane sa mierne líšia, pretože Kraken stanovuje maximum na 0,26% pre odberateľov a 0,16% pre výrobcov. Na druhej strane, maximálny poplatok pre odberateľov v spoločnosti Poloniex je 0,2% a 0,1% pre výrobcov. Žiadnu z platforiem nemožno považovať za vhodnú pre nováčikov a ani funkčnú aplikáciu. Celkovo by sa dalo povedať, že tieto dva weby sú podobné. Ak chcete o niečo nižšie poplatky a rozsiahly výber obchodných párov, zamierte do Poloniexu. Ak však hľadáte podporu fiat, Kraken je tou správnou voľbou.

Je Coinbase lepší??

Ak vstupujete iba do kryptosveta, áno. Coinbase má zásadnú výhodu v tom, že bol navrhnutý tak, aby vyhovoval začiatočníkom. Ide o mimoriadne pohodlný spôsob nákupu alebo predaja BTC, ethereum, litecoinu a bitcoinovej hotovosti. Ak chcete rýchlo nakúpiť niektoré kryptomeny, môžete použiť svoju kreditnú kartu a proces dokončiť za niekoľko minút. Ich zákaznícka podpora je lepšia ako tá v Poloniex, ale nie je ťažké to dosiahnuť.

Vymeňte bitcoin za Coinbase

Temnejšou stránkou Coinbase spočíva v tom, že má značné poplatky za vklad, obchod a výber. Preto vám odporúčame používať ho, kým sa nenaučíte jednu alebo dve veci o obchodovaní s kryptom. Akonáhle si myslíte, že viete dosť, presuňte sa na Poloniex, pretože nemá žiadne poplatky za vklad a výber a poplatky za obchodovanie nie sú vyššie ako 0,2% (Coinbase má paušálne náklady na obchodovanie 1,49%).

Kedy si vybrať Bitfinex?

Bitfinex kedysi patril medzi niekoľko najlepších digitálnych búrz, ale všetko sa zmenilo po útoku hackerov na webovú stránku. Dnes majú stále úctyhodný objem obchodov, ktorý však pomaly klesá, pretože strácajú dôveru obchodníkov. Platforma je vhodná, ak si chcete pozrieť ukážku fungovania digitálnej burzy. Na vyskúšanie platformy nie je potrebný prevod peňazí. Aj keď nemá k dispozícii veľa kryptomien, prekonáva to tým, že umožňuje obchodovanie s fiat menami.

BTC platforma Bitfinex

Napriek tomu, že sa s hackerským problémom vysporiadali múdro, stále v nich zanechávajú pocit tienistej spoločnosti, ktorej chýba transparentnosť. Bez ohľadu na to je ich obchodovaný objem dostatočne vysoký, aby ich bolo možné považovať za dôveryhodné. Ak ste začiatočník, môžete si vybrať Bitfinex, pretože ich webová stránka je neuveriteľne užívateľsky prívetivá. Uistite sa, že svoj majetok nenecháte na webe dlho. Presuňte ich do svojej peňaženky hneď, ako budete mať príležitosť.

GDAX VS Poloniex

GDAX má k dispozícii iba štyri kryptomeny – bitcoin, bitcoin cash, ethereum a litecoin. Na druhej strane, Poloniex má viac ako 100 obchodných párov, ako aj obchodovanie s maržami a pôžičky a je to logická voľba na výmenu altcoinov.

Výmena bitcoinov GDAX

To neznamená, že neexistujú žiadne dôvody na používanie GDAX. Táto platforma podporuje EUR, GBP a USD, a preto umožňuje obchodovanie s fiat menami. Oba weby majú poplatok za príjem a GDAX tiež poplatky za výbery na váš bankový účet alebo kreditnú kartu.

Napriek tomu, že má GDAX skromný výber kryptomien, má v komunitu značnú dôveru. Dôvodom je spoločnosť, ktorá za tým stojí Coinbase, ktorá si v kryptosvete vybudovala renomované meno. Zákaznícka podpora je neoddeliteľnou súčasťou tejto dôveryhodnosti, pretože sú pripravení vyriešiť akýkoľvek problém v primeranom časovom rámci.

