Sprievodca bitcoinovou peňaženkou Electrum

Urobili sme a recenzia bitcoinovej peňaženky Electrum, zoznam jeho funkcií, vlastností a správneho zaobchádzania, aby ste pri skúmaní produktu nestratili čas. Ak ste tiež začiatočník, môžete sa v našom stručnom sprievodcovi zoznámiť s informáciami o tom, ako začať používať bitcoiny..

Zhrnutie: Ako získať BTC pomocou peňaženky Electrum

 1. Choďte do Electrum domovskú stránku a stiahnite si program podľa operačného systému, ktorý používate.
 2. Nainštalujte si peňaženku a zadajte semeno na obnovenie, meno a heslo peňaženky.
 3. Vyberte si typ peňaženky (jednoduchý alebo viac podpisový).
 4. Dokončite proces a otvorte si účet úložiska.
 5. Skopírujte adresu alebo QR kód a pošlite ich odosielateľovi/predajcovi bitcoinov.
 6. Prijímajte bitcoiny na svoju adresu a kľúče uchovajte v bezpečí.

Pri práci s bitcoinmi je potrebné dobre premyslieť bezpečnosť digitálnych aktív, najmä teraz, keď hodnota mincí ohromne stúpa. Na trhu existujú rôzne typy BTC peňaženiek, od online „horúcich“ peňaženiek po hardvérové ​​chladiarenské zariadenia, vyrobené a navrhnuté tak, aby chránili zůstatky investora pred počítačovou kriminalitou. Toto je kde Electrum prichádza s ochranou softvéru pre stolné počítače a funkciami offline. Služba stashing poskytuje potrebnú flexibilitu a pri správnom zaobchádzaní chráni naše BTC pred hackermi.

Sprievodca bitcoinovou peňaženkou Electrum

Sadnite si, keď vás vezmeme na jazdu peňaženkou Electrum, a porovnajte ju s inými najlepšími BTC peňaženkami, ktoré by ste si mali pozrieť, pretože sú to TREZOR, Ledger Nano S a KeepKey HD úložné zariadenia.

Ako používať bitcoínovú peňaženku Electrum?

Najprv musíte vedieť, čo Electrum je, jeho všeobecné výhody a nevýhody, než budete môcť pokračovať v používaní. Electrum je desktopová kryptomenová peňaženka, ktorá umožňuje svojim užívateľom sťahovať softvér do svojich počítačov zadarmo. Ukladací program by fungoval ako každý iný program, online aj offline.

Electrum BTC peňaženka

Na druhej strane, rovnako ako u iných počítačových aplikácií, musíte zaistiť, aby váš počítač nebol ohrozený vírusmi a hackermi. Toto sa považuje za všeobecnú slabinu úložnej kapacity, pretože každý musí byť denne online. Inštalácia môže byť pre začiatočníkov trochu komplikovaná, preto sme pre každý operačný systém, ktorý môžete mať, urobili pokyny pre inštaláciu.

Inštalácia

Electrum je možné bezplatne stiahnuť a nainštalovať do počítača bez ohľadu na to, kde žijete. Podporovaný počítačový operačný systém je Windows, Mac a Linux, z ktorých každý má svoj vlastný proces inštalácie v závislosti od potrieb systému. Preto sme urobili prehľad procesu inštalácie pre každý z operačných systémov, aby sme vám ušetrili čas a úsilie potrebné na správne dokončenie inštalácie..

Inštalácia peňaženky Electrum

Windows

Všetky sťahovania operačného systému je možné nájsť na jednom mieste, takže záleží na vašich preferenciách a operačnom systéme, ktorý vlastníte. Stiahnite si klienta Windows podľa obrázku nižšie a po dokončení spustite inštaláciu.

Inštalácia peňaženky Electrum v systéme Windows

Odkazy na inštaláciu systému Windows odkazujú na tri samostatné možnosti, pričom „Inštalátor systému Windows“ je najvhodnejší na použitie, pretože sa dá priamo stiahnuť..

Mac OS

Verziu pre systém Mac nájdete od roku v časti „Spustiteľný pre OSX“ Electrum podpora zatiaľ v najnovšej verzii (2.9.3) neopravila chybu. Po stiahnutí dvakrát kliknite na pripojený priečinok a potiahnite ikonu smerom k umiestneniu „Aplikácie“, aby sa aplikácia správne spustila. Teraz dvakrát kliknite na ikonu, ktorú ste preniesli, a inštalácia by sa mala čoskoro začať.

