Čo je IOTA? Analýza a všetko, čo potrebujete vedieť

Čo je IOTA? Analýza a všetko, čo potrebujete vedieť

Digitálna mena pre Internet vecí (IOT), IOTA je novou chrbticou IOT, škálovateľná, decentralizovaná, modulárna a bezplatná platforma na rast a rozkvet internetu vecí. Napriek tomu, že ho niektorí stále považujú za menej známu digitálnu menu, urobila si celkom dobre a dokonca prekonala zvučné mená vo svete digitálnych mien, ako je Ripple. IOTA má byť digitálnou menou na výmenu údajov a informácií medzi strojmi vybavenými senzormi. Tieto stroje vybavené senzormi obývajú celú scénu internetu vecí. To by umožnilo niečo, čo sa nazýva posun paradigmy k internetu vecí. Cieľom IOTA je založiť knihu všetkého.

Nedávne trhové ocenenie pre IOTA

IOTA momentálne sedí na úrovni značky alebo prerušenia. Aktuálne je na spadnutie asi 0,9723 dolára čo znamená, že sa konečne prelomila pod hranicu 1 dolára. Ak je nakoniec zlomený, IOTA bude čeliť vážnej nevýhode, a preto je v súčasnej dobe na kritickej podpore. Pred niekoľkými mesiacmi to urobilo značnú vlnu zvýšením hodnoty, ale IOTA už nejaký čas obchoduje pod kritickým odporom a taktiež čelí rastúcej trendovej línii. Preto do doby, kým sa s IOTA bude obchodovať pod týmto riadkom, bude vždy zaujatý predaj na vzostupe..

Ako už bolo spomenuté, IOTA v súčasnej dobe sedí na kritickej podpore čo vyzerá ako dlhodobá dohoda a ak dôjde k narušeniu tejto dlhodobej kritickej podpory, bolo by to katastrofálne a určite by to bol pravdepodobne koniec tejto digitálnej meny.

Je tiež dôležité poznamenať, že súčasná implementácia IOTA JAVA je v štádiu beta a s ďalším pokrokom a zlepšením by jej výkon bol ešte zvýšený a budú k dispozícii ďalšie funkcie, ktoré by uľahčili používanie tejto platformy..

The Internet vecí alebo trh IOT ak sa má veriť odborníkom, do roku 2020 by to presiahlo hranicu 470 miliárd dolárov. To znamená, že vyhliadky pre IOTA by sa tiež zvýšili. Na platforme IOTA už bolo spracovaných viac ako 3 milióny transakcií a aby sme si predstavili veľké množstvo perspektív tejto digitálnej meny s rýchlo rastúcim odvetvím internetu vecí, je určite niečo skutočne revolučné, keď sa pozrieme na digitálny trh. pod uhlom IOTA. Napriek tomu, že pre trhy a spoločnosti s internetom vecí je ešte dlhá cesta, ako si v tomto svete skutočne vybudovať pevné a stabilné postavenie a skutočne urobiť zo strojov vybavených senzormi budúcnosť sveta, IOTA sa neustále zdokonaľuje s ďalším a ďalším vývojom v celý priestor a s každým ďalším pozitívnym krokom, ktorý priemysel IOT urobí, by IOTA ako digitálna mena pre internet vecí rozhodne nezaostávala, dalo by sa tiež povedať, že títo dvaja by sa v skutočnosti mohli navzájom stať tieňom na diaľku.

Tangle – platforma IOTA

IOTA beží na novej platforme s názvom Spleť. Využíva dátovú štruktúru známu ako Directed Acyclic Graphs alebo DAG. Vďaka tejto grafickej povahe celej platformy nemá Tangle v zásade žiadne bloky, žiadne reťaze, a teda ani žiadnych baníkov. Použitie tohto Tangle rieši niekoľko problémov, s ktorými sa tradične stretávajú iné digitálne meny, ako je problém škálovateľnosti a vysokých poplatkov za transakčné poplatky. Dvojitá práca pri uskutočňovaní transakcie a tiež pri ich validácii je spojená, pretože odosielateľ je povinný predložiť dôkaz o práci pre transakciu, ktorá v skutočnosti neschváli jednu, ale obe transakcie..

Výsledkom je, že rovnako ako vo všetkých ostatných digitálnych menách, kde rýchlosť transakcie v sieti klesá so zvýšenou užívateľskou základňou, s IOTA umožňuje Tangle zvýšiť rýchlosť transakcie v sieti so zvýšenou užívateľskou základňou. To znamená, že na Tangle sú rýchlosť transakcií a väčšia používateľská základňa v skutočnosti navzájom priamo úmerné a nie nepriamo úmerné, ako je to zvyčajne pri každej inej digitálnej mene na trhu. To z neho robí veľmi charakteristický druh digitálnej meny pre internet vecí.

Navyše, pretože dôkaz o práci vykonáva strana odosielateľa samotnej transakcie, tento dôkaz o práci nemusia vykonávať žiadni baníci a prakticky sa tým odstránia všetky poplatky, ktoré je potrebné zaplatiť. Všetky tieto charakteristické vlastnosti urobili IOTA veľmi sľubná vec do budúcnosti, ktorá by v skutočnosti nevyžadovala vývoj, keď sa používateľská základňa IOTA ďalej rozšíri, pretože lepšie funguje, keď jej používateľská základňa rozkvitá.

Spolu s tým poskytuje Tangle aj široké škálovateľné funkcie vďaka schopnosti súbežne overovať transakcie. Navyše neexistuje žiadny limit na to, koľko transakcií je možné potvrdiť v danom časovom intervale, takže je ešte lepší ako ostatné digitálne meny.