Je lepšie zvoliť bitovú pečiatku?

Bitová pečiatka je európska burza so sídlom v Spojenom kráľovstve, ale platobná inštitúcia je registrovaná v Luxemburgu. A založili ich Slovinci, aby spojili zaujímavý mix. Platforma ponúka celkom päť kryptomien, vrátane bitcoinov, Ripple, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash. Zameriava sa predovšetkým na obchodovanie s fiat menami a podporované možnosti sú USD a EUR. Rozhranie je jednoduché a začiatočníci by nemali mať problém sa v ňom orientovať.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Bitstamp bohužiaľ prešiel aj problémami s hackovaním. V roku 2015 útok platformu vážne ohrozil, ale podarilo sa jej prežiť. Je to len ďalšia podobnosť s Poloniex. Zásadný rozdiel je v tom, že Poloniex má rozsiahlu likvidáciu obchodovateľných kryptomien, zatiaľ čo Bitstamp ponúka fiat obchodovanie. Veľké sumy majú nižšie poplatky, ale náklady sú pre malé obchody do značnej miery rovnaké.

Poloniex v porovnaní s HitBTC

HitBTC má vynikajúci spôsob, ako udržať objem svojho obchodu na vysokej úrovni. Implementovali systém zliav, ktorý odmeňuje výrobcov, ktorí prispievajú k likvidite. Nie je to síce veľká suma (0,01%), ale vo veľkom môže znamenať rozdiel. A aj pri malých investíciách je to pekné gesto. Výrobcovia sú tiež oslobodení od akýchkoľvek obchodných poplatkov a odberatelia sú jediní, ktorí musia platiť fixnú sadzbu 0,1%. HitBTC ponúka lepšie podmienky pre začiatočníkov a malých obchodníkov, pretože poplatky na Poloniex začínajú na 0,2% a taktiež účtujú výrobcom.

Výmena HitBTC

HitBTC je bohužiaľ trochu tvrdý, pokiaľ ide o poplatky za vklad a výber, takže s tým buďte opatrní. Zákaznícka podpora je rovnako zlá a odoslanie lístka je jedinou formou pomoci, ktorú získate. Aj keď Poloniex vypol pre používateľov živý chat TrollBox, HitBTC má túto možnosť stále k dispozícii, takže zvážte hľadanie tipov tam.

Keď je blíženec lepším rozhodnutím?

Blíženci môže byť vynikajúcou voľbou, ak si chcete vyskúšať, ako funguje obchodovanie s kryptom, bez obáv, že prídete o skutočné peniaze. Majú takzvanú platformu Sandbox, ktorá vám umožňuje vytvoriť si bezplatný účet a používať „peniaze na hranie“ na obchodovanie v simulovanom prostredí, ktoré je úplne rovnaké ako v skutočnosti..

Nakúpte BTC na Gemini

Keď sa vrátite do reality, veci bohužiaľ nie sú také skvelé. Prvá vec, ktorú si všimnete, je, že sú akceptovaní iba používatelia z obmedzeného počtu krajín. Nemáte poplatok za vklad ani výber, ale obchodné náklady sú smiešne. Poplatky začínajú na 1% a môžete ich znížiť na 0,1%, ak zvýšite svoj mesačný objem obchodov. Výrobcovia aj odberatelia platia za Gemini rovnaké poplatky.

Jedinou výhodou platformy, ktorú môžeme spomenúť, je, že akceptuje USD. Pokiaľ ide o kryptomeny, sú obmedzené na bitcoin a ethereum.

Poloniex VS Changelly

Ako relatívne nová spoločnosť, ktorá sa snaží nájsť svoje miesto pod Slnkom, Changelly vynaložil úsilie ponúknuť niečo iné. Páči sa nám, že ich rozhranie je neuveriteľne jednoduché. Majú tiež widgety pre výmenu a rozhrania API pre vývojárov. Changelly parries Poloniex pokiaľ ide o obchodovateľné kryptomeny, pretože je k dispozícii obrovský výber.

