Nákup bitcoínov v Saudskej Arábii

Čudujem sa ako nakupovať BTC v Saudskej Arábii? Nebojte sa, pretože náš rýchly sprievodca bitcoinmi o dostupných burzách v krajine vám poskytne odpoveď a ďalšie informácie, pretože uvádzame poplatky za platformy, spôsoby platby, požiadavky na overenie, výhody a nevýhody. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo odborník v obchode s bitcoinmi, tento článok objasní dostupné možnosti, ktoré môžete použiť pri nákupe bitcoinov v Saudskej Arábii.

Zhrnutie: Ako nakupovať bitcoiny v Saudskej Arábii

 1. Zaregistrujte svoj účet v jednej z 5 najlepších burz BTC dostupných v Saudskej Arábii.
 2. V prípade potreby prejdite fázami overenia.
 3. Prejdite na stránku nákupu bitcoinov.
 4. Postupujte podľa pokynov na výmene.
 5. Počkajte, kým sa bitcoiny nezobrazia vo vašej peňaženke.

Nachádzame sa, ako mnoho ďalších ľudí, v posledných rokoch svedčí nárast kryptomeny, a to z hľadiska hodnoty aj siete. Ako plynul čas, obchodníci z celého sveta získali prístup na lukratívny trh s kryptomenami, zatiaľ čo regióny, ktoré boli síce nedosiahnuteľné, priniesli na stôl svoje vlastné zdroje.

Nakúpte bitcoiny v Saudskej Arábii

Saudskú Arábiu možno z pohľadu Západu vnímať ako veľmi konzervatívnu krajinu, ale obchodníci z Arabského polostrova tvrdo pracovali na tom, aby priniesli bitcoiny na svoju pôdu, čo viedlo k otvoreniu mnohých búrz od otvorenia regiónu arabskými podnikateľmi alebo existujúcimi globálnymi hráčmi. za ich služby.

Dostupné spôsoby platby v Saudskej Arábii

V Saudskej Arábii existovalo niekoľko spôsobov, ako nakupovať BTC, podobne ako v akejkoľvek inej krajine. Dostupné kanály zahŕňali bankové prevody, kreditné karty, hotovosť, debetné karty a transakcie typu krypto-kryptomena. Nová legislatíva v auguste 2018 však zmenila veľkú časť digitálneho prostredia v krajine a v tomto procese zakázala činnosti súvisiace s krypto obchodovaním.

Je BTC legálny v Saudskej Arábii?

V tomto bode je situácia v SA ohľadom kryptomien čokoľvek iné ako jednoduché. Centrálna banka SA vydala vyhlásenie týkajúce sa obchodu s BTC, v ktorom oznámila svoje zásahy proti investičným projektom, ktoré sa zaoberajú digitálnymi mincami. Saudský princ Al-Waleed bin Talal zašiel ďalej a povedal: „Jednoducho neverím v túto vec s bitcoinmi.“

Zákonnosť bitcoinu v Saudskej Arábii

Zdá sa však, že zatiaľ sú zakázané iba obchodné činnosti, ako aj ICO. Nákup bitcoinov je možný iba prostredníctvom altcoinov. Okrem toho fungujú aj platformy peer-to-peer (P2P). Je však dôležité pochopiť, že kupujúci BTC sa môžu dostať do právnych problémov, ak sa rozhodnú obchodovať s mincami.

Spôsoby nákupu bitcoinov v Saudskej Arábii

Pokiaľ ide o obchodovanie s bitcoinmi v Saudskej Arábii, máte k dispozícii tri kanály. Prvým sú skutočné zmenárne, kde spoločnosť ponúka bitcoiny pre svojich klientov z vlastných rezerv. Táto cesta poskytuje spravidla veľké množstvo bitcoinov, ale ak chcete veľké množstvo mincí, môže od vás vyžadovať overenie účtu. Poplatky a spôsoby platby sa líšia od makléra k brokerovi.

