Od Ripple Labs po Tron, Príbeh Justina Suna

V súčasnosti je v regulácii niekoľko kryptomien a bohužiaľ, len málo z nich si získava náležitú pozornosť užívateľov a má veľký priestor na trhu. Jednou z takýchto kryptomien je TRON.

Tron je platforma decentralizácie založená na blockchaine, ktorá pomáha vybudovať bezplatného globálneho poskytovateľa zábavy v oblasti digitálneho obsahu, ktorý distribuuje technológiu ukladania dát a umožňuje jednoduché nákladovo efektívne zdieľanie obsahu..

Založená v roku 2017, TRON je projekt, ktorý založil Justin Sun, a organizujúcou back-endovou spoločnosťou pre projekt bola nezisková organizácia s názvom Tron Foundation. Projekt má interný tím pre vývoj. Majú dokonca svoju kryptomenu s názvom Tronix (TRX).

tronKredity obrázku: Google

Kto je Justin Sun??

Justin Sun je technologický podnikateľ, ktorý založil kryptomenovú platformu TRON a predtým uviedol na trh mobilný telefón. platforma sociálnych sietí pre Čínu známa ako PEIWO.

TRON-Justin-SunKredity obrázku: Google

Sun urobil svoje Bakalár umenia z Pekingskej univerzity. Potom urobil svoje Magister v politickej ekonómii z University of Pennslyvania v roku 2013. V roku 2018 promoval Hupan University, obchodná škola kde sa študenti učia zručnosti a znalosti potrebné na to, aby boli úspešnými podnikateľmi. Univerzitu založila skupina podnikateľov a akademikov a vedie ju Jack Ma, spoluzakladateľ a predseda skupiny Alibaba Group.

Vstup do technologického sveta

Predtým, ako sa Justin rozhodol spustiť svoju blockchainovú platformu, predstavil aplikáciu na živé vysielanie, ktorá bola zameraná na mileniálov Číny. Vytvoril sieťovú platformu s názvom PEIWO, ktorá by spájala rovnako zmýšľajúcich ľudí prostredníctvom 10-sekundovej ukážky hlasu poskytnutej používateľmi..

V roku 2013, Sun sa k Ripple pripojil ako ich hlavný predstaviteľ a poradca. Táto príležitosť mu pomohla získať požadovanú expozíciu na krypto trhu. To mu pomohlo získať znalosti potrebné na to, aby sa mohol zúčastniť technologických oblastí kryptosveta.

Pracoval s Ripple 2 roky a v rok 2017, spoločnosť TRON bola založená spoločnosťou Sun. TRON je súčasťou nadácie so sídlom v Singapure, Nadácia Tron. TROINEX (TRX) je mena, ktorú ponúka Nadácia TRON a v súčasnosti vlastní a trhová hodnota 2,5 miliardy USD.

Ako popularita krypto platformy TRON rástla, spoločnosť Sun sa rozhodla rozšíriť svoj dosah a získal poskytovateľa online zdieľania súborov BitTorrent a jeho produkty uzatvorením obchodu vo výške 140 miliónov dolárov. Táto akvizícia ukázala, aký vážny je TRON, pokiaľ ide o decentralizáciu celého internetu.

Na Justin Sun, ktorý mal 28 rokov, bol uvedený vo Forbes 30 do 30 rokov dvakrát, a to malo obrovský vplyv na jeho život a tiež to pomohlo v popularite jeho spoločností a ich služieb. Justin považuje Jacka Ma za svojho mentora a všetko sa naučil od neho a pod jeho vedením.

Sun tiež spustil svoje show v štýle podcastov s názvom Revolučná cesta k finančnej slobode v roku 2016, kde hovoril o svojej ceste od študenta k práci s Rippleom a spomenul svoje skúsenosti s riadením bohatstva a prehľadmi priemyslu.

Mladý, slávny a trochu problémový

Akonáhle sa stanete slávnym, čokoľvek, čo poviete alebo urobíte, sa veľmi starostlivo monitoruje a jedna chyba môže danej osobe spôsobiť veľa problémov. Justin sa to však naučil ťažko, keď porovnal, ako je TRON vynikajúcim protokolom k Ethereum. To viedlo k a tweetuje vojnu medzi Justinom a Vitalikom Buterinom, zakladateľ Ethereum.

tweetovaťKredit na obrázok: Google

Vitalik ho obvinil zo skresľovania údajov a schopností svojej platformy. V septembri 2018 opäť Vitalik poznamenal poukázaním na to, ako je známe, že spoločnosť Sun podporuje nerealistický humbuk pre produkty kryptomeny.

Jeden drahý obed určite

Za tie roky získal Justin Sun veľa slávy a mien vo svete kryptomeny, ako aj v správach, s miliónmi sledovateľov po celom svete. Justin sa nedávno dostal k správam, keď využil príležitosť mať obed s Warrenom Buffettom, vedúcim Berkshire Hathway.

warrenjustinKredity obrázku: Google

31. mája usporiadala spoločnosť Berkshire Hathway charitatívnu aukciu pre spoločnosť GLIDE kde účastníci charitatívnej akcie mali možnosť predložiť ponuku na obed s Warrenom Buffettom a zborník bol darovaný nadácii Glide, charite pre ľudí bez domova.

Justin Sun vyhral túto príležitosť tým, že ponúkli rekordnú sumu 4 567 888 dolárov obedovať s Warrenom. Justin tiež pozval Charlie LEE z Litecoinu, Changpeng Zhao z Binance a Livio Wang z Huobi ako obední hostia. Považuje to za perfektnú príležitosť vyskúšať a zmeniť Warrenove poznámky a myšlienky o bitcoine a iných kryptomenách.

Warren bol vždy proti používaniu kryptomien a považuje ich za „platformu hazardných hier“, ale Justin dúfa, že svoj názor zmení týmto obedom v prítomnosti ďalších vlastníkov platformy pre kryptomeny. Obed je 25. júla v reštaurácii Quince, San Francisco, CA.

Na to, aby sme zistili, či došlo vo svete kryptomien k prelomu, si budeme musieť počkať. Ak sa vám článok páčil, dajte nám vedieť v sekcii komentárov.