Výmena BTC Changelly

Dokonca posunuli veci na ďalšiu úroveň prijatím kreditných kariet a dvoch fiat mien – EUR a USD. Navyše nevyžadujú overenie totožnosti a účet si môžete zaregistrovať v priebehu niekoľkých sekúnd. Všetko, čo bolo doteraz spomenuté, znie skvele, ale kazí to jediná zlá vec. Platforma si za každú transakciu účtuje 0,5%. Môžeme len dúfať, že sa to zmení, keď si budú myslieť, že na burze zarobili dosť peňazí.

Akú burzu si vybrať – ShapeShift alebo Poloniex?

ShapeShift má dôležitý prínos, pretože nevyžaduje vytvorenie účtu ani zadanie vašich osobných údajov. Celý proces výmeny môžete dokončiť za niekoľko minút bez toho, aby ste sa museli registrovať. Funguje to takto – vyberiete si meny, ktoré chcete odosielať (swapovať) a prijímať. V ďalšom kroku zadáte adresu peňaženky, kam má byť mena odoslaná. Zároveň budete musieť odoslať finančné prostriedky z vašej peňaženky pomocou vkladovej adresy. Tým sa transakcia inicializuje a hneď ako bude dokončená, dostanete novú menu priamo do peňaženky.

Nakúpte bitcoiny pomocou ShapeShift

Proces je bezpečný, ale obmedzený iba na kryptomeny. Rovnako ako Poloniex, ShapeShift neprijíma nekryté peniaze. Najväčšou nevýhodou používania ShapeShift je to, že nemáte históriu transakcií a nemôžete zadávať pokročilé objednávky. Aj keď je Poloniex vhodný na rýchlu výmenu, je oveľa lepšou voľbou pre serióznych obchodníkov.

Porovnanie Cryptopia a Poloniex

Kryptopia bola založená v roku 2014 na Novom Zélande. Ide o celosvetovú burzu, ale ponúkajú určité výhody špecifické pre ich polohu. Jednou z nich je NZDT ako jedna z piatich základných mien spolu s USDT, BTC, DOGE a LTC. Cryptopia podporuje ohromný počet 400 obchodovateľných kryptomien.

Výmena kryptopie

Čas na overenie je kratší ako na Poloniex. Len zadaním svojej e-mailovej adresy môžete denne obchodovať až 5 000 NZD. Fixný poplatok je stanovený na 0,2%, čo je o niečo lepšie pri malých investíciách. Spoločnosť Cryptopia má tiež skromné ​​poplatky za výber.

Obzvlášť sa nám páčila obrazovka Arbitrage, ktorá zobrazuje ceny na štyroch rôznych porovnaných webových stránkach (jedným z nich je Poloniex). Vďaka tomu uvidíte, kde získate najlepšiu cenu. Rozhranie je trochu preplnené, ale Cryptopia je celkovo vynikajúcou voľbou pre obchodovanie s kryptom.

Mám si vybrať CEX.IO?

Nie, mali by ste sa vyhnúť CEX.IO za každú cenu. Napriek tomu, že pred niekoľkými rokmi boli jednou z hlavných búrz, zdá sa, že neboli pripravení na nových používateľov, ktorí sa v poslednom čase vyšvihli do kryptosveta. Mnoho klientov hlásilo problémy s platformou a väčšina z nich súvisí s výberom. Zákazníci sa sťažujú, že na prevod finančných prostriedkov na bankové účty museli čakať viac ako mesiac.

Výmena CEX.IO

Áno, CEX.IO prijíma fiat meny, vrátane USD, EUR, GBP a RUB. Umožňuje tiež obchodovanie s deviatimi rôznymi kryptomenami. Skutočnosť, že majú sídlo v Spojenom kráľovstve, ich pravdepodobne prinútila požiadať používateľov, aby potvrdili svoju totožnosť, aby sa stali oprávnenými obchodovať na platforme. Limity sú vysoké a sú stanovené na 10 000 dolárov denne a 100 000 dolárov mesačne.