Kúpte si bitcoin peer-to-peer

Ak hľadáte súkromnejší spôsob získavania BTC, potom sú pre vaše potreby vhodnejšie platformy peer-to-peer (P2P). Tieto trhy umožňujú obchodníkom kupovať a predávať mince medzi sebou navzájom s overením identity, vo väčšine prípadov to nie je pre obchodovanie povinné. Mali by ste si byť vedomí podvodov, pretože žiadne overenie neznamená, že ľudia od vás môžu ľahko vziať digitálne aj fyzické peniaze.

Nakupujte BTC pomocou bitcoinového bankomatu

Nakoniec môžete digitálne prostriedky nakupovať prostredníctvom Bankomat, ktoré spájajú objem, bezpečnosť a súkromie. Dve hlavné nevýhody tejto metódy sú vysoké poplatky a obmedzená dostupnosť v krajine.

Kruh

Kruh je globálna finančná výmenná platforma, kde si môžete vymieňať rôzne meny, vrátane bitcoinov. Digitálna výmena peňazí je dostupná v spolupráci s Coinbase, ponúka pre svojich klientov pokladničné služby. Táto stránka neukladá poplatky priamo obchodom, ale používa sadzby ako prostriedok príjmu.

Objednajte si bitcoin pomocou kruhu

Dostupné mesačné objemy na nákup závisia od dosiahnutej úrovne overenia, čo znamená, že čím viac o sebe uvediete, tým vyšší limit nákupu budete mať.

Pros

 • okamžitý prístup k bitcoinom prostredníctvom pokladničných služieb;
 • spolupráca s Coinbase ponúka stabilný a veľký zdroj bitcoinov.

Zápory

 • overenie potrebné pre väčšie množstvá;
 •  poplatky skryté za výmennými kurzami;
 • fiat meny sú akceptované iba EUR, USD a GBP (SAR nie je k dispozícii).

Proces overovania

BitOasis

BitOasis je burza so sídlom v U.A.E. ktorá sa špecializuje na obchodovanie s bitcoinmi pomocou bankových prevodov a nákupov kreditných alebo debetných kariet. Spoločnosť sa plánuje stať prvou regulovanou platformou pre operácie s kryptomenami, zatiaľ čo táto akcia zatiaľ nebola vykonaná.

Burza BitOasis

Bez overenia si môžete kúpiť bitcoiny v hodnote až 1 350 dolárov týždenne, zatiaľ čo vyššie limity by vyžadovali skenovanie občianskeho preukazu z vašej strany. Bankové prevody sú spracovávané bezplatne, zatiaľ čo vklady na kreditné/debetné karty vás budú stáť ďalších 5% z hodnoty, ktorú chcete investovať.

Pros

 • žiadne požiadavky na overenie týždenných nákupov až do 1 350 USD;
 • bankové prevody sú spracovávané bezplatne.

Zápory

 • Majte na pamäti, že konverzný kurz SAR na AED je ďalší;
 • v prípade vyšších nákupných limitov je potrebné overenie.

Coinmama

Od Coinmama Saudská Arábia, ktorá ponúka svoje služby po celom svete, sa stala jedným z jej obsluhovaných regiónov, ak by ste náhodou boli držiteľom kreditnej alebo debetnej karty. V súčasnosti sú bankové karty jedinou dostupnou metódou nákupu, zatiaľ čo môžete nakupovať iba bitcoiny, ich predaj je v blízkej budúcnosti plánovanou funkciou..

Kúpte si bitcoin na Coinmama

Poplatky za vklady kreditnou alebo debetnou kartou sú 6% z hodnoty transakcie, pričom pri nákupoch presahujúcich 150 USD sa vyžaduje overenie..

Pros

 • nákupy bitcoinov na kreditnej/debetnej karte sa spracovávajú takmer okamžite;
 • prvých 150 dolárov, ktoré investujete do Coinmamy, nevyžaduje žiadne overenie.