Inštalácia peňaženky Electrum BTC na počítač Mac

V prípade, že dôjde k chybe pri otváraní, ako je tá, ktorá je zobrazená na obrázku nižšie, jednoducho nájdite súbor v priečinku „Aplikácie“ a znova kliknite na ikonu. Potom jednoducho zvoľte tlačidlo „Otvoriť“ v ponuke nástrojov a vo vyskakovacom okne, ktoré by malo spustiť vašu inštaláciu bez ďalších problémov.

Linux

V prípade operačného systému Linux postupujte podľa odkazu uvedeného v sekcii sťahovania Electrum, ktorý vás presmeruje na stránku dodávateľa. Sťahovanie sa spustí okamžite a je určené pre používateľov Ubuntu. Po stiahnutí a inštalácii vytvorte v poslednom kroku súbor peňaženky, aby ste mohli používať verziu Ubuntu. Pokiaľ ide o Debian, môžete zamieriť na webovú prezentáciu Debianu o peňaženke Electrum a klienta si odtiaľ stiahnuť priamo.

Inštalácia bitcoínovej peňaženky Electrum v systéme Linux

Na začiatok by ste mali zvoliť „python-electrum“ (verzia 1.9.8-4), pretože sa ľahko inštaluje a používa. Fedora a ďalšie verzie operačného systému Linux majú tiež prístup k sprievodcovi inštaláciou Electrum, pretože boli v posledných rokoch pridávané jeden po druhom. V súvislosti so spoločnosťou Electrum prejdite na web svojho obľúbeného poskytovateľa Linuxu a nájdete tam odkazy potrebné na spustenie sťahovania a inštalácie.

Nastaviť

Budeme používať verziu peňaženky pre Windows a nastavenie v tejto príručke, aj keď iný operačný systém má tiež veľmi podobný proces. Po inštalácii sa program automaticky neotvorí, preto musíte na začiatku nájsť priečinok, do ktorého bola inštalácia zvolená, a spustiť ho manuálne. Akonáhle dvakrát kliknete na ikonu, zvoľte možnosť „Automatické pripojenie“, aby softvér vyhľadal požadovaný server.

Možnosť automatického pripojenia k softvéru v peňaženke Electrum

Ďalej pomenujte peňaženku, ktorú inštalujete, rovnako ako akýkoľvek iný profil, ktorý máte online.

Napíšte názov peňaženky Electrum

Na ďalšej stránke vám bude poskytnutý výber typu peňaženky. Táto inštalačná príručka bude používať štandardnú možnosť, aj keď by sme vám odporučili použiť takú s vyšším zabezpečením, ako je napríklad peňaženka s viacerými podpismi..

Voľba typu peňaženky Electrum BTC

Odporúčame vám tiež vytvoriť si vlastný zdroj obnovy, pretože je generovaný súkromne a nie z online servera.

Vytvorte si vlastné osivo na obnovu v peňaženke Electrum

Vďaka pevnej vidlici SegWit, Electrum pridal tento krok preventívne pre svojich klientov. Odporúčame vám, aby ste zatiaľ ponechali štandardnú možnosť, pretože mnohé burzy ešte musia akceptovať dôsledky SegWit.

Vyberte si druh osiva v peňaženke Electrum

Teraz dostanete 12-slovové semienko, ktoré by ste si mali zapísať na papier, ako pre úschovu. Je to váš kľúč, keď chcete obnoviť stratenú peňaženku. V ďalšom okne nastavenia budete tiež musieť skopírovať a prilepiť semeno.

Osivo generácie peňaženky BTC

Vyplňte požadované osobné heslo, ktoré je tiež súkromným kľúčom.

Zadanie hesla do peňaženky Electrum

Voila! Úložnú kapacitu Electrum máte pripravenú na použitie do 2 minút celého procesu nastavenia.

Ako prijímať bitcoiny v mojej peňaženke Electrum?

Prihláste sa do svojho Electrum účet a v hornej časti vyskakovacieho okna vyhľadajte tlačidlo „Prijať“. Teraz máte dve možnosti, ako prijímať mince do svojho úložiska BTC. Kód svojej adresy môžete odoslať zdroju, od ktorého dostávate bitcoiny, alebo môžete odoslať QR kód, ako je to znázornené na obrázku vyššie..

Prijímajte BTC v peňaženke Electrum

Zadajte sumu, na ktorej ste sa dohodli, ako aj trvanie žiadosti. Teraz jednoducho musíte počkať, kým sa kryptomena neodošle na váš účet od odosielateľa.

História transakcií

Na začiatku bude história vašich objednávok prirodzene predstavovať prázdne miesto, pretože ešte nebolo nič prenesené. Ako prejdete rôznymi procesmi odosielania a prijímania, história transakcií sa vyplní podrobnosťami o prevode.