Je škoda, že ponúkajú zlé služby, pretože platforma má potenciál. Možno to v budúcnosti zmenia, aby sme mohli povedať, že CEX.IO je opäť legitímny.

Je Bitconnect lepší?

Bitconnect je digitálna burza, ktorej jediným cieľom je výmena bitconnect coinu (BCC) za bitcoin (BTC). Keďže je táto možnosť obmedzená, môžeme s istotou povedať, že nie je lepšia ako Poloniex. Ak však plánujete predať niektoré BTC, aby ste mohli uložiť BCC, môžete využiť ich služby.

Web Bitconnect

Rozhranie je vhodné pre všetkých používateľov a platforma dokonca ponúka bezplatnú aplikáciu pre iOS. Môžete sa pozrieť na graf trhu, ktorý zobrazuje podrobné informácie o minci, ako aj aktuálny zoznam nákupných a predajných objednávok. Majte na pamäti, že registrácia je potrebná, aby ste mohli byť považovaní za spôsobilých na obchodovanie.

Poloniex často kladené otázky

Ak ste nováčik, pravdepodobne máte veľa otázok Poloniex. Pokúsili sme sa pokryť niektoré z kritických v našich častých otázkach. Existuje veľká šanca, že v nižšie uvedenej časti nájdete to, čo chcete vedieť.

Podporuje Poloniex bitcoinové zlato a bitcoínové peniaze?

V tejto chvíli, Poloniex podporuje iba Bitcoin Cash (BCH). Keď došlo k rozdeleniu reťazca na BTC blockchainu a bol vytvorený BCH, komunita novú menu podporovala. Preto sa aj Poloniex rozhodol zaradiť ho do svojich zoznamov na obchodovanie na platforme.

Podporované meny

Webová stránka však nepridala bitcoínové zlato (BTG) až do momentu písania tohto článku. Podľa oznámenia z októbra 2017 je kód stále neúplný, a preto si správcovia nemôžu byť istí bezpečnostnými rizikami a stabilitou softvéru. Napriek tomu, že rozdelenie reťazca je veľmi podobné tomu, ktoré sa stalo s BCH, zdá sa, že Poloniex a krypto komunita ešte nie sú pripravení prijať BTG.

Nedá sa prihlásiť: Čo robiť?

Potvrďte, že sa musíte zaregistrovať u Poloniex najprv. Ak máte zaregistrovaný účet, ale nemôžete sa prihlásiť, existujú dva dôvody, prečo sa to môže stať. Prvá je, že ste zabudli svoje heslo. Našťastie je proces jeho načítania pomerne jednoduchý a podobný procesu na iných webových stránkach. Stačí kliknúť na tlačidlo „Zabudli ste heslo“ a zadať svoju e-mailovú adresu. V priebehu niekoľkých sekúnd dostanete odkaz na obnovenie hesla.

Obnovte heslo na Poloniexe

Ak máte aktivované dvojfaktorové overenie a nemáte prístup k druhému zariadeniu, je možné, že sa vám nepodarí prihlásiť sa. V takom prípade môžete na vyriešenie tohto problému použiť obnovovací kľúč alebo aplikáciu Authenticator. Prípadne môžete kontaktovať zákaznícku podporu a počkať, kým vám pomôžu.

Ako funguje požičiavanie

Požičiavanie BTC je tiež možnosťou na Poloniex. Pôžičky môžete ponúkať na samostatnej stránke na webe s názvom „Požičiavanie“. V hornom menu si môžete zvoliť požadovanú úrokovú sadzbu, ako aj sumu, ktorú plánujete požičať. Majte na pamäti, že minimálna dĺžka trvania dojednania musí byť 2 dni.