Zápory

 • nad hranicou 150 dolárov je overenie nevyhnutné;
 • ako možnosť nákupu sú k dispozícii iba kreditné/debetné karty;
 • trochu vysoký 6% poplatok za vklady CC/DC v porovnaní s priemyslom.

VirWox

VirWox sa v posledných rokoch stal veľmi populárnym vďaka dvom charakteristickým črtám – úplne anonymné nákupy a PayPal ako možnosť vkladu.

Výmena VirWox

Existujú aj ďalšie možnosti, ktoré môžete kedykoľvek použiť na nákup bitcoinov, ktorými sú kreditné/debetné karty, prevody bankových účtov, SOFORT, OKPay, Skrill a paysafecard.

Platobné metódy na VirWox

Hlavným problémom tejto stránky je, že bitcoiny nie je možné kúpiť priamo, pretože potrebujete získať Second Life Lindens (SLL) a potom ich vymeniť za BTC, čím vám vzniknú trojnásobné náklady..

Pros

 • pre obchod nie je potrebné žiadne overenie;
 • pre obchodníkov je k dispozícii množstvo platobných možností.

Zápory

 • nepriamy nákup bitcoinov, ktorý je nákladný (kumulatívne viac ako 10%);
 • samotný nákupný proces.

247Výmena

247Výmena ponúka bitcoiny k nákupom kreditnou/debetnou kartou za poplatok 3%. Neoverení používatelia môžu získať bitcoiny v hodnote až 300 dolárov, ale čokoľvek nad toto číslo by znamenalo pokračovať v skenovaní ID a dokladu adresy.

Vymeňte bitcoiny za 247Exchange

Prijímanými fiat menami pre saudských investorov sú: EUR a USD, zatiaľ čo kryptomeny, ktoré môžete nakupovať a predávať, sú: BTC, LTC, Peercoin (PPC) a Namecoin (NMC).

Pros

 • pri nákupe do 300 dolárov nie sú požadované žiadne overovacie požiadavky;
 • nízke 3% transakčné poplatky za nákup kreditnou/debetnou kartou.

Zápory

 • vyššie nákupné limity vyžadujú kontrolu identity;
 • pre obchodníkov zo Saudskej Arábie je k dispozícii iba spôsob kreditnej/debetnej karty.

Paxful

Paxful je platforma peer-to-peer (P2P), kde môžete získať bitcoiny pomocou rôznych spôsobov platby, z ktorých je viac ako 300. Obchodníci zasielajú svoje nákupné alebo predajné reklamy na webové stránky, pričom najlepšie ponuky sú uvedené v hornej časti stránky s nákupom.

Paxívna výmena bitcoinov

Transakčné poplatky sú štandardné pre väčšinu trhov P2P a dosahujú 1%, zatiaľ čo služby úschovy sú k dispozícii ako miera zabezpečenia. Platforma tiež akceptuje veľký počet fiat mien, vrátane SAR.

Pros

 • nízke poplatky vo výške 1% z hodnoty transakcie;
 • na uskutočnenie obchodu nie je potrebná kontrola identity;
 • pre obchodníkov je k dispozícii veľký počet možností nákupu.

Zápory

 • vysoká pravdepodobnosť podvodov;
 • obvykle je k dispozícii na nákup malé množstvo bitcoinov.

Xapo

Xapo bola pôvodne spoločnosťou špecializovanou iba na služby úložiska, ale zahŕňala aj platformu výmeny. Úroveň zabezpečenia trezorov bola chválená ako špičková hra v tomto odvetví a poskytuje potrebné zabezpečenie pre uloženie vašich mincí..

Vymeňte bitcoiny za Xapo

Poplatky nie sú zobrazené transparentne, sú skôr súčasťou kurzu bitcoinu. Bankové prevody sú jedinou dostupnou možnosťou, pokiaľ ide o financovanie účtu, zatiaľ čo debetná karta Xapo vám umožní vyplatiť vaše nákupy.