História transakcií v peňaženke Electrum

Je to veľmi dôležité, pretože vám to ukazuje historické aktivity, ktoré ste mali, ale tiež by vás to upozornilo, ak si myslíte, že niektoré prevody ste nevykonali vy. Uvidíte ciele prevodu, sumy a pohyby zostatku a poskytnete vám informácie o svojich pohyboch od nainštalovania programu.

Ako uskutočniť platbu pomocou peňaženky Electrum

Veľmi podobné funkcii „Prijímať“, môžete tiež odosielať bitcoiny zo svojho Electrum adresa aj na externé zdroje. Kliknite na „Odoslať“ a vyplňte prevodový formulár. Začnite kódom adresy („Pay to“), krátkym popisom (je voliteľný, ale odporúča sa na presné sledovanie prenosu), množstvom bitcoinov vyjadrených v mBTC (0,001 BTC) a úrovňou poplatku..

Platba peňaženkou Electrum

Po dokončení by ste si mali pozrieť ukážku formulára a potom jednoducho kliknúť na tlačidlo „Odoslať“ a začať proces prenosu.

Importujte papierovú peňaženku do peňaženky Electrum

V prípade, že máte papierovú peňaženku alebo ste ju dostali od niekoho iného, ​​máte možnosť prepojiť uvedený papier s vašim účtom Electrum. Tieto adresy sú pri importovaní do svojho súboru zametané súkromnými kľúčmi Electrum peňaženka. Kľúč bitcoinového papiera bude mať dlhú sekvenciu znakov začínajúcich číslom „5“ alebo písmenami „K“ alebo „L“, ako je znázornené na obrázku nižšie..

Bitcoinová papierová peňaženka

V účte Electrum prejdite do sekcie „Peňaženka“ a umiestnite myš na sekciu „Súkromné ​​kľúče“. Na pravej strane sa otvorí nástroj „Sweep“, na ktorý by ste mali kliknúť.

Sweep tlačidlo na peňaženke Electrum

Teraz jednoducho zadajte kód adresy papiera a kliknite na tlačidlo „Zametať“ a v tomto procese odošlete mince na váš účet.

Semená a zmena adries

Od Electrum prevádzkuje deterministický fond kľúčov, generuje rodinu párov, online aj offline, zo zdroja hlavného kľúča. Zdrojovým kľúčom je zárodok obnovy, ktorý ste získali pri inštalácii peňaženky. Tento kľúč použijete na obnovu úložiska adries v prípade, že prešlo na predvolené nastavenie. Pokiaľ ide o funkciu zmeny adresy, pomáha obchodníkom odosielať bitcoiny pomocou novej adresy bez ručného vytvárania niekoľkých objednávok.

Adresy peňaženiek na Electrum

So zmenou adresy môžete automaticky použiť dostupné zostatky na rôznych adresách a vytvoriť nový kód, kam budú zostávajúce mince prevedené späť. Adresové kódy, na druhej strane, sú početné a sú generované hneď, ako si vytvoríte účet. Nájdete ich v časti „Zobraziť adresy“ v časti „Zobraziť“. Väčšina z nich bude prázdna, okrem niekoľkých, ktoré ste použili na príjem bitcoinov.

Ako vytvoriť zálohu peňaženky?

Pri inštalácii programu by ste mali uložiť postup obnovenia buď do súboru vo vašom počítači, alebo zapísaním na papier..

Vykonajte zálohu peňaženky Electrum

Ak ste semeno nejak stratili alebo ste si naň nevytvorili zálohu, nezúfajte, pretože k nemu máte prístup Electrum softvér kedykoľvek. Jednoducho kliknite na „Seed“ v sekcii „Waller“, zadajte heslo a skopírujte 12-slovnú frázu kdekoľvek ako zálohu.

Obnovenie zálohy

V prípade ohrozenia vašej peňaženky môžete program odstrániť a inštaláciu začať odznova. Jediným rozdielom v sprievodcovi inštaláciou by bol krok „Keystore“, kde namiesto „Create new seed“ môžete použiť ten, ktorý ste skopírovali externe.

Obnovuje sa záloha v peňaženke Electrum

V ďalšom kroku jednoducho skopírujte 12 slov starého semena a pokračujte na už známe stránky inštalácie, kým si znova nevytvoríte peňaženku..

Výhody peňaženky Electrum BTC

Electrum ukladanie BTC má mnoho výhod, o ktorých by ste mali vedieť:

 • kľúče je možné generovať a ukladať súkromne;
 • peňaženka funguje bez ohľadu na stavy serverov Electrum, funguje online aj offline;
 • má niekoľko funkcií zabezpečenia, ako napríklad dvojfaktorové overovanie (2FA), heslo, viacnásobné kódy adries a možnosti viacnásobného podpisu;

Dvojfaktorová autentifikácia na peňaženke Electrum

 • ľahko sa inštaluje a spravuje, vhodné pre začiatočníkov;
 • Electrum podporuje Tor a SegWit;
 • K dispozícii je funkcia „Odoslať z“, „História“ a „Zmraziť“.