BTC pôžičky na Poloniex

Môžete sa pozrieť na zoznam aktívnych ponúk a požiadaviek na pôžičku. Prehliadanie ponúk vám môže poskytnúť dobrú predstavu o úrokovej sadzbe, ktorú by ste sa mali opýtať. Keď ste so svojou ponukou spokojní, odošlite ju. Všeobecným tipom je vyhnúť sa hromadeniu vysokých súm za pôžičku, ale Poloniex má obrovské objemy obchodov a vaše finančné prostriedky by mali byť v bezpečí. Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je, že za zarobený úrok je v súčasnosti poplatok 15 percent.

Ak máte záujem dosiahnuť zisk týmto spôsobom, odporúčame vám pozrieť sa na požičiavacieho robota Poloniex.

Prečo Poloniex potrebuje SSN?

SSN je skratka pre číslo sociálneho zabezpečenia a tento dokument je vydaný v USA. Poloniex požaduje, aby overil vašu identitu a zvýšil limity pre váš vklad a výber na webových stránkach.

Platforma bude tiež požadovať fotografiu vášho občianskeho preukazu alebo pasu, ako aj dokumenty, ktoré potvrdia vašu poštovú adresu. Napriek tomu, že ide o citlivé osobné informácie, neexistuje dôvod, prečo by ste im nemali dôverovať. Doteraz neexistovali žiadne správy o odcudzení užívateľských údajov z platformy.

Platforma len nedávno začala požadovať dodatočné osobné informácie na dokončenie procesu registrácie a začatie obchodovania. Ešte pred pár mesiacmi stačilo zadať iba e -mailovú adresu a krajinu bydliska. Zdá sa, že ide o ďalší krok správcov k zvýšeniu bezpečnosti finančných prostriedkov na webe.

Bude Poloniex podporovať SegWit2x?

SegWit2x je spôsob inovácie bitcoinového softvéru, aby sa skrátil čas potrebný na spracovanie transakcií. Nie je to nič iné ako ďalší hard fork, rovnako ako Bitcoin Cash a Bitcoin Gold.

Web SegWit2x

V tejto chvíli, Poloniex nepodporuje SegWit2x a nič nenasvedčuje tomu, že by to urobili v blízkej budúcnosti. Podľa Investvestedia je dôvodom to, že neboli medzi burzami, ktoré podpísali Newyorskú dohodu (NYA). Preto od nich nikto nemôže požadovať spustenie softvéru, pokiaľ ho odmietajú podporovať.

Ak hľadáte burzy, ktoré podpísali NYA, medzi tieto patria Coinbase, Xapo, Blockchain, BTCC, Coins.ph a bitFlyer.

Čo robiť, ak sa vyskytla chyba úplného výberu?

Budete musieť kontaktovať zákaznícky servis čo najskôr. Bude to vyžadovať vytvorenie podporného lístka v centre zdrojov. Bohužiaľ, Poloniex Zdá sa, že služby klientov majú veľa práce, a preto budete musieť byť trpezliví pri čakaní na ich odpoveď. Pri odosielaní lístka prosím uveďte čo najviac informácií o výbere. Všetky informácie vo svojej histórii výberov môžete ľahko nájsť na webových stránkach. Stačí skopírovať údaje do popisného poľa a ako typ problému, ktorý máte, nezabudnite vybrať možnosť „Problémy s výberom“.

Vytvorte lístok o probléme s výberom

Dôvod, prečo sa niektorým používateľom zobrazuje chyba úplného výberu, nie je známy. Vysvetlenie v znalostnej základni však pripúšťa, že to znamená, že finančné prostriedky z burzy nikdy neodišli. Zlou správou je, že musíte kontaktovať zákaznícku podporu, aby ste získali finančné prostriedky späť na svoj účet Poloniex, a pokúsiť sa ich znova vybrať..

Ako odstrániť účet Poloniex?

Účet nemôžete odstrániť v Poloniex sami, takže nie je dôvod, prečo by ste si mali listovať v ponuke na webe. Jediným spôsobom je požiadať o zrušenie účtu prostredníctvom zákazníckej podpory. Pri odosielaní lístka vyberte z dostupných typov možnosť „Zrušenie účtu“. Do poľa Predmet zadajte niečo ako „Chcem odstrániť svoj účet“.