Pros

 • vysoko bezpečné trezory;
 • žiadne overovacie požiadavky na transakcie s hodnotou do 3 000 dolárov;
 • môže použiť hotovosť ako spôsob vkladu prostredníctvom debetnej karty Xapo.

Zápory

 • malý počet dostupných možností nákupu;
 • poplatky sú skryté za cenou bitcoinu.

CRXzone

CRXzone je ďalšou platformou P2P, ktorá ponúka svoje služby saudským investorom. Obchoduje sa medzi jednotlivcami, pričom transakčné poplatky sú na úrovni 0,35%, pričom akceptovanou platobnou metódou sú bankové prevody (paušálny poplatok 8 dolárov), Payza (zadarmo), Perfect Money (1% za USD, 3,5% za EUR), Skrill (zadarmo) a WebMoney (zadarmo).

Výmena CRXzone

Pros

 • k dispozícii je niekoľko možností nákupu;
 • nízke poplatky za vklad pri elektronických platobných systémoch.

Zápory

 • overenie vášho účtu je nevyhnutné, dokonca aj pre viac účtov;
 • SAR nie je k dispozícii ako mena.

LocalBitcoins

LocalBitcoins je jednou z najobľúbenejších platforiem P2P na svete, ktorá ponúka široký sortiment spôsobov platby a fiat mien na výmenu BTC. Prostredníctvom tohto trhu môžete získať mince pomocou kreditných/debetných kariet, elektronických platobných systémov ako PayPal, Skrill a OKPay, hotovosti a mnohých ďalších možností.

Nakúpte BTC na LocalBitcoins v Saudskej Arábii

Transakčné poplatky sú vo výške 1%, zatiaľ čo overenie vášho účtu závisí výlučne od obchodníka.

Dostupné spôsoby platby na LocalBitcoins

Investori zo Saudskej Arábie sú schopní nakupovať BTC pomocou SAR, pričom je k dispozícii aj mnoho ďalších fiat mien, ako napríklad USD, AED a EUR..

Pros

 • overenie nie je povinné;
 • veľký výber dostupných spôsobov nákupu;
 • možnosť nákupu mincí prostredníctvom SAR.

Zápory

 • podvody boli v minulosti potvrdené;
 • niektorí kupujúci môžu pre uskutočnenie obchodu vyžadovať overenie identity.

Miestny obchodník s mycéliom

Mycélium je platforma P2P, kde obchodníci na celom svete môžu navzájom nakupovať a predávať bitcoiny, vrátane saudských obchodníkov. Metódy a meny sa medzi obchodníkmi líšia, zatiaľ čo platforma je k dispozícii iba na mobilnej platforme. Burza má aj svoje vlastné trezorové služby.

Trh Mycelium P2P

Pros

 • žiadne oficiálne požiadavky na overenie;
 • GPS sledovanie je k dispozícii pre osobné obchody.

Zápory

 • práca s neoverenými používateľmi je veľmi riskantná;
 • niektoré oblasti môžu mať problémy s dodávkou (nie sú k dispozícii žiadni obchodníci).

Bitcoinový bankomat v Saudskej Arábii

Ak hľadáte kombináciu rýchlosti a súkromia, potom Bankomat sú pre vás voľbou. Zariadenia sa nachádzajú v nákupných centrách alebo veľkých obchodných centrách a ponúkajú bitcoiny bez akéhokoľvek druhu kontroly identity, pričom dokončenie transakcií môže trvať až 5 minút..

Bitcoinové bankomaty v Saudskej Arábii

Temnejšou stránkou metódy je dostupnosť strojov, pretože sa väčšinou nachádzajú iba vo veľkých mestách, čo núti obchody z mimomestských osád cestovať na veľké vzdialenosti do najbližšieho. Ďalšími problémami sú poplatky, ktoré sa môžu pohybovať od 8% do 12%.

Pros

 • najsúkromnejší spôsob nákupu bitcoinov;
 • BTC sa okamžite prenesú do vašej peňaženky.

