Ethereum Hard Fork: Konštantínopol vysvetlený, dajte si pozor na podvody.

Ethereum má 16. januára hardvér v Konštantínopole a prvá vec, ktorú je potrebné poznamenať, je, že je to hard fork, takže bude existovať nový blockchain Ethereum, ale je skutočne dôležité zdôrazniť, že nejde o kontroverznú vidlicu. Keď sme sa predtým rozdelili na Ethereum Classic a Ethereum, došlo k vážnej nezhode v rôznych koncepciách a mali sme dva tábory, ktoré v tomto konflikte prešli svojou vlastnou cestou..

Konštantínopol: Nesporná vidlička

Teraz, keď je súčasná pevná vidlica pre Ethereum nesporná, predpoklady sú, že baníci prejdú na nový reťazec, všetky súčasné inteligentné zmluvy o súčasnom blockchaine Ethereum budú replikované v novom reťazci. Toto je skutočne o inovácii blockchainu Ethereum celkovo a nie o nejakom rozdelení medzi komunitu. Vzhľadom na to, že inovácie na blockchaine Ethereum sú také významné, vyžadujú si preto hard fork. Uskutoční sa niekoľko zásadných zmien, a preto musia urobiť tvrdú vidličku.

Kedykoľvek dôjde k hard forku, môže dôjsť k vytvoreniu novej mince, ale Konštantínopol je inováciou, takže rozdelenie nie je veľmi pravdepodobné. Teraz existuje potenciál, že o 11. hodine by sa nejaký veľký banský fond mohol rozhodnúť, že sa im nepáči, a chcú ísť svojim vlastným smerom a vytvoriť novú mincu. Je to možné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa nevyrobia žiadne nové mince.

V súčasnej dobe je Ethereum v absolútne kritickej prechodnej fáze. Prechodná fáza buď ethereum v dlhodobom horizonte vytvorí, alebo zlomí. To je, samozrejme, prechod od Proof of Work k Proof of Stake. Konštantínopolská aktualizácia je súčasťou tejto aktualizácie. Ak chce Ethereum zostať popredným lídrom vo svete Dapp, musí sa prispôsobiť. Máme riešenia na škálovanie vrstvy 2, ale nová inovácia spôsobí, že Ethereum bude lacnejšie a rýchlejšie, a zároveň zníži odmenu za ťažbu z troch ethereum na blok na dva ethereum na blok.

Čo sa stane s vašimi tokenmi ERC20 počas aktualizácie Constantinople?

Tokeny ERC20 sú formou inteligentných zmlúv bežiacich na blockchaine Ethereum. So všetkým ostatným teda budú migrovať do nového reťazca. Preto nie je potrebné nič robiť. Nové vylepšenia Ethereum v skutočnosti spôsobia, že vaše tokeny ERC20 a ERC721 budú vyžadovať menej plynu.

Konštantínopol pomáha optimalizovať štátne kanály:

Ďalšou dôležitou súčasťou modernizácie Konštantínopolu bude pomoc pri optimalizácii štátnych kanálov. Takže sme skutočne mohli vidieť, ako sa riešenia druhej vrstvy rozbiehajú vo veľkom. Hard fork pomôže tento proces ešte uľahčiť.

Odolnosť voči ASIC: Nie je zahrnutá v Konštantínopole

Dôležitá vec, ktorú je potrebné vedieť, že nie je zahrnutá v konštantínopolskom hard forku, aj keď sa o nej v súčasnosti diskutuje, je ASIC Resistance. Bol predložený návrh na postupný dôkaz práce, ktorá by v konečnom dôsledku zablokovala Asics, čo sú obrovské ťažobné boxy alebo konkrétne počítače na ťažbu kryptomien. Predtým bolo ethereum možné ťažiť iba pomocou grafickej karty, ale spoločnosť Asics zmenila hru a v podstate veľa domácich baníkov alebo menších baníkov je z týchto zmien veľmi rozrušených a chcú vidieť prinesený odpor ASIC, ale toto sa nestane počas súčasného hard forku.

Ak ste baníkom ethereum:

Ak ste minerom na ethereum a ťažíte cez bazén, prevádzkovatelia bazénov budú aktualizovať softvér, takže opäť nemusíte nič robiť..

Pozor na podvody!

Láskavo si dajte pozor na podvody. Už sa deje niečo, čo sa nazýva Ethereum Nova a ktoré v zásade loví súkromné ​​kľúče ľudí a kradne peniaze. Nezabudnite, že pre konštantínopolský hard fork nemusíte robiť nič konkrétne. Nikde nedávajte svoje súkromné ​​kľúče, nebude tam žiadna bezplatná výsadková karta ani žiadne bezplatné tokeny. Tieto stránky, o ktorých sa vám tvrdí, že sú alternatívnymi vidlicami, nebudú nič iné ako podvodníci. Takže skutočne nemusíte robiť nič iné, iba sa vyhýbať tomu, aby ste týmto ľuďom dali svoje súkromné ​​kľúče, aby vám mohli ukradnúť peniaze. Buď opatrný!

Čo keď je vaše ethereum alebo tokeny na výmene:

Aj keď by ste nikdy nemali uchovávať svoje kryptomeny na burze, pretože burza nie je trezor, je to trh. Ale ak robíte obchody, môžete svoje kryptomeny skutočne nechať na burze a budú v poriadku, pretože všetky veľké burzy už vyšli s tým, že podporujú hard fork a budú vykonávať inováciu, takže znova nemusím nič robiť.

Čo si myslíte o konštantínopolskom hard forku? Povedzte nám to v sekcii komentárov nižšie.