Ako odstrániť účet na Poloniex

Systém sa vás potom opýta, či máte konkrétny dôvod na zrušenie účtu. Jeden z dôvodov, prečo sa môžete na to opýtať, je, ak váš štát alebo krajina už nemôže obchodovať na Poloniexe. Ak vyberiete možnosť „Iné“, môže byť vhodné poskytnúť odpoveď v popise. Formulár tiež vyžaduje, aby ste uviedli, či máte v čase odoslania žiadosti otvorené objednávky.

Žiaľ, nedostali sme potvrdenie, či budú všetky vaše údaje vymazané, alebo bude váš účet iba deaktivovaný.

V akom časovom pásme sa začína obchodný deň Poloniexu?

Oficiálne Poloniex časové pásmo je UTC (koordinovaný svetový čas). Vzhľadom na to, že ide o burzu dostupnú na celom svete, zdá sa logické, že by si vybrali túto zónu. Tiež by dávalo zmysel, aby sa obchodný deň začínal o polnoci UTC každý deň.

Neexistuje však žiadne oficiálne potvrdenie od správcov, takže čas resetovania sa môže líšiť. Malo by sa to stať maximálne hodinu alebo dve po polnoci. To je dôležité vedieť, pretože to ovplyvňuje limity vkladov a výberov. Keď začne nový obchodný deň, budete môcť znova obchodovať, kým nedosiahnete obmedzenia.

Majte na pamäti, že začiatok obchodného cyklu nemá vplyv na informácie o 24 -hodinovej cene uvedené na hlavnej stránke trhu. Graf a údaje vždy zobrazujú priemerné ceny za posledných 24 hodín.

Čo je USDT?

USDT je ​​digitálna mena vytvorená spoločnosťou Tether. Cieľom je nájsť spôsob, ako využiť doláre v kryptosvete. Vzhľadom na to, že bola vytvorená spoločnosťou, USDT nemá žiadne oficiálne spojenie s USD (fiat dolár). S tým však priamo súvisí. Spoločnosť Tether dáva do svojich rezerv 1 USD za každý 1 USDT, ktorý sa dostane do obehu. Tak sa im darí zaistiť stabilnú hodnotu svojej kryptomeny a žiadne výkyvy. USD a USDT majú zhodnú hodnotu v danom okamihu (1 USD = 1 USDT).

Poloniex je jednou z búrz, ktoré akceptujú USDT. V skutočnosti patrí medzi štyri meny, ktoré považujú za základné. V súčasnej dobe môžete obchodovať s USDT za zhruba tucet ďalších kryptomien vrátane etherea, bitcoinu, litecoinu a ďalších altcoinov. Stačí si vybrať jeden z požadovaných trhov a vykonať obchod.

Ako dlho mám čakať na svoje bitcoiny?

To závisí od toho, či vkladáte BTC alebo za ktoré ich vyberáte Poloniex. Ak si položíte otázku „aká je čakacia doba pri vklade?“ nemalo by to trvať dlhšie ako hodinu.

Čakanie na transakciu pri výmene

Ak však vyberáte finančné prostriedky z Poloniexu, proces môže trvať trochu dlhšie. Vaša transakcia môže byť z akéhokoľvek dôvodu označená audítorským softvérom. V takom prípade budete musieť pred dokončením výberu počkať, kým agent ručne potvrdí, že je všetko legitímne.

Poloniex vám poskytuje presnú históriu vkladov a výberov, ktorú môžete kedykoľvek skontrolovať. Tak môžete vidieť úplné transakcie, ako aj tie, ktoré sú ešte nevybavené.

Existujú nejaké limity prenosu?

V prvom rade nemôžete prevádzať peniaze na Poloniex. Táto digitálna burza prijíma iba kryptomeny. Pokiaľ ide o limity, tieto sa líšia v závislosti od typu účtu a úrovne overenia.