Zápory

 • servisné hodiny môžu byť narušené údržbou alebo poruchou zariadenia;
 • vysoké nákupné poplatky od 6% do 12%;
 • dostupnosť bankomatov v Saudskej Arábii je obmedzená.

Ako urobiť správnu voľbu?

Tento článok vám poskytol výmeny, s ktorými sa považuje za bezpečné pracovať, zatiaľ čo tam môžu byť aj iní, ktorých si môžete pozrieť. To, čo pre niekoho robí perfektnú platformu, neznamená, že by mala automaticky vyhovovať vašim potrebám, pretože sa líšia v poplatkoch, požiadavkách na overenie, ponúkaných spôsoboch nákupu a obmedzeniach nákupu..

Voľba nákupu bitcoinu

Napíšte na papier svoje vlastné osobné preferencie, od súkromia po spôsob nákupu, ktorý vám je najpohodlnejší. Platformy P2P ponúkajú súkromie, ale je riskantné sa do nich zapojiť. Bankomat ponúkajú bezpečné a súkromné ​​prostredie na nákup BTC, ale sú nákladné. Nakoniec, väčšina búrz by vám poskytla veľký objem bitcoinov, ale za cenu podrobností o vašej identite. Všetko závisí od vás a od toho, čomu dávate prednosť.

FAQ

Kde môžem zarobiť BTC v Saudskej Arábii?

Na speňaženie bitcoinov v Saudskej Arábii môžu obchodníci používať rôzne platformy P2P a jednať priamo s inými obchodníkmi prostredníctvom bankových vkladov alebo osobných stretnutí. Ďalší spôsob, ako získať alebo zaplatiť v hotovosti, je prostredníctvom Bankomat.

Platba v hotovosti je prostredníctvom bankomatu

Oba spôsoby majú nevýhody, o ktorých by ste mali vedieť, napríklad o P2P s vysokou pravdepodobnosťou podvodov, zatiaľ čo bankomaty sú v porovnaní s inými možnosťami nákupu dosť drahé..

Nakupujte bitcoiny v Saudskej Arábii anonymne

Ak chcete získať bitcoiny anonymne, môžete použiť platformy P2P a obchodovať s ľuďmi, ktorým je jedno, či ste svoj účet overili alebo nie. Ďalší spôsob je cez Bankomat pretože pri použití bankomatu na nákup BTC v žiadnom bode nedochádza k žiadnej kontrole identity.

Nakupujte bitcoiny anonymne

Okrem toho môžete použiť niekoľko búrz ako Xapo, Coinmama a ďalší a nakupujte bitcoiny až do hodnoty povolenej pre neoverených používateľov, čím získate potrebný objem prostredníctvom viacerých platforiem.

Kde môžem minúť svoje bitcoiny v Saudskej Arábii?

Napriek tomu, že vlna zmien už dorazila do Kráľovstva, arabskí obchodníci ešte nezažijú nakupovanie v obchode prostredníctvom bitcoinov v rámci hraníc krajiny. Jediný spôsob, ako minúť bitcoiny, je online, zatiaľ čo webové stránky a online maloobchodné reťazce sú v súčasnosti vo vlastníctve zahraničných spoločností.

Utrácajte bitcoiny v Saudskej Arábii

Pokiaľ ide o online maloobchodné spoločnosti, ktoré nie sú saudskoarabskými, je výber veľký, ale pre firmy vlastnené Saudskou Arábiou je stále v počiatočnej fáze..

Dane z bitcoinov v Saudskej Arábii

Pretože bitcoiny čelia vládnym zásahom, v tejto chvíli nie sú v SA zavedené žiadne konkrétne daňové politiky. Podľa vládnych predstaviteľov by sa investori mali vyhýbať kryptotrhu. Dane z bitcoinov v Saudskej Arábii teda neexistujú.

Bitcoinové dane

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku o nákupe bitcoinov v Saudskej Arábii, napíšte nám na.