Ako je peňaženka Electrum bezpečná?

Peňaženka funguje v offline aj online prostredí, čím zabraňuje hackerom a iným počítačovým zločincom dosiahnuť vaše bitcoinové zostatky. Tiež používa funkciu multisig a 2FA ako opatrenia ochrany pri prihlasovaní do účtu.

Zabezpečenie peňaženky Electrum

Nakoniec má funkcie odosielania/prijímania, ako aj kompletné nástroje pre históriu transakcií, vybavené niekoľkými kódmi adries, ktoré uchovávajú BTC na niekoľkých miestach, ale v rovnakej peňaženke..

FAQ

Môžete integrovať peňaženku Electrum s hardvérovými peňaženkami?

Electrum je kompatibilný so všetkými obľúbenými hardvérovými peňaženkami, ako napr TREZOR, Ledger Nano S a KeepKey. Pri používaní zariadení HD sú k dispozícii všetky funkcie a funkcie Electrum. Zostatky budú synchronizované, čo vám poskytne viac zdrojov, kde sa prevody vykonávajú okamžite a jednoducho.

Integrácia peňaženky Electrum s TREZOR

Existujú mobilné peňaženky Electrum?

Okrem desktopových verzií je k dispozícii aj aplikácia pre Android, ktorú je možné zadarmo stiahnuť z Obchodu Google Play. Táto verzia peňaženky je veľmi podobná programu pre stolné počítače a rovnaké funkcie a funkcie sú k dispozícii obchodníkom v každom bode dňa.

Peňaženka Electrum BTC v službe Google Play

Rozhranie môže mať iný pocit, ale všetko ostatné je takmer rovnaké. Používatelia systému iOS zatiaľ nedostanú svoju verziu peňaženky v obchode Apple Store.

Podporuje peňaženka Electrum litecoiny?

Aktuálne, Electrum prevádzkuje a podporuje iba bitcoiny, pričom ostatné kryptomeny nie sú jasné, pokiaľ ide o budúcnosť, vrátane Litecoinu a Bitcoin Cash. Nezabudnite sa prihlásiť na odber noviniek a oznámení spoločnosti Electrum, aby ste dostávali upozornenia, keď platforma plánuje alebo implementuje podporu pre novú mincu.

Litecoiny

Hardvérové ​​analógy peňaženky Electrum

Pokiaľ ide o skladovanie bitcoinov v chlade, na trhu je veľa možností. Najlepšou voľbou pre obchodníkov s veľkými zostatkami bitcoinov sú hardvérové ​​zariadenia, na ktoré sme tiež robili recenzie.

Hardvérové ​​peňaženky

Peňaženka TREZOR BTC

TREZOR, keďže ide o hardvérový chladiaci priestor pre kryptomeny, funguje v online aj offline prostredí. Funguje ako malý počítač, pretože jeho nastavenie a používanie je možné vykonať bez pomoci počítača. Pred kúpou zariadenia z webových stránok spoločnosti alebo z Amazonu si prečítajte nášho sprievodcu o tom, ako zariadenie používať a o čom by ste mali vedieť..

Recenzia bitcoínovej peňaženky TREZOR

Uvádzame zoznam výhod a nevýhod peňaženky, jej cenu, funkcie peňaženky, bezpečnostné funkcie a správnych sprievodcov nastavením.

Ledger Nano S

Ledger Nano S, aj keď je veľmi podobný iným zariadeniam HD na trhu, používa čipy ako zdroje/pamäť informácií a môže byť vložený do počítača ako USB. Väčšina funkcií je rovnaká, ale o produkte Ledger by ste mali vedieť niekoľko vecí.

Hardvérová peňaženka Ledger Nano S

Prejdite k nášmu článku o Nano S a pozrite sa na naše skúmanie funkcií peňaženky, procesu nastavenia a celkového zabezpečenia.

Peňaženka KeepKey

KeepKey, vyvinutý spoločnosťou TREZOR team, má veľmi podobné vlastnosti ako ostatné HD peňaženky, konkrétne TREZOR. Nezabudnite si prezrieť našu recenziu zariadenia HD, pretože uvádzame výhody, nevýhody, funkcie a podrobné pokyny na používanie peňaženky..

Kontrola peňaženky BTC KeepKey

V prípade, že tento návod neodpovedá na niektoré vaše otázky týkajúce sa Electrum bitcoin peňaženka, napíšte nám, pretože sa k vám určite vrátime ihneď.