Limity prenosu

Kým je registračný proces bezplatný, budete musieť poskytnúť niektoré osobné informácie, než sa stanete spôsobilými na obchodovanie. Tieto údaje by mali obsahovať meno, priezvisko, krajinu, e-mailovú adresu a telefónne číslo. Správcovia skontrolujú váš účet a informujú vás, kedy môžete začať vymieňať finančné prostriedky na serveri Poloniex.

Prvá úroveň účtu má denný limit stanovený na 2 000 dolárov, pokiaľ ide o výber. Ak vykonáte overenie totožnosti a potvrdíte svoju poštovú adresu, môžete túto sumu zvýšiť na 25 000 dolárov za deň. Poloniex môže limity ešte zvýšiť, ale iba vtedy, ak sa obrátite na zákaznícky servis. Tiež vám vysvetlia, ako si vytvoriť podnikateľský účet, ktorý bude mať nízke alebo žiadne obmedzenia.

Má Poloniex minimálnu výšku vkladu?

Poloniex sama o sebe nemá minimálnu výšku vkladu. Na niektoré kryptomeny uvedené na ich webe však majú stanovený nižší limit. To sa líši od jednej meny k druhej, ale je to jasne ukázané počas procesu vkladania.

Keď na stránke „Vklad“ vyberiete požadovanú mincu, všimnete si jednotlivé pravidlá pre konkrétnu menu. To zahŕňa minimálnu čiastku na prevod a ďalšie veci, ktoré by ste mali vedieť. Tieto pravidlá sú zobrazené červenými písmenami, takže je ťažké ich prehliadnuť. Pred prenosom si to pozorne prečítajte.

V prípade, že vložíte čiastku, ktorá je nižšia ako požadované minimum, môžete to vyriešiť ďalším prevodom, ktorý vás dostane nad limit. Ak ste napríklad vložili 0,50 ETH, ale limit je stanovený na 1 ETH, môžete do druhej transakcie pridať 0,50 ETH a problém vyriešite..

Môžem použiť Poloniex ako peňaženku?

Áno, môžete, aj keď sa to neodporúča. Mať kryptomeny vo svojich Poloniex účet funguje rovnako ako ich mať v akejkoľvek inej peňaženke. Ale uznajte, že to nie je najbezpečnejšia možnosť, najmä ak ukladáte veľké sumy peňazí. Napriek tomu, že platforma v minulosti nemala žiadne problémy s bezpečnosťou, odporúčame čo najskôr stiahnuť väčšie množstvo kryptomien do inej peňaženky. V skutočnosti, ak máte do činenia s veľkými sumami, odporúčame použiť hardvérovú peňaženku, ako napr TREZOR.

Hardvérová peňaženka TREZOR pre bitcoiny

Je to celkom jednoduché – Poloniex nebol stavaný na ukladanie vašich bitcoinov, ale na ich obchodovanie. Platforma má viacero funkcií zabezpečenia, ktoré majú hackerom zabrániť v ukradnutí vašich finančných prostriedkov, ale nikdy si nemôžete byť príliš istí. Okrem toho je pohyb mien do a z Poloniexu hračkou. Preto by alternatívou, ktorú by ste mali používať na ukladanie, mala byť hardvérová peňaženka.

Má Poloniex aplikácie?

Poloniex nemá aplikáciu. Nie je k dispozícii pre Android ani iOS. Ak však chcete verziu pre iPhone alebo iné mobilné zariadenie, stačí prejsť na adresu webovej stránky.

Exchange nemá mobilné platformy

Celá stránka je vhodná pre mobilné zariadenia a je k nej prístup z takmer akéhokoľvek zariadenia, ktoré má aktívne internetové pripojenie. Súhlasíme s tým, že to nemusí byť najvhodnejšie riešenie pre iOS a ďalšie mobilné operačné systémy, ale stále je to spôsob, ako zostať v kontakte s udalosťami na cestách. Pravdou však je, že web reagujúci na mobilné zariadenia nie je taký rýchly, ako by bola aplikácia.

