Ethereum Name Service (ENS) – Vysvetlené

Pochopme Služba názvov ethereum (ENS)

Vždy vám bolo ťažké zapamätať si dlhé mená? Vždy bolo pre vás ťažké zapamätať si svoje čísla bankových účtov? Vždy ste si zapamätali telefónne čísla ľudí? Stavím sa, že pre vás bude ešte ťažšie zapamätať si niekoho verejnú adresu, keď začnete obchodovať na platforme digitálnych mien. Neveríte nám? Čo myslíte, ako dobre by ste si zapamätali verejnú adresu v tvare „0x4dee62c504801“? Navyše, ako dobre si pamätáte množstvo takýchto verejných adries? V jednoduchosti je vždy dlhá cesta. Nebolo by jednoduchšie zapamätať si adresu ako „bitcoinadvert.eth“? Stavíme sa, že bude.

The Služba názvov ethereum vám ponúka len perfektnú platformu, ktorá vám uľahčí život. Zbaví vás potreby kopírovania alebo zadávania dlhých hexadecimálnych adries. Svojim používateľom ponúka bezpečnú a decentralizovanú metódu riešenia zdrojov. Túto adresu je možné vykonať na blockchaine a mimo neho pomocou veľmi jednoduchých a ľahko zapamätateľných adries čitateľných pre ľudí.

The Služba názvov ethereum je postavený na blockchaine Ethereum pomocou služby inteligentných zmlúv, a preto musíte prejsť bolesťou neistoty Systém DNS. Názov ethereum, ktorý zadáte, bude fungovať presne tak, ako to jeho majiteľ zamýšľal.

Aplikácie podporujúce službu Ethereum Name Service

Existuje niekoľko aplikácií, ktoré podporujú službu Ethereum Name Service. Sortiment mobilných peňaženiek, ktoré podporujú túto službu názvov, zahŕňa Šifrovací prehliadač, imToken, Leth, a Postavenie. Rozsah stolných peňaženiek zahŕňa MetaMask, Hmla, MyCrypto, a MyEtherWallet. Medzi ďalšie široké spektrum aplikácií patrí Aragon, Bitfinex, Etherscan, Názov Bazaar, a Roj.

Distribuovaný

Infraštruktúra aj správa Služba názvov ethereum je úplne distribuovaný. Vďaka tomu je taká atraktívna pre svojich klientov a používateľov. Každý, kto chce získať doménu name.eth, ju môže získať pre seba jednoduchou účasťou na aukčnom procese. Táto aukcia je sprostredkovaná blockchainom a pomáha vám zaistiť si doménu an.eth jednoduchým spôsobom, ktorý vám zaistí bezproblémový prístup.

Aukcie s názvami v službe Ethereum Name Service (ENS)

Aukcie s názvami prebiehajú v troch fázach. Prvým krokom je otvorenie aukcie doménového mena, ktoré si niekto chce kúpiť. Potom na to predložia ponuku. Na tento názov domény sa potom nastaví 3 -dňový časovač, aby ostatní ľudia mohli dostať okno s cenovými ponukami na rovnaký názov domény. Podrobnosti o ponúkaní cien sú počas tohto 3 -dňového okna skryté a nikto nemôže vedieť sumu, ktorú ponúkate, ani názov konkrétnej domény, pre ktorú ponúkate..

Po skončení 3 -dňového časovača sa aukcia považuje za ukončenú, po ktorej nasleduje dvojdňová lehota na odhalenie, počas ktorej každý odhalí podrobnosti o svojej ponuke. Ak tento krok nedokončíte, bude z aukcie vyradený. Na konci tohto 2 -dňového obdobia vyhráva víťaz s najvyššou ponukou a teraz je to vlastník názvu domény, pre ktorú ponúkajú. Suma, ktorú nakoniec zaplatia, však nie je presnou umiestnenou sumou, ale sumou druhého najvyššieho uchádzača. Všetci ostatní, ktorí prehrali na doménové meno sa vráti čiastka ich ponúk, avšak odpočíta sa 0,5% poplatok.

Kde zaregistrovať názov domény v aukcii

Vyžadovali by ste Prehliadač Ethereum a digitálnu peňaženku, aby ste mohli začať s týmto krokom. Než teda začnete s nižšie uvedenými krokmi, uistite sa, že ste si zaistili prehliadač Ethereum aj digitálnu peňaženku.

Oficiálny dApp na registráciu názvu domény pre aukčný proces je r.ens.domény. Ďalším open source riešením na registráciu požadovaného názvu domény je Moja éterická peňaženka. Ďalším populárnym riešením s uzavretým zdrojom na rovnaký účel je Integrácia ENS nástrojov ETH. Stačí navštíviť tieto webové stránky a majú jednoduchý sprievodný postup, ktorý vám pomôže v každom kroku a umožní vám zaregistrovať sa podľa zvoleného názvu domény. Všetky tieto rozhrania sú veľmi užívateľsky prívetivé a väčšinou používajú jednoduchý proces zadania požadovaného názvu domény, vyhľadávania, či je k dispozícii na ponúkanie cien, zadania sumy, ktorú chcete ponúknuť, v prípade, že je názov domény k dispozícii, a potom jednoducho kliknite na tlačidlo, na ktoré umiestnite cenovú ponuku.

Ďalej

Podrobnejšie informácie o tejto službe nájdete na ich oficiálnych webových stránkach na adrese Služba názvov ethereum. Ponúkajú tiež podrobnú a starostlivo zostavenú časť FAQ ktoré by zodpovedali takmer všetky vaše pochybnosti a otázky týkajúce sa akejkoľvek oblasti tejto služby.