Pre klientov by bolo oveľa pohodlnejšie, keby sa správcovia rozhodli vytvoriť aplikáciu. To sa však v histórii Poloniexu nestalo a veríme, že aplikácia v blízkej dobe nebude vydaná. V tomto mieste neboli žiadne oznámenia ani správy, ktoré by naznačovali niečo také.

Záver

Poloniex ponúka viac ako 100 obchodných možností pre kryptomeny a poskytuje ďalšie služby, ako napríklad požičiavanie a obchodovanie s maržou. Web funguje väčšinou hladko a burza je otvorená 24/7. Pridajte k tomu bezpečnostné funkcie, ktoré správcovia považujú za primárne a získate spoľahlivú a dôveryhodnú platformu.

Má to niekoľko nedostatkov, napríklad nemá aplikáciu alebo má hroznú zákaznícku podporu. Bez ohľadu na tieto problémy môžeme dospieť k záveru, že Poloniex je legitímny a že burze môžete dôverovať svojim kryptofinancovaním.

Naše ďalšie recenzie

Aj keď sa táto recenzia končí, pozývame vás, aby ste sa pozreli na ďalšie články na našom webe. Zoznam obsahuje podrobné informácie o Bitová pečiatka, ako aj hĺbkovú analýzu Bitfinex a CEX.IO a či ide o dôveryhodné platformy na použitie.

Všetko o Bitstamp

Bitová pečiatka bola založená v roku 2013 a je to digitálna burza so sídlom v Európe. Existujú už nejaký čas a vždy mali vysoký objem obchodov. Bitstamp môžete použiť iba vtedy, ak chcete zameniť kryptomenu za fiat menu a naopak. Platforma ponúka 15 obchodných párov a pokrýva hlavné kryptomeny.

Vďaka svojej dlhej životnosti si tento web získal povesť dôveryhodnej burzy. Obchodné poplatky sa líšia v závislosti od sumy, ale nie je zahrnutý žiadny poplatok za vklad alebo výber. Web sa úspešne spamätal z hackovania v roku 2015 a odvtedy rozšíril svoje bezpečnostné funkcie.

Vymeňte bitcoin za Bitstamp

Recenzia Bitfinex

Keď sme robili recenziu na Bitfinex, zamerali sme sa na podmienky používania služby a funkcie, ktoré burza poskytuje. Páčilo sa nám, že platforma ponúka demo verziu svojej služby, aby ste si mohli vyskúšať, či vám to vyhovuje. Rozhranie je užívateľsky prívetivé a môžete si ho prispôsobiť svojim požiadavkám.

Jednoduché použitie Bitfinex

Okrem pravidelnej výmeny sú na Bitfinexe možnosťou aj obchodovanie s maržou a financovanie. Ten druhý slúži na to, aby umožnil používateľom, ktorí chcú získať úrok, požičiavaním tým, ktorí chcú obchodovať s pákovým efektom. Platforma akceptuje fiat meny a ponúka relatívne konkurencieschopné poplatky. Nedávno boli hacknutí, ale problém vyriešili profesionálnym spôsobom.

CEX.IO – výhody a nevýhody

Tu je zoznam vecí, ktoré by ste mali zvážiť CEX.IO:

 • existuje už nejaký čas (založený v roku 2013);
 • bývala jednou z hlavných digitálnych búrz;
 • stále má vysoký objem obchodov;
 • podporuje fiatové meny, ako aj obchodovanie medzi fiatom a kryptomenami;
 • ponúka trh, zastavuje a obmedzuje objednávky.

Urobili sme podrobný prehľad aj o nevýhodách, preto by sme vás chceli pozvať, aby ste si prečítali nášho vlastného sprievodcu používaním CEX.IO.

Nakúpte bitcoiny na burze CEX.IO

Ak sa stane, že niektoré problémy boli v tejto príručke vynechané, neváhajte nás kontaktovať na adrese a my urobíme maximum, aby sme vám pomohli akýmkoľvek spôsobom.